majsterkowanie

Udekoruj szafki kuchenne i odśwież się bez przebudowy

Kuchenne-odświeżanie-szuflady

Szafki kuchenne, które wyglądają na przestarzałe, mogą naprawdę zepsuć ogólny wygląd kuchni. Niestety szafy to jeden z najdroższych elementów, jeśli chodzi o czas remontu. Możliwe jest dekorowanie szafek bez zdejmowania i przerabiania czy malowania. Tutaj dowiesz się, jak ozdobić proste sposoby i odświeżyć się bez przebudowy. Dzięki kilku prostym dodatkom możesz całkowicie odmienić kuchnię i poprawić wygląd swojego ulubionego pomieszczenia w domu.

Uchwyty i gałki szafek kuchennych

Szafki kuchenne-odświeżanie-dekoracja-uchwyty-gałki

Jednym z najłatwiejszych i najbardziej dramatycznych sposobów aktualizacji szafki kuchennej są nowe uchwyty i gałki. Kiedy sprzęt w końcu wygląda na przestarzały i zużyty, wymień stare uchwyty i zrób zauważalną różnicę. Jeśli szafki i szuflady nie miały uchwytów ani gałek, można je tylko dodać. Dzięki starannemu poziomowaniu i wymiarowaniu, dodanie sprzętu jest bardzo prostym zadaniem, a samo to nada szafkom kuchennym zupełnie nowy wygląd.

Szafki kuchenne z fałszywymi rzeźbami

Szafki kuchenne-dekoruj-fałszywe-rzeźby-drewno

Czy wiesz, że istnieją drewniane płaskorzeźby, które można przykleić do drewnianych mebli i szafek? Odwiedź prawie każdego lokalnego sprzedawcę drewna, a znajdziesz dziesiątki wykonanych rzeźb. Wystarczy zdjąć drzwiczki szafki lub fronty szuflad, a po zaplamieniu i uszczelnieniu rzeźb, zabezpieczyć je dobrej jakości klejem do drewna. Trzymaj drzwi i fronty szuflad na poziomej powierzchni roboczej, aż klej całkowicie wyschnie. Po ponownym zamontowaniu drzwi i frontów szuflad wyglądają na zupełnie nowe i zaskakująco różne.

Szafki kuchenne-odświeżają-dekorują-sztuczne rzeźby z drewna

Listwy i naklejki

Dodanie dekoracyjnych elementów drewnianych to kolejny łatwy sposób na dekorację i odświeżenie szafek bez przebudowy. Cienkie listwy dostępne są w wielu kolorach, wzorach i szerokościach. Są łatwe do przycięcia i przyklejenia wzdłuż krawędzi. Otrzymasz niepowtarzalny projekt szafki kuchennej i dodasz uroku kuchni.

Szafy składane

Szafki kuchenne-składane-zlew

Możesz odświeżyć składane szafki i szuflady, dodając trochę dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Fronty szuflad można wyposażyć w praktyczne opuszczane drzwiczki, w których można trzymać gąbki, drobne przybory kuchenne lub cokolwiek innego. Przekonasz się, że są one bardzo tanie w Internecie lub w większości dużych sklepów ze sprzętem.

Kuchnia-szafka-naklejki-dekoruj

Po dodaniu nowych okuć i innych dodatków dekoracyjnych szafki kuchenne wyglądają zupełnie inaczej, prawda? Za znacznie mniej niż koszt całkowitej przebudowy kuchni lub dodania nowego frontu kuchennego, możesz nadać swojej kuchni nowy, świeży wygląd. Jeśli istniejące modele szaf są solidne i w dobrym stanie, istnieje kilka sposobów na ich przeniesienie do współczesności i poprawę ogólnego wyglądu pomieszczenia.

Szafki kuchenne-odświeżanie-rozkładanie

Szafki-kuchenne-odświeżanie-dekoracja-przeprowadzki

Szafki kuchenne-odśwież-dekoruj-szuflady     drzwi-szafki-świeże-przyciski-zmiana

Kuchnia-odświeżenie-farba-uchwyty-zmiana

Kuchnia-odświeżanie-podnoszący mechanizm

Kuchnia-odświeżanie-dekoracja-mechanizm-lifting