Meble

Dwa za jednego – pomysłowe meble oszczędzające miejsce

oszczędność miejsca-meble-sofa-półka-kombinacja

Współcześni projektanci mebli zawsze szukają nowych pomysłów. Mogą one opierać się wyłącznie na stylu, funkcjonalności lub najlepiej na obu tych względach. Meble zajmujące mało miejsca prezentować sprytne projekty. Wahają się od pozytywnie unikalnych po dopracowane i wyrafinowane. Te elementy są idealne, gdy musisz urządzić mały pokój, ponieważ optymalnie wykorzystują przestrzeń dzięki kombinacji różnych mebli.

Nowe podejście do mebli oszczędzających miejsce

oszczędność miejsca-meble-fotel-regał

Pomysł na meble czy dodatki, które mają więcej niż jedną funkcję, nie jest zupełnie nowy. Najbardziej znane przykłady mebli wielofunkcyjnych mogą pochodzić z amerykańskiego ruchu „Shaker”. Shakerzy byli grupą religijną, która prowadziła bardzo prosty styl życia. Poszukując prostej prostoty, wymyśliła serię eleganckich i stylowych pomysłów na umeblowanie, które bardzo często mają więcej niż jedną funkcję. Na przykład stoły po złożeniu stały się ławkami i niepotrzebne po posiłkach. A może ławki z ukrytymi skrzyniami. Shakery były bardzo pomysłowe i zainspirowały wielu współczesnych projektantów do pójścia w ich ślady. Dwa nowatorskie przykłady meble zajmujące mało miejsca, Pokazane tutaj są tak naprawdę stylowe fotele, które zostały wbudowane w regały. Jeden projekt jest prosty i minimalistyczny, podczas gdy drugi jest zaprojektowany bardziej jak elegancki leżak, aby dopasować się do krzywizn ciała w zrelaksowanej pozycji do czytania.

Wybierz meble zajmujące mało miejsca w oparciu o oryginalność i wszechstronność

kombinacja-wazon-lampa-stołowa-Roger-Arquer-bosa wielofunkcyjny-wazon-kwiat-Roger-Arquer

Wprowadzany jest kolejny nietypowy fotel, tym razem przypominający skrzynkę na kwiaty, idealny do wykorzystania na patio. Jest owinięty bluszczem. Przyzwyczailiśmy się do pomysłu architektów, ale tym razem projektantka stworzyła żywe krzesło. Jakie to mądre Idealny dla miłośników roślin, żywy fotel zmieni swój wygląd w zależności od tego, co zostanie wokół niego zasadzone. Podobnie z tą koncepcją, ale tym razem pod względem oświetlenia. Co powiesz na to, że twoja lampa stołowa podwoi się w atrakcyjny wazon z kwiatami? Możesz zmieniać wygląd lampy tak często, jak dodajesz świeże kwiaty.

bluszcz-posadzony-fotel-angelo-grassi

Istotą dobrych, wielofunkcyjnych przedmiotów jest to, że są nie tylko niesamowitymi nowościami, ale są naprawdę użyteczne i dobrze wyglądają. Jeśli masz problemy z założeniem małego obszaru, możesz: meble zajmujące mało miejsca podać kilka rozwiązań tego problemu.

przez Jaz

regał z wbudowanym fotelem

z płytą szklaną i betonem

wielofunkcyjny-stolik-kawy-szkło

fotel skórzany zajmujący mało miejsca

skórzany fotel, który zajmuje mało miejsca

oszczędność miejsca-skórzany fotel-Judson-Beaumonts