majsterkowanie

Zrób samemu wieńce na drzwi na wiosnę z naturalnych materiałów – 5 marzycielskich pomysłów z instrukcjami

Jeśli chodzi o wiosenne dekoracje, wieniec na drzwi bez wątpienia znajduje się na szczycie listy życzeń wielu. Bo co ładniej mówi „witamy” lub lepiej nadaje się na pierwsze wrażenie z gośćmi niż ładny wianek na drzwiach wejściowych? Obecnie istnieje wiele kształtów wieńca na drzwi, a do jego projektowania stosuje się szeroką gamę materiałów. Czy to kanciaste, owalne czy w postaci pewnych figur i motywów, wykonane z papieru, sztucznych kwiatów czy zamiast klasycznego wieńca z parasolką, wężem ogrodowym czy drewnianymi szybami – jeśli masz wyobraźnię, naprawdę możesz wymyślić najbardziej niezwykła dekoracja drzwi na wiosnę. Wolisz naturalność? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ naturalne materiały są w centrum naszych dzisiejszych pomysłów na rzemiosło na wieńce, niezależnie od tego, czy ma to ozdobić drzwi, okno, ścianę czy stół. Zapoznaj się z naszymi instrukcjami i samodzielnie wykonaj piękne wieńce na drzwi na wiosnę z naturalnych materiałów.

Wiosenne wianki na drzwi wykonane z naturalnych materiałów z wiosennymi kwiatami i bez

Możesz wykorzystać wiosenne kwiaty, kwitnące gałązki, motywy wielkanocne i wszystko, co kojarzy się z przebudzeniem wiosny, jeśli chcesz wykonać wieńce na wiosnę z naturalnych materiałów. Wspaniałą rzeczą jest to, że prawdopodobnie możesz znaleźć wiele odpowiednich rzeczy na swoim własnym podwórku. A jeśli nie, po prostu odwiedź kwiaciarnię lub przejrzyj różne sklepy internetowe, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Nasze pomysły i instrukcje służą jedynie jako sugestie i mogą być zmieniane zgodnie z Twoimi pomysłami.

Wiosenne wianki na drzwi wykonane z naturalnych materiałów – żółty wianek z żonkilami

Piękna wiosenna dekoracja w kolorze żółtym z dzwonkami wielkanocnymi i mimozą

Żółty kolor to typowo wiosenny kolor, głównie dzięki ładnym wielkanocnym dzwonkom, a jako główny kolor wiosennych wieńców na drzwi wykonanych z naturalnych materiałów sprawia, że ​​nie można nie wejść w wiosenny nastrój. Czy jesteś tak samo entuzjastycznie nastawiony do tej wystawnej aranżacji jak my? Następnie od razu zdobądź dużo żółtych kwiatów i zacznij!

 • wieniec naturalny
 • Żonkile
 • inne żółte kwiaty jako wypełniacze luk (na przykład żółta mimoza i żółta craspedia, zwane też podudziami)
 • Gałęzie eukaliptusa
 • Drut kwiatowy
 • nożyce
 • Wisząca wstążka

Wykonuj wieńce na wiosnę z naturalnych materiałów - zawiąż bukiety craspedii, eukaliptusa i mimozy

Zacznij od skrócenia dłuższych gałęzi i pędów, ale nie za krótko. Możesz je przyciąć w dowolnym momencie podczas pracy. Kilka razy owiń drut wokół wieńca w miejscu, w którym chcesz przymocować pierwszy układ. Następnie ułóż bukiet z żółtych wypełniaczy szczelin i gałązek eukaliptusa i użyj przygotowanego drutu, aby przymocować go do wieńca, owijając go kilkakrotnie. Następnie możesz go odciąć i przejść do następnego miejsca. Podczas pracy nad każdym obszarem dodaj tu i tam żonkile, które możesz w razie potrzeby skrócić w większym lub mniejszym stopniu. Aby go zabezpieczyć, owiń drut wokół łodygi kwiatu, a następnie wokół wieńca. Zawiąż wstążkę, aby ją powiesić, gotowe!

Wiosenne wianki na drzwi wykonane z naturalnych materiałów w kolorze żółtym - żonkile, mimoza i podudzia

Szybkie wiosenne wianki na drzwi wykonane z naturalnych materiałów – pomysł z piwoniami

Wiosenne wianki na drzwi wykonane z naturalnych materiałów - piwonie na białym wieńcu

Ten piękny wiosenny wieniec na drzwi wykonany z naturalnego materiału wygląda niesamowicie romantycznie i delikatnie. A wieniec nie mógłby bardziej krzyczeć na wiosnę, bo piwonie to typowy symbol tej pory roku. Ponadto dzięki poniższym instrukcjom możesz udekorować wspaniałe wieńce naprawdę łatwo i w krótkim czasie. Jeśli więc szukasz pomysłów na szybkie wiosenne wieńce na drzwi wykonane z naturalnych materiałów, które możesz wykonać później na wiosnę, na tym przykładzie znajdziesz coś dla siebie! Zachęcamy również do stosowania innych kwiatów, np. wczesnych bloomers.

