Meble

“Amalia” – fotel wypoczynkowy o ergonomicznym kształcie i atrakcyjnym designie

Fotel Amalia Design - język nowoczesnego designu - siedzisko, plecione podłokietniki

Czy zastanawiałeś się kiedyś, od czego zależy związek między wyglądem, funkcją, materiałem i sposobem wykonania mebla? Duet projektantów Eggpicnic stara się wyjaśnić związek między projektantem, obiektem projektowym i użytkownikiem za pomocą innowacyjnej kreacji. Przedstawiamy Ci niezwykle przystojny Fotel „Amalia” zaprojektowana przez Eggpicnic. Oprócz ergonomicznie poprawnego designu i eleganckich krzywizn mebel ma niepowtarzalny wygląd – oczywiście dzięki dobranemu materiałowi i technologii produkcji.

Fotel wypoczynkowy Studio Eggpicnic

Designerskie meble o nowoczesnym wyglądzie - ręcznie pleciony fotel wypoczynkowy Amalia

Projekt „Amalia” został zaprojektowany przez rzemieślników Mario Rojas i Francisco Palmę. Z Fotel ilustruje istniejące powiązania pomiędzy projektantem, wybranym materiałem i użytkownikiem. Ergonomiczny fotel został ręcznie tkany z włókien mimbrowych (wiklina, dostarczona z Chimbarongo w Chile, 160 km na południe od stolicy Chile Santiago i wykonana przez rodzime zakłady) tradycyjnymi technikami.

Zakrzywiony kształt, który jest modny

Ergonomiczna konstrukcja siedziska Eggpicnic-splot do wykonania przy składaniu zamówienia

Amalia to funkcjonalny obiekt designerski w kolorze miedzi, który oferuje przytulne miejsce do czytania i relaksu. Umożliwia z obu stron Fotel spojrzenie na podkonstrukcję i siatkę, dzięki której można sobie przynajmniej wyobrazić proces ręcznego tkania.

Nowoczesny mebel, który zachęca do odpoczynku i relaksu

Designerski fotel ręcznie tkany - konstrukcja o nowoczesnym wyglądzie

Piknik Jajkowy to studio projektowe z siedzibą w Sydney w Australii i Santiago w Chile, założone przez Mario Rojasa i Francisco Palmę. Obaj rzemieślnicy są bardzo zaangażowani w zrównoważony rozwój i przyjazność dla środowiska. Obecnie otacza nas wiele dóbr, które nie mają wartości emocjonalnej, symbolicznej czy kulturowej. Aby lepiej zrozumieć wartość rzeczy, projektanci zanurzyli się w różnych tradycyjnych technikach rzemieślniczych. Aby zaoszczędzić zasoby, „Amalia” jest produkowana tylko na zamówienie.

Zdjęcia autorstwa Paolo Remedy

Fotel Amalia Relax – projekt Eggpicnic

Ergonomiczny fotel Amalia-Mimbre z włókien Chile

Amalia łączy tradycyjne techniki produkcyjne w nowoczesny wygląd

Fotel Mimbre ręcznie tkany ręcznie z włókien roślinnych Chile

Rysunek techniczny Amalii

Fotel Relax-Amalia Eggpicnic-Design Studio

Amalia z Eggpicnic Design Studio – szkice

Szkice fotela Amalia w Eggpicnic Studio Sydney