Makijaż

Prawidłowe konturowanie dla początkujących: kształty twarzy, makijaż, porady

prawidłowe konturowanie osoby początkujące nakładanie makijażu konturowanie kim kardashian

Konturowanie zostało rozsławione przez Kim Kardashian jako powszechnie znane nazwisko w sztuce makijażu. Nie tylko oni, ale także wiele celebrytów i gwiazd przysięga na tę technikę makijażu. Celem jest optyczne dopracowanie kształtu i proporcji twarzy oraz ich korzystne zaprezentowanie. Na przykład ciemniejsze i jaśniejsze odcienie wyczarują wyższe kości policzkowe, węższy nos lub pełniejsze usta. Sprawdzi się jednak, jeśli umiejętnie nałożysz odpowiednie produkty i uzyskasz perfekcyjny wygląd, bez efektu maski. Nasze porady dotyczące makijażu pokazują, jak prawidłowo wykonturować twarz.

Prawidłowe konturowanie: jak działa konturowanie?

prawidłowe konturowanie początkujący makijaż lekki cień kształt twarzy

Dzięki konturowaniu zawsze ustawiane są jasne i ciemne akcenty. Podkreśla to pewne partie twarzy, bardziej je podkreśla, a inne ukrywa. Aby to zrobić, korzysta z gry światła i cienia. Aby osiągnąć ten efekt, potrzebne są dwa wybrane przez Ciebie produkty. Niezależnie od tego, czy jest to puder do konturowania, czy kamuflaż, wybierz odpowiedni produkt w zależności od rodzaju skóry. Potrzebujesz przynajmniej jednego jasnego i jednego ciemnego odcienia, który pasuje do Twojej karnacji. Powinny być jednak jaśniejsze i ciemniejsze niż Twój własny odcień skóry. W przypadku cery suchej zaleca się stosowanie płynnej konsystencji, a dla skóry bardziej tłustej – pudru. Co najlepsze, jasny odcień zawiera odblaskowe drobinki, które wzmacniają pożądany efekt.

odpowiednie konturowanie zestaw do makijażu dla początkujących kamuflaż w pudrze

Proszek jest szybszy i łatwiejszy w użyciu, a ta metoda jest lepsza dla początkujących. Nawet profesjonaliści i wizażyści pracują z kamuflażem. Aby opanować technikę, potrzebna jest odrobina praktyki, ale po kilku próbach wszystko się udaje. Aby twarz ostatecznie nie wyglądała na zniekształconą, musisz zwracać uwagę na osobisty, naturalny kształt twarzy. W przeciwnym razie uzyskuje się odwrotny efekt i efektem jest nienaturalna, często przesadzona sylwetka.

Poprawne konturowanie: baza i aplikatory

prawidłowe konturowanie produktów do makijażu dla początkujących

Niezależnie od tego, czy zamierzasz użyć pudru, czy kamuflażu, musisz nałożyć nieskazitelną bazę. Aby to zrobić, użyj kremowego lub płynnego podkładu w odcieniu skóry, w zależności od rodzaju skóry. Za pomocą korektora możesz ukryć drobne przebarwienia na twarzy, a zwłaszcza wokół oczu. Aby nałożyć dowolny produkt i idealnie rozprowadzić go na skórze, potrzebne są również odpowiednie akcesoria. Najpopularniejsze narzędzia, z których korzystają profesjonaliści i vlogerzy, to beauty blender i pędzle do makijażu. Istnieje również możliwość pracy palcami. Wszystkie metody mają swoje zalety i wady. Tutaj pokrótce podsumujemy, co lepiej nadaje się do czego i typowe błędy, które popełniasz podczas nakładania makijażu za pomocą odpowiedniego narzędzia.

prawidłowe konturowanie osoby początkujące aplikowanie makijażu akcesoria przybory aplikatory

  • Beauty blender: Jest to gąbka w kształcie jajka i doskonale leży w dłoni i do blendowania. Ponieważ gąbka po prostu wchłania makijaż, przed użyciem należy ją zwilżyć. Produkt wciera się w skórę poprzez wcieranie, a nie tylko wycieranie. Na początek może to być bardziej czasochłonne. Szczególnie nadaje się do mieszania i nakładania płynnego podkładu.
  • Pędzle do makijażu: Istnieje wiele pędzli do makijażu. Każdy kształt nadaje się do konkretnego zastosowania. Wszystkich dotyczy zasada prawidłowego malowania pędzlem: zawsze w jednym kierunku i od środka twarzy na zewnątrz. Nabierz niewielką ilość produktu i bardzo cienko rozprowadź.

popraw kontur osoby początkujące nałóż makijaż nałóż makijaż rozprowadź mieszankę

  • Aplikacja ręczna: Ręczne nakładanie produktu w rzeczywistości go nie marnuje. Jednak mocne pocieranie można zmielić pigmenty i tym samym nie uzyskać efektu kryjącego. Zaleca się nakładanie produktu małymi porcjami bezpośrednio na skórę i rozprowadzanie na zewnątrz.

