majsterkowanie

Turbina wiatrowa Tinker – 8 prostych pomysłów wraz z instrukcjami

Wiatraczek majsterkować pomysły papier-dzieci-scrapbooking-rzemieślniczy papier-zrób to sam-linijka-słomka-dekoracja-zabawki

Popularne zabawki XIX wieku były po prostu wykonane z papieru lub drewna. Kto w czasach wielkich gier ulicznych? Tinker turbina wiatrowa szczególnie dobrze zaimponował swoim przyjaciołom. Nie tylko przedmiot nostalgii z dzieciństwa, ale także magiczny dekoracyjny lub kreatywny dodatek do włosów, to nieskomplikowany pomysł na zrobienie tego samemu. Narzędzia i materiały użyte do tego można znaleźć w następnej szufladzie w domu. Niniejszym przedstawiamy 8 pomysłów na zrobienie wiatraków z papieru i różnych materiałów.

Materiały i narzędzia do majsterkowania dla turbiny wiatrowej

Wiatraczek majsterkować pomysły materiały-scrapbooking-papier-słomki-igły-ołówek-nożyczki-linijka

Każdy ma w domu narzędzia, których potrzebuje do takiego projektu:

  • nożyczkami lub nożem
  • Karton do wycinania szablonów
  • Słomkowy lub drewniany kij do rączki
  • Szpilki do mocowania
  • Linijka i ołówek
  • Tektura z motywem, papier do scrapbookingu lub inny w zależności od wybranego pomysłu.

Wiatraczek ze względu na swoją prostotę sprawia przyjemność w wykonywaniu rękodzieła z dziećmi, rozwija ich kreatywność i zręczność. Kolorowy efekt urzeka swoim wirującym ruchem w powietrzu, skłania do obserwowania przyrody i pozwala szczęśliwie bawić się wiosennym wiatrem w Twoim ogrodzie.

Wiatraki Tinker tworzą relaksującą atmosferę

Pomysły na majsterkowanie Wiatraczek papier-dekoracja-impreza-niebiesko-czerwono-biało-szklana-torba-prezent

Kombinacje kartonu z motywami i kartonu jednokolorowego można dobrze stworzyć, jeśli tworzysz dekoracje prezentów i stołów z wiatrakami. Wybierz pasujące kolory i wzory w zależności od tematyki festiwalu, jak pokazano powyżej. Czerwony, niebieski i biały to idealne trio kolorystyczne na przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Biżuteria szklana wykonana jest z papieru próbnego w kolorze ziemi z białym tyłem.

Pomysł na wtyczki ogrodowe z plastikowymi wiatrakami

Pomysły na majsterkowanie Wiatraczek-plastikowy-ogród-dekoracja-wtyczka ogrodowa-DIY-wodoodporna-niebiesko-czerwono-fioletowa

Turbiny wiatrowe doskonale nadają się jako ozdoba ogrodu, ponieważ są po prostu obracane przez wiatr. Można go wykorzystać do wykonania ładnych wtyczek ogrodowych, które tworzą zabawne akcenty na zewnątrz. W ogrodzie należy znaleźć odpowiednie miejsce na turbiny wiatrowe, gdzie jest odpowiedni przeciąg. Miejsca osłonięte od wiatru są zatem uważane za nieodpowiednie dla takich dzwonków wietrznych.

Do wykonania wiatro- i wodoodpornych korków ogrodowych używamy tworzywa sztucznego z kolorowych teczek, pinezek lub pinezek w dopasowanych kolorach oraz drewnianych patyczków o długości około 1 metra. Poniżej znajdują się proste instrukcje, jak zrobić turbinę wiatrową z plastikowego folderu.

Świetny pomysł – wykorzystać plastikową teczkę jako materiał do rękodzieła 

Pinwheel majstrować pomysły plastikowe-instrukcje-DIY-niebieski-kwadrat-linijka-narożniki-pinezki

Z każdej okładki plastikowej teczki wycięty jest kwadrat – kształt klasycznej turbiny wiatrowej. Z każdego rogu wykonuje się cięcia ukośne do dwóch centymetrów od środka. Jak pokazano, dziurkacz jest wybijany w 4 przeciwległych rogach 45° za pomocą stempla. Następnie te rogi układa się jeden na drugim z otworami pośrodku i mocuje do drewnianego patyczka. Możesz użyć pinezki, aby przypiąć turbinę wiatrową na miejscu i trochę kleju, aby przymocować ją do drewnianego patyczka.

