majsterkowanie

Zrób sam korek przeciwwiatrowy – DIY korek przeciwwiatrowy do drzwi lub okna w domu

samodzielnie zrób korki przeciwwiatrowe zrób to sam windstopper drzwi okno w domu majstrować kolorowe kolorowe paski izolować zimową energooszczędność oszczędzić koszty ogrzewania

Robisz się zimno, kiedy przechodzisz obok okien lub drzwi w swoim mieszkaniu? Jeśli tak, twoje drzwi lub okno przeciekają, co może być prawdziwym problemem. Z mrożącym zimnem powietrzem, które dostaje się od wewnątrz, musi się zmagać Twój grzejnik. Może to być nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale może również prowadzić do znacznych rachunków za ogrzewanie. Poza tym prawdopodobnie czujesz, że nic nie możesz na to poradzić. To nie jest tak, że właściciel pozwoli ci wymienić okna, ale jeśli sam zrobisz korek, wszystko może się szybko zmienić. Dzięki temu możesz niedrogo zaizolować drzwi wejściowe i okna w swoim domu, a przede wszystkim tak, jak chcesz.

Zrób sam korek – praktyczne i stylowe pomysły

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno dom rękodzieło kaktusy doniczki parkiet podłoga kot

Zatyczka do przeciągów jest również znana jako kolejka do drzwi lub okienka i możesz ją uszyć samodzielnie w domu. To po prostu rurki wykonane z tkaniny, które można wypełnić różnymi materiałami izolacyjnymi. Jest to w zasadzie rurkowa poduszka, którą można umieścić na dole okna lub drzwi, gdzie następuje większość strat energii. Tworzenie własnego projektu to zabawny, łatwy projekt DIY, który nie zajmie Ci dużo wysiłku ani czasu.

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno w domu tkaniny druciane guziki z tkaniny kreatywnie łącz

Jeśli sam wykonasz zatyczkę, Twoje projekty pomogą Ci utrzymać ciepło w zimie i zaoszczędzić pieniądze. Istnieje również tak wiele różnych stylów i wzorów, że z pewnością możesz dostosować kilka do swojego wystroju domu.

make draft stopper yourself diy windstopper door window home majsterkować tapicerka puszysty sportowy niebieski czerwony biały

Od rustykalnego po drzewny, a nawet ze sztucznego futra – możesz puścić wodze fantazji. Pozwól płynąć kreatywnym sokom i zrób coś, co sprawi, że Twój dom będzie odizolowany i piękny jednocześnie.

Zrób sam korek – patchwork

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno dom tkanina druciana tkanina czarno-białe okno wąż

Ten korek do drzwi może dodać kolorowy akcent do Twojego domu w zimowe dni. Mieszaj i dopasowuj wybrane przez siebie kolory i wzory, aby uzyskać optymalny efekt. Następnie po prostu zszyj tkaniny, aby stworzyć kształt i wypełnij go np. pokruszonymi łupinami orzecha włoskiego. Spersonalizuj własną pracę lub dostosuj ją do istniejącego wystroju, aby czas zimowy nie wydawał się taki ponury.

Zrób prosty wąż okienny z tkaniny

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno domu rękodzieło nożyczki ryżowe materiały igłowe

Możesz również łatwo wykonać ten wariant z dowolnego koloru tkaniny lub ze wzoru pasującego do Twojego pokoju. Wypełnij go ryżem, ziarnami kukurydzy lub jakimkolwiek wypełnieniem poduszek, które jest wystarczająco ciężkie, aby utrzymać zimne powietrze z dala od pokoju.

Użyj starych skarpet

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno dom majstrować stare skarpetki użyj wazonu kwiat

Stwórz coś użytecznego ze zużytych lub sparowanych skarpet, wykonując samodzielnie taki korek. Z tkaniny formuj proste tuby, które następnie możesz nadziewać różnymi nadzieniami lub ziarnami. Następnie zawiń skarpetki w praktyczną osłonę przeciwwiatrową do drzwi lub okien.

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno rękodzieło domowe przytulanki króliki szydełkowe skarpety zimowe

Po prostu weź stare, puszyste skarpety zimowe i zamień je w idealną, miękką osłonę przeciwwiatrową. Użyj popcornu i wyściółki, aby ją napełnić i umieść obok przewiewnych drzwi, aby obniżyć rachunki za energię.

Zrób sam dwustronny korek przeciągowy

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno w domu majstrować puddelnudel dwukolorowy wzór kwiatowy

Ta pomysłowa wersja może być wykonana na przykład z makaronu basenowego przeciętego na pół, a następnie włożonego do poduszki lub złożonego prześcieradła. Najlepiej użyć agrafki, aby przymocować makaron do tkaniny i zapobiec jego wysuwaniu się spod drzwi.

zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno w domu majstrować gałąź drzewa naśladuj wygląd drewna dywan

Makaron basenowy jest tak elastyczny i może być używany do wielu różnych celów. Aby uzyskać ten ogranicznik, po prostu wytnij makaron basenowy, aby zmieścił się pod drzwiami, a następnie użyj poszewki na poduszkę lub poduszki, aby stworzyć dla niego ładną osłonę.

Ładny rząd domów zapewniający przytulną atmosferę

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno dom majsterkować tapicerka rząd domów niebiesko biała drewniana podłoga

Zatyczka do przeciągów, która wygląda tak uroczo i może być wykonana z materiałów upcyklingowych. Ten wygląda jak mały rząd domów i jeśli chcesz czegoś naprawdę dekoracyjnego, aby zatrzymać przeciągi, jest to idealna opcja. Całość jest dość łatwa do zrobienia i jest to świetny projekt, jeśli chcesz wykorzystać resztki materiału pozostałego po innych projektach.

Uszyj samodzielnie jamniki projektowe

Zrób korki do przeciągów sam diy windstopper drzwi okno w domu rękodzieło przeciąg jamnik kiełbasa pies szycie unikaj zimna

Zmierz szerokość drzwi lub okna, w których będzie mieszkać zatyczka do przeciągów, aby wiedzieć, jak długo będzie wytwarzany pies do kiełbasek. Wybierz wzór, który chcesz i wytnij go z papieru lub tkaniny, aby móc ukształtować uszy, głowę i ewentualnie obaj psa. Następnie zszyj wypchaną część razem z resztą, aby zrobić psa kiełbasianego do drzwi lub okna.

Zrób korek przeciągowy sam diy windstopper drzwi okno dom majsterkować tapicerka owce rząd

Trudno się pomylić z samodzielnym wykonaniem zatyczki do przeciągów. Różnorodność materiałów wierzchnich i wypełnień wewnętrznych jest odpowiednia, dzięki czemu możesz wykazać się pomysłowością i dobrze wykorzystać materiał, który już posiadasz. A co najlepsze: obniżasz koszty ogrzewania i upiększasz swój dom.