majsterkowanie

Zaprojektuj ramy noszy za pomocą różnych technik – 17 pomysłów na rękodzieło

zaprojektuj ramy noszy 3d-birds-love-clothespins-blue

To, że nie jesteś uzdolniony artystycznie, nie oznacza, że ​​nie możesz sam zaprojektować płótna. Istnieje wiele różnych pomysłów na rękodzieło, dzięki którym można wyczarować na płótnie szczególnie oryginalne obrazy. Płótno do malowania, zwane również ramą blejtramu, daje możliwość zastosowania różnych technik w celu uzyskania wyjątkowych rezultatów. Kilka pomysłów na temat Zaprojektuj nosze Chcielibyśmy przedstawić Wam instrukcje w tym artykule, abyś mógł sam je wypróbować.

Projektowanie ram blejtramu – pomysły z różnymi technikami

projekt ramy noszy sześciokątny-glamour-shine-simple-idea

Kreatywne projektowanie stelaży może być tak łatwe. Odrobina ładnego papieru i kleju może wystarczyć do stworzenia wyjątkowych ramek na nosze. Więc niekoniecznie powinieneś być w stanie dobrze malować, aby stworzyć kreatywną dekorację za pomocą noszy. Do tego pomysłu zaprojektowania blejtramu potrzebny jest papier błyszczący, błyszczący i matowy w dowolnym kolorze, płótno o dowolnym rozmiarze, wykrojnik z motywem sześciokąta i klej. Najlepiej wybrać tylko trzy lub cztery kolory, które dobrze do siebie pasują. Różne odcienie tego samego koloru to równie świetny sposób na tworzenie pięknych zestawień kolorystycznych.

Zaprojektuj blejtramy z modnymi motywami sześciokątów

projekt ramy noszy dziurkacz-sześciokąt-klej-uhu-klej

W zależności od rozmiaru płótna będziesz potrzebować wielu sześciokątów. Najlepiej użyć ciosu, aby upewnić się, że wszystkie są równe. W każdym sklepie z rękodziełem znajdziesz różne motywy stempli. Uderz wstępnie określoną liczbę, a następnie rozłóż je na płótnie. Zrób to krok po kroku. Wybij kolejne sześciokąty i umieść je z powrotem na noszach. Więc w razie potrzeby możesz je odwrócić. Tylko upewnij się, że poszczególne sześciokąty nie leżą jeden na drugim. Aby zaprojektować ramę noszy, wystarczy przykleić sześciokąty na miejscu.

Przyklej motywy na miejscu

zaprojektuj blejtram płótno-klej-huebsch-idee-wandgestaltung

Upewnij się, że na krawędzie nałożono wystarczającą ilość kleju, aby były dobrze zamocowane i nie wystawały później. Sześciokąty na krawędzie należy przyciąć nożyczkami, aby nie wystawały. Alternatywnie możesz również spróbować przykleić wystające części z każdej strony. Efekt jest niezwykle atrakcyjny, a jednocześnie wygląda nowocześnie i elegancko. Więc jeśli chcesz stworzyć efektowne ramki na nosze, użyj błyszczącego papieru lub farby. Piękna rama blejtramu doskonale sprawdzi się jako oryginalna dekoracja ścienna, przy czym warto wybrać kolory pasujące do wnętrza. Może być również zaprojektowany jako fajny prezent DIY dla przyjaciela.

Zaprojektuj własne zdjęcia na noszach

Nosze-rama-projekt-dzieci-pomysł-chusteczka-nadruk-kolorowe-kolory

Możesz również samodzielnie zaprojektować ładne ramy noszy z bibuły lub papieru serwetkowego. Tutaj możesz ozdobić płótno dowolnym kolorem. Stwórz obraz z różnych niuansów jednego koloru lub takiego tęczowego wzoru. Jednak dla uzyskania dobrych rezultatów najlepiej jest używać papierów w jasnych kolorach. Jaśniejsze niuanse nie zawsze tak dobrze przekładają się na płótno. Jak dokładnie uzyskasz kolor na noszach i jak je zaprojektujesz, dowiesz się z poniższej instrukcji. Być może trzeba będzie użyć rękawiczek, ponieważ farba ściera się na palcach.

