Meble

Japoński stół w nowoczesnym stylu – 13 inspiracji projektowych

stół ogrodowy japońska poduszka do siedzenia z drewna bambusowego basen

Japoński stół W przeciwieństwie do znanych nam stołów do jadalni, jest bardzo niski, więc trzeba siedzieć na podłodze. I choć w Japonii coraz częściej stosuje się stoły typu zachodniego, to właśnie te nietypowe modele cieszą się tu coraz większą popularnością. Z tego też powodu stół japoński jest obecnie bardzo często wybierany przez projektantów przy planowaniu pomieszczeń. Wykorzystuje się do tego różne nowoczesne warianty. Jeśli i Ciebie pociągają niskie japońskie stoły i chcesz w ten sposób umeblować swoją jadalnię lub salon, pomoże Ci poniższa galeria. Zebraliśmy kilka przykładów, które pokazują urok japońskiego stołu. Zainspiruj się swoim wnętrzem!

Japoński stół z nowoczesnym dywanem

japoński stół dywan tapicerka poduszka okno drewno

Stół możesz ustawić na miękkim dywanie, aby wygodnie siedzieć na podłodze. Ponadto poduszki do siedzenia zapewniają również wygodę. Jest to również świetny sposób na dodanie koloru do jadalni jako akcentu.

Stół japoński – wersja wysoka z ławkami

japońska ławka stołowa z drewna pokoju bonsai,

Ten stół pochodzi z japońskiego pensjonatu. Jak widać, japoński stół nie musi być niski. Tutaj jest otoczony ławkami, które idealnie nadają się do siedzenia. Szczególnie ładne jest ciemne, eleganckie drewno, z którego wykonana jest część wypoczynkowa.

Japoński stół można schować w podłodze

stół do jadalni japońska poduszka do siedzenia w stylu zlewu podłogowego,

Ten oryginalny pomysł jest szczególnie przydatny w małych mieszkaniach, w których przestrzeń jest ograniczona. Po użyciu stół można opuścić w podłogę, dzięki czemu nie będzie już widoczny i zrobi miejsce na inne rzeczy i czynności. Wygodne poduszki do siedzenia są tu również wykorzystywane do siedzenia. Stół japoński może zatem być również funkcjonalny.

Japoński stół jadalny w salonie 

salon stół do jadalni tv japońska podłoga!

Ten przykład również ma tę samą zasadę. Stół japoński tego typu daje możliwość jednoczesnego wykorzystania salonu jako jadalni, bez zajmowania przez stół zbyt dużej przestrzeni.

Japoński stół o nieregularnym kształcie

stół do jadalni imponujący kształt drewniane poduszki tapicerka nowoczesna japońska

Japoński stół niekoniecznie musi mieć klasyczny prostokątny lub kwadratowy kształt. Jak dowodzi ten projekt, nieregularny kształt jest również bardzo atrakcyjny i sprawia, że ​​stół do jadalni wygląda bardziej nowocześnie. Ponieważ ten stół jest również bardzo niski, ponownie potrzebne są poduszki, aby wygodnie siedzieć.

Miejsce na nogi nawet przy japońskim stole

japoński stół rodzinny obiad stołek barowy kredens

Ten przykład pokazuje, jak połączyć styl japoński i zachodni dla stołów jadalnych. Zwykle wysoki stół został osadzony w podłodze w taki sposób, że staje się tak niski, jak stół japoński, jednocześnie uwalniając miejsce na nogi. W ten sposób ponownie siadasz na poduszkach (co m.in. nadaje całości uroku), ale bardzo zbliża się do pozycji siedzącej na krzesłach.

Wielofunkcyjna przestrzeń dzięki japońskiemu stołowi w podłodze

japoński stół podłogowy osadzony jadalnia lampa tv

I znowu widzisz wariant, w którym japoński stół został osadzony w podłodze, aby w razie potrzeby można go było schować. Uzyskaj wielofunkcyjną przestrzeń!

Niski, japoński stół w minimalistycznym stylu

minimalistyczne wnętrze nowoczesny stół jadalny japoński niski fioletowy biały

Uwielbiasz prosty, minimalistyczny styl, ale nadal nie chcesz rezygnować z japońskiego stołu? W takim razie japoński stół tego typu jest właśnie dla Ciebie. Znowu zapewnia miejsce na nogi, a po jedzeniu można tam również schować poduszki do siedzenia. Myślisz, że nie pasuje idealnie do nowoczesnego wnętrza?

Okrągły stół i praktyczne oparcia

japoński stół okrągłe krzesła oparcia poduszki siedziska kuchnia,

Jeśli faktycznie uważasz, że siedzenie na podłodze jest dla Ciebie zbyt niewygodne, ponieważ brakuje Ci tam wygodnego oparcia, również jest rozwiązanie. Ten klasyczny, okrągły stół ma krzesła, choć jest niski, tylko że nie mają nóg. Rozgość się na poduszce i dosłownie odchyl się do tyłu. Jak widać, japoński stół nie oznacza, że ​​trzeba rezygnować z komfortu.

stół do jadalni projekt taras krzesła japońskie tapicerka drzewo ogród

zielone meble tori tori restauracja stoły krzesła drewno

tori tori stół restauracyjny japoński pionowy ogród zielony