majsterkowanie

Zbuduj samodzielnie łóżko na poddaszu z meblami Ikea – projekty łóżek z miejscem do przechowywania

Urządzając małe pokoje i mieszkania, należy zawsze starać się maksymalnie wykorzystać małą przestrzeń. Jeśli chcesz urządzić sypialnię, aby zaoszczędzić miejsce, możesz złożyć łóżko i komodę i połączyć je w jedno Sam zbuduj łóżko na poddaszu. Tutaj przedstawiamy kilka hacków Ikea do mebli, za pomocą których możesz samodzielnie zrobić łóżko z miejscem do przechowywania, a tym samym uzyskać największe korzyści z ograniczonej przestrzeni.

Zbuduj samodzielnie łóżko na poddaszu z komody Ikea

Zbuduj sobie łóżko na poddaszu ikea-hack-nordli-dresser-white-child's room-blue

Każda sypialnia potrzebuje przynajmniej łóżka, komody lub szafy i ewentualnie biurka z krzesłem. Jeśli jednak dostępna przestrzeń jest niewystarczająca, istnieje kilka sztuczek pozwalających zaoszczędzić miejsce, które można wykorzystać, aby jak najlepiej ją wykorzystać.

Zbuduj łóżko z szafek Ikea

Zbuduj sobie łóżko na antresoli, pokój dziecięcy-wyposażenie-przestrzeń do przechowywania-nordli-komoda

Łóżko ze schowkiem to dobry pomysł na umeblowanie mniejszego pokoju, jakim jest pokój dziecięcy.Jeśli szukasz niedrogiej alternatywy, możesz jednocześnie zaoszczędzić pieniądze i miejsce dzięki loftowi wykonanemu z komód i materacy Ikea . Stołek schodkowy Ikea Bekväm jest idealny jako schody do łóżka na antresoli z miejscem do przechowywania.

Skonfiguruj pokój dziecięcy – sam zbuduj łóżko na poddaszu

Sam zbuduj łóżko na poddaszu

Zasada działania tego hacka Ikei jest bardzo prosta. Jeśli chcesz samodzielnie zbudować łóżko na poddaszu, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest standardowa komoda Ikea, na przykład z serii Malm. Wymagany jest również wygodny materac i rama łóżka lub stelaż z listew. W razie potrzeby można również zainstalować dodatkowe poręcze łóżka i zagłówki dla ochrony.

Ikea hacki i kreatywne pomysły na przedszkole – 20 inspiracji

Urozmaicić i przeprojektować stołek Frosta firmy Ikea – 18 kreatywnych pomysłów

Konwersja zagłówka Ikea Mandal – pomysły do ​​naśladowania

Komoda Ikea Malm jako rama łóżka

Zbuduj sobie łóżko na poddaszu ikea-hack-dresser-kullen-storage-space-szuflady

Funkcje schowka i mebli do spania połączono ze schowkami i szufladami pod łóżkiem. Takie łóżka loftowe doskonale sprawdzą się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również w jednopokojowych mieszkaniach i pokojach studenckich. Komody Ikea z serii Malm posiadają szuflady bez uchwytów i idealnie pasują do sypialni o czystym designie.

Zbuduj samodzielnie łóżko na poddaszu – szafki bazowe Ikea do kuchni jako rama łóżka

Zbuduj sobie łóżko na antresoli - miejsce do przechowywania - szafki kuchenne - pokój dziecięcy - ikea - hack

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować łóżko na antresoli, dostępne są również szafki kuchenne jako ramy łóżek. Otwierają się na zewnątrz i mają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania ubrań, książek, przyborów szkolnych i wielu innych. Pamiętaj tylko, że potrzebujesz trochę głębszych szafek kuchennych, aby blat był wystarczająco szeroki na łóżko.

Stwórz kreatywny pokój dziecięcy

Zbuduj-swój-własny-loft-łóżko-kreatywne-pokoje-dziecięce-szafki-uchwyty-dinozaury

Szafki kuchenne można pomalować na dowolny kolor, aby pasował do reszty wystroju i koloru ściany. Jeśli jest to pokój dziecięcy, nadal można zastąpić nudne uchwyty szafek małymi zabawkami, takimi jak dinozaury. W ten sposób tworzysz kreatywny projekt do pokoju dziecięcego.

Łóżko ze schowkiem do sypialni

Zbuduj-swój-własny-loft-sypialnia-łóżko-przechowywanie-stolmen-komoda

Połączenie użyteczności i nowoczesnego stylu uzyskuje się dzięki eleganckiemu łóżku ze schowkiem. Większość mebli Ikea charakteryzuje się dopasowanymi wzorami i tworzy nowoczesne, ale niedrogie wyposażenie domu.

Zbuduj samodzielnie łóżko na antresoli z dodatkową przestrzenią do przechowywania

Zbuduj-swój-własny-loft-łóżko-ikea-hack-stuva-system-przechowywania-łóżko-pomysł

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować łóżko na poddaszu w pokoju dziecięcym, powinieneś zaopatrzyć się w stołek dla dzieci. Nawet mniejsze dzieci mogą wieczorem położyć się do łóżka i rano wyjść. Ochrona przed wypadnięciem byłaby również niezbędna, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas snu.

