majsterkowanie

Zrób sobie tablicę aktywności – zabawę dla małych dzieci

tablica do ćwiczeń stwórz własne pomysły-zrób-zbuduj-inspirację

Tablica do ćwiczeń to świetny pomysł, jeśli chcesz samodzielnie budować lub majsterkować zabawki dla swojego dziecka. Jest to plansza do gry, do której dzieci powinny zachęcać. Zachęca maluchy do eksperymentowania i próbowania nowych rzeczy. Chcielibyśmy dać Ci kilka inspiracji i pomysłów, które mogą Ci pomóc, jeśli je masz Zrób sobie tablicę aktywności chcieć.

Zrób własną tablicę aktywności z drzwiami

tablica do ćwiczeń samodzielnie stwórz zdjęcia z drewna-drzwi-zbuduj-łańcucha

To, czego sam użyjesz do tablicy aktywności, zależy głównie od wieku dziecka. Do wyczuwania nadają się różne zamki, liczydła, pierścienie i przedmioty wykonane z miękkiego i twardego materiału lub o różnych powierzchniach. W dalszej części pokażemy, jak samemu wykonać inne tablice aktywności, pomysły na mnóstwo zabawy.

Stwórz własną jasno pomalowaną tablicę do ćwiczeń

tablica aktywności zrób to sam

Aby dzieci dobrze się bawiły na tablicy do zabawy, skomplikowane przedmioty nie są nawet potrzebne. Jak sama wiesz, jako matka lub ojciec, niemowlęta i małe dzieci szczególnie lubią wszystko, co się rusza, klika, jest interesujące do odczucia i wypróbowania. Dlatego Twoja wyobraźnia nie ma granic. Postaw się w miejscu dzieciństwa i użyj Tablicy Ćwiczeń, aby zrobić wszystko, co wydaje Ci się interesujące.

Deska drewniana jako podstawa

tablica aktywności zrób to sam eksperymentując-młode-dziewczyny

Aby samodzielnie wykonać tablicę aktywności, potrzebujesz solidnej deski, na której możesz przymocować wszystkie przedmioty. Możesz łatwo znaleźć deskę w sklepie z narzędziami lub możesz użyć większej, starej deski do krojenia. Wszystko zależy od rozmiaru, który zaplanowałeś i będziesz potrzebować. Możesz pomalować deskę na kolor, aby była bardziej interesująca dla dziecka, lub po prostu zostawić ją w oryginalnym kolorze. Farba nie powinna być szkodliwa dla dziecka!

Zrób sobie tablicę do ćwiczeń – instrukcje

tablica-ćwiczenia-zrób-to-sam-instrukcje-lustro-kalkulator-zatrzask

Abyś mógł samodzielnie wykonać tablicę do ćwiczeń, przedstawiamy proste instrukcje, które możesz wykonać ze swoim partnerem, ale także samodzielnie. Przekonasz się, że takie projekty są o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Oczywiście zależy to również od pomysłów, na które się zdecydowałeś.

Pobierz materiały

tablica-zadowolenia-zrób-siebie-materiały-zrób-pomysł-łatwy

Jak wspomniano wcześniej, możesz wybierać przedmioty według własnego uznania. Materiały i obiekty do samodzielnego wykonania tablicy ćwiczeń w tym przykładzie to:

– deska drewniana o dowolnym rozmiarze

– Farba i pędzel do drewnianej deski

– Papier ścierny do zaokrąglania krawędzi

– zatrzaski lub zamki i zawiasy

– Małe drewniane deski do małych drzwiczek

– Bar do zawieszania obrazków

– Długa, wąska deska do baru

– wiertarka

– Lustra, kalkulatory, karabińczyki, łańcuszki do drzwi, klamki z zamkami, lampki LED i wszelkie inne przedmioty

Tablica do rozłączenia

tablica-zadowolenia-zrób-to-sam-drążenie-półka-metal-propozycja-projektu

Jeśli chcesz, możesz pomalować drewnianą deskę. Do tego nadaje się przezroczysty lakier lub jeden lub więcej jasnych kolorów. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać tablicę do ćwiczeń, którą możesz powiesić, powinieneś przymocować drążek po wyschnięciu farby. Przykręć to do wąskiej drewnianej deski, a nie bezpośrednio do planszy do ćwiczeń. Planszę można później oprzeć o ścianę.

Ułóż przedmioty

tablica-zabawki-zabawki-zrób-to-dla-dzieci

Po zebraniu wszystkich przedmiotów należy je rozpakować i ułożyć na planszy, zanim zaczniesz samodzielnie tworzyć planszkę do ćwiczeń i mocno przykręcić przedmioty. W ten sposób możesz się przemieszczać, przenosić i wymieniać, jak chcesz. Jeśli jesteś zadowolony ze składu, możesz zacząć od razu. Przykręć wszystko mocno lub użyj dwustronnej taśmy klejącej lub silikonu (np. do lustra i kalkulatora).

Małe niespodzianki

tablica-zawiasy-zrób-to-sam-rodzina-zdjęcie-zawiasy-śruby

Za małymi drzwiami możesz ukryć małe niespodzianki w postaci zdjęć jednego lub więcej członków rodziny. Alternatywnie nadają się również zdjęcia ulubionych postaci z kreskówek, zwierząt lub towarzyszy zabaw. Pomyśl o małej klamce, aby ułatwić otwieranie. Możesz utrudnić otwieranie, myśląc o skomplikowanym rodzaju zamknięcia, które Twoje dziecko musi najpierw zwolnić.

