majsterkowanie

Zaprojektuj i udekoruj kopertę na Boże Narodzenie – 15 pomysłów do naśladowania

wydrukuj własny znacznik pisma odręcznego na kopercie

Czy planujesz w tym roku zrobić kartki świąteczne i wysłać je znajomym? A może tradycyjnie piszesz do kogoś list na Boże Narodzenie i chciałbyś go ładnie zaaranżować? Następnie możesz sprawić, że kartki z życzeniami lub listy będą jeszcze bardziej oryginalne, dekorując kopertę. W tym celu w artykule zebraliśmy wiele świetnych pomysłów i sugestii, jak sprawić, by koperta wyglądała świątecznie. Daj się zainspirować i wyślij tegoroczne kartki świąteczne i listy w kreatywnych kopertach!

Upiększaj koperty na Boże Narodzenie

Koperty zdobią świąteczne kartki z życzeniami

Kartki z życzeniami po prostu ładniej wyglądają w dopasowanej kopercie i są w ten sposób bardziej osobiste. Jeśli karta zostanie umieszczona w kopercie, tylko odbiorca przeczyta jej zawartość. A jeśli koperta jest kreatywnie zaprojektowana, odbiorca z pewnością będzie bardziej zachwycony. Nasze sugestie pokazują, jak szybko i łatwo zaprojektować kopertę na Boże Narodzenie.

Pomaluj kopertę motywami świątecznymi

prosty pomysł na kopertę świąteczną

Boże Narodzenie kojarzy się z wieloma różnymi motywami, z których wszystkie doskonale nadają się do projektowania kartek świątecznych i kopert. Niezależnie od tego, czy są to wieńce bożonarodzeniowe, jodły, kolorowe lampki czy śmieszne bałwanki, możliwości są różnorodne. Możesz po prostu pomalować lub narysować wszystkie te motywy na prostej kopercie i świąteczny projekt jest gotowy.

Świąteczne koperty zdobią kolorowe bajkowe lampki

Nie musisz też być dobry w rysowaniu, aby ozdobić kopertę świątecznymi wzorami. Są też proste pomysły, które każdy może odnieść sukces. Naprawdę ciekawe i zabawne koperty powstają również, gdy dzieci biorą udział w dekorowaniu. Na przykład możesz samodzielnie narysować te światła, które maluchy następnie pomalują na jasne kolory.

Zaprojektuj koperty udekoruj jodłowe lampki!

Jeśli wysyłasz kartkę świąteczną lub list pocztą, wskazane jest stworzenie projektu, który nie jest sprzeczny z zasadami adresowania. W przeciwnym razie Swiss Post w ogóle nie będzie w stanie wysłać Twojego listu. Aby to zrobić, udekoruj kopertę tylko w dozwolonych miejscach, tj. nie w lewym górnym i prawym dolnym rogu, gdzie powinien znajdować się nadawca lub odbiorca.

Świąteczny pomysł na dekorację koperty diy

Jeśli planujesz wręczyć kartki świąteczne odbiorcy osobiście, możesz ozdobić kopertę według własnego uznania. Na przykład zimowy krajobraz pasuje do okazji i jest bardzo łatwy do zaprojektowania na brązowym papierze. Wszystko czego potrzebujesz to biało-czarne pisaki lub farby i pędzle, a także odrobina wyobraźni. Narysuj krajobraz czarnym markerem i użyj białego, aby odtworzyć śnieg.

Zaprojektuj oryginalną kopertę na Boże Narodzenie

Koperta ozdobi wycięcia na choinki

Jeśli chcesz zaprojektować oryginalne, nowoczesne kartki świąteczne z kopertami, spójrz na poniższy pomysł. Koperty są wyposażone w wycięcia, przez które można zobaczyć różne części karty. Dzięki tej prostej metodzie każdą białą kopertę można zaprojektować na Boże Narodzenie i to bez większego wysiłku. Wszystko, czego potrzebujesz do tego projektu rzemieślniczego, to:

  • koperty
  • ołówek
  • gumka do mazania
  • Nóż szablonowy
  • Mata do cięcia

pomysły koperty świąteczny szablon projektu

Jak samodzielnie zaprojektować te koperty:

Przede wszystkim powinieneś narysować wybrany wzór na kopercie. Najlepiej wybierać proste kształty z prostymi liniami, które można łatwo narysować i wyciąć. Na przykładzie widać, jak wyglądają piękne abstrakcyjne choinki i proste gwiazdy. Kształty również nie powinny być zbyt duże i umieszczone w rogu, w przeciwnym razie koperta może stać się nieco mniej stabilna. Możesz również dostosować dokładną lokalizację wycięć do projektu kartki świątecznej.

