majsterkowanie

Twórz zabawki dla zwierząt domowych: Wiele wspaniałych i prostych pomysłów na rękodzieło dla swoich czworonożnych przyjaciół na pierwszy rzut oka!

Nasze ukochane zwierzaki zasługują na nic innego, jak na nasze uczucia i miłość. Oczywiście musimy je co jakiś czas rozpieszczać różnymi smakołykami lub przepisem na psie ciasteczka na urodziny. W międzyczasie można znaleźć w handlu różnorodne zajęcia i gotowe zabawki dla naszych pupili. Są one jednak w większości wykonane z plastiku i tanich materiałów i nie przetrwają długo. Więc zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na drogie zabawki, wolałbyś spróbować zrobić coś samemu? Tworzenie własnych zabawek dla zwierząt jest w rzeczywistości o wiele szybsze i łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Najlepsza rzecz w tym? Większość materiałów i tak masz już na miejscu. Chcesz podarować swojemu czworonożnemu przyjacielowi coś, co płynie z serca? W takim razie jesteś w dobrych rękach dzięki naszym pomysłom na rękodzieło! Niezależnie od tego, czy chodzi o zabawki dla królików, kota czy psa – każdy właściciel zwierzaka otrzymuje z nami swoje pieniądze!

Zrób własne zabawki dla psów dla zwierząt domowych instrukcje

Każdy właściciel zwierzaka wie: nie ma nic lepszego niż uszczęśliwić swojego czworonożnego przyjaciela! Różne gry i zabawki dla zwierząt domowych zapewniają lepsze samopoczucie, zapobiegają nudzie i utrzymują je w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Zanim jednak zaczniesz tworzyć, musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów. Dbaj o bezpieczeństwo swojego zwierzaka – regularnie sprawdzaj zabawki pod kątem uszkodzeń.

 • Powinieneś mieć pewność, że Twój towarzysz nie może połknąć niczego niebezpiecznego. Dlatego przy wykonywaniu rękodzieła nie wolno używać żadnych materiałów, które mogą stwarzać ryzyko obrażeń. Należą do nich na przykład zszywki, igły, ostre małe części lub zbyt małe przedmioty, takie jak gumki.
 • Jeśli używasz kleju lub kredek, nie mogą zawierać żadnych toksyn.
 • Drobne wypadki, których się nie spodziewano, mogą się zdarzać od czasu do czasu i zwierzę może doznać obrażeń. Dopóki Twój zwierzak nie przyzwyczai się do nowej zabawki, zaleca się nadzorowanie go podczas zabawy.

Zabawki dla zwierząt: zabawki dla psów do żucia wykonane ze starych koszulek

Zabawki do przeciągania dla psów sprawiają, że pomysły na zabawki dla zwierząt domowych

Psy to kochające zwierzęta i nie bez powodu uważa się je za najbardziej lojalnych i najlepszych przyjaciół człowieka. Aby twój czworonożny przyjaciel był szczęśliwy, aktywny i zdrowy psychicznie, różne gry i zabawki dla psów są absolutną koniecznością. Nie ma na ziemi psa, który nie lubi żuć przedmiotów. Twój towarzysz jest jednym z tych talentów, które potrafią rozerwać wypchanego zwierzaka w mniej niż 30 sekund i nie masz już ochoty wydawać pieniędzy na drogie zabawki! W dalszej części pokażemy, jak w mniej niż 10 minut samodzielnie wykonać nową zabawną zabawkę dla psa!

Potrzebne materiały:

 • 1 stara koszulka
 • 1 piłka tenisowa
 • nożyce

Zrób zabawki dla psów z piłką tenisową samemu jako zabawki dla zwierząt domowych

Instrukcje dotyczące zabawek dla zwierząt:

 • Połóż koszulkę na płaskiej powierzchni i wytnij 2 paski o szerokości około 15-16 centymetrów.
 • Połóż paski jeden na drugim jak „X” i umieść piłkę tenisową na środku.
 • Teraz owinąć piłkę i zawiązać paski na dolnym pasku piłki grubym elastycznym sznurkiem, aby utworzyć ciasny podwójny węzeł.
 • Pokrój w każdy pasek tak, aby były 3 paski tego samego rozmiaru, a następnie splataj je razem.
 • Zawiąż końce, a Twoja domowa zabawka dla zwierzaka jest gotowa!

