Makijaż

Nakładanie eyelinera: porady i wskazówki dotyczące idealnego eyelinera i 30 wspaniałych stylizacji

nakładanie eyelinera naprawdę doskonałe porady triki

Mała kreska z dużym efektem – eyeliner! Doskonale podkreśla oko i nadaje intensywny wyraz. Uchodzi za klasykę w makijażu oczu i doskonale sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Nakładanie eyelinera nie jest łatwym zadaniem i jest jedną z najwyższych dyscyplin sztuki makijażu. Jednak przy odrobinie praktyki i pewnej ręki na pewno będziesz w stanie narysować piękny eyeliner. Ujawniamy tutaj kilka wskazówek i wskazówek, jak opanować odpowiednią krzywiznę podczas nakładania eyelinera.

Nakładanie eyelinera: wybór idealnego produktu

nakładanie eyelinera w gwiazdki typy porady triki

Czy krótkie czy długie, grube czy cienkie, dramatyczne czy klasyczne, to kwestia gustu. Piękny eyeliner jest w stanie wizualnie „otworzyć” spojrzenie i sprawić, że oczy wydają się większe. Możliwe jest jednak dokładnie odwrotnie – sprawić, by oczy wydawały się mniejsze, jeśli kształt nie odpowiada kształtowi oczu. Aby upewnić się, że eyeliner prawidłowo nałożysz, możesz zasięgnąć porady wizażysty lub po prostu poeksperymentować z różnymi kształtami eyelinera. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej otwarte oko, tym grubszy może być eyeliner. Oczy w kształcie migdałów najlepiej wyglądają z każdą odmianą eyelinera. W przypadku okrągłych oczu eyeliner powinien być nieco cieńszy i ostatecznie łączyć wewnętrzny i zewnętrzny koniec powieki. W zależności od osobistych upodobań możesz wybierać pomiędzy eyelinerem w płynie, kredką lub kohlem i żelem, aby uzyskać perfekcyjny wygląd. Użyj płynnego eyelinera, aby uzyskać cienki, cienki eyeliner. Jeśli chcesz bardziej dramatycznie i bardziej podkreślić oczy, weź ołówek. Eyeliner o żelowej konsystencji nakładasz za pomocą specjalnego wąskiego pędzelka ściętego pod niewielkim kątem. Pozwala to również na rysowanie grubszych linii. Ten wariant jest idealny do makijażu smokey eyes. Eyelinery dostępne są również w różnych kolorach. Czarna, która nawiasem mówiąc pasuje do każdego koloru oczu, uważana jest za klasykę.

Nakładanie eyelinera: triki na idealny eyeliner

nakładanie eyelinera na prawidłowe wskazówki sztuczki taśma samoprzylepna

Podczas nakładania eyelinera wskazane jest narysowanie kreski dwoma pociągnięciami. Nie rób żadnych kresek itp., w przeciwnym razie eyeliner nie będzie prosty. Podczas aplikacji drugą ręką pociągnij pokrywkę lekko do góry, aby skóra naprężyła się. Zacznij od bardzo cienkiej linii od wewnętrznego kącika oka do środka. Następnie narysuj linię od zewnętrznego kącika oka do środka i połącz ze sobą dwie linie. W końcu linia może być nieco szersza. Aby optycznie powiększyć oko i wyczarować tzw. kocie oko, należy wydłużyć eyeliner w zewnętrznym kąciku oka skośną kreską na zewnątrz, w kierunku skroni. To może być trochę grubsze, ale nie przesadzaj z długością i grubością. Kąt jest bardzo ważny dla tego ostatniego uderzenia lub zamachu. Koniec brwi służy do orientacji. Możesz wziąć kawałek taśmy i połączyć dolną powiekę z końcem brwi. W ten sposób nabierasz odpowiedniego rozpędu.

nakładanie eyelinera gwiazdki dita von teese klasyczna fryzura lat 50.

Zastosuj eyeliner i zadbaj o perfekcyjny wygląd! Zgodnie z tym mottem gwiazdy i wizażyści dbający o swój perfekcyjny wygląd decydują się na makijaż z perfekcyjnym eyelinerem. Może się to różnić w zależności od okazji, stroju i oczywiście kształtu oka. Zainspiruj się tymi 38 stylizacjami celebrytów. Przedstawimy również kilka wskazówek i wskazówek dotyczących idealnego eyelinera.

nakładanie eyelinera z gwiazdami aktorka karen gillan pałąk

Aby przedłużyć trwałość eyelinera, wizażyści zalecają usunięcie olejku z powieki. Działa to bardzo łatwo z chusteczką kosmetyczną. Jeśli twoja skóra szybko się przetłuszcza, powinieneś nałożyć bazę pod cienie lub trochę pudru. Następnie możesz przystąpić do nakładania eyelinera.

