majsterkowanie

Zrób sobie ciasto na pieluchy inaczej – 20 kreatywnych figurek z instrukcjami

Czy to na baby shower, czy na narodziny dziecka. Ciasta z pieluszek są teraz po prostu jej częścią i zdecydowanie są nie tylko zabawnym, ale i użytecznym pomysłem na prezent. Chciałbyś zrobić tort na pieluchy na konkretną okazję, to zamiast klasycznego kształtu tortu lub wieży możesz wybrać bardziej nietypowy kształt, który zrobi szczególnie ciekawe wrażenie na wszystkich gościach.

Zrób sobie ciasto na pieluchy quad-atv-koła-pieluchy-niebieski-chłopiec

Jeśli sam zrobisz ciasto na pieluchy z Pampers, istnieje wiele pomysłów, które nawet początkujący mogą z łatwością naśladować. Niektóre z nich zebraliśmy w dzisiejszym artykule.

Zrób sobie ciasto na pieluchy – majstrować przy sowie

Zrób sobie ciasto na pieluchy sowa-różowa-tkanina-oczy-śliniak

Sowa jest bardzo popularną postacią do ciast na pieluchy, a także łatwiej ją zrobić, niż mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz samemu zrobić to pieluszkowe ciasto, oprócz pieluszek potrzebujesz też dowolnej części ubranka dla niemowląt (np. bluzki), a także śliniaczka, rajstop dla niemowląt i pasków materiału na oczy. Z tych wszystkich rzeczy tworzysz poszczególne elementy sowy.

Zrób sobie ciasto na pieluchy fioletowe-oczy-kwiaty-szycie-prosty-pomysł

Jeśli chcesz samemu zrobić pieluszkę, najlepiej zacząć od oczu. Są szyte, ale to naprawdę proste. Uformuj kwiaty z paska tkaniny i zapinaj je lub użyj gotowych kwiatów z tkaniny. Generalnie sztuczne kwiaty są świetną alternatywą dla szycia oczu. Może znajdziesz odpowiednie, gotowe kwiaty do rękodzieła. Przyklej je na spinaczach do bielizny.

Zrób sobie ciekawe prezenty na pieluchy dzięki tym prostym 7 instrukcjom

Ciasto rozpieszczać Tinker jako prezent na narodziny – instrukcje i świetne pomysły

Zrób sobie prezenty na baby shower – 6 pomysłów z instrukcjami

Zrób sobie ciasto na pieluchy samouczek sowy

Następnym krokiem w instrukcji samodzielnego robienia pieluch jest reszta oczu, które robisz z pieluch. Rozłóż jedną pieluchę na raz, a następnie zwiń ją. Użyj gumki, aby utrzymać zwiniętą rolkę na miejscu. Zanim będziesz mógł kontynuować pracę z tymi dwiema rolami, musisz przygotować ciało sowy.

Zrób sobie ciasto na pieluchy

Najlepszym sposobem na ukształtowanie pieluchy jako sowy jest użycie blachy do pieczenia lub podobnego okrągłego pojemnika. Ułóż w nim pieluchy, jak pokazano. Możesz również naprawić ten okrągły kształt za pomocą gumki. Następnie wyjmij ciało sowy z puszki, a także weź do ręki oczy i śliniaczek, bo będziesz z nimi dalej pracować.

DIY pieluchy majsterkowicza-sowa-instrukcje-łatwe

Umieść śliniak na ciele sowy tak, aby trochę nachodził na siebie. Zamknij oczy na tym samym końcu i zawiąż całość najpierw gumką, a następnie wstążką. W ten sposób śliniaczek nie może się już zsunąć. Teraz postaw sowę pionowo i podnieś ubranie, które masz.

Ciasto na pieluchy sam zrób kroki-dziób-płótno-skarpety

Połóż go na sowie i uformuj uszy. Możesz użyć do tego szpilek lub spinaczy do papieru. Ponadto zaciśnij ubranie między oczami i ciałem, aby uzyskać kształt sowy. Dzięki rajstopom można następnie ukształtować dziób, który po prostu wkłada się w otwór między oczami a ciałem. Tkaninowe oczka z guzikami są z kolei zapinane na patyczki do uszu, które z góry zginasz jak literkę “U” i wkładasz w oczka pieluchy.

