majsterkowanie

Wieniec na pieluchy DIY jako prezent na baby shower: Dzięki tym instrukcjom odniesiesz sukces!

Prezenty na pieluchy stały się w ostatnich latach prawdziwym klasykiem na baby shower. Możesz zrobić tort z pieluszek dla maluszka w klasyczny sposób lub możesz skorzystać z alternatywnego wariantu, takiego jak statek, samochód lub balon na ogrzane powietrze. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam jak uformować pieluchy w wieniec. Wieniec na pieluchy DIY wspaniale nadaje się jako ozdoba ściany lub drzwi, a przy jego pomocy możesz w oryginalny sposób powitać mamę i dziecko. Mamy kilka wariacji na temat tego, jak zrobić dla Ciebie pierścionek na pieluchę. Do wykonania wieńca używa się różnych materiałów i różnych technik wiązania pieluch. Wybierz projekt DIY, który najbardziej Ci się podoba i ruszaj z rękodziełem!

To jest to, czego potrzebujesz do wieńca na pieluchy DIY

Zrób wianki na pieluchy, dołącz prezenty do przytulanek do gryzaków

Niezależnie od tego, czy jesteś zaproszona na baby shower, czy po prostu chcesz zaskoczyć nową mamę prezentem dla maluszka – wianek na pieluchy to piękny i jednocześnie bardzo praktyczny pomysł. Do tego potrzeba tylko kilku rzeczy.

Pieluchy

To oczywiście najważniejsza część pierścienia pieluchy. Po baby shower lub przyjęcie powitalne mama może rozwiązać i ponownie użyć pieluch. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że są dobrej jakości i nie brudzą pieluch (zwłaszcza wewnątrz). Dokładna ilość potrzebnych pieluch zależy od wielkości wieńca i techniki wiązania.

Jaki rozmiar pieluchy kupić na wieniec na pieluchy?

Jaki rozmiar kupić??

Nie ma ustalonego rozmiaru pieluchy dla wieńca na pieluchy DIY. Możesz używać zarówno małych, jak i dużych pieluszek, chociaż rozmiar 1 jest bardziej prawdopodobny. Dziecko rośnie bardzo szybko przez pierwsze kilka tygodni i najprawdopodobniej rodzice kupili już ich wystarczająco dużo.

Wieńce na pieluchy są tak piękne, że nowe mamy po prostu nie chcą ich niszczyć. Możesz użyć większych pieluch, aby Twój prezent dłużej ozdobił mieszkanie. Rozmiary pieluch 4 i 5 są zwykle używane po pierwszych urodzinach. Jeśli więc użyjesz większych pieluszek, prezent może ozdobić pokój dziecka nieco dłużej, zanim zostanie użyty.

Materiały na wieniec na pieluchy DIY jako prezent na baby shower

Ramka na wieniec

Po drugie, do wykonania obręczy pieluchy wymagana jest odpowiednia ramka lub ramka. Na przykład możesz użyć wieńca drucianego lub wieńca styropianowego. Alternatywnie możesz również wykonać domowe warianty, takie jak duży pierścionek z tektury lub tektury. Rama niekoniecznie musi być idealna, ponieważ jest całkowicie zakryta pieluchami i innymi ozdobami.

Wstążki lub gorący klej

Aby wykonać wianek na pieluchy, możesz związać pieluchy wstążką lub przykleić je pistoletem do klejenia na gorąco. Możesz bliżej przyjrzeć się obu opcjom w poniższych instrukcjach. Jeśli zwiniesz pieluchy, będziesz potrzebować małych gumek.

Boho Baby Shower prezenty Dreamcatcher wieniec na pieluchy i ciasto na pieluchy

Ozdoba na wieniec na pieluchy DIY

Do dekoracji wieńca nadają się wstążki, kokardy, sztuczne kwiaty, łańcuszki na proporczyki i w zasadzie wszystko, co jest dla Ciebie ważne. Wianek na pieluchy staje się jeszcze piękniejszy, jeśli przywiążesz do niego inne drobne prezenty. Mogą to być produkty pielęgnacyjne, smoczki, śliniaki, gryzaki, grzechotki i wiele innych. Prezenty pieniężne i bony można również oryginalnie zapakować i dołączyć do wieńca. Twoja kreatywność nie zna granic.