Kolorowy wzór sześciokątny

Rama-noszy-projekt-kolorowa-serwetka-drukowanie-cięcie-dla-dzieci-zabawy

Sam wybierasz motywy i wcześniej wycinasz lub wycinasz. Następnie pokryj nosze dużą ilością wody. Najlepszy do tego jest pędzel piankowy. Następnie rozłóż na nim swoje motywy. W zależności od tego, jak mocne mają być kolory, możesz rozprowadzić kolejną warstwę wody na bibułce lub serwetce. To ponownie rozrzedza farbę. Abyś mógł zaprojektować nosze, musisz teraz wszystko wysuszyć. Następnie po prostu usuń papier i ciesz się powstałym projektem. Ta technika sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku motywów geometrycznych, takich jak trójkąty, pięciokąty i sześciokąty.

Zaprojektuj stelaże z dziećmi

Nosze-rama-balon-pomysł-splash-dart-strzałki-dziecko-urodziny-pomysł na grę

Szczególnie zabawne jest projektowanie stelaży z dziećmi. Pomysł świetnie nadaje się na urodziny dzieci. Potrzebne będą balony, płótno, zmywalna farba i rzutki. Balony są wypełnione farbą i napompowane. Następnie przypnij je do płótna za pomocą igieł. Dzieci mogą teraz używać strzałek do przebijania balonów, co powoduje rozpryskiwanie farby na nosze. Kolorowe plamy farby tworzą kreatywny projekt, który idealnie pasuje jako nastrojowa dekoracja w dziecięcym pokoju. Jednak ta technika jest odpowiednia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych i pomaga w redukcji stresu. Należy jednak pamiętać, że przy projektowaniu blejtramu tą techniką malowania nie tylko płótno, ale także podłogę i w razie potrzeby ścianę spryskuje się farbą. Dlatego zaleca się używać go tylko na zewnątrz.

Wzór Chevron w jasnych kolorach

Nosze-rama-parkiet-wzór-kolorowe-paski-przylepne-instrukcje

Ten obraz jest również bardzo atrakcyjny. Takie blejtramy możesz zaprojektować indywidualnie. Ten pomysł jest równie odpowiedni dla dzieci i dorosłych, dzięki czemu można namalować naprawdę kreatywne i oryginalne obrazy. Używając farb akrylowych, najpierw pomaluj dowolny obraz na płótnie. Po wyschnięciu farby przyklej na płótnie paski kleju tego samego rozmiaru, aby stworzyć wzór w jodełkę. Zostaw trochę miejsca między nimi, więc twórz połączenia, że ​​tak powiem.

Zrób sam dekoracyjne zdjęcia

Nosze-rama-projekt-jodełko-wzór-zygzak-instrukcje-sugestia dla początkujących

Te fugi są następnie wypełniane białym (lub innym wybranym przez Ciebie kolorem), co jest skutecznym sposobem na zaprojektowanie noszy. Nie możesz nakleić pasków na niektórych częściach obrazu. Pomysł wygląda niezwykle ciekawie i można go zrealizować z dowolnym wzorem i motywem. Tutaj wymagana jest wyobraźnia.

Łatwy pomysł dla dzieci

nosze-rama-3d-projekt-motyle-wykrawanie-papier-niebieski

Dzieci mogą samodzielnie wykonać dekoracje do swojego pokoju. Uważamy, że ten obrazek z motylami to świetny pomysł. Zdobądź cios z motywem motyla i papierem w dowolnym kolorze. Zapraszamy również do wyboru innych motywów. Dziurkowane motyle są lekko zagięte na środku, a następnie przyklejone do płótna. Kiedy projektujesz nosze, możesz wcześniej wyposażyć je w ładne tło. Jednak kolor powinien być jaśniejszy niż motyle, aby kontrastowały z nim.