Ciasto na pieluchy-zrób-to-sam-szara-sowa-wstążka-śliniaczek-dziecko

Możesz skorzystać z wyboru koloru, aby wyjaśnić, czy tort na pieluchy jest przeznaczony dla dziewczynek, czy dla chłopców. Chociaż pierwszy pomysł jest bardziej odpowiedni dla dziewcząt, ten przykład można wykorzystać dla obu płci lub jeśli płeć jest nieznana. Ciekawy jest również sposób, w jaki zaprojektowano tu oczy. Użyj wszelkich przedmiotów, które przypominają oczy sowy. Jednak najlepiej byłoby, gdyby można było z nich również korzystać.

Domowe prezenty urodzinowe – pomysły z latarnią

Ciasto na pieluchy-zrób sobie-balon-na-gorące powietrze-lampignon-papier-dekoracje-imprezowe

Jeśli chcesz samemu zrobić takie ciasto na pieluchy od Pampers, potrzebujesz również kwadratowego pudełka, lampionu, drewnianych patyczków oraz wszelkich wstążek i dekoracji. Pudełko ma reprezentować kosz balonu na ogrzane powietrze i jest przebrane i wypełnione pieluchami. Udekoruj papierowy lampion tak, jak chcesz, włóż drewniane patyczki do rogów pudełka i delikatnie ściśnij je na drugim końcu, aby można było obrócić lampion. Puść, a „balon” jest już na swoim miejscu.

pieluchy-tort-zrób sobie-powóz-lampignon-księżniczka-różowa-bajka

Z lampionem można też zrobić rozpieszczający tort w kształcie karetki. Koła składają się również z pieluch i mogą być w razie potrzeby pokryte tkaniną lub papierem. Owiń tam pieluchy na przykład wokół rolek papieru kuchennego. Możesz powiększyć otwór lampionu, aby drobne upominki można było łatwiej schować w powozie.

Ciasto na pieluchy jak ślimak – instrukcja dla dwóch wariantów

Pieluszka-ciasto-zrób-to-sam-ślimak-po prostu-papierowy-stringi

Jeśli chcesz ponownie zrobić ślimaka, masz dwie możliwości. W powyższym przykładzie zrobisz ciało ślimaka z papieru. Przymocuj elastyczną taśmę do papierowego korpusu, jak pokazano. Zwiń pieluchy i ułóż je jedna na drugiej między papierem a gumką, tworząc piramidę. Węzły gumki tworzą jednocześnie oczy ślimaka. W ten sposób możesz majstrować przy kilku ślimakach.

Ciasto na pieluchy-zrób-to-sam-ślimak-łatwe-majstrowanie-różowo-biała-muszla ślimaka

Innym wariantem jest ułożenie zwiniętych pieluch w spiralę, jeśli chcesz samemu zrobić tort ślimakowy. Możesz tutaj również użyć dwóch kolorów. Zawiąż taśmę wokół pieluch, aby je połączyć. Na głowę możesz zwinąć dwie pieluchy w rolkę. Więc staje się większa od innych. Środki do czyszczenia rur są bardzo odpowiednie dla czułków.

Zrób samemu pojazdy jako ciasto na pieluchy

Ciasto na pieluchy-zrób-sam-trójkołowy-niebiesko-biały-krawat-instrukcje-pieluchy

Jeśli chcesz samemu zrobić ciasto na pieluchy jak trójkołowy, te instrukcje są bardzo przydatne. Sposób wykonania kół może być wykorzystany również w innych typach pojazdów, jak zobaczycie poniżej. Koła są następnie połączone ze sobą wężem z tkaniny. Możesz do tego użyć np. kocyka dla dziecka.

Pieluszka-tort-zrób-to-sam-motocykl-rower-plus-zwierzęca-dekoracja-hipopotam

W ten sam sposób możesz też zrobić tort na pieluchy jako motocykl, tylko wtedy potrzebujesz tylko dwóch kółek. Gotowy tort pielęgnacyjny można również wyposażyć w pluszową zabawkę, która jest dodatkowym prezentem. Motocykl to idealny pomysł dla chłopców. Nie oznacza to jednak, że nie może być również stworzony dla dziewczyn. Jeśli na przykład ojciec lubi jeździć na motocyklu, pomysł jest równie odpowiedni.

