Meble

Innowacyjne krzesło z podłokietnikami: wzór „Kohlo” inspirowany jest powierzchnią księżyca

Krzesło z podłokietnikami z drewna laminowanego designerskie meble skandynawskie

Utalentowany artysta Matthew Day Jackson zaprezentował swój najnowszy projekt podczas Furniture Design Week w Mediolanie. Krzesło Kohlo z podłokietnikami zostało zainspirowane powierzchnią księżyca. Wysokiej jakości mebel wraz ze stołem do jadalni z tej samej serii został zaprojektowany i wyprodukowany we współpracy z fińską firmą „Made by Choice”. Materiał, którego Jackson używa do swojego krzesła Kohlo, to sklejka laminowana Formica.

Innowacyjne krzesło z podłokietnikami: seria mebli “Kohlo”

Krzesło z podłokietnikami stół do jadalni z drewna o długich teksturowanych powierzchniach designerskich mebli

Jackson, który tradycyjnie wykonuje swoje meble z laminatu Formica, zdecydował się w 2018 roku odwiedzić fabrykę swojego dostawcy z ciekawości. Tam spotkał Niclasa Ahlströma, właściciela fińskiej firmy meblarskiej „Made by Choice”. Obaj postanowili wspólnie wprowadzić na rynek serię mebli i zlecili firmie Formica wykonanie laminatu wysokociśnieniowego o powierzchni przypominającej relief księżyca. Formica opracowała specjalnie na to zamówienie stalowe płyty prasujące, za pomocą których można było wyprodukować laminat strukturalny. Inspiracją do projektu były zdjęcia satelitarne opublikowane przez NASA prawie 40 lat po lądowaniu na księżycu Appollo 11.

Krzesło z podłokietnikiem „Kohlo” fascynuje rzeźbiarskim kształtem i strukturalną powierzchnią

Krzesło z podłokietnikami Kohlo nowoczesny design

Ale nie tylko powierzchnia materiału, konstrukcja krzesła również budzi skojarzenia z księżycem. Faliste kształty nóg krzesła i podłokietników inspirowane są księżycowym kraterem Dionizy, a prostokątne oparcie inspirowane jest statkiem kosmicznym Appolo 11. Ekscytujące kontrasty między surowymi liniami geometrycznymi i krzywymi krzesła „Kohlo” sprawiają, że ten nowoczesny mebel naprawdę przyciąga wzrok. W Mediolanie zaprezentowano w sumie cztery różne warianty krzeseł i stołów. Meble dostępne są w imitacji drewna, w kolorze różowym, w odcieniu trawiastej zieleni oraz w kolorze czarnym.

Krzesło z podłokietnikiem meble inspirowane księżycem Skandynawskie pomysły na umeblowanie

Matthew Day Jackson od dawna był zafascynowany pierwszym lądowaniem na Księżycu. Szczególnie interesujące są dla niego powody pierwszego lotu na Księżyc: w tym czasie na pierwszym planie był instynkt kolonizacyjny. Ludzie chcieli podbić kosmos. W tym samym czasie ludzkość szukała odpowiedzi na pytania egzystencjalne. W każdym razie artysta uważa, że ​​trzeba zwrócić się w głąb siebie, aby móc odpowiedzieć na te egzystencjalne pytania.

Krzesło z podłokietnikami malowane na czarny laminat Meble skandynawskie

Meble są gotowe MadebyChoice do dyspozycji.