Połącz łóżko na antresoli i komodę

Zbuduj-swoje-własne-łóżko-poddasze-ikea-nordli-dresser-hack-cot-schody

Stołek schodkowy nie jest jednak wystarczający do wyższych komód jako łóżko na antresoli. W takim przypadku możesz kupić drabinę lub samodzielnie ją zbudować i wbudować w łóżko. Jest to również okazja do zabawy dla najmłodszych, ponieważ zwykle lubią gry wspinaczkowe.

Praktycznie urządzając pokoje dziecięce

Zbuduj-swój-loft-łóżko-pokój-dziecięcy-ikea-meble-szuflada-komoda-przestrzeń magazynowa

Pokój dziecięcy dla maluchów nie powinien być zbyt duży, ale zdecydowanie powinien mieć kącik zabaw. Łóżko na antresoli ze schowkiem w pokoju dziecięcym to dobry pomysł na umeblowanie mniejszego pokoju, ponieważ pozostawia wystarczająco dużo miejsca do zabawy, a nawet daje możliwość zabawy.

Ikea Hack – Zbuduj własne łóżko z miejscem do przechowywania

Zbuduj-swój-własny-łóżko-poddasze-ikea-hacks-stolmen-komoda-sypialnia

Jeśli chciałbyś samodzielnie zbudować łóżko na antresoli w pokoju studenckim lub gościnnym, to powinieneś wybrać dla niego najlepsze miejsce, aby zajmowało jak najmniej miejsca w pokoju. Łóżka na antresoli z miejscem do przechowywania są zwykle umieszczane w rogu pokoju lub we wnęce, aby pozostawić resztę miejsca wolną.

Eleganckie łóżko ze schowkiem

Zbuduj-swój-własny-loft-pomysł-łóżko-piętrowe-przestrzeń-przestrzeń-schody-eleganckie-wnętrze

To łóżko piętrowe jest idealne do małych pomieszczeń, ponieważ jest zbudowane na komodzie z szufladami i szafkami i jest przeznaczone dla dwóch osób jednocześnie. Niezależnie od tego, czy do stylowego pokoju dziecięcego, czy nowoczesnego pokoju studenckiego, łóżko ze schowkiem wykonane z mebli Ikea wprowadzi porządek w każdym pokoju.

Zrób łóżka piętrowe z meblami Ikea samodzielnie lub zleć ich montaż

Zbuduj-swój-własny-loft-szuflady-przestrzeń-przestrzeń-łóżko-piętrowe-białe

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować proste łóżko na poddaszu z mebli Ikea, prawdopodobnie nie potrzebujesz pomocy rzemieślnika. Jeśli jednak jest to łóżko piętrowe o bardziej skomplikowanej konstrukcji, warto zatrudnić do tego rzemieślnika. W ten sposób możesz zapewnić bezpieczeństwo łóżka na antresoli i korzystać z niego beztrosko.

Zbuduj samodzielnie łóżka na poddaszu z szafek kuchennych i półek

Zbuduj-własne-pomysły-sypialni-kuchenne-szafki-schody

Jak już wspomniano, możesz samodzielnie zbudować łóżko na poddaszu nie tylko z komód Ikea, ale także z szafek kuchennych i półek. Tutaj pokazujemy dwa przykłady tego, jak jest to możliwe. Łóżko ze schowkiem z szafek kuchennych Ikea jest zabudowane wraz z wolną przestrzenią na szafkę nocną i klatkę schodową. Szafki dolne otwierają się na zewnątrz i oferują miejsce do przechowywania wielu różnych przedmiotów. Z kolei łóżko na antresoli wykonane z półek Ikei może służyć jednocześnie jako regał i miejsce do przechowywania. W wolnych półkach można umieścić kosze do przechowywania z Ikei, które pełnią rolę szuflad.

Przebuduj komodę Ikea Nordli w łóżku z miejscem do przechowywania

Meble-Nordli

Komoda Ikea Nordli doskonale sprawdzi się jako rama łóżka, jeśli chcesz samodzielnie zbudować łóżko na poddaszu. Elegancki design mebla pasuje do każdego wnętrza i może być dowolnie udekorowany. Możesz ustawić obok siebie dwie komody, aby wydłużyć łóżko z miejscem do przechowywania. Wymagana jest również rama łóżka, przynajmniej po zewnętrznej stronie, aby utrzymać materac na miejscu.

Użyj półek Ikea Expedit jako ram łóżka

Zbuduj-swój-własny-loft-łóżko-kreatywna-sypialnia-ikea-hack-expedit-półka

Możesz użyć starych półek Ikea Expedit i prostej ramy z listew, aby zbudować praktyczne łóżko na antresoli z dużą ilością miejsca do przechowywania. Ten pomysł na umeblowanie jest szczególnie przeznaczony do pokojów studenckich, ponieważ projekt zajmuje mało miejsca i zapewnia wystarczająco dużo miejsca na wszystkie podręczniki. Ponadto rama łóżka wykonana z półek może być dowolnie malowana, doprawiana i dzięki temu projektowana indywidualnie.

Ikea hacks – sam zbuduj sofę lub łóżko na antresoli

Zbuduj-swoje-wlasne-loft-loft-kea-meble-biala-komoda-poduszki-sofa-rozkladana

Jeśli nie jest to sypialnia, ale mały salon, możesz zastąpić sofę oszczędzającą miejsce rozkładaną sofą z miejscem do przechowywania. Do tego nadają się różne meble Ikea ze schowkiem, na którym umieszcza się materac. Z kilkoma poduszkami na sofie, rozkładana sofa jest idealna do oglądania telewizji lub popołudniowej drzemki.