majsterkowanie

Zrób własną wiszącą doniczkę z różnych materiałów – 9 instrukcji

Zrób sobie wiszącą doniczkę balkon-taras-projektowanie wnętrz-pomysły-instrukcje

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na podłodze dla wszystkich roślin lub chcesz po prostu stworzyć wąski obszar z kwiatami i roślinami, najlepiej wykorzystać wysokość pomieszczenia. Dzięki temu podłoga może się swobodnie poruszać lub na ważne meble. Wiszące donice na rośliny mogą okazać się praktyczne nie tylko we wnętrzach. Są również bardzo przydatne na małym tarasie lub wąskim balkonie i ozdabiają przestrzeń zewnętrzną, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Jeśli chcesz również powiesić doniczki, niekoniecznie musisz kupować nowe. Zamiast tego możesz sam zrobić wiszącą doniczkę i wykorzystać istniejące doniczki, a nawet użyć innych materiałów. Zebraliśmy dla Ciebie kilka prostych i pięknych pomysłów, które dzięki instrukcjom możesz nawet z łatwością naśladować.

Zrób własną wiszącą doniczkę – instrukcje dotyczące desek

Zrób swój własny wiszący doniczek łatwy do zbudowania z drewna-dekoracja-pomysł

Już na pierwszy rzut oka widać, że ten pomysł to niezwykle prosty projekt. Wszystko czego potrzebujesz to kwadratowe, prostokątne lub okrągłe deski o dowolnym rozmiarze, w których wiercisz otwory, aby móc przymocować liny. Lina jest po prostu przewleczona przez otwór, a następnie na spodniej stronie deski zawiązuje się węzeł. W ten sposób możesz zaprojektować kilka poziomów jednocześnie i zawiesić więcej niż jedną doniczkę jednocześnie.

Zrób sobie wiszącą doniczkę drewniane deski-pomysł-po prostu-wiertła-lina

Jeśli nie masz pewności, czy po prostu postawić doniczkę na chwiejącej się na wietrze desce, możesz wypróbować inną alternatywę dla tego wariantu, a nawet połączyć obie. Możesz wyposażyć jedną lub wszystkie deski w duży otwór w środku. Powinna być wystarczająco duża, aby pula zmieściła się w środku, ale węższa niż górna część puli, aby mogła utknąć na planszy. Oczywiście ponownie potrzebne są również otwory na liny do zawieszenia. Możesz użyć lin do ładnego projektu makramy.

Doniczka do powieszenia na kokosie

Wiszący-pot-zrób-to-sam-kokosowy-pomysł-wzór-geometryczny-niebieski

Użyj szerokiej gamy naturalnych materiałów, jeśli chcesz sam zrobić wiszącą doniczkę. Tak więc kokos jest szczególnie odpowiedni. Wystarczy użyć do tego połowy miski po spożyciu. Dokładnie je czyścisz. Jeśli chcesz sadzić rośliny bezpośrednio w misce, będziesz potrzebować otworka na kroplówkę pośrodku. Jeśli kokos jest używany tylko jako doniczka, nie trzeba tutaj wiercić dziury. W obu przypadkach są one jednak niezbędne do zawieszenia po bokach.

Jeśli chcesz, możesz wcześniej uwolnić włosy z łuski. Ale to kwestia gustu. Miskę można również cudownie pomalować i zaprojektować tak, aby szybko uzyskać indywidualny i niepowtarzalny design. Po zakończeniu projektowania i wyschnięciu kolorów możesz napełnić miskę ziemią i posadzić w niej roślinę lub bezpośrednio zawiesić nową doniczkę i po prostu umieścić w niej wybraną roślinę.

Łatwy pomysł na majsterkowanie z tamborkiem

Wisząca-doniczka-zrób-to-sam-haft-obręcz-okrągłe-kształty-przyklejanie-doniczki-projekt

Szczególnie prostym sposobem na przekształcenie prostej doniczki w wiszącą doniczkę jest również ten, do którego można użyć prostego, okrągłego pierścienia do haftu o dowolnym rozmiarze. Doniczka jest teraz po prostu przyklejona do pierścienia. Użyj kleju lub kleju odpowiedniego dla obu materiałów. W tym celu najlepiej zapytać w sklepie ze sprzętem. Jest przyklejony w miejscu, w którym doniczka dotyka pierścionka po umieszczeniu go w pierścionku z haftem. Pozostaw klej do wyschnięcia na noc i czekaj na swoją nową wiszącą doniczkę na następny dzień.

