majsterkowanie

Zestawy do suszenia DIY na wiosnę w wazonach, szklanych dzwoneczkach lub jako kule – instrukcje i pomysły

Tak, kompozycje ze świeżych kwiatów są naprawdę ładne i stanowią świetny sposób na udekorowanie domu o każdej porze roku. Jednak zazwyczaj nie trwają one długo i muszą być powtarzane raz za razem. Idealną alternatywą jest aranżacja z suszonych kwiatów, ponieważ trwa wiecznie i jest nie mniej atrakcyjna – idealna, jeśli chcesz udekorować trwałymi kwiatami na wiosnę. W tym celu można kupić suszone kwiaty lub samemu wysuszyć kwiaty. Pokażemy Ci, jak wykorzystać suszone kwiaty do wykonania pięknych, suchych kompozycji na wiosnę.

Fajny pomysł na suche aranżacje na wiosnę w metalowej misce z gałązkami

Suszone kompozycje kwiatowe, ale także wieńce często kojarzą się z jesienią. Aby tego uniknąć i aby suche aranżacje na wiosnę naprawdę pasowały do ​​wiosny, ważne są nie tylko odpowiednie rodzaje kwiatów. Należy również zwrócić uwagę na dobór koloru. Aby uzyskać dobrze wypełnioną aranżację, oprócz kwiatów wykorzystasz także inne rodzaje roślin (np. trawy, pszenicę i inne). Najlepiej wybierać je w kolorach kojarzących się z wiosną lub używać ich nieco oszczędniej. Po trzech prostych instrukcjach przykładowych aranżacji znajdziesz kilka zdjęć z suszonymi kwiatami jako aranżacjami, które powinny służyć jako inspiracja.

Suche aranżacje na wiosnę w mocnych kolorach

Stwórz własne aranżacje do suszenia na wiosnę w kolorze różowym i żółtym

Nasz pierwszy pomysł zachwyca przede wszystkim mocnymi kolorami, typowymi również dla wiosny z jej różnorodnymi kwiatami. Jeśli więc zależy Ci na szczególnie kolorowych, suchych aranżacjach na wiosnę, które na pewno wprawią Cię w dobry nastrój, zdecyduj się na ten pomysł.

  • Suszone rośliny i kwiaty w jasnych kolorach (można je również samemu farbować farbami w sprayu)
  • Sadzarka/sadzarka lub jakikolwiek inny pojemnik
  • Pianka kwiatowa

Wytnij piankę florystyczną tak, aby pasowała do wybranego pojemnika, a następnie umieść ją w nim. A potem możesz zacząć podłączać. To, jak dokładnie ułożyć poszczególne części, zależy przede wszystkim od tego, jak i gdzie suche aranżacje mają być wyeksponowane na wiosnę: jeśli jest to później na ścianie, najwyższe elementy powinny znajdować się z tyłu, a układ z przodu zmniejszyć się.

Instrukcje dotyczące wazonu z różowymi i żółtymi suszonymi kwiatami na wiosnę

Jeśli jednak będzie to punkt centralny (np. jako dekoracja stołu na środku stołu), to ułóż rzędy roślin i suszonych kwiatów w okrąg: pośrodku są najwyższe, dookoła i w kółko ty następnie rozdziel następny najwyższy i tak dalej. W ten sposób zapewniasz, że aranżacja jest widoczna ze wszystkich stron i że żadna z użytych części roślin nie jest ukryta, ale może wejść we własne.

W tym przykładzie kolorowych suchych aranżacji na wiosnę najpierw wytnij wysokie elementy. Wbij je w piankę. Jeśli jesteś zadowolony z układu, przejdź do następnego rzędu. W każdej chwili możesz usunąć, wymienić i/lub wymienić elementy.

Dekoracja z suszonymi kwiatami w słoiku dzwonowym

Stwórz własne suche aranżacje na wiosnę w dzwoneczku

Szklane dzwony są po prostu stworzone, aby eksponować różne dekoracje i aranżacje. Są również chronione przed kurzem pod szkłem. Idealne, prawda? Weź kilka suszonych kwiatów, traw i roślin i przygotuj następujący pomysł na suche aranżacje na wiosnę. Sztuczny mech służy również do dekoracji suszonych kwiatów w słoiku dzwonowym.