Gotowa plansza aktywności

tablica-zadowolenia-zrób-to-sam-dekoracja-gra-klamka-kalkulator

I tak powinna wyglądać tablica aktywności na końcu. Oczywiście zależy to od twoich przedmiotów i wybranej dystrybucji. Zanim pozwolisz dziecku się nim bawić, sprawdź, czy wszystko jest dobrze zamocowane, potrząsając przedmiotami. Potem może powiesić go na wybranej ścianie.

Kolorowy pomysł

tablica-zadowolenia-zrób-to-sam-kolorowa-farba-farba-telefon-blokada-odbiornika

Im bardziej kolorowa zaprojektujesz tablicę aktywności, tym bardziej atrakcyjna i ciekawa będzie dla Twojego dziecka. Zapraszamy do malowania poszczególnych elementów wykonanych z drewna na różne kolory. Codzienne elementy, takie jak guziki, zamki błyskawiczne, a także staromodne już rzeczy, takie jak gramofon czy klasyczna słuchawka telefoniczna są mile widziane i z pewnością wzbudzą zainteresowanie Twojego malucha.

Fajki do gry w piłkę

plansza-zadowolenia-zrób-to-sam-kolorowa-ksylofon-rurki-w-piłkę

Świetną inspiracją do samodzielnego wykonania Activity Board jest ta z rurkami. Mogą one przebiegać po całej planszy lub zajmować tylko niewielką powierzchnię i kończyć się w pojemniku. Twoje dziecko może następnie przetaczać przez nie flummies lub inne małe kulki. A co powiesz na klepsydry??

Prosty pomysł dla maluchów

tablica-zadowolenia-zrób-to-sam-łatwe-zdjęcia-dziecka-malucha

Jeśli nie masz możliwości wiercenia i wkręcania, wymyśl łatwiejszy sposób klejenia. Dzieci bardzo interesują się zdjęciami. Przyklej je do deski i przykryj dowolnym materiałem (np. filcem). W ten sposób możesz również zaprojektować popularną grę pamięciową, jeśli sam wykonasz tablicę do ćwiczeń.

Mieszanka zamków

tablica-aktywności-zrób-to-sam-zabaw-pomysł-rowery-przełącznik-światła

Zamki mają różne kształty i typy. Jeśli sam wykonasz tablicę do ćwiczeń, możesz połączyć kilka, aby dziecko nauczyło się otwierać każdą z nich. Proste kółka są równie ciekawe i można je kupić lub zdjąć ze starego stołka. Zapraszam do wymyślenia różnych systemów blokowania, które Twoje dziecko może użyć logicznego myślenia, aby otworzyć zamki.

Ćwiczenia elektryczne

tablica-zadowolenia-zrób-to-sam-żółty-czarny-sztywna-tablica-przełącznik-łańcuch-drzwi

Jeśli masz trochę wiedzy na temat elektryki, możesz również samodzielnie wykonać ciekawą tablicę do ćwiczeń z lampkami i przełącznikami. Może być zasilany baterią. Prąd nie jest silny i dlatego nie jest niebezpieczny. Dzieci są również zafascynowane światłami, dzięki czemu można zrobić ciekawą planszę do gry. W Internecie można znaleźć różne schematy połączeń.

Aktywna tablica w kształcie domku

tablica-zadowolenia-zrób-to-sam-żółty-dom-kształt-drzwi-koń na biegunach

Jeśli prostokątny lub kwadratowy kształt deski jest dla Ciebie zbyt nudny, możesz oczywiście wymyślić coś innego, jeśli chcesz sam zrobić planszę do ćwiczeń. Wybrany kształt możesz przyciąć na wymiar w sklepie z narzędziami lub możesz zrobić to sam w domu. Te małe drzwiczki, z których każde jest zamknięte na inny zamek, są oryginalne.

Stwórz własną tablicę aktywności z różnymi sugestiami

tablica-zadowolenia-zrób-to-sam-wałek-malarski-wałek-do-drewnianych-lina-krawat

Magnesy i tablice magnetyczne to świetny sposób na tworzenie różnych gier, jeśli sam wykonasz tablicę do ćwiczeń. Po prostu przymocowujesz tablicę magnetyczną do tablicy i możesz dołączyć różne cyfry, litery lub cyfry. Twoje dziecko może ćwiczyć wiązanie węzłów i łuków za pomocą lin.

Pomysł dla dzieci

tablica-zajęcia-zrób-to-sam-przyczepa-przycisk-dla-dziecka

Zaprojektuj zawieszki z różnych tkanin i o różnej strukturze powierzchni. Niemowlęta uważają, że dotykanie przedmiotów i stymulowanie zmysłu dotyku jest bardzo interesujące, co jest wspaniałym sposobem na ich zachęcenie. Tutaj możesz zobaczyć wariant do zawieszenia. Ale możesz też wymyślić coś własnego.

Przełącznik, śmigło, kalkulator

tablica aktywności-zrób-to-sam-śmigło-gwiazda-rysunek-węzeł-liny

Zamiast kalkulatora możesz również dołączyć kalkulator lub połączyć oba. Pomoże to Twojemu dziecku nauczyć się liczyć. Jasne kolory pereł sprawiają, że akcesorium jest szczególnie interesujące. Jak widać, nawet zabawki dla psów mogą być ciekawe.

Zrób sam kolorową tablicę do ćwiczeń

tablica-zadowolenia-zrób-to-sam-gra-plansza-pierścień-wyszukiwarka

Jeśli przymocowałeś do planszy wiele różnych przedmiotów, możesz wykorzystać wolne miejsca do rozmieszczenia cyfr lub liter, a tym samym poćwiczyć liczenie lub alfabet. Znalezienie odpowiedniej liczby sprawi, że ćwiczenie będzie jeszcze bardziej interesujące dla dziecka. Puść wodze fantazji!