majsterkowanie

Zbuduj swój własny stojak na buty – model obrotowy z instrukcjami

garderoba-z-półką na buty-wykonana z drewna

Kobieta nigdy nie ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania butów. Ale wiele stojaków na buty oferowanych w sklepach jest drogich lub po prostu nudnych. Jeśli potrzebujesz również nowego miejsca do przechowywania coraz większej liczby butów, możesz po prostu znaleźć nowe z tych powodów Zbuduj swój własny stojak na buty i spersonalizuj go, malując na dowolny kolor lub dodając wzory i ładne motywy.

Zbuduj swój własny stojak na buty – warianty

Półka-powierzchnia-i-części-na-buta

Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiednią instrukcję, dzięki której samodzielnie zbudujesz i zaprojektujesz naprawdę oryginalny stojak na buty. Jest to pięciopiętrowy, obrotowy stojak na buty, który możesz dowolnie powiększać lub zmniejszać. Istnieją również inne warianty. W przypadku półki, którą chcielibyśmy Państwu przedstawić, poszczególne poziomy są połączone ze sobą drewnianymi kołkami. Tak czy inaczej, bardzo ci się to spodoba, ponieważ w ten sposób można szybko i łatwo dotrzeć do butów.

Aby zbudować własny stojak na buty, potrzebujesz następujących materiałów

skręcaj-śruby-zbuduj-swój-własny-stojak na buty

– Łożysko obrotowe / obrotowe

– 3 płyty MDF o wymiarach ok. 1,30 x 60 x 120 cm lub jedna płyta 120 x 240

– 9 śrub wieszakowych z drewnianymi gwintami po obu stronach (co najmniej 6 x 63 mm)

– 2 okrągłe kołki drewniane o średnicy ok. 2,5 cm i długości 1,20 metra

– 6 wkrętów do drewna (co najmniej 3,8 cm długości)

– 8 wkrętów do drewna o długości 1,2 cm

– Lakier podkładowy i lakier kolorowy

– Klej / klej do drewna

Narzędzia potrzebne do zbudowania własnego stojaka na buty:

stojak na buty w wersji brązowej

– wyrzynarka, wyrzynarka lub piła taśmowa

– wiertarka

– maszyna do mielenia

– strunowy

– Ołówek

– małe gwoździe lub wkręty

– młotek

– szczypce

– taśma miernicza

– Śrubokręt

A wykonując następujące kroki, możesz samodzielnie zbudować stojak na buty:

Stojak na buty od podłogi do sufitu

1. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz do zbudowania własnego stojaka na buty, jest sześć okrągłych paneli, które wycinasz z płyty MDF i powinny mieć średnicę 60 cm. Aby to zrobić, odmierz 30 cm od jednej z krawędzi talerza w kierunku środka. Powtórz to z sąsiednim bokiem, tak aby dwa oznaczenia przecinały się. To będzie punkt środkowy okręgu. Możesz użyć ciekawej sztuczki, aby narysować tę prostą. Uderz w gwóźdź w środku. Połącz to za pomocą sznurka z ołówkiem, przy czym odległość powinna wynosić 30 cm. Napnij sznurek i narysuj okrąg.

Powtórz wszystko jeszcze pięć razy, aby zbudować własny stojak na buty.

aranżacje-półek

2. Weź piłę i wytnij kółka. Jeśli uznasz to za łatwiejsze, możesz również użyć układanki. Po wycięciu wszystkich paneli należy ładnie i gładko wyszlifować krawędzie, zanim zaczniesz samodzielnie budować stojak na buty.

Rysunek-stojaka na buty

3. Następnie odmierz 27 cm od punktu środkowego i zaznacz punkt. Powtórz to z dwoma kolejnymi punktami, z których każdy tworzy trójkąt i znajduje się w równej odległości od siebie. Aby uprościć ten etap budowania własnego stojaka na buty, możesz zmierzyć obwód dysku i podzielić go na trzy części. Otrzymana kwota to odległość między każdym punktem. Użyj wiertła 3/8 cala, aby wywiercić otwory. Możesz teraz użyć gotowego panelu jako wzoru dla pozostałych paneli.

Znakowanie-dziurką-w-środkowym-stojak-but

4. Następnym krokiem do zbudowania własnego stojaka na buty jest pocięcie dwóch drewnianych kołków na 6 równych części. W tym celu ponownie użyj piły. W sześciu z nich wywierć otwory pośrodku obu końców. Są one przeznaczone do śrub wieszakowych. Pozostałe sześć kołków wymaga z kolei nawierconych otworów na wkręty do drewna.

obrotowe-części-półki-na-buty

5. Zbuduj swój własny stojak na buty – Teraz możesz złożyć półkę. Aby to zrobić, weź 5 okrągłych drewnianych talerzy. Trzy środkowe montuje się za pomocą śrub wieszakowych, natomiast dwie zewnętrzne mocuje się do kołków za pomocą zwykłych wkrętów do drewna. Upewnij się, że na końcu wszystko jest ze sobą mocno połączone.

białe-stelaż-buduj-okrągłe-krawędzie

6. Jak zauważyłeś, pozostała jeszcze jedna płyta na zbudowanie własnego stojaka na buty. Służy do mocowania gramofonu. W tym celu nakręć pierścień zewnętrzny na jeszcze luźną płytkę. Upewnij się, że jest naprawdę na środku talerza. W wewnętrznym pierścieniu nakładasz klej do drewna bez szczędzenia nim, po czym możesz przykleić płytkę do półki. Niech klej dobrze wyschnie.

7. Teraz przechodzimy do kosmetycznej części budowania własnego stojaka na buty. Jeśli chcesz, możesz uzupełnić widoczne łby śrub. Po wyschnięciu masy można nałożyć lakier podkładowy. Niech wszystko dobrze wyschnie. Na koniec nałóż lakier w dowolnym kolorze, najlepiej co najmniej dwie warstwy w celu uzyskania kryjącego koloru. Ale nie zapomnij, aby każda warstwa dobrze wyschła przed nałożeniem następnej.

Jeśli jesteś uzdolniony artystycznie, masz teraz również możliwość malowania na różnych wzorach lub motywach. Jeśli chcesz stojak na buty w stylu vintage, możesz go również idealnie ozdobić techniką decoupage. Zapraszam do wymyślenia czegoś ciekawego!

I z tym skończyłeś już samodzielne budowanie stojaka na buty. Teraz możesz wreszcie ułożyć na nim wybrane buty. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiłeś podczas jego budowania i że pomysł okaże się przydatny.

Półka na buty w niszy

Stojak na buty Stiletto na wysokości

Stojak-na-buty-w-białej-wersji

Stojak na buty zbuduj-sam-okrągłe-białe-damskie-buty-wystawa-pompek

Półka-buty-zbuduj-siebie-biała-sklejka-buty

stojak na buty-zbuduj-siebie-biały-okrągły

Zbuduj-swój-własny-stojak-wystaw-sklep-okrągłe-buty