majsterkowanie

Zbuduj własny grill – pomysły na projekty DIY z kamienia naturalnego lub cegieł

Jeśli sam zbudujesz kuchnię zewnętrzną lub grill, możesz łatwo dostosować go do swoich potrzeb i dobrać materiały według własnego gustu i budżetu. Te przytulne miejsca w ogrodzie lub na dziedzińcu nadają się na letnie przyjęcia lub grille, a także na kameralne kolacje we dwoje lub z rodziną. Jeśli do grillowania użyjesz kamienia naturalnego lub starych cegieł, projekt DIY do ogrodu może Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ale możesz sprawić, by całość wyglądała jak dostępne na rynku grille, które zbudowali profesjonaliści.

Sam zbuduj odpowiedni grill

Zaprojektuj swój własny grill z kamienia naturalnego na podwórku domu

Przede wszystkim pamiętaj, że zanim zaczniesz budować, musisz podjąć trudną decyzję. Przede wszystkim musisz sam określić rodzaj materiału, z którego chcesz sam zbudować grill. Oprócz wyboru rodzaju kamienia, którego chcesz użyć, musisz również wybrać lokalizację w swojej przestrzeni zewnętrznej, w której chcesz wykonać własny projekt. Dobrym pomysłem jest również stworzenie konstrukcji w pobliżu kuchni. Jednocześnie jednak nie może znajdować się w pobliżu roślin, krzewów czy ogrodzeń. Należy zwrócić na to uwagę, aby uniknąć niepotrzebnych wypadków i zagrożeń pożarowych. Więc jeśli na zewnątrz znajdują się przedmioty, które mogą się łatwo spalić, najlepiej trzymać je z dala od grilla.

grill kominkowy na zewnątrz zbuduj swój własny kamień naturalny w otoczeniu lasu

Oczywiście, jeśli posiadasz ogród, w którym chciałbyś zbudować własny grill, istnieje możliwość zakupu gotowej konstrukcji z cegieł ogniotrwałych, którą łatwo zmontujesz. Jeśli jednak zdecydowałeś się na własny projekt, możesz łączyć mur z różnymi materiałami. Ponadto musisz kierować się funkcjonalnością. Ale pożądane jest znalezienie harmonii między materiałami, kolorami, kształtami i innymi detalami. Bo poza przygotowaniem jedzenia powinno to być również miejsce dobrego samopoczucia i estetyki.

Postępuj zgodnie z prostymi krokami, jak instrukcje budowania

Murowany grill zbuduj sobie cegłę murowaną z rusztem grillowym i węglem w ogrodzie

Na początek połóż na podłodze pierwszą warstwę dużych płaskich kamieni lub cegieł i wypełnij przestrzenie między kamieniami zaprawą. Umieszczaj kolejne warstwy, aż okaże się, że struktura jest wystarczająco wysoka i nie zapomnij wypełnić luk w każdej warstwie zaprawą do fugowania. Następnie można położyć kamień naturalny na zewnątrz grilla i ponownie wypełnić pomieszczenia zaprawą. Jednak robiąc to, pamiętaj o usunięciu nadmiaru zaprawy podczas układania płyt kamiennych. Możesz użyć młotka, jeśli czujesz, że musisz wyrzeźbić kamień.

Profesjonalny grill murowany z czarnymi żelaznymi drzwiami

Następnie możesz użyć metalowych wsporników do ostatniej kamiennej warstwy grilla. Upewnij się jednak, że umieszczasz je w moździerzu, a nie na kamieniach, aby grill był stabilny. Najpierw umieść na nim ruszt po wykonaniu pierwszych kroków. Odczekaj kilka dni, aż zaprawa wyschnie. Wtedy możesz korzystać z grilla w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wymiary i konstrukcja zależą od Twoich preferencji. Możesz wykonać projekt tak, jak chcesz, o ile zbudujesz całość stabilnie i nie pozwolisz jej się zawalić. Liczba rzeczy wymaganych do takiego projektu może się różnić w zależności od wielkości kompilacji.

Wskazówki dotyczące budowy i pielęgnacji grilla

pielęgnacja rusztu grillowego metalową szczotką

Wewnętrzna ściana grilla może być wyłożona cegłami szamotowymi w celu dodatkowego magazynowania ciepła, które nazywane są cegłami ogniotrwałymi i są wykonane z szamotu. Jako ruszt grillowy wybierz nierdzewne, powlekane żeliwo lub stal nierdzewną. Można to następnie przenosić za pomocą kątownika lub cegieł. Podstawa o grubości od 10 do 15 cm wykonana z betonu zbrojonego włóknami na równie grubej podstawie z ubitego żwiru zapewnia większą stabilność. Dodatkowo całość powinna być otoczona murami z litej cegły i wozówkami. Odpowiednia jest blacha wykonana w całości z metalu, a także ułatwia usuwanie popiołu. Umieść to około 20 do 40 cm poniżej rusztu.

Grill wolnostojący z kamienia naturalnego z kominem na podwórku

Wyższe tylne i boczne ściany zaprojektowanego i zbudowanego miejsca do grillowania zmniejszają ryzyko wystrzeliwania iskier. Cieńsze, wydłużone ścianki wewnętrzne ułatwiają dostęp do kratek z boku podczas gotowania. Zanim zaczniesz budować, ustal, w jakim kierunku zazwyczaj wieją wiatry i ustaw grill tak, aby dym unosił się z dala od kuchni i jadalni. Jeśli masz wątpliwości, możesz przykleić małe flagi na trawniku i oglądać. W celu konserwacji regularnie szczotkuj gorący ruszt grillowy, aby zapobiec tworzeniu się bakterii. Po schłodzeniu spryskaj olejem roślinnym, aby zapobiec rdzewieniu. Zimny ​​popiół wyrzucaj po każdym użyciu, aby uniknąć nadmiernego dymu i nieprzyjemnych zapachów.

Ceglany kominek w ogrodzie z leżakiem

Kamień naturalny i cegła to dobry wybór, ponieważ materiały te dobrze zatrzymują ciepło. Jako ogniotrwałe materiały budowlane nie rozpadają się pod wpływem ciepła. Więc jeśli masz podstawowe umiejętności, mocne plecy i kilku dobrych przyjaciół, to powinno być twoim celem. Może jednak uda Ci się zatrudnić profesjonalistę do wykonania skomplikowanych prac murarskich.