majsterkowanie

Zrób sobie lemoniadę – 5 pysznych przepisów

Lemoniada sama stwórz pomysły na przepisy

Pyszny, orzeźwiający napój owocowy, idealny na ciepłe lato – tak można opisać lemoniadę. Oto 6 przepisów, które gwarantują Ci komplementy. Zaskocz nim swoich gości i rodzinę!

 Zrób sobie lemoniadę – włoski przepis

Zrób sobie lemoniadę według włoskiego przepisu, który jest pyszny

Składniki na ok. 6 szklanek – 2 szklanki świeżego soku z cytryny/ok. 12-15 cytryn /, 1 szklanka wody, 1 pęczek bazylii, 2 szklanki cukru, 2 schłodzone szklanki gazowanej wody mineralnej, ćwiartki cytryny do dekoracji.

Przygotowanie – Najpierw zagotuj wodę z bazylią i cukrem na średnim ogniu, a następnie gotuj przez 2 minuty. W międzyczasie mieszaj raz za razem i na koniec ostudź. Następnie wymieszaj z wodą mineralną i sokiem z cytryny i udekoruj ćwiartkami cytryny.

Przygotuj lemoniadę seber – przepis z czerwonymi pomarańczami

Zrób-sam-lemoniadę-przepis-krew-pomarańcza-bez-alkoholu

Składniki na ok. 4 szklanki – 1 szklanka cukru, 1/2 szklanki wody, lód, 1 szklanka soku z czerwonych pomarańczy/ok. 4-6 czerwonych pomarańczy /, 1 szklanka soku z cytryny /ok. 6-8 średniej wielkości cytryn /, 3 schłodzone szklanki gazowanej wody mineralnej, 1 cytryna.

Przygotowanie – Zagotuj wodę z cukrem na średnim ogniu, a następnie gotuj przez 5 minut. W międzyczasie mieszaj raz za razem i na koniec ostudź. Następnie dodaj sok z czerwonej pomarańczy, sok z cytryny i wodę mineralną. Pokrój cytrynę i ułóż z nią filiżanki.

Zrób sobie lemoniadę – przepis z tymiankiem

Lemoniada-zrób-to-sam-pomysły-pyszne-przygotowanie

Składniki na około 6 szklanek – ćwiartki cytryny, 2 łyżki cukru, 6 szklanek lemoniady z włoskiej receptury powyżej, 1 pęczek świeżego tymianku.

Przygotowanie – Podgrzej w nim cukier i cukierki z plasterkami cytryny przez 1-2 minuty i podawaj z nią lemoniadę i tymianek.

Zrób sobie lemoniadę – przepis z Europy Wschodniej z wódką

Lemoniada-zrób-to-sam-przepis-wódka-cytrynowy-koktajl

Składniki na ok. 4 szklanki – 3/4 szklanki cukru, 1/4 szklanki listków mięty, 1 szklanka soku z cytryny/ok. 6-8 średniej wielkości cytryn /, 2 łyżeczki wody z kwiatu pomarańczy, 4 schłodzone szklanki gazowanej wody mineralnej 1/2 pomarańczy – w plastrach, wódka / opcjonalnie /.

Przygotowanie – Włóż składniki /oprócz wódki/ do blendera i wymieszaj. Następnie pozwól mu ostygnąć. Na koniec, jeśli chcesz, wymieszaj kieliszek wódki w każdej filiżance z lemoniadą.

Zrób sobie lemoniadę – przepis z bourbonem na przyjęcie w ogrodzie

Lemoniada-bourbon-miętowo-pomarańczowy sok zrób to sam

Składniki na ok. 6 szklanek – 1 szklanka cukru, 1 szklanka świeżego soku z cytryny /ok. 6-8 średnich cytryn /, 1/2 szklanki soku pomarańczowego / 1 duża pomarańcza, 4 schłodzone szklanki gazowanej wody mineralnej, ćwiartki cytryny /ok. 4 duże cytryny, mięta, 6 kieliszków bourbon.

Przygotowanie – Najpierw gotuj 1 1/2 szklanki wody z cukrem przez 2 minuty, następnie ostudź. Po całkowitym schłodzeniu dodaj sok z cytryny i pomarańczy. Wymieszać z wodą mineralną, dodać lód, łódeczki cytryny i miętę. Na koniec napełnij każdą szklankę najpierw shotem bourbon, a następnie lemoniadą.

Pyszny orzeźwiający napój na lato

Lemoniada-zrób-taką-samą-cytrynę-plasterek

 Zdrowa i orzeźwiająca – lemoniada

Zrób sobie przepis na lemoniadę