Makijaż

Makijaż i tuszowanie opadających powiek – pomocne wskazówki i instrukcje

Nałóż na powieki końcówki do makijażu-instrukcje-cienie-eyeliner

Opadające powieki pojawiają się czasem z wiekiem, ale są też wynikiem predyspozycji. Jest to naturalnie zwiotczała lub starzejąca się skóra, która znajduje się nad powieką i zapewnia, że ​​powieka nie jest widoczna, gdy oko jest otwarte. Z pewnością istnieją zabiegi kosmetyczne, które można zastosować, aby przeciwdziałać opadającym powiekom. Jest to szczególnie wariant, jeśli opadające powieki ograniczają widok. Jeśli jednak nie borykasz się z takimi problemami, być może wystarczy wiedzieć, jak najlepiej nałożyć makijaż na opadające powieki, aby przestały być widoczne. W tym artykule zebraliśmy kilka wskazówek i przewodników, które pomogą Ci postępować właściwie Makijaż opadające powieki wykonując perfekcyjny makijaż oczu. Jaki jest więc najlepszy sposób na wykonanie makijażu na opadających powiekach? Dowiesz się teraz!

Makijaż na opadające powieki – Instrukcja

Załóż powieki z blado-żywy-tusz do rzęs-oczy-podkreśl-kobiecy

Instrukcja wykonania makijażu powiek nie jest aż tak skomplikowana. Jak powszechnie wiadomo, ruchoma pokrywka jest wykonana bezpośrednio nad okiem. Ale to nie ma sensu przy opadających powiekach, bo po prostu zakryłyby cień do powiek lub inny makijaż. Dlatego powiekę należy wykonać samodzielnie. Na początku może to zabrzmieć dziwnie i powodować pewną niepewność. Ale zdecydowanie powinieneś to wypróbować. To najlepszy sposób na wykonanie makijażu na opadających powiekach, gdzie oczy automatycznie wydają się większe.

Makijaż na opadające powieki – krok po kroku do najlepszego efektu

Makijaż powiek-pomysły-pomarańczowa-szminka-zielono-brązowe-oczy

Bez względu na to, na jaki rodzaj oczu nakładasz makijaż, przygotowanie podkładu jest ważnym krokiem, od którego nawet zaczynasz. Ponieważ z podkładem masz pewność, że cień będzie wyglądał później lepiej.Nie powinieneś pomijać tego kroku, zwłaszcza jeśli robisz makijaż na opadających powiekach. Nadmiar skóry powoduje tarcie, które rozmazałoby cień do powiek i inny makijaż. Zaleca się również podkreślenie brwi, aby dodatkowo odwrócić uwagę od opadających powiek. Ale tutaj też obowiązuje zasada: preferowany jest puder do brwi. Sprawia, że ​​brwi wyglądają bardziej naturalnie, jednocześnie je podkreślając. Jeśli użyjesz ołówka do brwi, kontrast jest zbyt duży i brwi wizualnie naciskają na opadające powieki. Mamy więc dokładnie odwrotny efekt.

Prawidłowy makijaż dla opadających powiek cieniem do powiek

Załóż powieki, wymodeluj-końcówkę-makijaż-nałóż-cień do powiek

Najlepiej używać jasnych cieni do powiek, a także tych z brązowej palety. Idealnie sprawdzą się na co dzień i jeśli chcesz dyskretnie nadrobić opadające powieki. Wspomnieliśmy wcześniej, że należy podkreślić górny obszar. Po nałożeniu podkładu na ruchomą powiekę nałóż brązowy cień do powiek. Następnie podciągnij palcem nakładającą się skórę i nałóż nieco jaśniejszy cień na widoczne załamanie powieki, które jest jeszcze ciemniejsze niż Twoja skóra. Ważne jest tutaj, aby stworzyć równomierne przejście od brązu do jaśniejszego koloru i stworzyć półokrągły kształt, tak aby załamanie powieki przebiegało naturalnie. Zwróć uwagę, że ten cień do powiek, który znajduje się na wierzchu nakładającej się skóry, nie powinien mieć w sobie żadnego blasku. Kiedy w ten sposób nałożysz makijaż na opadającą powiekę, sprawisz, że będzie się ona bardziej wyróżniać.