Zrób samemu zabawki do ciągnięcia dla psów

Twórz zabawki dla psów samemu Gry z pomysłami na psa

Przeciąganie jest jedną z najpopularniejszych czynności między psem a jego właścicielem. To nie tylko świetna zabawa, ale także świetny sposób na fizyczne ćwiczenia malucha i wzmocnienie zębów.

Potrzebne materiały:

 • Tkanina polarowa w różnych kolorach
 • nożyce
 • Kryterium

Zrób samemu rozdzieranie zabawek – instrukcje:

 • Aby zabawka nie stała się z czasem zbyt długa, wybierz materiał, który nie jest zbyt elastyczny.
 • Najpierw wytnij 4 paski o wymiarach 100 x 8 cm. Rozmiar może oczywiście różnić się w zależności od rasy psa i być odpowiednio większy lub mniejszy.
 • Połóż paski jeden na drugim i zabezpiecz węzłem.
 • Teraz rozłóż paski równomiernie we wszystkich kierunkach jak krzyż.
 • A teraz czas na warkocze! Umieść lewy pasek na górnym, tworząc pętlę. I tak powinieneś kontynuować: Umieść górny pasek nad prawym, a prawy nad dolnym. Następnie dolny pasek przeciągamy przez pętelkę i całość ponownie dokręcamy.
 • Powtarzaj powyższy proces, aż dojdziesz do końca. Zabawka z holownikiem trzyma się całkiem dobrze sama i nie musisz jej zabezpieczać.

Zabawki dla psów wykonane z butelek na wodę

Twórz własne zabawki dla zwierząt Twoje własne zabawki dla psów ze starych skarpet

Niektóre rasy psów po prostu uwielbiają żuć i skubać coś. Aby Twoja sofa lub stół w jadalni nie ucierpiały i trzeba było remontować swoje mieszkanie, mamy bardzo prosty i świetny pomysł na zabawki dla zwierząt domowych! Wszystko czego potrzebujesz to stara skarpetka i mała plastikowa zakładka. Wystarczy włożyć butelkę do skarpety, związać końce grubym sznurkiem i gotowe!

Gra pamięciowa z kubkiem dla psów i kotów

Pomysły na gry wywiadowcze dla psów sprawiają, że zabawki dla zwierząt domowych samemu

Szukasz łatwego sposobu na rozrywkę dla swojego psa lub kota? Gry inteligencja i pamięciowe to świetny sposób na rozwinięcie węchu, inteligencji i koncentracji zwierząt domowych.

 • Do tej zabawki potrzebujesz 3 lub więcej nieprzezroczystych kubków i smakołyków.
 • Umieść smakołyk pod jednym z kubków i pokaż kubek zwierzęciu.
 • Dodaj kolejne 2 lub 3 filiżanki i trochę je przesuń.
 • A teraz zaczyna się zabawa: zwierzak musi sam dowiedzieć się, pod którym kubkiem jest schowany smakołyk!
 • Jeśli nie masz pod ręką żadnych filiżanek, bardzo dobrze sprawdza się puszka na muffinki. Po prostu włóż trochę smakołyków do foremki, umieść na wierzchu piłki tenisowe lub coś podobnego i masz to – własną zabawkę dla psa!

Zabawki dla zwierząt: tak łatwo jest samemu zrobić wędkę dla kotów

Zatrudnianie kotów Porady gry wywiadowcze Twórz zabawki dla kotów sam

Zabawki dla czworonogów są nie tylko mile widzianą rozrywką dla czworonożnych przyjaciół, ale także mają znaczenie dla ich zachowań społecznych. Wiadomo, że koty łatwo się nudzą. Ale żebyście nie musieli co tydzień kupować nowych pluszaków ani kłębków włóczki, zebraliśmy dla Was kilka świetnych pomysłów na domowe zabawki dla kotów! Chciałbyś obudzić wrodzony instynkt łowiecki swojego kota i pobawić się razem? W takim razie wędka jest dla Ciebie idealną zabawką!