 • biały wieniec o odrapanym wyglądzie (lub sam pomalowany farbami akrylowymi); upewnij się, że nie jest spleciony zbyt ciasno i ma wystarczająco duże szczeliny
 • Piwonie w dowolnym kolorze
 • nożyce
 • Wstążka lub wykończona kokardka

Wiosenne wianki na drzwi wykonane z naturalnych materiałów - szybki projekt dla początkujących

Odetnij długie pędy, ale zostaw wystarczająco dużo, aby wsunąć je do wieńca. Aby to zrobić, wybierz dowolne miejsce na wieńcu. Możesz również pokryć cały wieniec lub udekorować dwa miejsca grupami 3 lub 4 kwiatów. Jeśli chcesz dodać kilka kawałków łodyg z liśćmi (odetnij łodygi tuż nad liśćmi).

Różowe piwonie do dekoracji wykorzystaj na wiosnę na wieniec

Jeśli jesteś zadowolony ze swojej aranżacji, możesz zrobić kokardę ze wstążki, przywiązać ją do wieńca (lub możesz użyć gotowej kokardki) lub przykleić i gotowe. Zaletą tak prostych wianków na drzwi, wykonanych z naturalnych materiałów na wiosnę, jest to, że w każdej chwili możesz łatwo wymienić kwiaty, gdy tylko zwiędną, ponieważ są one tylko wkładane do wieńca i nie są sklejane ani wiązane. W ten sposób bazę można przeprojektować na każdą okazję.

Wykonuj proste wieńce na drzwi z bawełny w stylu skandynawskim

Spraw, aby wieńce na drzwi na wiosnę były nowoczesne z bawełny i pisanek

Dzięki bawełnie otrzymujesz neutralną bazę, którą następnie możesz dodać akcent w wiosennych kolorach lub z wiosennymi motywami. Na przykład małe pisanki są idealne. Ale możesz również dodać świeży bukiet, jak w powyższych instrukcjach i regularnie je wymieniać, gdy kwiaty więdną. Idealne są również gałązki z kwiatami (forsycja, wiśnia lub brzoskwinia) oraz wierzby kielichowe. W ten sposób można odtworzyć ten pomysł na wieńce na drzwi na wiosnę z naturalnych materiałów:

 • Tamborek
 • Gałązki bawełny
 • gorący klej
 • dodatkowe ozdoby (pastelowe pisanki, gałązki jagód lub innych, ładna kokardka itp.)
 • Drut lub włóczka w pasującym kolorze
 • Nożyczki / szczypce ogrodowe
 • opcjonalna wstążka do zawieszenia

Wiosenne wieńce DIY z naturalnych materiałów – instrukcje

Instrukcja jak skandynawski wieniec wiosenny w naturalnych kolorach

Jeśli chcesz zrobić wiosenne wieńce na drzwi z naturalnych materiałów, zacznij od odcięcia patyczków kosmetycznych. Następnie przyklej je w rzędzie na ramce do haftowania. Bądź hojny z klejem. Masz również wybór: aby uzyskać wyjątkowo minimalistyczny wygląd, możesz zaprojektować tylko jeden rząd pośrodku lub możesz przykleić rząd nieco bardziej do środka pierścionka, a drugi dalej na zewnątrz. Równie łatwo możesz rozłożyć bawełnę na mniejszej powierzchni i pozostawić widoczną resztę tamborka. Twoja kreatywność nie zna granic.

Na koniec dodaj wybrane przez siebie dodatkowe dekoracje. Możesz związać je drutem lub przymocować gorącym klejem. Zależy to zasadniczo od rodzaju dekoracji. Następnie wieńcem można ozdobić drzwi wejściowe, zawieszając go bezpośrednio na haczyku lub wstążką. Gotowy wieniec drzwiowy na wiosnę jest nowoczesny, ale jednocześnie emanuje pewnym ciepłem i przytulnością – tak jak znasz go ze stylu skandynawskiego.

Zrób wieńce na drzwi na wiosnę z sukulentami

Wiosenne wianki na drzwi wykonane z naturalnych materiałów - łączą sukulenty w pastelowych kolorach i mchu

Sukulenty są mile widzianą rośliną, zwłaszcza latem, jeśli chodzi o tworzenie trwałych dekoracji. Ponieważ sukulenty mają przyjemne pastelowe kolory, nadają się również jako akcenty do wiosennych wieńców drzwiowych wykonanych z naturalnych materiałów, co również udowadnia ten przykład.