  • Słoik z dzwonkiem
  • Sztuczny mech
  • wszelkie suszone kwiaty i rośliny
  • Pianka kwiatowa
  • Klej
  • karton

Instrukcje dla majsterkowiczów dotyczące kompozycji kwiatowej ze sztucznym mchem i suszonymi kwiatami do słoika dzwonowego

Wytnij okrąg z tektury, który mieści się na dnie słoika. Następnie w ten sam sposób pokrój piankę florystyczną. Powinno to być nieco mniejsze niż tekturowe kółko. Przyklej piankę florystyczną do kartonu i rozprowadź klej na piance, aby pokryć ją sztucznym mchem. Na koniec pokrój suszone kwiaty i rośliny do pożądanej wielkości i wbij je w piankę w dowolnym ułożeniu. Upewnij się, że kawałki nie są zbyt długie, aby zmieścić się pod kloszem.

Suszarnie w kształcie kuli do zawieszenia na wiosnę

Kula całująca jako oryginalna susząca aranżacja na wiosnę

Takie kule nazywane są kulami całowania i często ozdabiają mieszkania, zwłaszcza w okresie świątecznym jako zamiennik jemioły czy wieńca, ale są również bardzo popularne na wesela. Uważamy jednak, że jest to również idealny pomysł, jeśli chcesz zrobić suche aranżacje na wiosnę. Tak ciekawą aranżację wiosennego suszenia możesz wykonać za pomocą kulki styropianowej, kulistej gąbki florystycznej lub siatki z kurczaka.

Aranżacje w formie kul do powieszenia na wiosnę

Styropian jest trochę twardszy i bardziej odpowiedni do twardszych gałęzi. Jeśli natomiast chciałbyś użyć cienkich pędów kwiatowych lub innych delikatnych części roślin, lepiej zastosować klasyczną gąbkę florystyczną lub uformować kulkę z drutu drobiowego, przez którą następnie po prostu przekleić suszoną kwiaty.

Inspirujące pomysły

Suche aranżacje na wiosnę - kolorowe trawy i kwiaty

Suche aranżacje na wiosnę w odcieniach różu, bieli i żółci

Romantyczne kolory do suchych aranżacji na wiosnę – róż, róż, fiolet i żółć

Świeże róże i suszone trawy z papierowymi dekoracjami

Połącz suszone kwiaty ze świeżymi i udekoruj papierem

Suszone kwiaty i świeże róże w terrarium

Suszone kwiaty i róże w romantycznych kolorach w terrarium

Aranżacja w subtelnych beżowych i różowych akcentach w wazonie

Trawy i suszone kwiaty włóż do wazonu i ułóż

Użyj kolorowych kwiatów i roślin do wiosennych aranżacji

Małe suche aranżacje na wiosnę w jasnych kolorach

Bujna aranżacja suszonych roślin do słoika dzwonowego

Zrób to sam szklany dzwonek z suszonymi roślinami

Pomysł w subtelnych kolorach na wiosnę – biel, krem ​​i beż

Suche aranżacje na wiosnę w prostych kolorach, takich jak biel, krem ​​i beż

Połącz suszone kwiaty wiosną ze świeżymi częściami rośliny

Świeże i suszone rośliny łączą się w wiosenną aranżację

Suszone różowe kwiaty pod kloszem

Udekoruj szklanymi dzwoneczkami i suszonymi kwiatami

Wisząca kompozycja suszonych i kolorowych liści

Wiszące suche aranżacje na wiosnę w subtelnych kolorach, bogato zaaranżowane

Suchy wiosenny bukiet w vintage kubku

Stwórz własną aranżację z kolorowych suszonych kwiatów w filiżance vintage

Zaprojektuj suche aranżacje w nowoczesny sposób za pomocą zaledwie kilku elementów

Spraw, by suche aranżacje były nowoczesne i proste w wazonie z florystyczną pianką