Makijaż opadających powiek z eyelinerem

Opadające powieki makijaż brwi-puder-naturalny-kolor-pomysły

Teraz możesz również nałożyć eyeliner. Aby to zrobić, użyj kredki do oczu, która zapewni miękką kreskę. Alternatywnie możesz również użyć eyelinera, aby założyć opadające powieki. Ale wtedy musisz upewnić się, że eyeliner jest jak najcieńszy. Powinieneś również lekko rozmazać to na krawędzi, co można cudownie osiągnąć za pomocą bawełnianego wacika. Twarda kreska ponownie zapewnia podkreślenie opadającej powieki, czego chcesz uniknąć. Grube linie powiek nie tylko wizualnie nie nadają się do opadających powiek, bo niektóre z nich są nawet niewidoczne. Z czasem rozmywałyby się i niszczyły cały makijaż.

Makijaż oczu z eyelinerem na dolnej powiece

powieki-instrukcje-makijażu-krok-brwi-eyeliner-kohl

Warto również podkreślić dolną powiekę, wykonując makijaż na oczy z opadającymi powiekami. Najlepszym sposobem na to jest kredka do oczu. Ale strzeż się! Pamiętaj, aby nałożyć prosty eyeliner. Jeśli zamiast tego jest zakrzywiony, powstaje efekt sowy, który w żadnym wypadku nie jest korzystny, zwłaszcza dla oczu z opadającymi powiekami. Pociągnij eyeliner w kierunku zewnętrznego kącika oka, aby móc połączyć go z górnym eyelinerem. Tak zwaną linię wodną należy pominąć, zwłaszcza jeśli założymy mocno opadające powieki. Jeśli jest to zaprojektowane z ciemnym eyelinerem, oko wydaje się mniejsze. A przecież chcesz sprawić, by Twoje oczy wyglądały na większe. Zamiast tego wybierz jasną kohl (najlepiej białą) na linię wodną dolnej powieki, która wizualnie otwiera oko.

Uzupełnij rzęsy

opadające-powieki-makijaż-tusz do rzęs spiralnie-tusz do rzęs-makijaż-oczy

Oko wygląda również na większe, gdy jesteś pochylony do góry. Możesz uzyskać takie podkręcenie za pomocą zalotki. Zwłaszcza jeśli twoje rzęsy są naturalnie proste, zalotkę zaleca się przed maskarą. Makijaż na rzęsy z mocnym czarnym tuszem. Zdziwisz się, jak dobrze otwiera ci oczy. Dlatego nie powinno się bez niego rezygnować podczas nakładania makijażu na opadające powieki.

Makijaż na opadające powieki – Smokey-Eyes

Opadające-powieki-makijaż-sztuczne-rzęsy-kącik-białego-makijażu-imprezy

Na opadające powieki można nałożyć ciemny makijaż, szczególnie na wieczór. Modne smokey eye doskonale się do tego nadaje, a także nadaje się do opadających powiek. Procedura zakładania opadających powiek jest taka sama jak opisana powyżej. Nadmiar skóry jest ponownie podkreślony ciemniejszymi kolorami. Możesz też być tutaj nieco odważniej i nałożyć cień na zewnętrzną stronę powieki. Więc wyciągnij cień do powiek na zewnątrz.