Klasyczny eyeliner

Zastosuj eyeliner gwiazdki retro kobiecy elle fanning

Klasyczny eyeliner, który jest równomiernie gruby i niezbyt długi, pasuje każdej kobiecie i nadaje się tylko na każdą okazję. Więc zawsze jest dobrym wyborem. Jeśli chcesz poeksperymentować, najlepiej wymyśl różne warianty i rozważ je, kiedy są odpowiednie.

nakładanie eyelinera w gwiazdki gigi hadid young fresh

Wariant klasyczny nieco zasłania zewnętrzny kącik oka i jest stosunkowo cienki. Dopasowuje się do każdego kształtu oka i jest bardzo blisko linii rzęs. Jeśli więc dodatkowo nałożysz tusz do rzęs, rzęsy są optycznie pogrubione, a spojrzenie bardziej wyraziste. To idealny wygląd na dzień.

nałóż eyeliner gwiazdki lily collins objętość fryzurę retro

Jeśli eyeliner trochę spłynie i z ładną krzywizną na końcu, oko będzie wizualnie powiększone. Ten elegancki kształt eyelinera może wystawać dobre 0,5-0,8 centymetra poza zewnętrzny kącik oka. Pęd powinien płynąć w górę, a nigdy w dół.

nakładaj eyeliner gwiazdki lily collins vintage retro look objętości

Jeśli masz oczy w kształcie migdałów, możesz wypróbować różne warianty linii eyelinera. Zawsze zaczynaj od cienkiego eyelinera w wewnętrznym kąciku oka, który może się rozszerzać od linii rzęs. Do zewnętrznego kącika oka pociągnij lekki zamach w górę.

nałóż eyeliner gwiazdki emmy rossum czerwona szminka shclicht classic

Czasami trudno jest wycelować prosto w zewnętrzny kącik oka. W tym przypadku pomocny może być kawałek taśmy, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Nie należy jednak usuwać tego przed wyschnięciem eyelinera. Możesz także użyć mapy, kartki papieru, a nawet linijki.

nałóż eyeliner w gwiazdki freida pinto środkowe rozstanie gładkie

Jeśli za pomocą eyelinera lub ołówka jest Ci zbyt trudno narysować jedną kreskę na całej powiece, spróbuj zrobić kilka małych kropek na linii rzęs, a następnie je połączyć.

nakładanie gwiazd eyelinera alexa chung simple plain

Jeśli twoja ręka się trzęsie, absolutnie nie ma możliwości nałożenia idealnego eyelinera. Do tego potrzebna jest pewna ręka. Przede wszystkim nie spiesz się i nie spiesz. Początkujący mogą skorzystać z lusterka kosmetycznego i postawić je na stole. Ważne jest, abyś mógł podeprzeć łokieć, a tym samym uzyskać dobry chwyt.

Nakładaj eyeliner w zależności od kształtu oka

Zastosuj eyeliner gwiazdki w hiszpańskim stylu cekinowa sukienka zoe zalanda

W makijażu najważniejsze jest podkreślenie korzyści i ukrycie niedoskonałości. Małe, duże, głęboko osadzone, w kształcie oka itp. – każde oko wygląda inaczej. Musisz więc dopasować kształt eyelinera do oka.

Nałóż eyeliner na małe oczy

Zastosuj eyeliner gwiazdki efekt kociego oka loki aksamitna sukienka różowa

Podczas nakładania eyelinera na małe oczy należy najpierw nałożyć na powiekę jasny cień do powiek lub puder jaśniejszy niż odcień skóry. Wtedy huśtawka w zewnętrznym kąciku oka powinna stanowić naturalne przedłużenie linii wodnej. Najlepiej zaznaczyć konkretne miejsca przed nałożeniem eyelinera.

nakładanie eyelinera w gwiazdki cloe moretz prosta codzienna czerwona kurtka bomber

Sztuczka, aby małe oczy wyglądały na większe, to użycie połyskującego cienia do powiek, szczególnie w wewnętrznym kąciku oka. Dodatkowo na linię wodną można nałożyć kredkę białą lub w kolorze skóry. Pod żadnym pozorem nie należy podkreślać czarnej linii wodnej lub dolnej powieki.

Nałóż eyeliner na duże oczy

nakładanie eyelinera gwiazdki olivia palermo czarny garnitur

W przypadku dużych oczu możesz nałożyć czarny eyeliner zarówno na górną, jak i dolną powiekę, bez zmniejszania oka. Makijaż Smokey Eye może być idealnie uzupełniony tą bielą.

Zastosuj eyeliner do oczu w kształcie migdałów

nakładanie eyelinera gwiazdki candice sweanepool codzienny wygląd

Jak już wspomnieliśmy, migdałowe oczy są idealnym punktem wyjścia do kredowego eyelinera. Równie dobrze wyglądają cienkie i grube linie powiek.