Ciasto na pieluchy-zrób to sam-djeep-pojazd terenowy-samochód-inspiracja

Nieco bardziej skomplikowane jest majstrowanie przy samochodzie. Podstawą może być kartonik. Na przykład stare pudełko na buty jest idealne. Przy odrobinie wyobraźni pozostałe elementy projektuje się przy kołach, a pudełko obite jest tkaniną. Reflektory tutaj składają się ze smoczków, ale można je również majstrować przy butelkach dla niemowląt, kierując dna na zewnątrz.

Ciasto na pieluchy-zrób to sam-traktor-inspiracja-kolory-zrób to sam-prezent-baby shower

Ten tort na pieluchy jako traktor jest przeznaczony dla dziewczynki, co udowadnia, że ​​pojazdy są odpowiednie nie tylko dla chłopców. Korzystaj z szerokiej gamy przedmiotów i produktów dla niemowląt, aby samemu zrobić ciasto pielęgnacyjne. Możesz podzielić się takim pomysłem na prezent z kilkoma osobami, jeśli zużyje się na to wiele rzeczy, a całość byłaby zbyt droga dla jednej osoby. Następnie możesz sam zrobić ciasto na pieluchy. Z pewnością każdy może wnieść swój wkład dzięki kreatywnym pomysłom.

Ciasto na pieluchy-zrób to sam-pociąg-lokomotywa-różowa-dziewczyna

Możesz również zrobić koła do pociągu z pieluch, ale każde koło składa się tylko z jednej lub dwóch rolek pieluch. Do przykładu wykorzystano również koc, śliniaczek i skarpetki dla niemowląt. Z kolei kabina pociągu to opakowania na chusteczki dla niemowląt, które są pokryte tkaniną. Oczywiście odpowiednie są również inne opakowania.

Zrób sobie morskie ciasto na pieluchy

Ciasto na pieluchy-zrób-to-sam-łódź-pomysł-kuchnia roll-flaga

Idealnym tortem na pieluchy dla chłopca jest również ten statek, który składa się prawie w całości z pieluch. Komin został wykonany z rolki papieru, natomiast tkanina imituje dym. Ten pomysł można również szybko zrealizować za pomocą odpowiednich materiałów. Najlepiej używać odcieni niebieskiego i białego. Jeśli chcesz, aby statek był kobiecy, użyj ponownie różu i żółtego, aby uzyskać neutralny wygląd.

Ciasto na pieluchy zrób to sam

Możesz zrobić to ciasto na pieluchy samemu jeszcze łatwiej. Wystarczy zrobić okrągły kształt, który przykryjesz siatką i wstążkami. Następnie możesz użyć gumy piankowej lub filcu, aby stworzyć odpowiednie motywy, takie jak kierownica i mała żaglówka. Łódkę można nawet wspaniale wykorzystać jako ozdobę pokoju dziecka po imprezie. Nie jest więc złym pomysłem zaprojektowanie pampersa pasującego do motywu pokoju dziecinnego.

pielucha-zrób-to-sam-morski-pomysł-kierownica-morska-dekoracja-ściana-wieniec

Cudowną alternatywą dla klasycznego pampersa jest również ta kierownica na ścianę, którą można wykorzystać jak wieniec. Pomysł jest naprawdę kreatywny i można go na przykład pomajstrować przy pomocy pierścienia styropianowego. Następnie przez te pierścienie nadziewasz długie szaszłyki z kebabu w kształcie krzyża i jednocześnie nakładasz na nie pieluchy.

Inne pomysły na rękodzieło z pieluchami

Ciasto na pieluchy-zrób-sam-babeczki-kolorowe-pampers-baby-party

Te mini torty z pieluchami są wyjątkowo szybkie i łatwe do wykonania, a przyszła lub nowa mama otrzymuje nie tylko pieluchy, ale także ładny stojak na babeczki i babeczki. Potrzebujesz papierowych pudełek w dowolnym kolorze, z których każdy wkładasz rolkę pieluchy. Możesz je również ozdobić pięknymi kwiatami.

Ciasto na pieluchy-zrób-to-sam-wózek-pomysł-koła-pampers-złoty-papier-korona

Choć ten wózek wygląda dość skomplikowanie, ten pomysł też nie jest trudny. Oczywiście znowu są różne warianty i możliwości, ale podstawę, za pomocą której można ukształtować tort na pieluchy jako wózek spacerowy, znajdziecie w poniższych instrukcjach. Przygotuj pudełko na buty w dowolnym rozmiarze, wstążki i tkaniny.

