majsterkowanie

Twórz pieczątki samodzielnie – 11 pomysłów na majsterkowanie z instrukcjami

Zrób pieczątki sam z gumką-kwiaty-serca-zrób to sam

Niezależnie od tego, czy chcesz ozdobić kartki okolicznościowe, koperty czy zaproszenia – możesz w zasadzie stemplować dowolne papierowe rzeczy. W tym artykule przedstawiamy kilka projektów DIY, których możesz użyć, aby uzyskać kreatywność Zrób pieczątki samodzielnie Móc. Zebraliśmy pomysły z wykorzystaniem różnych materiałów, które idealnie nadają się również do rękodzieła z dziećmi.

Zrób pieczątki samodzielnie z dostępnych materiałów

Twórz własne pieczątki z motywami drewnianego korka

Czy zazwyczaj zbierasz korki do wina na wszelki wypadek? Jeśli nie, możesz zacząć od razu, ponieważ są idealne do uchwytów na pieczątki domowej roboty! Do tych znaczków potrzebne są również drewniane rozproszone ozdoby, które można znaleźć w każdym sklepie z rękodziełem.

Twórz samodzielnie pieczątki – piękna ozdoba na kartki z życzeniami

Twórz pieczątki samodzielnie próbki projektu diy wina korka

Drewniane płytki przykleja się do jednego końca korka mocnym klejem i barwi. Ręcznie robione pieczątki są wykończone i jeszcze lepsze niż te kupione, ponieważ masz swobodę samodzielnego wyboru motywu i przy tym dobrą zabawę. Na przykład możesz urozmaicić kartkę z życzeniami za pomocą pieczątek, a nawet zrobić ją samodzielnie. Za pomocą stempli z korka możesz upiększyć papier do pakowania lub ozdobić własnoręcznie wykonane pudełko upominkowe i nadać im osobisty charakter. Wymieszaj farbę z niewielką ilością wody, aby motyw był dobrze widoczny na papierze, a kontury Twojego motywu pozostały czyste. Jeśli przypadkowo wymieszałeś trochę więcej wody, odłóż stempel i poczekaj chwilę, aż farba trochę wyschnie. Spróbuj, to naprawdę szybkie i proste! Nawiasem mówiąc, możesz po prostu stworzyć znaczki korkowe z korków do wina. W zależności od wybranego motywu figurki można wydrapać nożem bezpośrednio w korki. Jeśli dzieje się to szybko lub jeśli wybrane motywy są proste i bez dużej ilości ozdób, to świetny sposób na pieczątkę.

Pieczątki DIY wykonane z kamieni i gumy piankowej

Zrób pieczątki samemu kamienie-gąbka-guma-kolorowe-zrób to sam

Jeśli chcesz ozdobić papier do pakowania za pomocą stempli korkowych, masz możliwość stworzenia w mgnieniu oka rolek stempli, dzięki którym możesz łatwo i szybko ozdobić większe powierzchnie. Możesz wyciąć pożądane motywy z gumy piankowej i tym razem przykleić je wokół korka od wina. To samo dotyczy wzorów, które rysujesz bezpośrednio w korku. Następnie wywierć korki i wsuń kredkę przez otwór, który możesz wykorzystać jako uchwyt. Aby Twoje dziecko mogło zwinąć znaczek na papierze. Wspaniałe kolorowe wzory można również stworzyć na papierze, jeśli przykleisz wełnianą nitkę wokół korka. Masz pewność, że papier do pakowania będzie niepowtarzalny, a odbiorca to doceni.

Kamienne stemple nie są tak powszechne, ale są szybkie w wykonaniu i świetnie wyglądają. Wszystko czego potrzebujesz to małe szablony z gumy piankowej i oczywiście kamienie, które możesz znaleźć nawet na zewnątrz. Przyklej naklejki na kamienie, pokoloruj je poduszką z tuszem i zacznij stemplować.

Podziękuj pieczątką

Zrób pieczątki sam-dekoruj-torby-drewniane-kostki-napis

Znaczki z napisem są świetne! Przedstawiamy pomysł wykonania pieczątki z napisem „Dziękuję!”. Jest idealny na weselne przysługi lub po prostu, aby pokazać swoją wdzięczność. Potrzebne materiały to:

– guma do rzeźbienia

– Nóż do rzeźbienia

– Ołówek

– Gumka do mazania

– Biały papier

– poduszka z tuszem

– nóż

– drewniane kostki

– mocny klej

Zrób pieczątki samodzielnie – instrukcje rzeźbienia

pieczęć-zrób-samoznaczony-instrukcje-zrób-zrób-to-sam-kroki

Najpierw na białej kartce papieru napisz żądany napis ołówkiem. Następnie umieść arkusz stroną zadrukowaną w dół na gumce i wygładź go gumką. Ostrożnie wyjmij arkusz i powtórz, jeśli to konieczne. Teraz zacznijmy rzeźbić! Najpierw usuń rogi, a następnie wytnij napis. W tym celu użyj noża i noża do rzeźbienia. Kiedy skończysz rzeźbić, odkurz gumę i przyklej ją do drewnianej kostki. Na koniec zanurz go w poduszce z tuszem i wypróbuj pieczątkę.

