majsterkowanie

Zrób własne łóżko na świeżym powietrzu – ukołysz się do snu

instrukcje budowy-własnej-do-łóżka-na zewnątrz

Jeśli masz duży taras lub duży ogród i szukasz idealnych mebli ogrodowych do salonu, powinieneś rozważyć łóżko na zewnątrz. W tym celu oferowana jest szeroka gama modeli. Składają się one z polirattanu, drewna lub metalu i zwykle mają baldachim, który można również zaprojektować w postaci łóżka z baldachimem wykonanego z tkanin. A Łóżko na zewnątrz w formie huśtawki jest jeszcze lepsza i zapewnia pełen relaks po ciężkim dniu pracy.

Zbuduj własne łóżko na zewnątrz

Zbuduj-łóżko-zewnętrzne-reprezentacja-sam-budownictwo

Takie łóżko możesz również łatwo zbudować i zaprojektować samodzielnie. W tym artykule przedstawiamy proste instrukcje, dzięki którym możesz samodzielnie zbudować bujane łóżko ogrodowe na taras lub do ogrodu.

łóżko-zbuduj-sam-drewniany-materac-podstawa

Materiały i narzędzia, których będziesz potrzebować:

– 20 grubych, prostych desek drewnianych (ok. 5×10 cm)

– 100 śrub (długość ok. 7 cm)

– 8 śrub kotwiących (długość 10 cm)

– Wiertło pilotujące dopasowane do rozmiaru śrub i śrub kotwiących

– ok. 15 do 16 metrów liny lub łańcucha (powinien wytrzymać co najmniej 90 kg)

– Wypełniacz porów drewna

– Farba jako spray do użytku na zewnątrz

– papier ścierny gruboziarnisty (średni i drobny)

– taśma miernicza

– Plac stolarza

– wiertarka

– Piła

Długość gotowego łóżka zewnętrznego powinna wynosić 2 metry, a szerokość 1,20 metra. Jeśli masz już materac, możesz go również zmierzyć i odpowiednio dobrać rozmiar łóżka. Długość lin może się różnić w zależności od konstrukcji dachu. Jeśli nie chcesz wieszać huśtawki na dachu, możesz również zbudować specjalne rusztowanie, na którym możesz ją zawiesić lub po prostu postawić łóżko zewnętrzne na podłodze i stworzyć łóżko z baldachimem, aby zapewnić cień.

A tak zbudowane jest łóżko zewnętrzne:

zewnętrzna-huśtawka-do-łóżka-zbuduj-sam-drewniana-podstawa-deski

1. Przytnij lepsze do odpowiedniej długości. Jest to często oferowane w sklepach ze sprzętem. Potrzebujesz:

– 2 sztuki o długości 2,10 metra (na boki stelaża)

– 6 sztuk o długości 1 metra (do trawersów)

– 12 sztuk o długości 2,15 metra (na powierzchnię łóżka)

ogrodowa-huśtawka-zbuduj-sam-rama-zbuduj-drewniane-deski

2. Zamontuj ramę łóżka zewnętrznego. Zaznacz miejsca na deskach bocznych, w których zostaną przymocowane belki poprzeczne. Powinny one znajdować się w tej samej odległości od siebie. Wstępnie nawiercić grzbiety wiertłem pilotującym. Po każdej stronie poprzeczki potrzebne są dwa otwory. Najpierw przyklej belki poprzeczne za pomocą kleju, a następnie przykręć je śrubami. Aby upewnić się, że kąty są prawidłowe, możesz skorzystać z kwadratu stolarskiego.

3. Teraz rozłóż deski na powierzchni tak, aby były równomiernie rozmieszczone. Będzie to około 12 milimetrów. Belki lub deski powinny zachodzić na ościeżnicę ok. 2,5 cm ze wszystkich stron. Jeśli jesteś zadowolony z ułożenia desek na łóżko zewnętrzne, możesz tymczasowo przykleić deski z powrotem na miejsce. Następnie przykręć je z powrotem. Każda deska powinna mieć dwie śruby na belkę poprzeczną.

zewnętrzne-łóżko-huśtawka-zrób-to-sam-drewniane-deski-poprzeczki

4. Teraz kolej na śruby kotwiące, które, jak powiedziałem, są potrzebne tylko wtedy, gdy łóżko zewnętrzne ma być huśtawką. Wstępnie przykręć otwory na śruby kotwiące w każdym rogu łóżka. Powinny one również przechodzić przez ramę, aby zapewnić lepsze trzymanie. Następnie umieść klej w każdym otworze, aby uzyskać dodatkową przyczepność i wkręć śruby kotwiące w otwory. Nie należy przy tym nadmiernie dokręcać śrub i uszkadzać drewna wewnątrz. Spowoduje to, że będzie słabszy i z czasem ryzykujesz, że śruby wyślizgną się z otworów.

5. Ponieważ łóżko zewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, będzie odtąd znajdować się na zewnątrz w deszczu i słońcu, należy odpowiednio pokryć drewno warstwą ochronną. Aby to zrobić, użyj szpachli do drewna i przeszlifuj całe łóżko gruboziarnistym papierem ściernym. W razie potrzeby można później ponownie nałożyć szpachlę do drewna. Następnie przeszlifuj drewno ziarnem o średniej wytrzymałości i zakończ obróbkę drobnym papierem ściernym. Następnie możesz nałożyć dowolny kolor lub lakier bezbarwny.

instrukcja-do-łóżka-huśtawka-do-zawieszenia-śruby-zawieszenia

6. Odwieś łóżko na zewnątrz. Jeśli chcesz użyć do tego dachu lub baldachimu, powinieneś wybrać belkę, ponieważ mogą one wytrzymać ciężar. Standardowa odległość od podłogi to ok. 50 cm, ale oczywiście możesz sam zdecydować, jaka wysokość najbardziej Ci odpowiada. Na koniec dodaj przytulny materac i ładne poduszki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę:

– Zawsze noś okulary ochronne!

– Jeśli chcesz osiągnąć styl vintage, możesz wybrać deski, które są naturalnie wadliwe. Mimo to ważne jest, aby deski były proste!

– Jeśli pracujesz w pomieszczeniach, zadbaj o dobrą wentylację podczas barwienia i lakierowania. Jeśli pogoda na to pozwala, lepiej zbudować łóżko zewnętrzne na zewnątrz.

Życzymy miłej drzemki na nowym łóżku zewnętrznym w formie huśtawki!

Źródło: www.hgtv.com