Ciasto na pieluchy-zrób to sam-kołysanka-majstrowanie-kartonowe

Jeśli chcesz samemu zrobić ciasto na pieluchy i pościelić łóżko, skróć nieco spód pudełka lub pokrywkę, a następnie umieść ją w drugiej połowie pudełka. Całość można dobrze naprawić pistoletem do klejenia na gorąco, aby pudełka się nie ześlizgnęły. Następnie przykryj pudełko tkaniną wewnątrz i na zewnątrz. Gorący klej znów świetnie nadaje się do mocowania.

Ciasto na pieluchy-zrób to sam-kołyska-łóżko-instrukcje-dla-dziecka-majstruje

Następnie zwiń dużo pieluszek i zabezpiecz je po zewnętrznej stronie za pomocą gumki. Gdy już obejdziesz całe pudełko, przykryj pionowe pudełko pieluchami. Udekorować wszystko wstążkami, tkaninami, kokardkami lub czymkolwiek innym, co przyjdzie do głowy. Możesz więc samodzielnie zrobić ciasto na pieluchy jako kołyskę. A potem wystarczy dodać kółka do wózka.

Ciasto na pieluchy-zrób to sam-kaktus-śmieszny-po prostu-kwiat-papier

Możesz nawet samemu zrobić ciasto na pieluchy w formie kaktusa. Poszczególne role najlepiej łączyć w trzyosobowe grupy. Wtedy łatwiej będzie z nimi pracować. Ponieważ powszechnie wiadomo, że kaktusy mogą mieć różne kształty, nie ma na to żadnych reguł. Zaprojektuj kaktusa tak, jak lubisz najbardziej. Możesz również ozdobić wstążkami i kwiatami.

Zrób sobie ciasto na pieluchy buty-baby-fioletowe-pętelki

Możesz również użyć pudełka na buty, aby zrobić dziecięce buty z pieluch. Nie ma potrzeby szyć na pomysł. Wszystkie elementy są po prostu podłączane i wiązane. To także świetny pomysł na zapakowanie wielu innych prezentów oprócz pieluszek. Ponownie użyj ubranek i kocyków dla niemowląt i wypełnij buty, czyli pudełka, pieluchami lub innymi prezentami.

Ciasto na pieluchy-zrób-to-sam-oryginalny-parasol-dekoracja-przezroczysta-kwietniowa pogoda

Dlaczego nie wybrać klasycznej wieży na pieluchy. możesz przynajmniej zaprojektować to w specjalny sposób. Najlepiej wymyślić coś odpowiedniego na dany sezon. Na przykład powyższy pomysł został zaprojektowany na narodziny w kwietniu i ma symbolizować kapryśną kwietniową pogodę. Zamiast zwykłego parasola model do wózka można również wybrać na prezent.

Ciasto na pieluchy-zrób-to-sam-wanna-baby-kąpiel-szampon-kaczka

Ta wanna, którą możesz samodzielnie wykonać jako alternatywę dla klasycznego tortu na pieluchy, jest również bardzo zabawna. Pomysł jest szczególnie odpowiedni, jeśli chcesz rozdać produkty do kąpieli dla dziecka. Napełnij wannę na pieluchy dużą ilością waty, aby imitować piankę do kąpieli. Głowica prysznicowa składa się również z pieluch. Następnie umieść wszystkie produkty do kąpieli i dlaczego nie kilka kaczek do kąpieli na środku waty?

Ciasto na pieluchy-zrób-sam-bukiet-kwiatowy-materiały-początkujący-majsterkowanie-pomysł

Zapraszamy również do samodzielnego wykonania tortu na pieluchy w postaci bukietu kwiatów. Weź ładny wazon i jeśli jest przezroczysty, wypełnij go ładną tkaniną lub bibułą. Kulka styropianowa zapewnia, że ​​domowe kwiaty pozostaną we właściwej pozycji. Najpierw uformuj żądaną liczbę rolek pieluchy na bukiet.

Ciasto na pieluchy-zrób to sam-kwiaty-instrukcje-majstrowania-niebiesko-białe-chłopcy

Następnie włóż szpikulec do kebabu w każdą pieluchę. Następnie wbijasz do wazonu kwiat uzyskany przez kulkę. Aby gumki, z których zaprojektowałeś rolki, nie były widoczne, wypełnij oleisty bukiet tkaninami dekoracyjnymi lub bibułką w dowolnym kolorze. Do bukietu możesz również użyć kolorowych pieluch.