Zastosuj kolorowy eyeliner

nakładanie eyelinera gwiazdki krótkie blond włosy miley cyrus

Eyelinery występują w różnych kolorach. Powinieneś właściwie dopasować dobór koloru do koloru oczu i dobierać go w zależności od okazji. Czarny eyeliner pasuje do każdego koloru oczu i na każdą okazję, dlatego pasuje do klasyki.

nałóż eyeliner gwiazdki jourdan dunn ciemna skóra klasyczny smak-up

Wariant brązowy lub szary jest szczególnie tanim wyborem dla blondynek lub kobiet o jasnych oczach. Kolorowe kreski do oczu są pięknym elementem stylistycznym, szczególnie latem i mogą szczególnie pięknie podkreślić kolor oczu.

nakładanie eyelinera gwiazdki jennifer lawrence czerwona szminka

Jeśli po eyeliner nakładasz tusz do rzęs, nie powinnaś równomiernie nakładać wszystkich rzęs, a skoncentrować się przede wszystkim na tych w zewnętrznym kąciku oka.

nakładanie eyelinera w gwiazdki klasyczne blond włosy

W przypadku głęboko osadzonych oczu należy użyć eyelinera w kształcie kociego oka. Aby wzmocnić efekt, używaj tylko połyskujących cieni do powiek w dwóch, a najlepiej trzech odcieniach. Ciemny cień nosisz na końcu oka i wizualnie rozciągasz oko dalej.

Zastosuj eyeliner na opadające powieki 

Zastosuj gwiazdki eyeliner rihanna efektowna elegancka biel

Wskazane jest unikanie nakładania ciemnego eyelinera na oczy za pomocą antypoślizgowego eyelinera. W takim przypadku zalecany jest makijaż z cieniem do powiek w mieniących się niuansach, które „otwierają” oko. Na górną powiekę oraz w załamaniu powieki nakładany jest ciemny odcień.

Eyeliner do wyłupiastych oczu

nakładaj eyeliner gwiazdki kołyszące dramatyczne czarne coco rocha

Jeśli masz wyłupiaste oczy, generalnie unikaj używania cieni z efektem połysku. Cząsteczki odbijające światło pozwalają oczom iść dalej do przodu. Nie zaleca się również oprawienia całego oka ciemnym eyelinerem. Nałóż czarną kohl tylko na zewnętrzny kącik dolnej powieki.

Zastosuj eyeliner w gwiazdki czarny gorset gorsetowy

Jednak przy odpowiednim wyglądzie eyelinera można nadać mu dowolny kształt. Działa to najlepiej, jeśli zaczniesz od cienkiego eyelinera i przeciągniesz go grubiej w kierunku kącika oka. Aby uzyskać idealne wykończenie, nałóż obficie na górne rzęsy, aby oczy wyglądały na jeszcze większe.

Zastosuj eyeliner i stwórz dramatyczny wygląd

nakładanie eyelinera w gwiazdki adele updo blond objętość

Na przyjęcia i kiedy okazja pozwala na ekstrawaganckie spojrzenie, eyeliner można nałożyć grubiej lub pociągnąć go ekstremalnie do góry przy zewnętrznym kąciku oka, prawie do brwi. Zbierz inspirację do dramatycznego makijażu eyelinerem od gwiazd!

nałóż eyeliner w gwiazdki dramatycznie różowa sukienka lily rose depp

nakładaj eyeliner gwiazdki długie grube dramatyczne czarne candice swanepoel

Ekstrawagancki

nakładaj eyeliner gwiazdki ekstrawaganckie rocky rita ora

nakładanie eyelinera w gwiazdki dramatyczne kristen stewart

Zastosuj eyeliner w gwiazdki czarna sukienka bez pleców z brokatem

nakładaj eyeliner gwiazdki nowoczesne ekstrawaganckie linie makijaż fryzura zoe kravitz

nakładanie eyelinera w gwiazdy Taylor Swift dramatyczny makijaż cekinowa sukienka

nakładanie eyelinera gwiazd vanessa nudgens fryzura inspirowana gwiezdnymi wojnami

nakładanie eyelinera w gwiazdki lilia róża depp złota miedź połysk

Eyeliner i makijaż smokey eyes

nakładanie eyelinera w gwiazdki długo rysowany glamour hailee steinfeld

nałóż eyeliner gwiazdki czarny cień do powiek smokey eyes nakładanie eyelinera gwiazdki czarny cień do powiek czerwona sukienka pleciona fryzura bursztynowa słyszała

nakładanie eyelinera w gwiazdy efektowne brązowe włosy jadeitowe thirlwall

nakładanie eyelinera gwiazdki krótkie włosy smokey eye zoe kravitz

Zastosuj eyeliner stars brązowa koronkowa sukienka suki waterhouse