Zrób wieniec na pieluchy z literami

neutralny pod względem płci wieniec na pieluchy z literą

Nasz pierwszy pomysł jest odpowiedni zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Oczywiście możesz dowolnie zmieniać kolory, aby pasowały do ​​gustu rodziców lub płci dziecka. Do tego projektu DIY potrzebne będą:

 • 30-40 pieluch, rozmiar 3
 • Opaski elastyczne
 • Wstążki lub wstążki prezentowe w pasujących kolorach o szerokości 25 mm i 6 mm
 • Pistolet do klejenia na gorąco i kleje w sztyfcie
 • Guziki w dopasowanych kolorach i rozmiarach
 • Wianek z drutu o średnicy 25 cm lub 30 cm
 • List ozdobny wykonany z tektury lub tektury
 • Dowolny kolor wełny
 • taśma dwustronna

Instrukcje: Zwiń pieluchy i przymocuj gumką

Instrukcje dotyczące wieńca na pieluchy Zwiń i zawiąż pieluchy

Najpierw przygotuj pieluchy. Zaczynając od otwartego końca, zwiń pieluchę i zabezpiecz ją gumką.

Odetnij kawałek szerszej wstążki prezentowej, owiń nią rolkę pieluchy i sklej ją z tyłu za pomocą gorącego kleju. Upewnij się, że przyklejasz taśmę tylko do siebie, a nie do pieluchy, która ma być używana. Powtórz to z węższą wstążką prezentową i na koniec przyklej kolorowy guzik z przodu.

Powtórz powyższe kroki z około 30 pieluchami.

Przyklej zwinięte pieluchy do drucianego wieńca

Przyklej zwijane pieluchy do drucianego wieńca

Aby przymocować pieluchy do wieńca, nałóż trochę gorącego kleju na tył zwiniętej pieluchy. Upewnij się, że przyklejasz tylko taśmę, a nie samą pieluchę. Następnie przyklej zwiniętą pieluchę do wieńca tak, aby była dobrze wyśrodkowana. Kontynuuj z pozostałymi pieluchami, pracując wokół wieńca, pakując pieluchy tak ciasno, jak to możliwe. Zwiąż pieluchy razem na wstążce, aby utrzymać je na miejscu. Ostrożnie umieść rolki pieluchy wokół wieńca, aby nie było żadnych przerw i powstało ładne koło.

Udekoruj list z tektury wełną

Owiń list z tektury żółtą wełną

Aby wykonać list, po prostu zawiń list w wełnę, aby był całkowicie pokryty. Zabezpiecz końce przędzy gorącym klejem. Gdy list jest już całkowicie owinięty, udekoruj go kilkoma guzikami. Na koniec przymocuj list do obręczy pieluchy za pomocą dwustronnej taśmy. kompletny!

* Wskazówka: pozostawione pieluchy można zachować na inny projekt rzemieślniczy lub po prostu przekazać rodzicom po baby shower.

Wieniec na pieluchy DIY bez kleju

Instrukcje dotyczące samodzielnego wykonania prostego wieńca na pieluchy z listem

Jeśli nie chcesz sklejać rolek pieluch, możesz zamiast tego przywiązać je do drucianej wstążki wstążką prezentową. Zajmuje to trochę więcej czasu, ale ostatecznie brzeg pieluchy wygląda równie pięknie.

Ozdób list kolorem i przymocuj go do wieńca

Pomaluj kartonową literę i spryskaj ją brokatem

Wieniec na pieluchy DIY – II wariant

Wieniec na pieluchy DIY w kolorze żółtym i niebieskim z kaczką kąpielową

Zamiast zwijać pieluchy, możesz po prostu owinąć je wokół wieńca. Za pomocą instrukcji pokażemy Ci dokładnie, jak to działa. W tym wariancie wykonania wieńca na pieluchy lepiej nadają się mniejsze pieluchy. Wszystkie niezbędne materiały do ​​tego projektu to:

 • ok. 20 pieluszek w rozmiarze 1 lub 2
 • wieniec styropianowy o średnicy 30 cm lub 40 cm
 • cienka i szeroka wstążka w dowolnym kolorze
 • drobne artykuły niemowlęce, np. smoczki, olejek pielęgnacyjny, krem ​​pielęgnacyjny (najlepiej w rozmiarze podróżnym)
 • gumowa kaczka

Instrukcje: Zawiąż pieluchy i drobne upominki ze wstążką

DIY wieniec na pieluchy ze styropianu wieniec instrukcje majsterkowania

W przeciwieństwie do pierwszego wariantu pierścienia do pieluch DIY, w tym przypadku pieluchy nie są zwijane, lecz wiązane. Aby to zrobić, podwiń pieluchę i owiń ją wokół wieńca, jak pokazano na powyższym obrazku. Następnie zwiąż końce pieluchy cienką wstążką prezentową. Powtórz to z resztą pieluch, aż cały kształt wieńca zostanie pokryty, z pieluchami trochę zachodzącymi na siebie.

Następnie przywiąż produkty do pielęgnacji niemowląt i smoczki do brzegu pieluchy szerszą wstążką. Na koniec umieść kaczkę do kąpieli na środku i zabezpiecz ją wstążką prezentową lub dwustronną taśmą samoprzylepną.

