majsterkowanie

Zaprojektuj ścianę z obrazami: w ten sposób możesz skutecznie wyświetlać ilustracje, plakaty i zdjęcia!

Obraz na ścianę czarno-białe zdjęcia półki powiesić fotele podłogowe Skandynawski

Puste ściany sprawiają, że pomieszczenie wygląda nudno i chłodno. Obrazy olejne, plakaty, zdjęcia rodzinne, a nawet pocztówki nadają wnętrzu charakteru i sprawiają, że ściany przyciągają wzrok. Stylowe zaaranżowanie obrazów okazuje się trudnym zadaniem i jest sztuką samą w sobie. Nowy trend wywodzący się z USA pomaga entuzjastom dekoracji skutecznie eksponować swoje ulubione zdjęcia i ilustracje. Czy to na Pintereście, w licznych magazynach wnętrzarskich, czy na blogach dekoracyjnych: ściany ze zdjęciami podbiły serca projektantów wnętrz i fanów dekoracji. Wyjaśnimy, jak zaprojektować ścianę z obrazami i pokażemy różne pomysły na inspiracje DIY.

Zaprojektuj ścianę z obrazami: Wybierz obrazy, które do siebie pasują!

Utwórz czarno-białą ścianę z obrazami, stwórz sypialnię

Czarno-białe zdjęcia jako akcent

Wszystko zależy od prezentacji: na ścianie w salonie znajdują się nie tylko kolorowe, ale również stylowo skoordynowane obrazy. Początkujący mogą wybrać kilka czarno-białych obrazów i ułożyć kilka plakatów z akcentami kolorystycznymi pomiędzy nimi. Eksperci zalecają łączenie maksymalnie trzech głównych kolorów na ścianie obrazu, w przeciwnym razie będzie wyglądać chaotycznie.

Zaprojektuj sofę na ścianę kompaktowy taboret w kolorze benzyny i wielbłąda

Umiejętnie połącz nowoczesne i stare obrazy

Miłośnicy dekoracji mogą zdecydować się na impresje obrazów olejnych, które kolorystycznie współgrają z wyposażeniem. Połączenie sztuki współczesnej ze starymi obrazami tworzy szczególnie ekscytujące kontrasty. W takim przypadku ramki do zdjęć powinny być proste, w neutralnym kolorze.

Zaprojektuj jadalnię na ścianę z nowoczesnymi akcentami w kolorze różowym flamingo

Wybierz obrazy z podobnymi tematami

Zdjęcia powinny nie tylko pasować do siebie kolorystycznie, ale w idealnym przypadku powinny mieć też wspólny motyw – na przykład przyrodę, architekturę, miłość, portrety itp. W ten sposób w szczególności rysunki mogą rozwinąć swój pełny efekt.

Projektowanie ściany z obrazami: W ten sposób możesz ułożyć zdjęcia!

Wskazówki dotyczące projektowania ścian obrazkowych w różnych aranżacjach pokoju

W zależności od tego, ile masz dostępnego miejsca na ścianie i oczywiście w którym pomieszczeniu chcesz zaprojektować ścianę z obrazami, zdjęcia można ułożyć inaczej.

W salonie idealnie sprawdzi się ściana za sofą lub za kącikiem do czytania. Można tam ustawić kilka większych obrazów, które nawiązują do kolorów mebli. Inne akcesoria do domu mogą poluzować aranżację. Wsporniki ścienne, ozdoby ścienne i designerskie kinkiety zapewniają różnorodność.

Zaprojektuj ścianę obrazkową Ułóż zdjęcia kompaktowo

Jeśli salon jest mały i nie ma wystarczająco dużo miejsca na wielkoformatową ścianę z obrazami, istnieje możliwość ustawienia zdjęć lub plakatów, rysunków i ilustracji na pasku z obrazami. W ten sposób ściana obrazów pozostaje zwarta i nadal przyciąga uwagę.

Nowoczesne pomysły na wieszaki ścienne

W obszarze klatki schodowej i korytarza obrazy są ułożone blisko siebie w linii. Największy obraz służy jako punkt wyjścia do projektu i jest zawieszany jako pierwszy, mniejsze są następnie układane wokół niego.

Twórz pomysły na ścianę z kolażem zdjęć rodzinnych

W pokoju dziecięcym zdjęcia rodzinne różnej wielkości, zdjęcia dzieci, plakaty i ilustracje bohaterów komiksów są zwykle zawieszone w rzędzie lub wystawione na półkach i komodach. W razie potrzeby ścianę obrazu można przeprojektować.

W jadalni jeden duży i cztery małe obrazy można zawiesić nieco od siebie i ozdobić ścianę za jadalnią. Szczególnie szykownie wygląda, gdy dwa kolejne obrazy są oparte o komodę lub z podłogi o ścianę.