Gdy kontury są gotowe, umieść kopertę na macie do cięcia i wytnij kształty wzdłuż narysowanych linii. Jeśli pozostały resztki ołówka, usuń je gumką.

Na koniec włóż kartę do zdobionej koperty i gotowe!

Zrób kopertę na Boże Narodzenie z taśmą washi

Świąteczna koperta z taśmy washi

Jednym z materiałów, który jest naprawdę uniwersalny i doskonale nadaje się do ozdabiania i dekorowania, jest taśma washi. Dzięki kolorowym taśmom samoprzylepnym z różnymi wzorami możesz również w nastrojowy sposób ozdobić koperty na kartki świąteczne. Sam decydujesz, czy proste linie z kolorową taśmą, czy z nich tworzone są różne motywy.

koperta na prezent świąteczny taśma washi

Jeśli chcesz twórczo udekorować koperty, aby miejsca do zaadresowania pozostały puste, udekoruj je jak prezenty. Wszystko czego potrzebujesz to trochę taśmy washi. Przyklej wstążkę w kształcie krzyża i z czterech mniejszych kawałków stwórz kokardę. Na środku możesz przykleić małą gwiazdkę lub inny świąteczny motyw.

kopertowa wstążka wzorzysta majsterkowicza

Zamiast taśmy washi można oczywiście użyć również prostej taśmy ozdobnej i przykleić ją do koperty za pomocą kleju. Najlepsze są do tego wstążki ze świątecznymi motywami.

Zaprojektuj świąteczną kopertę z dziećmi

Tinker koperta udekoruj świąteczny pomysł dla dzieci

Mając prostą kopertę jako szablon, możesz wykonać więcej kopert w dowolnym kolorze i dowolnym wzorze. Można do tego użyć różnych rodzajów papieru, takich jak papier budowlany, papier pakowy, papier do pakowania, papier gazetowy itp. Z brązowego papieru rzemieślniczego można na przykład zrobić kopertę i zaprojektować z Rudolfem renifera na Boże Narodzenie. Wystarczy zrobić poroże z jasnobrązowego papieru, przykleić wytrzeszczone oczka i przymocować na środku czerwony pompon jako nos.

koperty kartki świąteczne szablony dla dzieci

Jeśli projektujesz koperty z motywami takimi jak renifery, bałwanki czy Święty Mikołaj, to oczywiście dzieci też mogą się przyłączyć. Przy odrobinie wyobraźni i kreatywności każdą prostą kopertę można zaprojektować na Boże Narodzenie i przekształcić w zabawną figurkę.

Koperta na Boże Narodzenie wzór odcisków palców renifer

Jeśli tradycyjnie wysyłasz kartki świąteczne od całej rodziny, możesz nadać im jeszcze bardziej osobisty charakter, ozdabiając kopertę odciskami palców rodziny. Na przykład możesz najpierw wydrukować imiona członków rodziny na kopercie, a następnie przybić odpowiedni odcisk palca na odpowiednim nazwisku. Można z tego zrobić zabawną figurkę, jak renifer w powyższym przykładzie.

Zrób wewnętrzną podszewkę koperty Christmassy

Podszewka koperty udekoruje święta

Jeśli nie chcesz ozdabiać zewnętrznej strony kopert, ale raczej je pozostawić bez zmian, możesz zamiast tego ozdobić podszewkę koperty. Zabawna ozdoba w środku z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby i sprawi, że kartki świąteczne będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Możesz użyć papieru do pakowania z dowolnym wzorem i po prostu przykleić go po wewnętrznej stronie koperty.

Wnętrze koperty zdobi lekki wzór

Motyw świąteczny najlepiej wybrać przy dekorowaniu podszewki kopert na Boże Narodzenie. Kolorowe lampki, małe choinki, wzory swetrów czy mnóstwo małych gwiazdek – możliwości jest wiele. Mamy nadzieję, że dekorowanie kopert na świąteczne życzenia sprawi Ci przyjemność.