Wieniec na pieluchy Tinker z domową bazą

DIY wieniec na pieluchy w kolorze fioletowym z drobnymi upominkami

W tym projekcie rzemieślniczym dotyczącym pierścienia na pieluchy dla majsterkowiczów pieluchy są ponownie zwijane. Podstawą wieńca jest tekturowy pierścionek, który z łatwością wykonasz samodzielnie. Niedługo zdradzimy jak. Najpierw lista z niezbędnymi materiałami:

 • 20 pieluszek, rozmiar 5
 • Pistolet do klejenia na gorąco z klejem w sztyfcie
 • 2 kawałki tektury, co najmniej 40 cm x 40 cm
 • Farba akrylowa (lub papier pakowy) w dowolnym kolorze
 • jasna wstążka o szerokości 4 cm, długości ok. 5
 • ciemna wstążka o szerokości 1 cm i długości ok. 10 m
 • 50 m tiulowa wstążka o szerokości 15 cm
 • Przytulanki, kosmetyki dla dzieci itp. jako dekoracja

Instrukcje: Uformuj roladki i udekoruj wstążką

Instrukcja Zwiń pieluchy i zawiąż wstążką

Zwiń pieluchy jak w pierwszej instrukcji i przykryj gumki szeroką prezentową wstążką. Do tego wieńca na pieluchy DIY potrzeba około 20 rolek pieluch.

Zrób i udekoruj ramkę na wieniec

Zrób swój własny kształt wieńca z tektury

Teraz wytnij z pudełka dwa pierścienie tego samego rozmiaru (jeśli kupiłeś pieluchy w pudełku, możesz tego użyć). Aby to zrobić, najpierw narysuj na tekturze duże koło o średnicy 35 cm, a następnie drugie pośrodku o średnicy 25 cm. Wytnij pierścień. Aby podstawa była bardziej stabilna, wytnij drugi pierścień o tych samych wymiarach i sklej oba pierścienie gorącym klejem.

Aby ozdobić ramkę, możesz pomalować ją odpowiednią farbą akrylową lub pokryć papierem do pakowania.

Przyklej pieluchy do ramki, aby zrobić wieniec

Fioletowy wieniec na pieluchy Instrukcje DIY Przyklej pieluchy do kartonu

Udekoruj wianek na pieluchy DIY tiulem i przywiąż do wieńca drobne upominki wstążką

Udekoruj wianek na pieluchy prezentami z tiulu i krawata

Zrób sobie wieniec na pieluchy łapacz snów jako prezent

Wieniec na pieluchy Tinker jako łapacz snów fajny pomysł na baby shower

Wianek DIY na pieluchy w formie łapacza snów to wspaniały pomysł na ozdobę baby shower w stylu boho. Zasada majsterkowania jest prawie taka sama jak w przypadku zwykłego wieńca na pieluchy, ale najpierw należy zawiązać siatkę dla łapacza snów, zanim przymocujesz pieluchy do ramy. Do tego projektu będziesz potrzebować:

 • duży tekturowy pierścionek lub ramka do haftu
 • Nić wełniana lub szydełkowa w wybranym kolorze
 • Igła do haftu
 • 20-30 pieluszek w rozmiarze 1 lub 2
 • Opaski elastyczne
 • Wstążki w różnych kolorach
 • gorący klej
 • Kwiaty z tkaniny jako dekoracja (oto kilka pomysłów na samodzielne wykonanie)

Instrukcje: Wypleć siatkę, zwiń pieluchy i przymocuj do wieńca

Łapacz snów wieniec na pieluchy instrukcje DIY

Najpierw musisz utkać siatkę dla łapacza snów. Uważa się, że jest to część łapacza snów, która ma odeprzeć złe sny. Szczegółowe instrukcje znajdziesz w tym poście. Następnie zwiń pieluchy jak na zdjęciu powyżej, udekoruj i przyklej do wieńca.

Następnie odwróć wieniec łapacza snów i udekoruj tył wstążkami, sznurkami itp. Jest to część łapacza snów, która pozwala prześlizgiwać się przez dobre sny.

Udekoruj przód

Zrób wieniec na pieluchy jako łapacz snów dla dziewczynek

Gdy wianek na pieluchy DIY z łapaczem snów jest gotowy, możesz również ozdobić front, jeśli chcesz, na przykład domowymi kwiatami z tkaniny. Możesz zostawić łapacz snów wiszący jako dekorację ścienną lub dekorację drzwi w pokoju dziecka i zaskoczyć nim świeżo upieczoną mamę, gdy odbierzesz go w domu po porodzie.

Wieniec łapacza snów wykonany z pieluszek jako prezent na narodziny