Zaprojektuj dekoracyjnie ramę noszy

nosze-rama-muszle-konik morski-len-rustykalny-biały-kolor

A może zaprojektujesz nosze z muszelkami? W ten sposób możesz w końcu wykorzystać swoje muszle na coś z wakacji. Oczywiście można też kupić małże. Będziesz także potrzebować płótna pokrytego lnem i dowolnej farby akrylowej, której użyjesz do pomalowania centralnego obszaru płótna, aby stworzyć kontrastowe tło.

Klej małże

Nosze-rama-projekt-konik-morski-zrób-sam-małże-wzornik-kleju

Teraz najpierw potrzebujesz szablonu do swojego motywu. Nie musi to koniecznie przedstawiać konika morskiego. Wytnij szablon i za pomocą ołówka przenieś motyw na płótno w celu zaprojektowania blejtramu. Następnie rozprowadź małże, ale bez ich sklejania, aby można było wprowadzić dowolne zmiany. Najpierw zaprojektuj krawędź motywu, a następnie wypełnij wnętrze, po czym przyklej muszle mocnym klejem. Taki motyw marynistyczny z muszelkami doskonale sprawdzi się w letniej dekoracji mieszkania.

Zaprojektuj ramy blejtramu farbą akrylową

nosze-rama-rustykalna-plażowa-niebiesko-beżowe-paski

Ten obraz imituje drewniane deski i emanuje pewnym plażowym urokiem, który osiąga się głównie dzięki doborowi kolorów. Obraz jest wykonywany w kilku krokach, dodając kolorowe paski. Jeśli dojdziesz do etapu, w którym dwa kolory zachodzą na siebie podczas projektowania blejtramu, pamiętaj, że pierwszy kolor musi być dobrze wysuszony. W przeciwnym razie oba kolory mogą się łączyć i tworzyć niepożądany efekt.

Obraz z efektem 3D

nosze-rama-ptak-zdjęcie-3d-karton-brązowe-tło

Najpierw pomaluj płótno, aby uzyskać ładne tło. Gdy farba wyschnie, przygotuj przedmiot. Wytnij to z grubego kartonu i przykryj papierem do scrapbookingu lub papieru do pakowania. Następnie projektujesz blejtram z tym motywem, przyklejając go do płótna. Motyw przebija się przez grubą tekturę i tworzy obraz 3D. Jest podobny do tego na zdjęciu na okładce, do którego podajemy instrukcje na końcu artykułu.

Prosty pomysł z naklejkami

nosze-rama-projekt-easy-inspiracja-naklejka-vintage-koronki

Dzięki gotowym naklejkom możesz bardzo łatwo zaprojektować ramy blejtramu. Te atrakcyjne warianty z koronkowym wzorem mają romantyczny efekt i doskonale nadają się do dekoracji w stylu vintage. Naklejki można tylko z grubsza wyciąć bez zdejmowania ich z folii i rozkładania na płótnie, aby znaleźć układ, który Ci się podoba. Dzięki temu nadal możesz odwracać i wymieniać naklejki, jak chcesz.

Zaprojektuj blejtramy – motywy w koronkowym wzornictwie

rama-projekt-uszczelnienie-majstrować-pomysły-zrób-to-maj-płótno-zdjęcia

Gdy już zdecydujesz się na aranżację, naklejki możesz przykleić na stałe. Gotowy obraz, a dokładniej motywy, możesz pokryć ochronną warstwą np. kleju lakierniczego. Jeśli chcesz naśladować tego typu technikę decoupage przy tworzeniu noszy, poproś sklep z rękodziełem o inny produkt.