Guma piankowa na drewnianych klockach – samodzielnie wykonuj pieczątki

stempel-zrób-sam-bloki-drewniane-guma-piankowa-różne-kształty

Możesz również wykonać pieczątki dla dzieci z gumy piankowej z drewnianymi klockami. Jeśli nie chcesz kupować gotowych szablonów, możesz samodzielnie wyciąć kształt z arkuszy gumy piankowej. Tak wyglądają Twoje pieczątki ręcznie, co dodaje uroku. Do pieczątek dzieci potrzebne są arkusze gumy piankowej, drewniane klocki, klej i długopis. Narysuj wybrany kształt długopisem i wytnij go. W przypadku znaczków samochodowych możesz użyć zabawki samochodowej jako modelu. Na koniec przyklej wycięte formy stroną do pisania w dół na drewniane klocki. Znaczki są gotowe do gry. Podaruj swoim dzieciom filc z farbą do tekstyliów, który posłuży jako podkładka pod tusz i zwykły papier lub tkanina do stemplowania.

Twórz samodzielnie znaczki dla dzieci – materiały i instrukcje

pieczątka-zrób to sam-materiały-instrukcje-gąbka-guma

Dzięki samodzielnie wykonanym znaczkom możesz oczywiście nie tylko stemplować pocztówki i koperty, ale także ozdabiać tkaniny, urozmaicać koszulki i ozdabiać torby z tkaniny lub poszewki na poduszki. Podczas gdy zwykła poduszka z tuszem wystarcza do ozdabiania małych przedmiotów, w przypadku większych projektów musisz użyć kolorów wodnych lub plakatowych. Możesz pomalować motywy pędzlem i wybranym kolorem. Ważne jest, aby pracować szybko, aby farba nie wysychała na większej powierzchni. Jeśli chcesz upiększyć torbę z tkaniny, warto zaopatrzyć się w pędzel z włosia i farbę do tkanin. Najpierw umieść kawałek kartonu między warstwami worka, aby farba do stempli nie przeniosła się na drugą stronę. Jeśli już pomalowałeś motyw gumy piankowej farbą, możesz nanieść motyw na tkaninę. Niech farba dobrze wyschnie.

Dzieci lubią bawić się znaczkami

Zrób to sam-zrób-dzieci-drewniany-piankowy-gumowo-drewniany blok

Możesz użyć gumy piankowej i drewnianych klocków, aby stworzyć urocze małe domki z dziećmi, dzięki którym możesz tworzyć wspaniałe zdjęcia. W tym celu również zatrzymaj drewniane kliny na gumie piankowej i wytnij kilka prostokątów. Przyklej prostokąty na drewniane klocki, a następnie wytnij domy. Teraz możesz rysować okna, drzwi i dachówki, a pieczątki są gotowe. Teraz Twoje dzieci mogą wcisnąć własnoręcznie wykonane pieczątki na poduszkę z tuszem i rozpocząć stemplowanie. Za pomocą pieczątki można stworzyć obraz miasta na białej kartce papieru. Za pomocą kolorowych pisaków dzieci mogą również rysować w słońcu, chmurach czy gwiazdach i tworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki. Pieczątki chałupnicze można oczywiście wykorzystać przy wielu okazjach. Można nie tylko zaprojektować wspaniałe obrazy, ale także stworzyć kochające kartki z życzeniami ze znaczkami.

W poniższym filmie znajdziesz krótkie instrukcje, jak samodzielnie wykonać pieczątkę serca:

Twórz samodzielnie znaczki listowe

znaczek-zrób-to-sam-listy-styropianowe-napis-zrób-zrób-to-sam

Z literek wykonanych z pianki możesz samodzielnie wykonać proste pieczątki. Dobrze przylegają do styropianu, ale trzeba uważać, aby nie przykleić liter do góry nogami. Styropian można znaleźć w wielu opakowaniach do sprzętu AGD i tym podobnych, ale jeśli nie przebywałeś w domu, możesz użyć tutaj również drewnianych kostek. Pieczątki listowe są odpowiednią zabawką dla dzieci, które dopiero uczą się alfabetu.

Gumki Carve – pieczątki DIY

pieczątka-zrób-to-sam-instrukcje-materiały-gumki-obcinak

Niedrogim pomysłem na samodzielne wykonanie pieczątek jest użycie gumek. Są tanie i można na nich wyrzeźbić różne wzory lub symbole. Narysuj na nim wybrany element i wytnij go nożem i nożem do rzeźbienia. Jeśli nie masz noża do rzeźbienia, możesz go zastąpić zmywaczem do skórek.

