majsterkowanie

Zbuduj własne biurko – świetny pomysł z półek

piękne-biurko-pod-do-szycia

Czy znasz problem polegający na tym, że nie wiesz, co zrobić z tymi wszystkimi plikami i folderami? Jeśli po prostu nie masz miejsca obok biurka na ustawienie dodatkowych szafek lub półek, powinieneś użyć biurka, które łączy w sobie zarówno dużą powierzchnię roboczą, jak i mnóstwo miejsca do przechowywania. Takie biurko bywa nie tylko trudne do znalezienia, ale w większości przypadków bardzo drogie. Ale nie martw się, możesz z łatwością samodzielnie zbudować biurko. Aby Ci w tym pomóc, dzisiaj pokazujemy Ci przewodnik, dzięki któremu możesz stworzyć swój własny bez większego wysiłku i zasobów Sam zbuduj swoje biurko Móc.

Zbuduj swoje biurko samodzielnie – zdobądź części do półek

-pojedyncze-półki-na-biurko

Aby zbudować biurko, a zwłaszcza półki, masz dwie możliwości. Albo kupujesz gotowe półki Expedit w Ikei, które musisz tylko złożyć, albo możesz mieć deski przycięte na wymiar w sklepie z narzędziami, które malujesz, a następnie używasz na półkę. W sumie potrzebne będą trzy półki.

Aby móc samodzielnie zbudować biurko, potrzebujesz również:

biurko z próbkami modelu przemysłowego

– szeroka deska drewniana z dębu lub innego drewna na blat biurka

– papier ścierny

– Wiertarka

– Lakier do drewna w dowolnym kolorze

– Lakier poliuretanowy do uszczelniania

– 2 złącza płaskie

– 4 złącza kątowe

– śruby 60 mm

Jeśli zdecydowałeś się na gotowe półki z Ikei do zbudowania własnego biurka, zaoszczędzisz sporo czasu zarówno przy przygotowaniu, jak i montażu. W końcu Ikea jest znana z tego, że Twoje towary są łatwe w montażu.

A tak szczegółowo zbudowane jest biurko:

Biurko-z-drewna-surowców

 Zmierz podwójne półki, aby określić, jak szeroki powinien być blat stołu. Ponadto możesz teraz również określić odległość między nimi a trzecią półką. Zastanów się, jak długie powinno być biurko i ile miejsca na nogi chcesz i potrzebujesz. Następnie zmierz wymaganą długość przyszłego blatu.

Wskazówka: Niech blat będzie nieco większy, aby wystawał. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, czy panel jest idealnie docięty. Dzięki temu biurko wygląda lepiej.

 Wybierasz preferowany rozmiar

Budowa biurka z drewna surowego

W sklepie z narzędziami możesz z łatwością zbudować blat na biurko. Możesz również wykorzystać swój pobyt tam, aby zdobyć farbę.

Szlifowanie i malowanie jest pożądane

drewniane półki biurko

Przed przystąpieniem do malowania należy dobrze przeszlifować blat. Następnie nałóż kolorowy lakier. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą warstwę. lakierem poliuretanowym nakładasz dwie warstwy. Ale nie zapomnij, aby farby dobrze wyschły po każdej warstwie.

Po wyschnięciu ostatniej warstwy farby można wreszcie przystąpić do montażu poszczególnych części. Użyj płaskich łączników, aby połączyć dwie półki ze sobą. Blat z kolei przykręcany jest do półek za pomocą łączników kątowych.

Jest skręcany i sklejany

różne-półki-w-białej-budowie-biurkowej

I z tym skończyłeś już samodzielne budowanie biurka. Jeśli chcesz, możesz również dodać kilka drzwi do półki znajdującej się z tyłu lub zamknąć je w inny sposób, aby wnętrze nie było widoczne dla wszystkich.

Wybierz miejsce, które chcesz

z-białymi-półkami-biurkiem

Jedyne, czego teraz brakuje, to znaleźć odpowiednie miejsce na nowe biurko, jeśli jeszcze tego nie określiłeś, a następnie uporządkować wszystkie foldery, foldery i dowolne urządzenia. Tylko spójrz, jak schludnie będzie wyglądać Twoje biuro. A na samym biurku masz teraz dużo miejsca, które trudno całkowicie zająć. Ale nie chcemy od razu namalować diabła na ścianie, prawda?

z kolorowymi nogami-drewnianą płytą

Biurko Pomysły z powierzchnią na wysoki połysk