majsterkowanie

Upiększanie mebli złotym liściem – instrukcje i pomysły na projekt

Upiększ meble złotymi listkami - czarna komoda ze złotymi akcentami

Coraz popularniejsze staje się przyprawianie i upiększanie starych mebli, zamiast po prostu je wyrzucać. I faktycznie, takie domowe meble są znacznie lepsze niż nowo zakupione, a do tego znacznie tańsze. Oprócz tego, że po wykonaniu projektu DIY poczujesz się, jakbyś naprawdę kupił nowy mebel, będziesz też pełen dumy i nie możesz się doczekać, kiedy pokażesz wszystkim swoją pracę. Istnieje wiele różnych sposobów ulepszania szafek, stołów, krzeseł, komód i innych mebli. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam wersję ze złotymi płatkami i wyjaśnić, jak można upiększyć meble tym prostym, ale pięknym materiałem.

Meble upiększają złotym płatem i nowym lakierem w dowolnym kolorze

Zwłaszcza stare meble w stylu vintage wyglądają pięknie, a przede wszystkim autentycznie ze swoim złotym akcentem. Ponieważ w dawnych czasach szlachta nierzadko dekorowała złotem meble i inne przedmioty, samodzielnie wykonane złote meble wyglądają tak, jakby naprawdę pochodziły z innej epoki, a kolory po prostu złuszczały się na przestrzeni wieków. Jednak do tego typu projektów doskonale nadają się również meble bardziej nowoczesne. Zanim zdecydujesz się wyrzucić stare meble, wypróbuj technologię, którą chcielibyśmy Ci przedstawić. Są szanse, że po upiększeniu mebli znów się zakochasz. A co masz dużo do stracenia? Jeśli w końcu ci się nie spodoba, zawsze możesz wyrzucić stary kawałek.

Udekoruj meble złotym liściem

Egzotyczna i tropikalna kolorystyka mebli ze złotego liścia do wnętrza w stylu plażowym

Ponieważ potrzebujesz trochę praktyki, aby z powodzeniem używać złotych płatków, zalecamy, aby nie wypróbowywać tej techniki na wybranym meblu, ale najpierw poeksperymentować w innym miejscu. Możesz użyć do tego innych bezużytecznych mebli lub prostej deski. Ale spróbuj znaleźć element, który ma powierzchnię zbliżoną do rzeczywistego mebla, który chcesz urozmaicić. Bo np. na gładkiej, lakierowanej powierzchni działa inaczej niż na nierównej i szorstkiej. Gdy już to opanujesz, możesz upiększyć dowolne inne meble i stworzyć niepowtarzalne meble ze złotego liścia.

Urozmaicaj stare meble – instrukcje ze złotymi listkami

Nałóż klej na powierzchnię mebla

Jeśli chcesz ulepszyć meble poprzez obróbkę złotego płatka, potrzebujesz oczywiście złotego płatka. Ale potrzebny jest również specjalny klej. Służy do mocowania złotego płatka na meblach. Powinieneś także zaopatrzyć się w szeroki pędzel. Za pomocą drugiego pędzla możesz lepiej wygładzić złoto. Jeśli zadbałeś o te rzeczy, możesz też urozmaicić stare szafki lub upiększyć inne meble. Zrób to po raz pierwszy, jak powiedziałem, najpierw wypróbuj coś innego. Drzwi do szafy są świetne?.

Użyj złotego płatka, aby ozdobić mebel

Zastanów się, gdzie chciałbyś mieć złoty liść. Następnie pokryj te miejsca klejem. Pozostaw na chwilę do wyschnięcia, aż stanie się lepki, ale nie całkowicie wyschnie. Następnie połóż złoty płatek na wierzchu, po czym ładnie go wygładzaj suchym pędzlem lub palcami. Oczywiście możesz również użyć złota, aby stworzyć bardziej chropowatą powierzchnię. Po prostu poeksperymentuj trochę wcześniej, aby zobaczyć, co jest możliwe. Teraz pozwól złotemu płatkowi lub klejowi całkowicie wyschnąć.

Instrukcje dla majsterkowiczów do testu na starych drzwiach szafy

Jeśli chcesz, możesz też po upiększeniu mebli zapieczętować złoty płat lakierem. Jest to szczególnie korzystne, gdy mebel jest często używany i obciążany. Bez lakieru powierzchnia jest bardziej wrażliwa. Jednak wielu uważa, że ​​złoty połysk jest tłumiony przez lakier. Z tego powodu powinieneś sam zdecydować, co lubisz bardziej. Możesz również wypróbować to w swoim elemencie praktyki.

Upiększ nowe i stare meble

Meble Ikea zdobią złote płatki - nowoczesna szafka nocna w kolorze niebieskim i białym

Jeśli chcesz nie tylko ustawić akcenty, ale także całkowicie przemalować mebel, powinieneś zacząć od tego, a na końcu nałożyć złoty płatek. W tym przykładzie wybrano czarną szafkę. Najpierw otrzymuje się biały kolor bazowy, a następnie akcenty w kolorze niebiesko-szarym, które nakłada się, gdy tylko biała farba wyschnie. Jeśli chcesz również użyć kilku kolorów, postaraj się stworzyć dość równomierne przejścia. To nie musi być idealne, ponieważ będziesz przyklejać do niego złoty płatek.