Zaprojektuj ścianę obrazu, jadalnię, kolor tablicy, pomysły projektowe

Narożniki i nisze świetnie komponują się z zespołami składającymi się z dwóch części. Połowa obrazów wisi na jednej ścianie, druga połowa – na innej ścianie. Te same ramki do zdjęć i wspólny motyw zapobiegają utracie obrazu i tworzą wizualne połączenie między dwiema ścianami.

Zaprojektuj obraz ścienny schowek sypialnia toaletka

W domowym biurze możesz puścić wodze fantazji i np. używać schowków jako ramek do zdjęć. Na ratunek przychodzą liczne pomysły na majsterkowanie. Kreatywni blogerzy używają klamerek do bielizny, wielofunkcyjnych klipsów i bajkowych światełek LED i wieszają na nich obrazy. Taka aranżacja ma jeszcze jedną decydującą zaletę: daje pewną swobodę projektowania i jest dość elastyczna. Nawiasem mówiąc, domowe biuro ma nie tylko miejsce na piękne zdjęcia, ale także domowe plakaty z inspirującymi cytatami. Przede wszystkim układa się albo kilka zdjęć tego samego rozmiaru, albo jedno duże i kilka małych zdjęć.

Zaprojektuj obraz ścienny do sypialni rodzinny pomysł na dekorację zdjęć

W sypialni ściana za wezgłowiem łóżka zapewnia idealną przestrzeń do wyświetlania rodzinnych zdjęć. Dzięki temu obrazy nie będą Ci przeszkadzać, gdy zasypiasz, a po wejściu do pokoju zobaczysz je jako pierwsze. Dlatego tym ważniejsze jest, aby ściana z obrazami była zaprojektowana tak atrakcyjnie i stylowo, jak to tylko możliwe. Możliwa jest tutaj aranżacja w kształcie geometrycznym (kwadrat).

Projektowanie ściany obrazu: pomysły na majsterkowanie

Zaprojektuj ścianę z obrazami. Zawieś bajkowe światełka w pokoju dziewczyn

Czy masz łóżko bez wezgłowia? Wtedy pierwszy pomysł na majsterkowanie jest właśnie dla Ciebie. Zawieś kilka lampek nad łóżkiem i użyj przezroczystych spinaczy do bielizny, aby przymocować różne pocztówki, obrazki i zdjęcia w małym formacie. Pomysł może urozmaicić zarówno skandynawską sypialnię, jak i wnętrza w stylu vintage. Nadaje się również jako dekoracja w pokoju dziewczynki, ponieważ ścianę obrazu zawsze można przearanżować.

Zaprojektuj ścianę z obrazami. Zawieś łańcuch świateł nad łóżkiem

Co można wziąć pod uwagę w przypadku ściany z obrazkami z bajek? Zdjęcia polaroidowe z ostatnich wakacji, piękne kartki z życzeniami od znajomych, ale także inspirujące cytaty mogą ozdobić ścianę. Osobliwą ścianę z obrazami najlepiej umieścić na zwykłej białej ścianie.

Zaprojektuj ścianę z obrazami Serce skonfiguruj domowe biuro

Kolejna ściana obrazów jest również funkcjonalna, a jednocześnie bardzo piękna. Kilka metalowych pasków jest zespawanych ze sobą w kształcie serca, następnie naciąga się na nie sznurek i małe obrazki można następnie przymocować spinaczami do bielizny.

Zaprojektuj ścianę z obrazami Klips wielofunkcyjny Ułóż półki na zdjęcia w salonie, aby zaoszczędzić miejsce

Zaciski uniwersalne są wszechstronne. Możesz powiesić na nim zdjęcia lub użyć jako dziwny wyświetlacz zdjęć ze stojakiem. W ten sposób zdjęcia mogą być w razie potrzeby wymieniane wielokrotnie. Jest to idealna aranżacja do małych pomieszczeń, w których nie ma zbyt wiele miejsca, lub do pomieszczeń, w których ściany pomalowane są na kilka kolorów.

Zaprojektuj ścianę z obrazami, udekoruj pokoje dziecięce kolorowymi pomysłami

Od teraz zdjęcia wraz z okładkami z fotoalbumu mogą znajdować się na ścianie. Rękawy chronią przed zabrudzeniem i umożliwiają szybką wymianę, jeśli niektóre zdjęcia z czasem zblakną. To kreatywny pomysł, który szczególnie nadaje się do pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Poszczególne zdjęcia można następnie ułożyć tak, aby ich kolory dobrze do siebie pasowały.