  Wiatraczki w pastelowych kolorach jako dekoracje imprezowe w ogrodzie

Wiatraczek-majstrowanie-pomysly-papier-dzieci-urodziny-dekoracja-DIY-pastelowe-kolorowe-ogrodzenie

Dzięki temu pomysłowi możesz ozdobić nudne ogrodzenie w pięknych kolorach. W tym celu należy wykonać kilka turbin wiatrowych w dowolnym kolorze i przymocować je do ogrodzenia za pomocą drutu lub drewnianych patyczków. W ten sposób możesz samodzielnie wykonać dekoracje na przyjęcie w ogrodzie zamiast kupować gotowe dekoracje. Niech wiatr rozbawi Twoich gości!

Ze szlachetnym akcentem w centrum

Wiatraczek-majstrować-pomysły-papier-impreza-ogród-dekoracja-vintage-zrób-to-sam-dżetów-słomy

Jeśli naprawdę chcesz zrobić piękne ozdoby na specjalne okazje z wiatrakiem, pinezki kryją doklejone dodatki w pasujących tonach – róże, guziki, cyrkonie itp. Pomysły są po prostu nieskończone i można je dopasować do każdej okazji i do każdego tematu. Tylko upewnij się, że kolor i wzór środkowego elementu pasują do twojego wiatraczka. W ten sposób wykańcza się domową dekorację.

6-punktowa turbina wiatrowa – jak 1-2-3

Wiatraczek-macierzyciel-pomysly-papier-dekoracje-stolik-garnek-zabawki dla dzieci-rozowy-zolty

Turbiny wiatrowe mają różne rozmiary i kształty, dlatego można je modyfikować na różne sposoby. Oprócz typowego projektu z 4 punktami są też takie, które mają 6 lub więcej punktów. Jeśli chcesz zrobić taką turbinę wiatrową, najłatwiej to zrobić za pomocą odpowiedniego szablonu. Wydrukuj poniższy szablon, połóż go na arkuszu tektury rzemieślniczej w zabawnych kolorach, wytnij kształty i połącz ze sobą 6 sztuk.

Szablon do 6-punktowej turbiny wiatrowej

Wiatraczek-majstrować-pomysły-szablon-papier-wycinany-dziurkacz-dziurka

Instrukcje samodzielnego wykonania w 4 krokach

Wiatraczek-majstrować-pomysły-papier-scrapbooking-próbka-papieru-zrób-sam-instrukcje-pin-taśma klejąca-drewniany kij

Postępuj zgodnie z tymi nieskomplikowanymi instrukcjami, jeśli podobały Ci się 6-ramienne wiatraczki jako wtyk do doniczki lub zabawny prezent dla dzieci. W podanym przykładzie elementy papierowe są przymocowane do drewnianego patyczka za pomocą szpilki i taśmy klejącej. W przypadku mniejszych modeli możesz nawet poddać recyklingowi patyczki do lodów i samodzielnie wykonać zrównoważoną dekorację.

Girlanda 3D należy do dekoracji ogrodowej

Wiatraczek-macierzyciel-pomysly-plastikowy-rozowy-bialy-paski-ogrod-impreza-dekoracyjna-smycz

Jeśli szukasz pięknych pomysłów na dekoracje na imprezę DIY, to znalazłeś to tutaj. Odśwież przyjęcie w ogrodzie za pomocą łańcucha kolorowych, plastikowych wiatraków – przeciągnij linię przez środek każdego koła i pozwól mu wisieć na kwadracie. Jeśli jest wiatr, turbiny wiatrowe są obracane i tworzą zabawne efekty na zewnątrz. W tym projekcie możesz wykonać dowolną liczbę turbin wiatrowych w różnych rozmiarach i użyć ich jako dekoracji. Dopasuj kolory do reszty dekoracji, aby stworzyć ładny ogólny obraz.

Owiń słomkę kokardkami i użyj jej jako uchwytu

Wiatraczek-majstruje-pomysly-papier-slomkowy-dzieci-dekoracja-dekoracja-stól-przyjęcie-urodziny-pastelowe-kolory

Przy wykonywaniu lekkich dekoracji stołów wiatraki najczęściej mocuje się na słomkach. Do tego jednak koła powinny być mniejsze i wykonane z lekkiego materiału. Papier jest w tym przypadku dobrym wyborem. Dany wzór w pastelowych tonacjach szczególnie dobrze komponuje się z baby shower lub urodzinowymi przyjęciami dla dzieci.

 Imprezowicze lubią to jaskrawo kolorowe!