Upiększanie mebli złotem płatkowym - instrukcje dla początkujących

Oczywiście, jeśli chcesz majstrować przy złocie, możesz wybierać nie tylko stare meble. W ten sposób często dekoruje się również nowe elementy. Możesz także upiększyć m.in. meble Ikea. Przykład z szafką nocną to model z Ikei.

Upiększ szafkę nocną złotym listkiem i nowym kolorem

Zakrywanie szafek – pomysły na projektowanie mebli

Udekoruj meble w stylu vintage złotym liściem - pomysł z błękitem benzyny i dopasowanym lustrem

Oczywiście biel nie musi być głównym kolorem. Wszystkie inne kolory są również możliwe, jak widać na naszych licznych przykładach. Czy czerwony, różowy, niebieski czy czarny nie ma znaczenia, ponieważ efekt będzie wyglądał świetnie z każdym kolorem. Szczególnie interesujące są efekty ombre. Staraj się używać kolorów przy ozdabianiu mebli złotymi płatkami, które będą idealnie pasować i uzupełniać resztę Twojego wystroju.

Instrukcje tworzenia ze złotymi liśćmi pięknych mebli

Jeśli używasz złotego listka do rękodzieła, możesz go używać na wiele różnych sposobów. Na przykład, zamiast projektować dowolne gładkie obszary szafek, jak w powyższych pomysłach, możesz również podkreślić ornamenty i dekoracje złotym płatkiem, jeśli takie są. Zwłaszcza meble vintage są zazwyczaj wyposażone w takie elementy.

Udekoruj drzwi szafki złotem i stwórz ciemną ramę

Zamiast być stosowanym jako akcent, złoto płatkowe może być również używane jako główny kolor przy dekorowaniu mebli. Podczas gdy złoty płatek jest zwykle używany do stworzenia wyglądu shabby chic, możesz też po prostu kupić więcej złotego płatka i pokryć nim cały mebel. Można też tu i ówdzie wypuścić oryginalny kolor, jak w powyższym przykładzie, gdzie drzwi szafki są wykonane w całości ze złota, a podstawa komody zachowała swój pierwotny kolor.

Upiększaj różne meble

Ładna dekoracja ze złotymi elementami na stolik w stylu vintage

Oczywiście możesz też urozmaicić każdy inny mebel. Prosty stół może szczególnie przyciągać wzrok, jeśli blat stołu zostanie podkreślony złotem płatkowym. Jeśli więc Twój stół do jadalni nie jest już najładniejszy i pilnie potrzebuje nowego koloru, teraz masz okazję wypróbować ten projekt. A przy okazji umieść kilka złotych akcentów na krzesłach, aby pasowały do ​​stołu. W przypadku półek tylną ścianę można ozdobić od wewnątrz złotem płatkowym.

Udekoruj zagłówek zieloną farbą i złotymi liśćmi

Jak widać możliwości są liczne, a rodzaj mebli również nie ma znaczenia. Od dużych mebli, takich jak stoły lub komody, przez stoliki kawowe, zagłówki i krzesła, po małe modele, takie jak stoliki boczne lub szafki nocne, możesz znaleźć piękny design na wszystko, dzięki któremu każde pomieszczenie zabłyśnie na nowo. lekki.

Udekoruj meble folią miedzianą, aby uzyskać czerwonawy odcień

Czy naprawdę chcesz wypróbować pomysł DIY na upiększanie mebli? Następnie możesz również rzucić okiem na poniższe inspiracje, które możesz wykorzystać jako szablon do swojej szafy. Nawiasem mówiąc, zamiast złotego płatka możesz również użyć folii miedzianej, jak w powyższym przykładzie, jeśli wolisz czerwonawy metaliczny odcień.

Upcykling mebli z kolorami dla wyjątkowego wnętrza

Komoda ze złotymi listkami i efektem ombre w kolorze białym, różowym i fioletowym

Stwórz własną garderobę z ombre w znoszonym wyglądzie

Zrób sobie meble w stylu shabby chic z białymi i złotymi liśćmi

Nowoczesny kredens ze złotymi drzwiczkami szafki z akcentem

Szlachetna komoda w niebiesko-zielonym kolorze z pięknym wzorem ze złotymi listkami

Upiększ pomysły na meble złotymi liśćmi - samodzielnie twórz nieregularne wzory lub wzory

Po prostu zmodernizuj stare meble złotymi liśćmi

Pomysły DIY na odrapane meble ze złotymi akcentami

Upiększ i zaprojektuj szklany stół w salonie

Stolik pomocniczy w kolorze niebieskim do salonu ze szkłem i złotym wzorem

Inspiracja na małą szafkę nocną w kolorze brudnego różu i złota

Umebluj nowoczesne i minimalistyczne oraz udekoruj meble złotem płatkowym

Oryginalny design mebli do każdego stylu wyposażenia

Zaprojektuj złote listki i szybko i łatwo zmodernizuj starą komodę

Złoto jako kontrast na czarnej komodzie vintage