Meble

Fotel ze skóry wieloryba inspirowany morzem

Fotel-Skóry Wielorybiej-Maximo-Riera-czarny-pikowany

Prawdziwe dzieło sztuki, ale stworzone w praktycznym celu, przenosi nas w głębiny oceanu, gdzie triumfują wieloryby. Z Krzesło ze skóry wieloryba poświęcony jest tym niezwykle pięknym ssakom morskim. Masz hiszpańskiego projektanta Maximo Riera zainspirowała nas do zaprojektowania dzieła sztuki, które nie tylko pełni funkcję praktycznego krzesła, ale również prowadzi nas do tajemniczego morskiego świata, zamieszkanego przez baśniowe stworzenia.

Krzesło ze skóry wieloryba przez Maximo Riera

czarne-skórzane-krzeslo-by-Maximo-Riera-pweet-wieloryb

W swoim studio w Cadis Maximo codziennie projektuje różne kolory i kształty. Jego prace pokazują dominujący wpływ abstrakcyjnego impresjonizmu i ruchu pop w sztuce. Inspiracje podróżami po wyspach Karaibów, obserwacje i wrażenia zmieniają się z perspektywy malarza. Rezultat jest taki Fotel ze skóry wieloryba autorstwa Maximo Riera, w hołdzie dla płetwala błękitnego, największego zwierzęcia na świecie.

Fotel ze skóry wieloryba z jasnym pomysłem

Fotel-Skóry Wielorybiej-Maximo-Riera-zwierzęca-kolekcja

Związek z morzem ma dla malarza ogromne znaczenie, a wizerunek płetwala błękitnego uznawany jest za symbol porozumienia między światem zwierząt i ludzi. Jest to na swój sposób deklaracja potrzeby pokonywania trudności i przetrwania zarówno w przyrodzie, jak i w życiu człowieka.

Fotel-Skóry Wielorybiej-Maximo-Riera

Z Fotel ze skóry wieloryba należy do obiektów sztuki w aranżacji wnętrz. Jego rozmiar sprawia, że ​​idealnie nadaje się do otwartych, szerokich przestrzeni. Płetwa wieloryba tworzy sylwetkę krzesła i służy jako oparcie. Górna część jest wygięta do tyłu, co daje dynamiczną perspektywę i atrakcyjny wygląd.

Pozostałe elementy ze zwierzęcej kolekcji Maximo Riery

kolekcja-zwierzeta-krzesla-skórzane-by-Maximo-Riera

Projektant krzesła ze skóry wieloryba nalega na pomysł, aby jego dzieło sztuki zwracało uwagę na odpowiedzialne rybołówstwo i wzywa do położenia kresu stałemu spadkowi populacji tych zagrożonych zwierząt. „Ignorancja jest matką strachu”, jak wyjaśnił autor Moby Dick, Herman Melville. I przyzywa się sztukę, aby ich wypędzić.

B. Angelov

Cortiça – leżak relaksacyjny o ergonomicznym kształcie z korka autorstwa Daniela Michalika