 • Wianek wierzbowy, słomiany lub z winorośli (samodzielnie kupione lub wiązane gałązki; w ostatnim przykładzie możesz zobaczyć, jak samemu możesz uformować gałązki w wieniec)
 • Panele z mchu jako podłoże lub wypełnienie szczelin
 • Sukulenty (najlepiej dodać też różowe)
 • Drut kwiatowy
 • opcjonalnie wiosenne kwiaty lub kwitnące gałęzie

Z sukulentów na wiosnę zrób własny wieniec na drzwi – tak to działa:

Wianek z układem sukulentów pośrodku

Dostępnych jest kilka opcji, jeśli chcesz użyć sukulentów do wiosennych wieńców na drzwi wykonanych z naturalnych materiałów. Z jednej strony możesz najpierw pokryć cały wieniec mchem (związać drutem kwiatowym lub przymocować arkusze mchu gorącym klejem). Ale jeśli bardziej podoba Ci się wygląd wieńca z gałęzi, możesz przymocować do niego sukulenty i wypełnić luki małymi kawałkami mchu.

Udekoruj cały wieniec kolorowymi sukulentami

Więc w zależności od tego, od czego zaczniesz, albo sukulentów, albo mchu. Sukulenty mogą pokryć cały wieniec lub po prostu służyć jako alent w jednym miejscu. Możesz łatwo wypróbować to, co lubisz najbardziej, po prostu rozkładając części rośliny bez ich wiązania. Prawdziwy mech jako podłoże ma tę zaletę, że można go regularnie nawilżać i w ten sposób zasilać również sukulenty wodą. Dzięki temu wieńce na drzwi wykonane z naturalnych materiałów są na wiosnę trwalsze. Zostaw więc korzenie na roślinach i skróć je tylko trochę, jeśli przeszkadzają. Jeśli chcesz, możesz popracować nad kilkoma kwitnącymi gałązkami lub wiosennymi kwiatami, aby uzyskać jeszcze więcej wiosennego uczucia.

Wiosenne wianki na drzwi wykonane z naturalnych materiałów – kolorowa świeżość

Kolorowe wieńce na drzwi na wiosnę wykonane z naturalnych materiałów - świeże kwiaty i gałązki z kwiatami

Nasz ostatni pomysł na wiosenne wieńce na drzwi wykonane z naturalnych materiałów jest szczególnie kolorowy i emanuje właśnie odpowiednią atmosferą – wiosenny wieniec powinien wprowadzać w dobry nastrój. Zbierz więc wymienione kwiaty i gałązki razem (lub wymyśl własną kompozycję) i zacznij robić takie wieńce z naturalnych materiałów. Są idealnym pomysłem na prezent!

 • 4 gałązki wierzby (dł. 2 m)
 • 14 gałązek z wierzbą cipki
 • 10 gałązek z kwiatami różnych typów
 • 10 gałązek eukaliptusa „Baby Blue”
 • 9 żonkili
 • 10 gałązek forsycji lub kolcolistu
 • 10 gałązek woskowego kwiatu
 • 8 hiacyntów winogronowych
 • 5 podwójnych tulipanów
 • 5 żółtych tulipanów z frędzlami
 • 3 niebieskie ukwiały
 • Drut kwiatowy
 • Szczypce ogrodowe lub ostre nożyczki

Zrób sobie kolorowy wieniec na drzwi

Sam zawiąż i uformuj wieniec z gałązek wierzby

Weź gałązkę wierzby i uformuj z niej wybrany pierścień. Zwiąż końce razem drutem kwiatowym. Następnie odetnij więcej gałązek wierzby i owiń je wokół pierwszego pierścienia, aby uzyskać gruby wieniec jako podstawę. Jeśli końce gałęzi wystają i przeszkadzają, możesz je po prostu odciąć. Następnie można ozdobić wieniec gałązkami drzew (kwiatami wierzby i drzewa). Upewnij się, że rozmieszczasz je równomiernie i że wszystkie gałęzie są skierowane w tym samym kierunku (zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara).

Udekoruj wieniec gałęziami drzew i wierzbą cipką

Następnie przejdź do kwiatów. Usuń niepotrzebne liście, aby przedłużyć żywotność kwiatów. Następnie zrób małe bukiety z trzech do pięciu kwiatów o długości około 10 do 15 cm. Następnie uzupełniasz te bukiety małymi gałązkami (eukaliptusowymi lub innymi, z których część już wykorzystałaś na wieniec). Służą jako wypełniacze. Użyj kwiecistego drutu, aby połączyć bukiety. W sumie powinieneś zrobić około 10 małych bukietów na ten pomysł na wieńce. Rozłóż bukiety domowej roboty na wieńcu i zwiąż je drutem. Wiosenne wieńce na drzwi wykonane z takich naturalnych materiałów można następnie spryskać wodą i zawiesić – na haczyku lub za pomocą wstążki.

Zrób małe bukiety i przywiąż je do naturalnego wieńca

Wskazówka: Ponieważ wieńce na drzwi wykonane z naturalnych materiałów lub świeżych kwiatów nie przetrwają długo na wiosnę, bardziej nadają się na specjalne okazje (np. Wielkanoc czy Zesłanie Ducha Świętego). Możesz nieco przedłużyć okres przydatności do spożycia, wkładając trochę wilgotnego mchu w te wiosenne wieńce na drzwi wykonane z naturalnych materiałów. Alternatywnie możesz pominąć kwiaty i po prostu umieścić je na gałęziach drzew, wiecznie zielonych roślinach, różach, a nawet suszonych kwiatach.