Przyklej plakaty do ściany za pomocą taśmy washi

Zrób sam obraz ścienny, zdjęcia, wydruki, kolaż

Niestety wiercenie rzadko jest dozwolone w wynajętym mieszkaniu. W takim przypadku taśma papierowa jest szybkim i niedrogim rozwiązaniem. A co najważniejsze, nie musisz chować taśmy Washi w akcentującym kolorze, ponieważ jeszcze lepiej wyeksponuje Twoje ulubione plakaty.

Zaprojektuj ścianę z obrazami: małe obrazki, duże ramki do zdjęć

Zaprojektuj obraz ścienny w kolorze wielbłąda sofa bardzo duża!

Masz wolną ścianę w swoim salonie, ale chcesz, aby dekoracja ścienna była prosta? Połącz trzy małe obrazki i umieść je w dużych ramkach z akcentami kolorystycznymi. Dekoracja ścienna na powyższym zdjęciu harmonizuje ze skórzaną sofą w kolorze camel. Zdjęcia roślin doskonale korespondują z rośliną doniczkową obok sofy. Dekoracja ścienna została dobrana dokładnie zgodnie z wiejskim stylem salonu. Inne elementy dekoracyjne, takie jak wazony wykonane z drewna, przytulne narzuty z wełny i poduszki z lnu, bawełny i dzianiny również dodają wnętrzu naturalnego charakteru.

Zaprojektuj ścianę z obrazami: umiejętnie umieść czarno-białe zdjęcia w centrum uwagi

Zaprojektuj ścianę z obrazami Ściana akcentująca czarno-białe zdjęcia kącik do czytania salon

Jeśli dostępna przestrzeń jest ograniczona, wymagana jest kreatywność. Kilka luźno wiszących obrazów idealnie nadaje się do kącika do czytania w salonie. Aby ściana z obrazami nie wyglądała chaotycznie, wszystkie zdjęcia rodzinne mają jedną wspólną cechę: są czarno-białe. Ramki do zdjęć są również celowo proste.

Zaprojektuj ścianę z obrazami olejnymi

Obraz projekt ściany obraz podłoga ściana dekoracja salonu

Zaprojektowanie ściany z obrazami olejnymi nie jest łatwym zadaniem. Oto kilka zasad, które są szczególnie pomocne:

1. Do portretów potrzebna jest ramka o jeden rozmiar DIN większa niż sam obraz olejny. Nie musisz kupować większych ramek do innych zdjęć.

2. Passepartout to absolutna konieczność. Polecamy passe-partout o grubości co najmniej 2 mm. Wiele sklepów specjalistycznych przycina passe-partout na wymiar, więc nie musisz się o to martwić.

3. Oto jak oprawia się obraz olejny: Najpierw wyjmij szkło, ostrożnie umieść matę na tylnej ścianie, a następnie umieść obraz na macie. Na koniec trzeba odłożyć szkło z powrotem, a następnie przymocować ramkę za pomocą szpilek.

4. Obrazy olejne niekoniecznie muszą wisieć na ścianie, ale można je wyeksponować zgodnie z tzw. zasadą skyline. Obrazy są po prostu przechylone z podłogi na ścianę.

Zawieś wieloczęściowe obrazy na ścianie

Zaprojektuj obraz ścienny z różowymi częściami do nadruku rozłącza się!

Współczesna sztuka abstrakcyjna ma różne formy. Najnowszym trendem są obrazy wieloczęściowe. Motyw jest rozmieszczony na wszystkich obrazach lub wszystkie obrazki mają ten sam wzór. Aby ekran wyglądał harmonijnie, wszystkie ramki i wszystkie zdjęcia powinny mieć ten sam rozmiar. Ważne jest również zwrócenie szczególnej uwagi na odległość między poszczególnymi elementami podczas pozycjonowania obrazów. Powinien wynosić od 5 cm do 15 cm.

Zaprojektowanie ściany z obrazami nie jest łatwym zadaniem. Ale dzięki naszym wskazówkom z łatwością je opanujesz i na pewno stworzysz kreatywną i stylową dekorację ścienną. W poniższej galerii zdjęć znajdziesz więcej przykładów ściany obrazów.

Projekt ściany obrazu wysokiej jakości pozłacany korytarz z ramką na zdjęcia

Po prostu stwórz ścianę ze zdjęciami polaroidowymi

Zaprojektuj ścianę z obrazami, czarną tablicę, narysuj ramkę na zdjęcia

Ramki do zdjęć na ścianę flagi pomysły na aranżację kuchni rzemieślniczych

Stwórz obraz ścienny, stwórz kolaż ekspresowy nowoczesny skandynawski salon

Zaprojektuj ścianę obrazu Zacisk uniwersalny Mocowanie ściany Pomysły

Obraz na ścianę projekt nowoczesna sztuka ściana salonu dwie dzielone sofy

Zaprojektuj obraz ścienny do jadalni Zdjęcia w stylu skandynawskim sztuka nowoczesna