Meble

Designerski szklany stół i lustro: nowa kolekcja Philippe’a Starcka to element definiujący styl wnętrza

Designerski stół szklany okrągłe nogi stołu z marmuru Targi Meblowe Włochy

Cztery lata temu projektant Philippe Starck wywołał sensację swoją kolekcją „Boxinbox”, którą zaprojektował i wykonał w ścisłej współpracy z włoskim producentem kryształów i szkła Glas Italia. Teraz ich współpraca trwa: Na targach meblowych „Salone del Mobile” pokazano kolejną serię mebli. Nazywa się „Zdematerializowany” (po niemiecku: Zdematerializowany) i został zainspirowany nurtem minimalistycznym. Asortyment mebli uzupełnia designerski szklany stół do jadalni, stolik kawowy do salonu oraz lustro ścienne. Meble fascynują precyzją wykonania i architektonicznym wyglądem.

Designerski szklany stół „Mari Cristal” przyciąga wzrok

długi prostokątny designerski szklany stół architektoniczny wygląd targów mebli

Pierwszy designerski szklany stół nosi nazwę „Mari Cristal” i inspiruje rzeźbiarskim wyglądem. Prostokątny stół do jadalni ma blat o grubości 12 mm, detal z kolorowego przezroczystego szkła i metalowe nogi. Występuje w kilku wersjach: szklany detal pełniący rolę akcentu można zamówić w kolorze różowym lub zielonym. Nogi stołu są wykonane z aluminium o wysokim połysku lub aluminium z wykończeniem w kolorze brązu, a blat stołu może być wykonany z hartowanego przezroczystego lub dymionego szkła.

Designerski szklany stół wąski długi przezroczysty blat metalowy krzyż nogi różowy akcent kolorystyczny

Dzięki purystycznej estetyce stół do jadalni „Mari Cristal” ma decydujący wpływ na atmosferę w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Wyraźnie odgrywa główną rolę w jadalni, ale nadal harmonijnie komponuje się z różnymi meblami i dobrze prezentuje się we wnętrzach w stylu eklektycznym, minimalistycznym i industrialnym.

Designerski szklany stół architektoniczny wygląd metalowe nogi cienki blat Philippe Starcke

Lustro ścienne „Marlene” to futurystyczne dzieło sztuki

Designerskie lustro ścienne długie duże akcesoria domowe Philippe Starck

Lustro ścienne „Marlene” do złudzenia przypomina współczesne dzieło sztuki. Akcesoria domowe mają mocno zagięte krawędzie, które tworzą złudzenie optyczne. Projektant chciał pokazać, jak łatwo jest zafałszować rzeczywistość. Lustro dostępne w kolorze różowym, srebrnym lub białym. Szczególnie skutecznie może być wystawiany jako solista.

Designerskie lustro ścienne małe Philippe Starcke

Stylowy stolik kawowy „Lady Hio” ma marmurowe nogi

Designerski szklany stół marmurowe nogi stołu złote akcenty

Elegancka, purystyczna estetyka stolika kawowego „Lady Hio” pozostawia niezatarte wrażenie. Same marmurowe nogi stołu są bardzo imponujące, w połączeniu z wyjątkowo cienkim blatem ze szkła mlecznego nawet same się sprawdzają. Metalowe detale, dostępne w kolorze złotym, brązowym, niklowym lub miedzianym, uzupełniają projekt.

Designerski szklany stół zielony akcent długa jadalnia metalowe materiały szklane

Designerski szklany stół złoty marmurowe nogi stołu cienki szklany blat

Designerskie szklane stoły lustrzane targi meble Włochy Philippe Starck

Designerskie lustro Philippe Starck z detalami lekko skręconymi końcami

Kolekcja pochodzi z Philippe Starck zaprojektowany i we współpracy z Glas Włochy został wyprodukowany.