Meble

Inspiracje do designerskich mebli – 30 nowych, nowoczesnych kreacji

Inspiracje do designerskich mebli do salonu-Presotto-crossArt

Designerskie meble potrafią oczarować pomieszczenie. Jeśli szukasz Inspiracje do projektowania mebli sprawdź nasze świetne sugestie. Te wspaniałe meble były prezentowane na rynku w 2014 lub 2015 roku i pokochały wszystkich. Projekty łączą w sobie estetykę i funkcjonalność i nadadzą stylu każdemu domowi.

Inspiracje na designerskie meble do salonu

System ścienny krzyżowy Presotto

inspiracja-projektant-meble-salon-meblościanka-Presotto-cross

Meblościanka CrossArt została zaprojektowana przez Pierangelo Scuito i reprezentuje prosty system regałowy, którego forma została na nowo zinterpretowana. Asymetryczne linie dają poczucie lekkości i dynamiki.

inspiracja-projektant-meble-do-życia-ściany-drewniane-półki-Presotto-cross

Zegnij od Bonaldo

Inspiracja do designerskich mebli-niskich-stolików-kawowych-Bend-Bonaldo

Te stoliki kawowe składają się z elementu wykonanego z lakierowanej stali oraz blatu z litego drewna. Kontrast między gładką powierzchnią stali a naturalnym usłojeniem drewna tworzy prosty, ale dynamiczny efekt.

Sofa TAYLOR by Frigerio

inspiracja-projektantmoebel-salon-sofa-TAYLOR-Frigerio

Piękny komplet, który potrafi zaspokoić gusta estetyczne i praktyczne potrzeby klientów. Prosty, ale miękki. Geometryczne, ale o zaskakująco zaokrąglonych kształtach. Rama wykonana z odlewu aluminiowego. Sofa może być rozszerzona o różne pojemniki między siedzeniami.

Inspiracje na designerskie meble do jadalni 

Inspiracja do designerskich mebli jadalnia-stół-drewno-płyta-Stół-TL-Bonaldo

Stół do jadalni TL, zaprojektowany przez Giuseppe Vigano dla Bonaldo, wziął swoją nazwę od unikalnego kształtu kolumny, która składa się z dwóch pochylonych elementów i wraz z blatem tworzą dwie litery T i L..

 Stół TL marki Bonaldo – biały lakier

inspiracja-projektantmoebel-stół-jadalny-biały-lakierowany-stół-TL-Bonaldo

Krzesło Groove by Enne

Inspiracja do designerskich mebli drewno-krzesło-Groove-ENNE

To krzesło nie pozostawia nikogo obojętnym. Natura i ludzkie ręce w symbiozie. Projektant: Arketipo. Wymiary: 78 cm x 52 cm x 42 cm.

Stół do jadalni marki Branch by Zanat

Inspiracja do designerskich mebli-stół do jadalni z drewna-Branchmark-Zanat

Projektant: Gert Wingardh, Sara Helder. Stół do jadalni Branchmark zachwyca artystycznymi rzeźbami i niezwykłymi nogami stołu.

Aspekt kwitnienia

Inspiracja do designerskich mebli dzielących pokój-przesuwana zasłona-fasetowo-kwitnąca

Ścianka działowa Facet to niezwykły system, który bawi się światłem i cieniem. Poszczególne diamenty tworzące przegrodę mogą się obracać i tworzyć piękne wzory. Jest modułowy, łatwy w montażu, nadaje się do recyklingu i może być używany w dowolnym miejscu.

 Complementi Notte Collection autorstwa Presotto

Inspiracje dla designerskich mebli komody-kredensy-Complementi-Notte-Presotto

Complementi Notte to nazwa kolekcji mebli Pierangelo Sciuto. Składa się z kompletnego zestawu komód, szafek nocnych i szafek z frontami o grubości 6 mm. Dostępny w lakierze matowym i lakierze na wysoki połysk.

 Biurko Complementi Notte firmy Pressotto

Inspiracja do designerskich mebli biurko-drewno-Complementi-Notte-Presotto

Biurko z dębu kreola w ciepłym odcieniu drewna.

łóżko Yang Minotti

inspiracja-projektant-meble-sypialnia-Yang-bed-Minotti

Zagłówki są tym, co wyróżnia to łóżko spośród wszystkich innych. Stanowią elegancki dodatek, który zapewnia optymalne wsparcie i komfort podczas czytania. Wszystkie pokrowce są zdejmowane.

inspiracja-projektantmoebel-łóżko tapicerowane-Yang-Minotti

Łóżko tapicerowane Majal firmy Flou

inspiracja-projektant-meble-sypialnia-łóżko tapicerowane-Majal-Flou

Majestatyczne podwójne łóżko z dużym miękkim zagłówkiem. Projektant Carlo Colombo zainspirował się kobietami z Indii, które farbują duże odcinki tkanin i nazwał swój projekt Majal.

Łóżko Olivier firmy Flou

designerska pleciona skórzana tapicerka łóżka

designerskie-łóżko-olivier-flou-skóra-tapicerka-kolor koniaku

Łóżko przez projekt, który edytujesz

modułowa-sofa-łóżko-podwójne-łóżko-projektowanie-edytujesz

Sofa, która szybko zamienia się w podwójne łóżko. Idealne do małych pomieszczeń, w których popularne są meble wielofunkcyjne.

