Meble

Ergonomia w domowym biurze – wskazówki dotyczące prawidłowej postawy

Jeśli musisz teraz pracować z domu z powodu pandemii COVID-19, prawdopodobnie nie byłeś w pełni przygotowany do zabrania ze sobą całego biura do domu i reorganizacji domu, aby zrobić miejsce do pracy i zabawy . Chociaż może być kusząca praca w łóżku lub na kanapie, unikaj tego. Nieprawidłowa pozycja siedząca może nadmiernie obciążać plecy i szyję oraz powodować dalszy dyskomfort. Dlatego ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na zorganizowanie miejsca pracy w domu w sposób ergonomiczny i zapobiegający dyskomfortowi poprzez prawidłową postawę.

Mądry wybór miejsca pracy w domu

Rozsądnie wybierz miejsce pracy w domu, aby uniknąć dyskomfortu

Sytuacja życiowa każdego z nas jest inna. Aby jednak stworzyć w domu miejsce do pracy w skupieniu, należy najpierw rozsądnie wybrać miejsce pracy, a po drugie wyraźnie je oddzielić. Lokalizacja biura domowego powinna oferować:

  • Prywatność
  • odpowiednie oświetlenie
  • łatwy dostęp do prądu i internetu

Jeśli masz już kącik do pracy lub cały gabinet, po prostu sprawdź, czy klawiatura, monitor i biurko mają odpowiednią wysokość i ergonomię. Jeśli Meble biurowe i sprzęt biurowy są ergonomicznie zaprojektowane, dzięki czemu będziesz mógł wykonywać swoje czynności wydajniej i wygodniej. Upewnij się również, że masz cały sprzęt, oprogramowanie i dokumentację, których potrzebujesz do wykonywania swojej pracy. Zawsze utrzymuj porządek i porządek na biurku, aby lepiej skoncentrować się na określonych zadaniach i nie rozpraszać się. W tym artykule zebraliśmy więcej pomysłów na dobrą organizację domowego biura.

Ergonomiczny projekt miejsca pracy w domowym biurze

Rozsądny wybór miejsca pracy w domu z dużą ilością światła dziennego

Celem ergonomii jest przyjazne dla człowieka projektowanie miejsc pracy i przestrzeni mieszkalnych. Aby stworzyć efektywne, ergonomiczne biuro domowe, należy wziąć pod uwagę pewne wymiary i kilka wskazówek, przynajmniej jako punkt wyjścia.

Ergonomiczne stanowisko komputerowe

Idealnie powinieneś użyć komputera stacjonarnego. W przypadku samych laptopów i tabletów nie ma możliwości oddzielenia klawiatury od monitora, więc podczas pracy musisz patrzeć w dół na ekran. Może to nadmiernie nadwerężyć szyję.

Ergonomiczne stanowisko komputerowe w domowym biurze

Jeśli potrzebujesz laptopa, rozważ zakup osobnego monitora lub klawiatury. Pozwala to na oddzielenie klawiatury i monitora od siebie, co zapewnia większą elastyczność.

Kiedy siedzisz przy komputerze, łokcie powinny być zgięte pod kątem 90 stopni, a przedramiona powinny wygodnie spoczywać na biurku. Klawiatura komputera powinna znajdować się tuż przed Tobą i na wysokości ramion i nadgarstków.

Ergonomiczny projekt miejsca pracy w domowym biurze - wysokość monitora jest ważna

Umieść ekran komputera przed sobą. Kiedy patrzysz na monitor, górna jedna trzecia ekranu powinna znajdować się na wysokości oczu. Być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością w dostosowywaniu wysokości monitora. Czasami można użyć małego stosu książek, aby upewnić się, że monitor znajduje się na właściwej wysokości podczas pracy. Monitor powinien znajdować się około 18 do 24 cali od nosa.

Odpowiednia wysokość biurka

Zintegruj miejsce pracy w salonie i zwróć uwagę na ergonomię

Wysokość biurka waha się od 65 do 75 cm. Idealna jest wysokość 72 cm plus minus 2 cm. Są to jednak ogólne wytyczne i będą się różnić w zależności od wzrostu i wysokości siedziska. Jeśli twoje biurko jest wyższe niż 30 cali, będziesz potrzebować również wyższego krzesła.

Siedzenie ergonomiczne w biurze domowym – pozycja i wygląd krzesła

Siedzenie ergonomiczne w biurze domowym – pozycja i wygląd krzesła

Optymalna wysokość siedziska krzeseł biurowych wynosi od 40 do 50 cm. Jednak to, co jest dla Ciebie odpowiednie, nadal zależy od Twojego wzrostu i wysokości biurka.

  • ten Wysokość krzesła powinien być regulowany. Podczas siedzenia podeszwy stóp powinny w pełni stykać się z podłogą, a kolana powinny być ustawione pod kątem 90 stopni. Jeśli twoje stopy zwisają, rozważ użycie małego pudełka, schodka lub pudełka na buty, aby oprzeć stopy.
  • ten oparcie powinien zapewniać wystarczające podparcie lędźwiowe, aby odciążyć dolną część pleców. Idealnie oparcie powinno być lekko nachylone od około 5 do 10 stopni do tyłu, aby zapewnić wygodne siedzenie.
  • ten Głębokość siedziska krzesła powinna wynosić około 43 do 60 cm. Kiedy plecy opierają się o oparcie krzesła, między zagłębieniem kolana a siedziskiem powinien być odstęp 5 lub 7 cm.

Prawidłowa postawa

Prawidłowa postawa w domowym biurze

Siedząc, upewnij się, że zachowujesz wyprostowaną postawę podczas pracy:

  • Twoja dolna część pleców powinna mieć łagodną krzywiznę do wewnątrz tuż nad tyłkiem.
  • Twoje uszy i ramiona powinny być w jednej linii.
  • Twój nos powinien znajdować się na wysokości pępka.
  • Twoje ramiona powinny znajdować się tuż nad biodrami.

Pomocne może być ustawienie alarmu, który będzie przypominał raz na godzinę o utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia.