majsterkowanie

Zrób to sam dekorację do domu – 5 kreatywnych instrukcji dla początkujących

zrób to sam deco pomysły-majstrowanie-instrukcje-łatwe-życie

Chcąc ładnie udekorować mieszkanie, nie trzeba sięgać po drogie elementy dekoracyjne, aby osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki własnoręcznie wykonanym ozdobom nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale można je również zaprojektować według własnego gustu i nie tylko upiększyć mieszkanie, ale także sprawić, że będziesz z siebie dumny. i tak nie mam do tego talentu, najpierw spójrz na pomysły na majsterkowanie i wypróbuj je. Zobaczysz, że nie są tak trudne do naśladowania. Ale teraz dochodzimy do kreatywnych pomysłów na dekorację zrób to sam dla wszystkich.

Minimalistyczna dekoracja zrób to sam z kwiatami

zrób to sam deco ramki do zdjęć-szkło-kolorowe-kwiaty-suszenie-ściana-projekt

Te niezwykle atrakcyjne pomysły na dekorację zrób to sam to subtelne, oprawione kwiaty, które możesz samodzielnie wysuszyć. Następnie są po prostu oprawione między dwie tafle szkła i mogą ozdobić nie tylko ścianę, ale także okno lub inny obszar. Tutaj możesz ułożyć kolorową mieszankę kwiatów lub samodzielnie wykonać jeszcze prostszą dekorację, rozprowadzając jeden i ten sam rodzaj kwiatu w szkle.

zrób to sam deco zdjęcia-minimalistyczne-rośliny-liście-szkło

Nawet przy zielonych liściach pomysł na rzemiosło wygląda niesamowicie pięknie. Motywy szczególnie efektownie prezentują się na białej ścianie. Zachęcamy również do wykorzystania kolorowych liści jesienią do zaprojektowania takich obrazów jako ozdoby do mieszkania zrób to sam. Rezultat jest naprawdę przyciągający wzrok i, jak widać, nie potrzebujesz żadnego specjalnego talentu rzemieślniczego ani doświadczenia, aby to zrobić.

Rękodzieło dla dorosłych – zdobienie luster

zrób to sam

W przypadku tego lustra DIY możesz uzyskać nowe w wybranym kształcie lub wyciąć stare w kształcie ośmiokąta. Aby to zrobić, użyj specjalnego noża zwanego nożem do szkła. Do samodzielnej dekoracji potrzebujesz również metalowej linijki i markera, rękawiczek i okularów ochronnych, a także papieru ściernego i schematu na poniższym obrazku do przeniesienia wzoru. Wzór pasków tworzysz za pomocą stykówki, noża X-Acto oraz złotej i transparentnej farby w sprayu.

zrób-to-sam-instrukcje-dekoracji-wycinanie-lustro-pomysły-majstrowanie

Do przycięcia użyj wszystkich materiałów ochronnych, takich jak okulary i rękawiczki, i ustaw linijkę w taki sposób, aby najpierw uformować kwadrat (jeśli chcesz, zaznacz go markerem). Wykonaj cięcie nożem do szkła. Szkło nie odpada od razu. Zamiast tego należy położyć nadmiar krawędzi szkła na krawędzi stołu i docisnąć. Kawałek następnie idealnie się urywa. Po zakończeniu kwadratu odetnij również pozostałe rogi, aż uzyskasz ośmiokąt. Możesz szlifować ostre krawędzie papierem ściernym.

zrób-to-sam-dekoracja-lustro-projekt-instrukcje-ośmiokąt-złoty-wzór

Następnie wyczyść powierzchnię zwykłym środkiem do czyszczenia szkła. Teraz możesz przykryć lustro papierem kontaktowym do samodzielnej dekoracji. Za pomocą Edding narysuj wzór ze schematu na tym papierze. Linie powinny być tutaj nieco szersze. Następnie wytnij je nożem X-Acto i usuń papier w miejscu, w którym są paski, aby w tych miejscach pojawiło się lustro. Teraz kilkakrotnie spryskaj całą powierzchnię złotą farbą. Następnie dodaje się przezroczystą warstwę, aby uszczelnić farbę. Teraz papier kontaktowy jest odklejany. Za pomocą noża możesz podnieść rogi, a następnie po prostu odkleić papier. Atrakcyjna dekoracja DIY jest gotowa!