Nakładanie makijażu na opadające powieki u starszych kobiet – pomysł z Magicstripe

opadające-powieki-makijaż-magiczne-paski-kosmetyczny-sztuczka-wiekowy-niebieski

Czasami po prostu nie masz czasu lub ochoty na makijaż. Jeśli więc szukasz alternatywy dla zakładania opadających powiek, to tak zwane Magiczne Paski to wspaniały pomysł. Są to cienkie, przezroczyste paski, które są pokryte klejem i przyklejone do wieczka. Są lekko zakrzywione, dzięki czemu dopasowują się do kształtu oka. Utrzymują nadmiar skóry, że tak powiem, sprawiając, że twoje oczy wyglądają na bardziej otwarte. Paski te można również nakładać przed nałożeniem makijażu. Przed założeniem dokładnie oczyść powieki. Skóra tłusta lub po makijażu zapobiega przyleganiu pasków. Paski są przymocowane do naturalnego załamania powieki, co najlepiej sprawdza się przy zamykaniu oka. W przypadku mocniej opadających powiek, pasek ponownie mocuje się bezpośrednio nad zagięciem. Wtedy z powodzeniem można nałożyć makijaż na opadające powieki na starość.

Makijaż na opadające powieki na okularach

Opadające-powieki-okulary do makijażu-krótkowzroczna-stymulacja-dalekowzroczna-film

Osoby noszące okulary powinny przestrzegać dodatkowych zasad podczas wykonywania makijażu, niezależnie od tego, czy powieki opadają, czy nie. Ponieważ w zależności od rodzaju okularów występuje inny efekt, który można skorygować makijażem prawego oka. Jeśli jesteś krótkowidzem, soczewka sprawia, że ​​Twoje oczy wydają się mniejsze. W przypadku osób dalekowzrocznych dzieje się dokładnie odwrotnie – oczy wyglądają na większe. Z poniższego filmu dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania makijażu na opadających powiekach, jeśli nosisz również okulary. Znajdują się tam świetne wskazówki dotyczące zakładania opadających powiek i okularów.

Wskazówki dotyczące makijażu w zależności od koloru oczu

powieki-makijaż-niebieskie-oczy-morelowy-cienie-pomaranczowy-paleta-kolory-dopełniające

Być może zastanawiasz się, jak najlepiej umalować oczy, aby dopasować je do koloru oczu. Czasami zamiast subtelnego makijażu oczu chcesz dodać trochę koloru. Następnie po prostu używaj kolorów zamiast odcieni brązu i beżu w następujący sposób: Najlepiej zawsze używać kolorów dopełniających. Są to zawsze kolory zwrócone do siebie w kole kolorów. Niebieskie oczy z opadającymi powiekami najlepiej uzupełnić kolorami morelowymi lub z pomarańczowej palety kolorów. Brązowe odcienie są również odpowiednie, jeśli nakładasz makijaż na opadające powieki i masz niebieskie oczy. Jeśli chodzi o opadające powieki, to znowu ważne jest, abyś się bez brokatu.

Makijaż zielonych i brązowych oczu z opadającymi powiekami

Opadające-powieki-makijaż-brązowe-oczy-niebieskie-fioletowe

Jeśli chcesz nałożyć makijaż na opadające powieki i podkreślić brązowe oczy, świetnie sprawdzą się fioletowe odcienie. Dotyczy to zwłaszcza jasnobrązowych oczu. Szczególnie dobrze wydobywają ciepły, brązowy kolor. Odpowiednie są również odcienie niebieskiego i zielonego. Zielone oczy z opadającymi powiekami najlepiej uzupełnić odcieniami z czerwonej palety. Miedziany, pomarańczowo-czerwony i podobne kolory to najlepszy wybór, aby uzyskać doskonały efekt.

Opadające powieki przed-po

Opadające-powieki-makijaż-przed-po-wdechu-zakrywanie-bez-chirurgii

Tutaj możesz ponownie zobaczyć, jakie cuda może zdziałać makijaż prawego oka. Dzięki odpowiednim wskazówkom opadające powieki to już przeszłość. Aby odwrócić uwagę od opadających powiek, zastosowano brązowe odcienie i sztuczne rzęsy. Sztuczne rzęsy to świetna opcja, którą możesz wykorzystać podczas wykonywania makijażu na opadających powiekach.