majsterkowanie

Zrób sobie pierścionki – 12 pomysłów i instrukcji na oryginalną biżuterię

Zrób sobie pierścionki instrukcje-pomysły-drut-majster-biżuteria

Masz ochotę na nową biżuterię? Następnie zrób to sam, zamiast wydawać pieniądze. Z prostych materiałów, takich jak drut, perły, a nawet tkaniny, można wykonać oryginalną biżuterię, której wszyscy będą zazdrościć. Dzisiaj zebraliśmy kilka świetnych pomysłów i instrukcji specjalnie na ten temat, aby Ci pomóc Zrób sobie pierścionki Móc. Po prostu spróbuj, a nawet użyj ich jako prezentu!

Zrób sobie druciane pierścienie

Zrób sobie pierścienie w kształcie rozety-drutu-malowanie-szczypce-zginanie

Użyj dowolnego drutu do tego pomysłu na pierścionek „zrób to sam”. W idealnym przypadku powinien być wolny od rdzy i nie odkształcać się przez cały czas. Na przykład dobrze nadaje się drut wykonany z aluminium. Najłatwiejszym sposobem samodzielnego wykonania pierścieni z drutu aluminiowego jest użycie szczypiec i okrągłego przedmiotu, który powinien mieć taką samą średnicę jak palec. Uformuj różę jak tutaj i pomaluj pierścionek jak chcesz lub użyj drutu tego samego koloru

Zrób sobie pierścionki – instrukcje

Zrób sobie pierścionki stymulacja-imitująca-stylizację-panie

W tej chwili bardzo nowoczesne jest również noszenie pierścienia na stawie. Jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować tę biżuterię, będziesz potrzebować również dowolnego drutu. Masz również możliwość samodzielnego wyboru kształtu pierścionka. Jeśli sam robisz takie pierścienie, najpierw odetnij dłuższy kawałek drutu. Nadmiar możesz usunąć na końcu.

Formularz drutu

zrób sobie pierścionki-biżuteria-inspiracja-instrukcje

Następnie użyj szczypiec, aby z grubsza uformować drut w żądany kształt. Następnie połóż go na palcu. Dwa końce drutu powinny zachodzić na siebie u dołu. W ten sposób uzyskasz prawidłową średnicę, która powinna być mniejsza niż złącze. Teraz możesz ponownie sprawdzić kształt i w razie potrzeby go zmienić.

Zakończ pierścień

zrób-pierścionki-siebie-drut-majster-zrób-pomysły

Teraz możesz odciąć nadmiar. Najlepiej ostrożnie wkręcić dwa zachodzące na siebie końce, aby pierścień się nie odkształcił i stale zwężał lub rozszerzał. Pierścień jest gotowy. Możesz też samodzielnie wykonać kilka pierścionków, a następnie połączyć je ze sobą.

Zrób sobie perłowe pierścionki

zrób sobie pierścionki z koralików-plastiku-łatwych-początkujących

Jeśli chcesz sam zrobić pierścionki z pereł, możesz ponownie użyć do tego drutu. Powinien być wystarczająco cienki, aby zmieścił się w otworach w koralikach, lub otwory powinny być wystarczająco duże dla drutu. Aby zapobiec przesuwaniu się pereł lub kamieni, po prostu tworzy się pętlę z drutu.

Udekoruj drut

pierścionki-zrób-sam-skóra-wstążka-dekoracja-drut-plecionka

Możesz również cudownie ozdobić drut skórzanym sznurkiem. Oprócz tych dwóch materiałów będziesz potrzebować również kształtu wielkości palca i pary szczypiec, aby ci pomóc. Jak widać, możesz samodzielnie wykonać oryginalne i niepowtarzalne pierścionki za pomocą prostych rzeczy. A pomysły też nie są trudne do zrealizowania.

Drut do owijania

zrób-pierścienie-siebie-spirala-drut-macierzy-łatwe-majstrowanie-pomysł

Odetnij ponownie dłuższy kawałek drutu, jeśli chcesz samemu wykonać takie pierścienie. Następnie owijasz ten drut wokół swojego „modelu palca”, aby uzyskać spiralę z pętlami o tym samym rozmiarze. Teraz możesz również zdecydować, z ilu pętli ma składać się twój pierścień. Pierścień w tym przykładzie ma trzy rzędy. Po prostu odetnij nadmiar szczypcami.

Biżuteria skórzana

pierścionki-zrób-to-sam-poradnik-z-drutu-aluminiowego-biżuteria

Teraz te trzy rzędy wystarczy połączyć skórzanym sznurkiem. Możesz zobaczyć dokładnie, jak w powyższych instrukcjach. Jak już wspomniano, możesz również dodać więcej rzędów, aby stworzyć własne pierścienie. Możesz również zrobić bransoletki w ten sam sposób. Użyj tego pomysłu, aby stworzyć pierścionki przyjaźni lub prezenty.

Zrób sobie biżuterię z pereł i sznurka

Zrób sobie pierścionki z perłowej przędzy, zielono-biało-elegancko

Dzięki tej idei samodzielnego wykonania pierścionków poszczególne perełki są nawleczone na sznurek za pomocą igły i ukształtowane w kształcie spirali. W tym celu nawleka się perły dla podstawowego kształtu i projektuje się pierścionek o odpowiedniej wielkości. Następnie dodaje się więcej pereł. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby samemu wykonać takie oryginalne pierścienie.

Pierścionki z gumą

pierścionki-zrób-sam-elastyczne-gumy-koraliki-kwiaty-krople

Jeśli wolisz samodzielnie wykonać elastyczne pierścienie, po prostu użyj gumy zamiast drutu lub sznurka. Średnica tutaj powinna być mniejsza niż twój palec, ale nie za mała, aby guma nie zakłócała ​​przepływu krwi podczas noszenia. Możesz nawlec dowolne koraliki lub cyrkonie na gumę i masz własną biżuterię.