Zrób sobie wiszącą doniczkę – pomysły z drewnem

Wiszące doniczki-zrób to sam-pudełka-drewno-recykling-drewniane patyczki-listwy

Możesz również bardzo szybko uzyskać doniczki do zawieszenia lub doniczki, ponownie wykorzystując stare i małe pudełka i wyposażając je w sznur lub sznurek do zawieszenia. Możesz sam zrobić wiszący garnek, jednocześnie poddając recyklingowi. Alternatywnie możesz użyć drewnianych patyczków do zbudowania własnej donicy. Możesz zobaczyć, jak możesz je złożyć lub skleić w powyższym przykładzie. Pozostaw wolne przestrzenie, aby uzyskać ciekawszy wygląd i aby wewnętrzna doniczka była zawsze dobrze wentylowana i nie było pleśni na drewnie.

Zrób własną wiszącą doniczkę z drewnianych patyczków

Zrób to sam instrukcje-doniczki-drewniane patyczki-okrągły-doniczka-zrób to sam

Takie drewniane patyki można znaleźć nie tylko w sklepach z artykułami żelaznymi, ale prawdopodobnie także na starych meblach, takich jak huśtawki dziecięce lub łóżka, których już nie używasz. Potrzebujesz tylko czterech sztuk – dwóch dłuższych i dwóch krótkich. Z tego budujesz ramę, która jest wystarczająco wąska, aby można było powiesić doniczki. Do tego nie trzeba nic więcej. Pręty, które wsuwasz w siebie, najlepiej przymocować odrobiną kleju dla lepszego trzymania. Następnie dodaj sznurek lub linę i gotowe!

Rzemiosło z drewnianymi pierścieniami

Wisząca-doniczka-zrób-to-sam-nowoczesny-dekoruj-drewniany-pierścień-kolory-miedź

Do samodzielnego wykonania tego typu wiszącej doniczki będziesz potrzebować dowolnej liczby drewnianych pierścieni, w zależności od wielkości doniczki (im większa doniczka, tym więcej pierścieni jest potrzebnych). Dolny pierścień powinien mieć mniejszą średnicę niż pozostałe, aby garnek nie mógł się prześlizgnąć. Drewno można teraz dowolnie zaprojektować za pomocą wzorów i kolorów. Gdy farba wyschnie, pierścienie są po prostu sklejane. Przed przyklejeniem górnego kółka nie zapomnij przywiązać do niego sznurka. Później nie jest to już możliwe. Teraz daj klejowi wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie. Następnie umieść w nim zasadzoną roślinę i zawieś ją w dowolnym miejscu.

Doniczka w szkle

Zrób to sam wiszący-garnek-słoik-butelka-powietrze-rośliny-mchem-drut

Możesz również bardzo łatwo zrobić szklaną doniczkę wiszącą, a niezbędne materiały możesz szybko i łatwo zebrać w codziennym życiu. Możesz użyć słoików z masonem lub szklanych butelek z szerszą szyjką, jak chcesz. Ponadto wszystko czego potrzebujesz to drut lub lina. Napełnij słoiki ziemią i odpowiednią rośliną. Następnie zawiąż sznurek lub drut wokół szyjki butelki i pojemnik można powiesić. Możesz wcześniej spróbować wyposażyć słoik w otwór ociekowy. Uważaj, aby nie stłuc szkła. Zostaw to z wariantem bez dziury, zawsze podlewaj bardzo oszczędnie lub używaj roślin kochających wilgoć, ponieważ woda może się wtedy gromadzić. Lub możesz użyć roślin powietrznych, które mogą obejść się prawie bez wody.

Użyj starej formy do pieczenia

Wiszący-garnek-zrób-to-sam-pieczenie-naleśnik-aluminium

Patelnie, które mogą być używane jako donice, oferują wystarczająco dużo miejsca na kilka garnków. Początkujący w dziedzinie rzemiosła mogą również samodzielnie wykonać ten projekt dla wiszącej doniczki. Za pomocą wiertła wierci się tylko małe otwory poniżej górnej krawędzi. Potrzebujesz co najmniej czterech z nich. Zapinasz linę prostymi węzłami lub ozdabiasz pięknymi perełkami. Jeśli nie podoba ci się naturalny wygląd metalu, możesz nawet pomalować formę natryskową. Co powiesz na minimalistyczną biel lub nowoczesną miedź?

Sadzarka skórzana

Zrób to sam-zrób-zrób-zrób-to-sam-skóra-szyj-brąz-rośliny-do-domu

Tak, przeczytałeś poprawnie. Ten wariant jest naprawdę wykonany ze skóry. Więc jeśli nadal masz jakieś resztki leżące wokół i chcesz sam zrobić wiszący garnek, to jest właśnie dla Ciebie! Jeśli nie, po prostu kup mały kawałek. Krawędź skóry powinna być najlepiej zaopatrzona w szew, aby z czasem się nie rozpadał. Ponieważ wycinasz małe szczeliny w czterech rogach, należy je również zszyć przed przymocowaniem sznurka lub liny. Na koniec po prostu umieszcza się w niej doniczkę.