prawidłowe konturowanie przybory do makijażu początkującego czyszczenie pędzelkiem

Niezależnie od tego, czy chodzi o pędzle, gąbki czy aplikatory, wszystkie akcesoria, których używasz do makijażu, muszą być regularnie czyszczone. W przeciwnym razie będą kiełkować bakterie i wirusy, które mogą prowadzić do zapalenia skóry i trądziku. Do czyszczenia można użyć specjalnych środków czyszczących w puszkach z aerozolem, którymi po prostu spryskuje się pędzel, a następnie wyciera suchą szmatką. Inną opcją jest mycie aplikatorów łagodnym mydłem i ciepłą wodą, aż zniknie osad. Mokrych pędzli z drewnianymi uchwytami nie należy ustawiać do wyschnięcia, lecz pozostawić je poziomo. Zaleca się czyszczenie przyborów kosmetycznych po każdym użyciu. Jeśli nie masz wrażliwej skóry, zabieg możesz wykonywać co tydzień.

Konturowanie poprawnie: tak to działa!

prawidłowo konturujące osoby początkujące wykonujące makijaż rozświetlające cień do twarzy

  1. Baza: nałóż podkład i ewentualnie korektor.
  2. Modelowanie kości policzkowych: Ćwicz poniżej kości policzkowych ciemnym odcieniem pudru lub kamuflażu. To podkreśla kości policzkowe i sprawia, że ​​twarz wygląda na bardziej wyrazistą.
  3. Optymalizacja kształtu twarzy: w zależności od kształtu twarzy problematyczne obszary są ukryte. Tak więc nałóż ciemny puder lub kamuflaż wzdłuż boków nozdrzy, wzdłuż linii włosów, podbródka, po obu stronach czoła. Zawsze zwracaj uwagę na proporcje twarzy i optycznie zresetuj miejsca, które nie są pochlebne.
  4. Podkreśl zalety: Teraz wypracuj swoje zalety za pomocą jasnego odcienia. Często grzbiet nosa, środek czoła i podbródka, poniżej brwi i nad policzkiem są rozjaśnione.
  5. Mieszanie: Rozetrzyj jasne i ciemne niuanse makijażu kolistymi ruchami. Na koniec żadne przejścia nie powinny być widoczne.
  6. Utrwalanie: Ostatnim krokiem jest utrwalenie makijażu, zwłaszcza jeśli chcesz, aby utrzymał się przez długi czas. Użyj do tego specjalnego pudru utrwalającego.prawidłowe konturowanie instrukcje makijażu dla początkujących aplikuj produkty

Konturuj prawidłowo w zależności od kształtu twarzy

Podczas konturowania bardzo ważna jest znajomość kształtu twarzy. Dlatego przed nałożeniem makijażu należy określić kształt twarzy. Możesz to ustalić, zaczesując włosy do tyłu i stojąc przed lustrem. Teraz użyj długopisu, aby obrysować kontury twarzy na lustrze. Jaki powstał geometryczny kształt?

prawidłowe konturowanie owalu twarzy początkującego makijażu

Owalna twarz: Twarz jest półtora raza dłuższa niż szeroka. Ta proporcja jest uważana za optymalną, czyli ideał piękna. Możesz postępować jak opisano powyżej: poniżej kości policzkowych konturować załamanie powiek i boki nosa, podkreślić pod brwiami i na kościach policzkowych.

prawidłowe konturowanie osoby początkujące nakładają makijaż na owal twarzy kanciasty długi

Podłużna / wąska twarz: Czoło jest wysokie, a podbródek bardzo długi. Tutaj musisz podkreślić więcej niż kontur i użyć tylko kilku cieni.

prawidłowe konturowanie osoby początkujące nakładają makijaż przed i po opracowaniu kształtu twarzy

Twarz kwadratowa: Czoło i szczęka są naprawdę szerokie, a twarz nieco kanciasta. Robiąc to, musisz więcej pracować z cieniami i odpowiednio obrysować szczękę, skronie i kości policzkowe. Pasemka nad kośćmi policzkowymi i pod brwiami.

prawidłowe konturowanie początkujący makijaż kształt twarzy kanciaste serce

Twarz w kształcie serca: Twarz zwęża się w kierunku podbródka i wygląda na trójkątną lub w kształcie serca. Podbródek, skronie i linia włosów są wyprofilowane, a okolice pod brwiami i nad kośćmi policzkowymi lekko rozjaśnione.

prawidłowe konturowanie osoby początkujące zakładają zaokrąglenie kształtu twarzy

Okrągła twarz: Twarz jest równie szeroka, co długa, a kości policzkowe ledwo zauważalne. Tutaj, podobnie jak w przypadku twarzy kanciastej, stosuje się w szczególności kontury. Musisz pracować z cieniami poniżej kości policzkowych, na skroniach i szczęce. Nałóż rozświetlacz pod brwi i na kości policzkowe.

prawidłowe konturowanie osoby początkujące wykonujące makijaż określić kształt makijażu twarzy