Makijaż

Róż dopasuj do kształtu twarzy – instrukcje i wskazówki dotyczące makijażu

Teraz, gdy już wiesz, który kolor różu idealnie pasuje do odcienia Twojej skóry, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak i gdzie nakładać róż, aby wyrzeźbić twarz za pomocą makijażu. Odrobina koloru na policzkach nie tylko sprawia, że ​​twarz wygląda świeżo, ale także może optycznie na nowo zdefiniować jej kontury. Jak to działa? Nałożenie różu na określone obszary może zawęzić okrągłą twarz, skrócić długą twarz i złagodzić kanciaste rysy.

Nałóż róż poprawnie na kwadratową twarz

nałóż rumieniec na twarz, aby podkreślić kości policzkowe

Aby uzyskać kwadratową twarz, róż nałóż bezpośrednio na kości policzkowe. Delikatnymi, okrężnymi ruchami nałóż róż na policzki i pozwól mu delikatnie spłynąć do tyłu. W ten sposób skupiamy się na najbardziej zaokrąglonej części twarzy, co zmiękcza rysy kanciaste.

Gwiazdy o kwadratowych twarzach: Olivia Wilde, Gwyneth Paltrow, Nicole Richie, Keira Knightley, Angelina Jolie.

Nakładaj jak róż na wąską twarz

Nałóż róż prawidłowo wąską twarz, kształt rombu, kanciasty

Kiedy masz twarz w kształcie rombu, celem jest zwrócenie uwagi na dolną połowę twarzy. Nałóż róż na kości policzkowe i skieruj go w stronę skroni, aby ściągnąć spojrzenie i podkreślić kości policzkowe!

Gwiazdy o takim kształcie twarzy: Ashley Greene, Audrey Tautou, Elizabeth Hurley i Anna Kendrick.

Gdzie nakładam róż na długą twarz?

Nałóż róż na grubą twarz, podkreśl wydłużone kości policzkowe

Makijaż to świetny sposób na skrócenie długiej twarzy. Róż nakłada się niemal poziomo na policzki. Linia nie powinna jak zwykle przebiegać wzdłuż kości policzkowych od linii włosów do środka twarzy. Farbę nakłada się na najwyższy punkt policzków oraz w kierunku uszu. Odrobina koloru na skroniach również się rozciąga.

Gwiazdy o wydłużonych twarzach: Joan Smalls, Sarah Jessica Parker, Liv Tyler, Jessica Lowndes i Hilary Swank.

Prawidłowe nałożenie różu – twarz w kształcie serca

Nałóż róż poprawnie na twarz w kształcie serca

Jeśli masz twarz w kształcie serca, nałóż róż bezpośrednio na kości policzkowe i pod koniec brwi. Linia w kształcie litery C zapewnia podkreślenie kości policzkowych, a mocna linia żuchwy wygląda na bardziej miękką.

Gwiazdy w kształcie serca: Cara Delevingne, Kourtney Kardashian, Reese Witherspoon, Scarlet Johansson, Nina Ricci, Rachel Bilson, Taylor Momsen, Shay Mitchell i Ashley Benson.

Zastosuj róż do okrągłej twarzy

zastosuj odpowiedni rumieniec okrągłą twarz

W przypadku okrągłej twarzy linia powinna znajdować się poniżej kości policzkowych. W ten sposób możesz nadać twarzy bardziej konturowy wygląd, aby nie wyglądała na pełną. To bardzo proste: stań przed lustrem, uśmiechnij się i za pomocą różu narysuj dwie krótkie, lekko ukośne linie bezpośrednio na kościach policzkowych. Następnie za pomocą pędzla do podkładu rozprowadź róż w górę w kierunku skroni i w dół w kierunku płatków uszu.

Gwiazdy o okrągłych twarzach: Ginnifer Goodwin, Lily Collins, Kelly Osborne, Michelle Williams i Kirsten Dunst.

owalna twarz

nałóż róż owal twarzy, podkreśl kości policzkowe

Jeśli masz owalną twarz, róż nałóż tuż nad kośćmi policzkowymi. Następnie delikatnie pociągnij w kierunku uszu. To doda konturu twoim kościom policzkowym.

Gwiazdy o owalnych twarzach: Jessica Alba, Beyonce, Eva Mendes, Kate Hudson, Rose Byrne, Charlize Theron i Natalie Portman.