Zrób sam pierścionki ze srebrnych sztućców

pierścionki-zrób-to-sam-sztućce-srebrna-łyżka-vintage-widelec

Możesz nawet samodzielnie zrobić pierścionki ze sztućców. Może to zabrzmieć dziwnie, ale pierścionki, które z niego wyłaniają się, są naprawdę wyjątkowe i każdy fan vintage pokocha je ogromnie. Łyżki i widelce są odpowiednie. Noże mają rękojeść, która jest zbyt stabilna, aby można ją było zgiąć. Zmierz wcześniej palec, aby wyciąć sztućce na odpowiednią długość.

Pierścionek z łańcuszkiem jako ozdoba

zrób-pierścienie-sam-łańcuch-pomysł-łańcuch-po prostu-klej-silikon

Tak zwana kolczuga oznacza, że ​​po prostu dodaje się do biżuterii łańcuszek. Pierścionki do kolczugi możesz zrobić samemu ze starego pierścionka, którego element dekoracyjny zgubiłeś lub który jest dla Ciebie po prostu zbyt nudny. Za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco po prostu nakładasz silikon na górną część pierścienia, na który następnie przyklejasz kawałek łańcuszka o dowolnej długości.

Pierścienie papierowe

pierścionki-zrób to sam-papierowa-mapa-miasta-inspiracja-oryginalna

Ten pomysł świetnie nadaje się do recyklingu starych map miast. Oczywiście możesz użyć dowolnego innego rodzaju papieru. Możesz zrobić takie pierścionki samodzielnie z dziećmi, ponieważ lubią majstrować przy papierze. Ponadto nie są wymagane żadne specjalne narzędzia, takie jak szczypce.

Majstrować z paskami papieru

Pierścienie-zrób to sam-papierowe-instrukcje-przyklej-na-mapie

Aby samemu zrobić pierścienie, mapę miasta najpierw pocięto na cienkie paski. Ponownie będziesz potrzebować długopisu lub, jak w tym przypadku, latarki o średnicy palca, do której zostanie przymocowany pasek taśmy. Następnie stopniowo smaruj pasek klejem i owijaj go wokół długopisu lub czegokolwiek, czego używasz. Kontynuuj owijanie, aż pierścionek będzie dla ciebie wystarczająco gruby.

Ekstrawagancki pomysł na pierścionek

zrobić-pierścionki-sam-papierowe-paski-dekoracyjne-pierścienie-na-palce-recyklingu

Zdejmij pierścień z długopisu i odetnij taśmę. Aby wszystko dobrze naprawić i żeby zwinięty papier się nie przesuwał, pierścień jest na koniec powlekany klejem. Jak tylko wyschnie, jesteś gotowy do samodzielnego wykonania pierścionka i możesz z dumą pochwalić się nowym pierścionkiem.

Udekoruj papier

pierścionki-zrób to sam-pomysł-na-prezent-miejską-biżuterię-palce

Papier już sam w sobie jest kolorowy. Jeśli jednak użyłeś papieru monochromatycznego, możesz również ozdobić gotowy pierścionek dowolnymi dekoracjami. Odpowiednie są małe perełki, cyrkonie, guziki i cokolwiek, o czym tylko pomyślisz. Jeśli sam robisz pierścionki, możesz puścić wodze fantazji. To świetna zabawa, zwłaszcza dla dzieci.

Zrób samemu szklane pierścienie kaboszonowe

pierścionki-zrób-sam-kaboszon-szkło-żywica-syntetyczna-pomysł-biżuteria

Prawdopodobnie słyszałeś o kaboszonie. Szczególnie atrakcyjnie i antycznie prezentuje się szklana dekoracja. Możesz samodzielnie wykonać takie pierścionki kupując gotowe szklane kaboszony lub możesz zamiast tego użyć żywicy syntetycznej i stworzyć dowolny kształt. Ten wariant jest dobry, jeśli chcesz poprawić stary pierścionek lub zgubić oryginalny kamień.

Zrób samemu pierścionki DIY

Zrób-własne-pierścienie-pomysły-na-prezent-zrób-błyskotliwy-niebieski

Jeśli zgubiłeś kamień, ten wariant samodzielnego wykonania pierścionków również jest opcją. Za pomocą odrobiny brokatu i żywicy syntetycznej, przezroczystego kleju lub błyszczącego lakieru do paznokci możesz po prostu pomalować powierzchnię. Pierścionek będzie wyjątkowy i szykowny i nikt nie zauważy, że zamiast kleju, pierścionek zdobi coś innego.

Zrób własne pierścienie z filcu

pierścionki-zrób-sam-filc-biżuteria-pomysł-kwiaty-majstruje

Czy pomyślałbyś o zrobieniu pierścieni z filcu? Nawet jeśli w tym celu trzeba wykonać szycie, początkujący mogą również wypróbować ten pomysł. Pierścienie mają kształt kwiatów, które najpierw wykonuje się z paska. Potrzebne będą również płatki o dowolnym kształcie. Jeśli nie chcesz szyć, możesz również użyć kleju do samodzielnego wykonania pierścionków.

Zrób pierścień z tkaniny

zrobić-pierścienie-sam-filc-tkanina-blisko-krwawienie-projekt

Następnie przymocuj płatki do zwiniętego kawałka. Następnie przyszyj pasek na środku do kwiatka. W razie potrzeby możesz teraz skorygować jego długość. Ten pasek to prawdziwy pierścień, który zakładasz na palec. Zszyj końce razem i skończysz robić pierścionek samodzielnie.