Meble

Designerskie krzesło filtruje i odbija światło słoneczne: fotel „tęczowy”

designerskie krzesło meble rurowe półprzezroczyste

Przedstawiamy Wam designerskie krzesło z innowacyjną koncepcją – utalentowany młody Taehwan Kim z Korei wykonał fotel z rurki stalowej. Siedzisko krzesła tzw. „tęczowego” pokryte jest filtrem dichroicznym. Wykorzystuje efekt interferencji i filtruje światło słoneczne w zależności od koloru. Efektem końcowym jest ekscytujący gradient kolorów, który stale się zmienia w zależności od kąta patrzenia. W ten sposób mebel tworzy fascynującą grę światła i cienia i może być wystawiany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz..

Designerskie krzesło z filtrem dichroicznym tworzy ekscytującą grę światła i cienia

Designerskie krzesło w meblach rurowych odbija światło

Designerskie krzesło składa się z prostej ramy z rurek stalowych oraz siedziska z oparciem i podłokietnikami wyciętymi z paneli poliwęglanowych, które mocuje się do konstrukcji za pomocą oczek. Dokładny proces produkcji można zobaczyć na poniższym filmie. Plastik jest również specjalnie pokryty filtrem dichroicznym. Odbija światło słoneczne w zależności od długości fali – niektóre długości fal są transmitowane, inne są odbijane. Filtry stosowane są głównie w technice wideo – tam rozdzielają padające światło na przestrzeń barw czerwono-zielono-niebieską. Taki filtr interferencyjny o szerokim zakresie transmisji tworzy ekscytujące efekty świetlne nie tylko na samym siedzisku, ale również na rzucanym przez niego cieniu.

Designerskie krzesło o minimalistycznym wyglądzie – fotel “tęczowy”

designerskie krzesło nowoczesne proste przezroczyste

Taehwan Kim postanowiła nadać meblowi minimalistyczny wygląd, tak aby gradient kolorów „tęczowego” fotela mógł się dopasować. Prosta, ale bardzo elegancka konstrukcja harmonijnie wpisuje się, zwłaszcza w purystyczne umeblowanie. Ale krzesło świetnie prezentuje się również we wnętrzu w stylu industrialnym. A ponieważ materiały są niezwykle trwałe i bez problemu wytrzymują zarówno słońce, jak i deszcz, krzesło może również stanowić akcent w jadalni na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o komfort siedzenia, siedzisko i oparcie dopasowują się do kształtu ciała, dzięki czemu możesz zrelaksować się bez poduszki do siedzenia.

designerskie krzesło meble rurowe jadalnia ogrodowa

designerskie krzesło podłokietnik plastikowe meble rurowe

Deisgner krzesło akrylowe meble rurowe z poliwęglanu

Projekt autorstwa Taehwan Kim