Wspaniała sofa Enne

sofa-modułowa-design-fotel-chwalebny-enne

Czy to fotel czy sofa? Decyzja jest twoja. Glorious to wygodny fotel z solidną drewnianą ramą i miękką tapicerką. Samotnie jego kształt wydaje się dziwny, jakby sofa została przecięta na pół. Zaprojektowany przez M. Marconato Terry’ego Zappa.

 Meble do przedpokoju z kolekcji Freestyle firmy Projekt Arlex

inspiracje-designermoebel-meble podłogowe-nowoczesne-Freestyle-ARLEX-design

Wielofunkcyjny system, który jest bardzo elastyczny i może współpracować z każdą dostępną przestrzenią. Projektant: Josep Turell

inspiracje-projektant-meble-jasne-drewno-biale-fronty-Freestyle-ARLEX-design

 Meble Zutik firmy Alki w łazience

inspiracja-projektant-meble-łazienkowe-drewno-Zutik-Alki

Elastyczny system ścienny Zutik został stworzony przez projektanta Jean Louis Iratzoki. Nacisk kładziony jest na poziomą belkę dębową, którą można wielokrotnie reorganizować, aby pasowała do małych i dużych pomieszczeń.

 Zutik by Alki jako szatnia na korytarzu

inspiracja-projektant-meble-przedpokój-szafa-drewno-Zutik-Alki

do biura

inspiracja-projektant mebli-drewniana-regola-szafa-Zutik-Alki

Xistera siedzenia przez Bosc

inspiracja-projektantmoebel-sofa-fotel-wysokie oparcie-Xistera-BOSC

Ta seria wyjątkowo zaprojektowanych, wygodnych siedzisk doskonale sprawdza się w poczekalniach i holach recepcyjnych. Wysokie oparcia sprawiają, że podczas pracy lub odpoczynku każdy siedzi wygodnie w swoim zacisznym kokonie. Projektant: Samuel Accoceberry i Jean Louis Iratzoki.

Hipnoza kanapy przez Henge

inspiracja-projektantmoebel-salon-hipnoza-sofa-HENGE

Projektant Massimo Castagna. Rama wykonana z norweskiego drewna iglastego. Oparcie i wypełnienie wykonane z pianki poliuretanowej.

 Spotkaj się z sofą przy Uszkodzenie

inspiracja-projektantmoebel-sofa-drewniana-Meet-OFFECCT

Projektanci Fattorini + Rizzini + Partners chcieli stworzyć sofę, która może służyć wielu celom. Dlatego zintegrowali w projekcie elementy niezbędne do pracy, rozrywki i relaksu. Na stabilnej platformie spoczywają nie tylko obszerne siedziska, ale także doniczki, stoliki i wbudowane gniazda.

Stół do jadalni York Belfakto

inspiracja-projektantmoebel-drewniany-stół-jadalny-YORK-Bel Fakto

Ten doskonale wyważony stół jadalny wygląda jak ozdobna rzeźba, która emanuje dynamizmem. Niemiecka Rada Wzornictwa przyznała projektowi nagrodę „Interior Innovation Award 2015”. Zaprojektowany przez Williego Notte.

 Krzesło z paskiem od Moroso

inspiracja-projektantmoebel-stuhl-Strapped-Moroso

Krzesło na pasach zostało zainspirowane sprzętem wojskowym do biwakowania i jest duże, wygodne i niezobowiązujące. Wyściełany materac został przymocowany do drewnianej konstrukcji za pomocą wojskowych pasów z dużymi klamrami. Poduszka siedziska wygląda konkretnie jak wojskowy lniany plecak.

Sesann z Tacchini Italia

inspiracja-projektantmoebel-fotel-Sesann-Tacchini-Italia

Fotel Sesann zawdzięcza swój kształt wypełnieniu z zimnej pianki, które jest pokryte tkaniną lub skórą i otoczone stalową rurą. Fotel stoi na nogach wykonanych z drewna jesionowego. Projekt: Guanfranco Frattini.

Zdjęcie Cairoli Donzelli

inspiracja-projektantmoebel-drewniany-kredens-czerwony-talerz-obraz-cairoli-donzelli

Ten kredens został zainspirowany latami 70. i reprezentuje wyjątkową kreację, która stoi między przemysłem a rzemiosłem. Konstrukcja i fronty z drewna dębowego poddanego obróbce cieplnej, blat z lakierowanego szkła oraz metalowe nogi. Projektant: Cairoli & Donzelli

 GR501 z Henrykimi

inspiracja-projektant-meble-marmur-blok-zlew-GR501-HENRYTIMI

Niezwykła, wykonana na zamówienie umywalka, która wygląda jak blok marmuru i natychmiast przywołuje na myśl starożytny Rzym.

Vendome z Cappellini

inspiracja-projektant mebli-stół do jadalni-Vendome-Cappellini

Wspaniały marmur Breche’de Vendôme firmy Antolini tchnie życie w tę serię stołów do pisania i jadalni z prostokątnymi lub kwadratowymi blatami. Zaprojektowany przez Giulio Cappellini.