Twórz kolorowe pieczątki samodzielnie farbą akrylową

pieczęć-zrób to sam-gotowy-kolorowy-wzór

Gotowe gumki można również pokolorować farbą akrylową. Wypróbuj samodzielnie wykonane pieczątki i wykorzystaj je do pięknych dekoracji na listach lub kartach. Abyś mógł wygodnie stemplować, dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w uchwyt do samodzielnie wykonanej pieczątki. Wystarczy przykleić rzeźbioną gumkę do drewnianej rączki stempla.

Zrób samodzielnie pieczątki z ziemniaków

pieczątka-zrób-to-sam-wycinaki-do-ziemniaków-kolor

Czy wiesz, że możesz sam zrobić pieczątki z ziemniakami? Przedstawiamy ten zabawny, ale praktyczny pomysł, który możesz wypróbować razem z dziećmi. Do tego projektu DIY potrzebne będą ziemniaki, noże, foremki do ciastek, farba akrylowa i pędzle. Stempel ziemniaczany może być również użyty kilka razy z rzędu. Jeśli drukowanych jest wiele kolorów, możesz po prostu opłukać ziemniaka pod zimną wodą, wysuszyć ręcznikiem papierowym i użyć go ponownie.

Robić pieczątki z ziemniaków razem z dzieckiem

papier do pakowania pieczęci zrób to sam

Najpierw ziemniaki należy pokroić w grubsze plastry. Następnie stemple można wyciąć za pomocą foremek do ciastek. Możesz więc samodzielnie wykonać popularne stemple w kształcie serca lub inne kształty, takie jak gwiazdy, motyle lub kwiaty. Alternatywnie możesz przeciąć ziemniaka na pół i wcisnąć foremkę głęboko w ziemniaka. Gdy kształt jest nadal na swoim miejscu, możesz użyć noża, aby wyciąć krawędź ziemniaka do kształtu. Dzięki temu Twoje dziecko może wygodnie trzymać w dłoni samodzielnie wykonaną pieczątkę. Gotowy stempel ziemniaczany posmaruj farbami akrylowymi i razem z dzieckiem udekoruj kartkę papieru.

Urozmaicić papier pakowy własnoręcznie wykonanymi pieczątkami

Zrób-to-sam-zrób-papier-pakowanie-znaczki-zrób-to-sam

Możesz użyć ostemplowanego papieru jako opakowania prezentów na przyjęcia i urodziny. W ten sposób Twoje prezenty będą miały piękny, ręcznie robiony wygląd, który docenią bliscy przyjaciele i dzieci.

Zrób samodzielnie pieczątki ananasowe za pomocą zestawu pieczątek

pieczątka-zrób-to-sam-zestaw-gumowy znaczek-ananas-lniana tkanina

Domowe pieczątki można również wykonać za pomocą zestawu. Można w nim znaleźć gumki do rzeźbienia, różne szablony oraz niezbędne narzędzia. Gotową pieczątką możesz ozdobić lnianą ściereczkę do kuchni np. małymi ananasami.

Zrób pieczątki z kapsli i gumy piankowej, aby zrobić samemu

zrób-swój-stempel-korona-czapki-klej-pianka-guma

Jako kolejny pomysł przedstawiamy stemple z kapslami i gumą piankową, które można majsterkować przy wyciętych z pianki formach lub zakupionych.

Rękodzieło z dziećmi – pieczątki i urozmaicenie podstawek

zrób-swój-dziecięca-dekoracja-podstawki-kolorowe-kubki

Dzięki samodzielnie wykonanym pieczątkom możesz nadać zwykłym podstawkom indywidualny projekt wraz z dziećmi. Wszystko czego potrzebujesz to podkładka z tuszem i pomoc malucha.

Wykonaj samodzielnie pieczątki z korka i gumy piankowej – instrukcje

Zrób Swój Własny Pieczęć-Instrukcje-opakowania-gumy-piankowej

Możesz samodzielnie wykonać piękne pieczątki z różnymi motywami. Do naszego ostatecznego pomysłu potrzebne będą arkusze korka, guma piankowa i pistolet do klejenia na gorąco. Wytnij arkusz korka w odpowiednim rozmiarze, uformuj gumę piankową tak, jak lubisz lub z motywem w jodełkę, jak pokazano na zdjęciach, i przyklej do arkusza za pomocą gorącego kleju.

Urozmaicić papier pakowy z motywem chevron

znaczek-zrób-to-sam-papier-do-tłoczenia-chevron

Jak już pokazano, papier do pakowania można urozmaicić stemplami. Posmaruj ceratę farbą akrylową według własnych upodobań i użyj jej jako podkładki pod tusz. Udekoruj papier do pakowania pieczątką i poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie. Zachowaj własnoręcznie wykonane pieczątki, aby wykorzystać je do pakowania świątecznych prezentów.