majsterkowanie

Zrób sobie miejsce do przechowywania makijażu – 5 prostych pomysłów i instrukcji

Z pewnością każda pani zna ten problem: wszystkie produkty do makijażu i przybory do makijażu są w szufladzie lub pudełku, a rezultat jest taki, że nie można niczego szybko znaleźć. Przez większość czasu zawsze odkładasz zamówienie lub po prostu nie masz odpowiednich pomysłów. Jest naprawdę wiele prostych projektów DIY, które możesz wykorzystać do perfekcyjnego uporządkowania całego makijażu, tak abyś zawsze miał to, czego szukasz pod ręką. Dziś zebraliśmy kilka takich pomysłów na przechowywanie makijażu, które możesz łatwo naśladować, jak chcesz. Od teraz możesz mieć więcej radości z nakładania makijażu i upiększania rzeczy!

Zrób sobie schowek na kosmetyki za pomocą miedzianego kubka

Przechowywanie makijażu miedź-kubek-drewniana płyta-ściana-projekt

Pierwszy pomysł to prosty wariant, do którego wystarczy dowolna ilość miedzianych kubków, drewniana deska, na której mieszczą się wszystkie kubki oraz skórzane paski. Weź deskę i najpierw zmierz miejsce, w którym powinny być przymocowane kubki. Możesz wybrać regularne lub nieregularne odstępy i mocować miseczki w pionie lub poziomie, jak chcesz. Po prostu eksperymentuj, umieszczając kubki na planszy.

Zszywacz do makijażu-drewniana deska-dekoracja ścienna-oryginalna-instrukcje

Po znalezieniu idealnego wzoru zaznacz ołówkiem zewnętrzne, górne krawędzie miseczek na tablicy. Następnie wywierć tam małe otwory. Jest to bardzo łatwe i może być wykonane również przez początkujących. Teraz przewiń skórzany sznurek przez pierwszy otwór i zawiąż węzeł z tyłu deski. Teraz owiń wstążkę wokół krawędzi kubka tak często, jak chcesz i oszacuj, ile jeszcze będziesz potrzebował, aby przełożyć drugi koniec przez drugi otwór i zawiązać go. Następnie odetnij nadmiar części i na koniec zawiąż kubek na miejscu. Jeśli chcesz, możesz również naprawić węzły i wstążki z tyłu za pomocą zszywacza lub użyć zszywacza zamiast węzła. Możesz teraz powiesić drewnianą deskę na ścianie.

Majsterkowanie do przechowywania makijażu ze skórą

Kosmetyczka-skórzana-pomysłowa-rolki-makijaż-przybory-podstawowe

Ten pomysł jest również szybszy i łatwiejszy. To świetny sposób na przechowywanie podstawowego sprzętu lub wydłużonych produktów. Wszystko czego potrzebujesz to kawałek skóry. Może mieć dowolną grubość. Jest też pasek, który może być również wykonany ze skóry, oraz nóż do dywanów. Teraz natnij trochę skórę w regularnych odstępach czasu. W ten sposób utwórz dwa rzędy, przy czym pęknięcia powinny zawsze znajdować się bezpośrednio jeden nad drugim. Teraz możesz włożyć makijaż i przybory do makijażu w te pęknięcia. Ten schowek na kosmetyki jest szczególnie kompaktowy, ponieważ skórę można zwinąć i związać na końcu. Oszczędza to miejsce w szufladzie lub w szafie.

Przechowuj przybory i makijaż w bambusowej macie

makijaż-przechowywanie-bambus-sushi-guma-łatwe-uszycie

Ten prosty i oryginalny pomysł działa na podobnej zasadzie. Taka bambusowa mata, która służy do rolek sushi lub jako podkładka na stół, zastępuje w tym przypadku skórę. Nie ma tu również dodatkowego cięcia. Zamiast tego przez szczeliny między bambusowymi pałeczkami wciska się gumkę. Na początku tworzy się do tego pętelkę, którą po prostu przyszywa się igłą i nitką.

Makijaz-do-przechowywania-akcesoria-do-przechowywania-pomysly-do-przechowywania-po prostu-bambusowa-mata

Teraz przewiń elastyczną taśmę przez pęknięcia, jak pokazano. Możesz stworzyć tak duże przestrzenie, jak tylko chcesz, na przechowywanie przyborów lub makijażu o różnej grubości. Na koniec odetnij pozostałą wstążkę i zszyj koniec i początek w formie pętelki. Możesz również zwinąć ten schowek na kosmetyki w dowolnym momencie i zaoszczędzić na nim miejsca.