Zrób to sam pomysły na dekorację – frędzle jako dekoracje ścienne

zrób-to-sam-dekoracja-dekoracja-ściana-pomysł-chwost-wełna-zrób-to-sam

Niezależnie od tego, czy są wykonane z wełny, skóry czy innego materiału, frędzle są po prostu przyjemne i ładne. Dlatego świetnie sprawdzają się również jako dekoracje ścienne. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać tę dekorację, potrzebujesz frędzli, które możesz wykonać samodzielnie lub kupić gotowe. Potrzebny będzie również sznurek z wełny, skóry lub innego materiału, którego użyłeś również do frędzli, a także drewniany patyk i drewniane koraliki oraz farba w sprayu w dowolnym kolorze (w tym przykładzie czarny).

zrób-to-sam-dekoracja-drewniane-koraliki-instrukcje-łatwe-dla-początkujących-czarny-kolor

Drewniane kulki nakładasz na szaszłyki do szaszłyków i spryskujesz je razem z drewnianym patyczkiem w wybranym kolorze. Sznurek należy dobrać w tym samym kolorze, chyba że chcesz samodzielnie wykonać kolorową ozdobę. Po wyschnięciu farby postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wiązania koralików i frędzli i zawieszaj gotową dekorację zrób to sam na ścianie, drzwiach lub oknie.

Zrób to sam instrukcje dotyczące dekoracji – proste i kreatywne pomysły na rzemiosło

zrób-to-sam-dekoracja-taca-konfetti-mod-podge-dekoracja-domu

Kreatywne pomysły można majstrować przy wielu różnych rzeczach. Urozmaicaj starą tacę lub stwórz zupełnie nową, obramowując drewniany panel, a następnie udekoruj go kolorowym konfetti. Wszystko czego potrzebujesz to Mod Podge. Rozprowadzasz to na powierzchni tabletu za pomocą pędzla. Następnie połóż na wierzchu warstwę konfetti, którą ostrożnie dociskasz rękoma. Całość jest następnie zapieczętowana kolejnym Mod Podge, który po prostu wlewasz na tacę. Ilość Mod Podge, której potrzebujesz do tej dekoracji zrób to sam, zależy oczywiście od rozmiaru tacy. Do tego przykładu potrzebne były dwie sztuki. Nie wstrząsaj płynem przed użyciem, ponieważ spowoduje to pojawienie się nieestetycznych bąbelków. Pozostaw klej na co najmniej 24 godziny.

Zrób to sam dekoracja z papieru – sztuczny ogród wertykalny z sukulentami

zrób-to-sam-dekoracja-pion-ogrodowy-sztuczna-papierowa-stymulacja

Dla każdego, kto zawsze marzył o pionowym ogrodzie, ale nie ma odwagi sadzić, ta dekoracja pokoju zrób to sam jest właśnie tym. Nie sadzisz żywych roślin w ramce, ale po prostu robisz własne sukulenty ze zwykłego papieru lub, jeśli chcesz, z bibuły i wykorzystujesz je do wspaniałego udekorowania pokoju. Pomysł świetnie sprawdzi się również jako ozdoba do kominka zrób to sam, jako dekoracja ścienna lub jako prezent.

papier-dekoracyjny-zrób-to-sam-sukulenty-zrób-to-sam-zielony-papier-rzemieślniczy

Potrzebujesz papieru rzemieślniczego w różnych odcieniach zieleni i drewnianej ramy. Najpierw obramuj kawałek papieru, a następnie zacznij wycinać elementy na sukulenty i za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco je skleić. Link do niektórych przewodników po różnych modelach sukulentów znajduje się na dole artykułu. Na koniec gotowe rośliny papiernicze są tylko przyklejane do papieru w ramce. Możesz częściowo zakryć ramkę, aby ładna dekoracja wyglądała bardziej naturalnie.

Instrukcje dla papierowych sukulentów tutaj.