Udekoruj płótno kwiatami z serwetek

nosze-rama-serwetka-kolor-płótno

Jeśli chcesz wyczarować romantyczną dekorację na płótnie, to ten pomysł jest idealny. Piękne białe kwiaty zrobione są z małych, okrągłych serwet. Cienkie gałązki mogą służyć jako łodygi do tego projektu rękodzieła. Przede wszystkim możesz zaprojektować swoje płótno z dowolnym tłem. Najlepsze do tego są jasne pastelowe odcienie. Po wyschnięciu farby serwetki i gałązki można przykleić do płótna gorącym klejem. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo ozdobić kwiaty eleganckimi perłami. Taka dekoracja idealnie pasuje do mieszkań w stylu shabby chic lub vintage.

Zaprojektuj blejtramy z guzikami

zrobić ramki blejtramu oryginalne-majstrować-pomysł-drzewo-guzik-liście

Możesz uzyskać bardzo ładny obraz, jeśli ozdobisz płótno guzikami. Świetnym pomysłem jest drzewko z liśćmi wykonane z kolorowych guzików. Najpierw pomaluj pień i gałęzie czubka drzewa na noszach, a następnie przyklej guziki. Jeśli chcesz zaprojektować taki blejtram, możesz również rozłożyć drzewo na czterech płótnach i przedstawić cztery pory roku. W takim przypadku należy dopasować kolory guzików i tła do pory roku.

Papier do scrapbookingu

ramka-projekt-scrapbooking-papier-paski-kolorowy-obraz

Papier do scrapbookingu występuje w różnych kolorach, z różnymi motywami i wzorami. Zdobądź różne modele i wytnij różne paski, ale wszystkie mają ten sam rozmiar. Rozłóż je na płótnie, aby stworzyć ramę blejtramu i przyklej je. Następnie po prostu odetnij wystające części pasków. W ten sposób można stworzyć swego rodzaju patchworkową dekorację, która może stworzyć radosny nastrój w każdym pomieszczeniu. Dlatego idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego i może upiększyć każdą zwykłą ścianę.

Pomysł z naturalnych materiałów

ramki-projekt-listy-zrób-gałązki-kij-kij

Do tego pomysłu zaprojektowania ramy blejtramu narysuj kontur dowolnej litery lub motywu na pomalowanym płótnie. Może to być list dziecka lub pierwsza litera nazwiska. Następnie przyklej do niego patyczki, które przyciąłeś do wymaganego rozmiaru w tym celu. Następnie możesz ozdobić sztucznym mchem i innymi rzeczami oraz naturalnymi materiałami, aby stworzyć pożądany nastrój.

Geometryczny wzór

ramka-projekt-geometryczny-motywy-trójkąty-farba-różowo-szara

Ten pomysł na zaprojektowanie ramy noszy to również niezwykle szybki i łatwy model. Przykryj płótno taśmą papierową, aby uzyskać pożądany wzór. W tym przypadku wybrano trójkąty, które wyglądają jak rozbite lustro. Pomaluj trójkąty i usuń paski, gdy farba jest jeszcze mokra, aby uniknąć później pęknięć podczas usuwania. Uważaj jednak, bo kolor może zaciekać wzdłuż linii. Aby uzyskać kreatywny projekt, możesz użyć różnych kolorów dla każdego trójkąta. Ten pomysł na projekt płótna sprawdza się również dobrze w przypadku grupy mniejszych ramek.

Użyj szablonów

nosze-ramki-małe-kolorowe-szablony

Do tworzenia oryginalnych ramek blejtramu można również użyć różnych szablonów. Aby to zrobić, należy najpierw pomalować płótno na dowolny kolor i pozostawić do wyschnięcia. Następnie umieść szablon na wierzchu i przetrzyj go kontrastowym kolorem, na przykład białym. Do dabbingu możesz użyć specjalnego pędzla do dabów lub po prostu gąbki. Następnie usuń szablon i projekt jest gotowy. U nas znajdziesz szablony z dowolną ilością motywów i wzorów, dzięki czemu stworzysz własną indywidualną dekorację.

Rama noszy z motywem drutu i ptaków – instrukcja tutaj.