Organizer do makijażu wykonany z lampionów

Makijaż-przechowywanie-piramida-latarnie-kubek-gorący klej-inspiracja

Po wypaleniu zakupionych świec, latarnie pozostają. Ale zamiast je wyrzucać, możesz wykorzystać je idealnie do przechowywania makijażu w łazience lub sypialni. A to wcale nie jest trudne. Liczba zależy od tego, ile poszczególnych przedmiotów potrzebujesz. W tym przypadku wykorzystano sześć lampionów. Pozostałości wosku w pojemnikach można usunąć acetonem. Następnie złóż pierwszy rząd. Za pomocą gorącego kleju możesz połączyć lampiony ze sobą. Upewnij się, że nie odbiegają od siebie z przodu i z tyłu.

Następnie zaprojektuj drugi rząd w ten sam sposób, do którego zużyjesz jedną lampę mniej. Po stwardnieniu kleju możesz umieścić drugi w pierwszym rzędzie i przymocować go w ten sam sposób. Kontynuuj w ten sposób, aż dojdziesz do ostatniej latarni po napiwek. Teraz możesz sortować makijaż według funkcji lub koloru.

Przechowywanie makijażu wykonane z drewna

do makijażu-drewniane-kostki-do-wiertarki-akcesoria-do-chowaj-chowaj

Istnieją dwa sposoby na odtworzenie tego magazynu kosmetyków do samodzielnego wykonania. Albo robisz je sam, zdobywając drewnianą kostkę i używając wiertarki, aby zrobić ją z kilkoma otworami, albo możesz po prostu kupić gotowy drewniany uchwyt na długopis. Zaletą pierwszego wariantu jest możliwość zaprojektowania otworów o różnych rozmiarach do przechowywania grubych przyborów lub produktów do makijażu.

Możesz również pomalować drewno według własnego uznania lub dodać ozdoby. Użyj nitów, metalu, wstążek, brokatu lub czegokolwiek, co możesz wymyślić, aby stworzyć niepowtarzalny projekt. Kolor miedzi wygląda wyjątkowo szykownie i elegancko. Można je również wykorzystać do tworzenia nowoczesnych geometrycznych wzorów i łączyć je z naturalnym kolorem drewna.

Pojemnik na kosmetyki do szuflady

makijaż-szuflada-pudełko-upominkowe-pudełko-na-sztućce-błyszczyk-tusz do rzęs

Proste pudełka na prezenty, a nawet zwykłe pudełko na sztućce równie wspaniale nadają się do przechowywania kosmetyków. Nie potrzeba czasu na majstrowanie przy pudełeczku do makijażu, ponieważ można go kupić jako gotowy. Pudełka są po prostu układane w szufladzie i można je od razu napełnić. Wskazane jest wcześniejsze zmierzenie szuflady i znalezienie pudełek o odpowiednim rozmiarze, aby były stabilne w komorze i nie zawsze ślizgały się podczas otwierania i zamykania. Alternatywnie można użyć gumowej lub silikonowej podkładki, aby zapobiec poślizgowi.

Przechowywanie makijażu – pomysł na majsterkowanie z magnesami

tablica-magnesowa-do-makijazu-tablica-ogłoszeniowa-kubek-do-makijażu

Nie jest tajemnicą, że tablice korkowe są praktyczne. A samoprzylepna tablica do przypinania jest nawet szczególnie wyjątkowa. Ale czy wpadłeś na pomysł wykorzystania tablicy magnetycznej do przechowywania makijażu? Wykorzystaj gotową tablicę magnetyczną lub zrób ją samodzielnie, pokrywając metalową blaszkę magnetyczną tkaniną, a następnie dodając piękną ramkę. Aby makijaż można było przymocować do tablicy, niezbędne są oczywiście magnesy. Są one po prostu przyklejane do tylnej części produktu i są gotowe do umieszczenia na tablicy.

Do klejenia najlepiej użyć kleju, który można łatwo usunąć, aby łatwo przenieść magnes na nowy produkt, gdy stary zużyje się. Świetnym pomysłem jest również umieszczenie magnesów na kubkach na pędzle i inne przybory. Następnie możesz je utrwalić na desce i wykorzystać do przechowywania makijażu i mieć je pod ręką.