Wiatraczek-maciciel-pomysly-papierowe-slomki-dzieci-impreza-urodziny-rozowy-niebieski-kolorowy

Jednak turbiny wiatrowe nadają się nie tylko do dekoracji balkonów czy ogrodów, ale także do dekoracji stołów. Możesz go użyć do ozdabiania prostych słomek do picia i kreatywnego ich projektowania. Dzięki różnym kolorom możesz tworzyć wspaniałe kombinacje i wzory, które tworzą nastrojową dekorację. Jeśli chodzi o wybór materiałów i kolorów do wytwarzania wiatraków, różnorodność jest niewiarygodnie duża. Wprowadza nie tylko wesoły nastrój, ale także nadaje ozdobom stołu zabawny akcent.

Maki z czerwonej tektury

Wiatraczek-majstrować-pomysły-papier-mak-instrukcje-czerwona-słomka-wazon-dekoracja

Te kwiaty 3D można łatwo zrobić z pary wiatraków, które są połączone do tyłu za pomocą zacisku ćwieków. Aby uzyskać odpowiedni kwiecisty kształt, możesz użyć szablonu z zaokrąglonymi końcówkami zębów. Możesz ozdobić wazony z kwiatami i ułożyć kreatywne kompozycje kwiatowe ręcznie robionymi papierowymi kwiatami. Wiecznie świeże bukiety kwiatów wspaniale nadają się jako dekoracja mieszkania lub balkonu i można je majstrować w różnych kolorach.

Wiatraczek-majstrowanie-pomysly-papier-mak-instrukcje-czerwone-rogy-szpilki-spinanie-spinacz

Aby uzyskać mak, potrzebujesz w sumie dwóch czerwonych turbin wiatrowych tej samej wielkości. Najpierw powinieneś zrobić wiatraczek z kwadratowej kartki papieru, postępując zgodnie z instrukcjami na obrazku. Następnie majsterkuj przy drugiej turbinie wiatrowej i połącz je razem za pomocą zacisku sztyftowego tak, aby cele górnej turbiny wiatrowej znalazły się między celami dolnej turbiny wiatrowej. Teraz mak jest gotowy.

Jeśli nie chcesz robić z wiatraków maków, ale także innych kwiatów, użyj kartonu w różnych kolorach – pudrowy róż dla róż, mocny żółty dla słoneczników. Możesz również użyć papieru z wzorem lub samodzielnie pomalować różne motywy na białym papierze.

Zbuduj turbinę wiatrową i postaw na zrównoważony rozwój

Wiatraczek-majstrowanie-pomysly-plastikowe-butelki-zwierzeta-DIY-balkon-ogród-dekoracja-gorący klej

Jeśli chcesz zrobić turbinę wiatrową, zamiast papieru możesz poddać recyklingowi różne materiały. Na przykład zabawne turbiny wiatrowe mogą być wykonane z różnych butelek PET, które są używane jako akcenty w projektowaniu ogrodu lub balkonu. Takie projekty sprawiają, że dzieci są szkolone w ideach ochrony przyrody i nadal służą jako prosty anemometr.

W tym projekcie można wykorzystać butelki PET o dowolnym rozmiarze i kolorze i przekształcić je w nastrojowe dzwonki wietrzne. Każdą butelkę należy najpierw przeciąć na pół. Turbiny wiatrowe mogą być wykonane z obu części. Teraz wytnij nożyczkami poszczególne łopatki wirnika i powoli zginaj je jedna za drugą i ustaw w żądanej pozycji. Następnie wkręć otwór w zaślepce, aby turbina wiatrowa mogła się obracać.

Dekoracja balkonu wykonana z butelek PET

Wiatraczek-majstrowanie-pomysly-plastikowe-butelki-zwierzeta-DIY-balkon-dekoracja-ogrodu

Jeśli używasz przezroczystych butelek PET, możesz je pomalować na wybrany kolor i zaprojektować indywidualnie. Dzięki kilku turbinom wiatrowym możesz stworzyć piękną dekorację balkonu, która z pewnością przyciągnie uwagę sąsiadów.

Tinker Wiatraczki jako akcesoria do włosów z radosnym nastrojem

Wiatraczek-majtki-pomysły-filcowe-opaska do włosów-zrób to sam-guzik-różowo-okrągła elastyczna

Niech wiatr bawi się we włosach. Ale daj mu odpowiednią zabawkę. Delikatny wiatraczek może być wykonany z dwóch warstw materiału i ozdobiony pięknym guzikiem na środku. Odpowiednimi do tego materiałami są filc lub sztuczna skóra na zimę oraz jedwab lub bawełna na wiosnę i lato. Kolorowy duet akcesoriów do włosów zależy od Twojej wyobraźni.

Pełna instrukcja znajduje się tutaj: 1. Turbina wiatrowa wykonana z plastikowego folderu

2. 6-punktowa turbina wiatrowa

3. Maki