Potrzebne materiały:

 • solidny kij, taki jak gałąź lub drewniany kij
 • linia
 • Wełniane pompony, stare skarpetki, piórka, czy cokolwiek przyjdzie Ci do głowy

Stwórz własną wędkę dla kotów Zabawki dla zwierząt domowych Instrukcje DIY

Wędka do gry dla kotów Instrukcje:

 • Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest solidny kij.
 • Zawiąż sznurek mocno na końcu kija i w razie potrzeby przymocuj go taśmą samoprzylepną.
 • Na koniec przymocuj odpowiednią zabawkę do drugiego końca sznurka. Domowe pompony z wełny, piór, starych skarpet i wielu innych są do tego idealne – nie ma absolutnie żadnych ograniczeń dla Twojej wyobraźni.

Zrób sobie piłkę do gry dla kotów

Wskazówki dla kotów Samodzielne tworzenie zabawek dla kotów Zabawki dla zwierząt domowych

Koty uwielbiają mieć coś do drapania. Samodzielne zbudowanie drapaka jest dla Ciebie zbyt skomplikowane i czasochłonne? Mała piłka do zabawy wypełniona kocimiętką lub walerianą zachęca każdego kota do przytulania się i zabawy oraz zapewnia zajęcie przez co najmniej 1-2 godziny. Od Ciebie zależy, czy sam uszyjesz filcową kulkę, czy po prostu użyjesz do niej starej skarpetki.

Potrzebne materiały:

 • Filc w różnych kolorach lub stara skarpeta
 • Włókno wypełniające
 • Kocimiętka lub Waleriana
 • Nić i igła

Stwórz własne zabawki dla zwierząt Kot radzi sobie z pomysłami Zabawki dla kotów Instrukcje DIY

Instrukcje krok po kroku:

 • Wytnij dowolny kształt z filcowej tkaniny.
 • Aby stworzyć wyjątkową i wyjątkową zabawkę dla pupili, możesz na przykład dołączyć imię swojego kota za pomocą naprasowanych liter. Aby to zrobić, umieść litery na materiale i prasuj na najwyższym poziomie przez około 20-30 sekund.
 • Teraz wypełnij tkaninę lub skarpetę watą lub ryżem, dodaj walerianę lub kocimiętkę i przyszyj ciasno.

Jak możesz zająć królika??

Gry z królikami Pomysły samemu tworzą zabawki dla zwierząt

Będziesz zaskoczony, ale króliki też potrzebują regularnej aktywności. Klatka i jedzenie nie są wystarczająco blisko. Zabawka pomoże utrzymać królika w aktywności fizycznej i umysłowej oraz uniknąć nudy! Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale znudzony królik może popaść w depresję, nadwagę, a nawet zachorować. Ponieważ zęby królika stale rosną, ważne jest, aby zapewnić zwierzęciu coś do gryzienia. Ale jeśli chodzi o zabawki dla pupili, maluchy nie są szczególnie wymagające i można dla nich korzystać z szerokiej gamy artykułów gospodarstwa domowego. Czy to kilka małych gałęzi, gałązek, szyszek sosnowych, czy nawet rolek papieru toaletowego – Twój królik będzie zachwycony szybkim ich rozerwaniem!

DIY zabawki dla królików samouczek pomysły na zabawki dla zwierząt domowych

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zajęcie królika jest zrobienie zabawki z rolek papieru toaletowego. Ukryj różne ciekawostki w niektórych rolach, aby całość była jeszcze bardziej ekscytująca. Teraz wystarczy zwinąć rolki, ułożyć je w kartoniku i gotowe!

Zabawki dla zwierząt Gry z królikami do domu