majsterkowanie

Tinker statki z dziećmi – 17 kreatywnych i letnich pomysłów na rękodzieło

statki majstrują z dziećmi naturalne materiały-tratwa-kwiaty-liście

Dni stają się coraz dłuższe i coraz więcej czasu spędzasz z dziećmi na świeżym powietrzu. Dzieci lubią pluskać się w wodzie, czy to w morzu czy w basenie latem, czy też w wannie lub tonie w chłodne dni. Szukasz świetnych pomysłów na rzemiosło związane z wodą, możesz na przykład Tinker statki z dziećmi. W tym artykule znajdziesz świetne i łatwe projekty statków, żaglówek i tratw wykonane z różnych materiałów, które możesz wykonać w domu ze swoimi dziećmi.

Twórz piękne statki z dziećmi z drewna, wosku, papieru i innych wspaniałych materiałów

statek-dzieci-butelki-plastik

Naszym pierwszym projektem tworzenia statków z dziećmi jest ta wspaniała żaglówka wykonana z pustych plastikowych butelek. Kiedy Twoje dzieci ślizgają się po łódce po falach morskich, zaleca się przymocowanie długiego sznurka, aby żaglówka nie zniknęła i można ją było łatwo utrzymać. Łatwiej też sterować statkiem za pomocą liny. Potrzebny będzie również wodoodporny klej, aby skleić ze sobą dwie plastikowe butelki, drewniany szpikulec i guma piankowa lub kawałek plastikowej torby na żagiel. Możesz owinąć statek szerokim kawałkiem gumy piankowej. Pozwól swoim dzieciom puścić wodze fantazji i udekoruj żaglówkę do woli. Majsterkowanie na statku pirackim lub statku wikingów, a może nawet z kapitanem, będzie świetną zabawą dla najmłodszych.

karton-opakowanie-łódź-guma piankowa

Nie tylko puste butelki PET są odpowiednim materiałem do recyklingu do tworzenia statków z dziećmi. Wodną zabawę dla najmłodszych gwarantują własnoręcznie wykonane łódki z pustych tetrapaków, plastikowych opakowań lub puszek. Materiały te są wodoodporne i oferują różne opcje projektowania, dzięki czemu powstają piękne statki dla dzieci w każdym wieku. Z pustego opakowania po mleku możesz zrobić piękny parowiec lub marynarza z dzieckiem i pozwolić mu jeździć na świeżym powietrzu lub w wannie.

Crafting z 2-letnimi dziećmi – 20 pomysłów z różnych materiałów

Rękodzieło z dziećmi na dworze – 18 kreatywnych pomysłów na wolny czas

Rękodzieło z dziećmi jesienią & na Halloween z dowolnymi materiałami

plastik-łódka-papier do pakowania-majstrowanie

Dobrze wypłucz opakowanie tetra i wytnij jeden długi bok nożem rzemieślniczym. Pozwól dziecku pomalować opakowanie farbami akrylowymi. Jeśli chcesz zaprojektować parowiec, możesz wykonać małe pudełka na komin i kabiny i umieścić je w pustym opakowaniu. Gdy Twoje dziecko zdecyduje się na żaglowiec, możesz użyć drewnianego patyka do wykonania masztu, mocując go za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. Możesz zrobić żagiel z tkaniny lub Tyveku. Oczywiście Twoje dziecko może ozdobić i pomalować żagiel według własnego uznania. Jeśli chcesz robić mniejsze statki z dziećmi, plastikowe pojemniki, takie jak opakowania na serek śmietankowy, są odpowiednim materiałem rzemieślniczym. Dla lepszego trzymania gotowy żagiel można włożyć do korka i przykleić do łodzi.

żaglówka-pianka-dzieci- majstrować

Kolejnym materiałem rękodzielniczym, z którego bez większego wysiłku można wykonać wspaniałe łodzie i żaglówki, jest styropian. Jeśli Twoje dziecko jest zapalonym kolekcjonerem statków, możesz wyciąć kadłub i żagle w pożądanym kształcie i rozmiarze ze styropianowego arkusza. Twoje dziecko może pomalować poszczególne części statku, a następnie z Twoją pomocą złożyć je w całość. Wspaniały statek styropianowy jest doskonałą ozdobą pokoju dziecinnego i może ozdobić zarówno półki, jak i biurko. Dla tych z Was, którzy są technicznie uzdolnieni i chcą eksperymentować, macie możliwość zbudowania statku z systemem napędowym. Dętka z napompowanym balonem sprawia, że ​​łódka płynie szybko.

Tinker wysyła z dziećmi i organizuje ekscytujące gry

papier-pływanie-makaron-statki-dzieci-woda

Z pływającego makaronu można również zrobić małe statki z dziećmi, które są bardzo przydatne dla dzieci na basenie lub w morzu. Możesz wyciąć plastry z makaronu pływackiego w różnych kolorach lub pokroić makaron wodny na pół i pokroić kawałki do pożądanej wielkości. Przyklej drewniany szpikulec lub patyk do lodów i zrób żagle z papieru lub gumy piankowej. Statki są gotowe w mgnieniu oka. Mogą służyć do organizowania zabawnych gier na wakacjach lub na przyjęciu urodzinowym. Stwórz dwie drużyny i umieść łódeczki z makaronem basenowym na krawędzi zbiornika wodnego. Teraz dwóch graczy może rywalizować ze sobą w rywalizacji statków. Celem gry jest bycie pierwszym, który sprowadzi własną łódź na przeciwną stronę, mocno dmuchając.

pływanie-noodle-żagiel-pirat-statek-duży

Wspaniali asystenci pływania mogą być również wykorzystani do stworzenia gigantycznych tratw, które zamieniają morze lub kryty basen w niezapomniane miejsce, w którym mali kąpiący się mogą pluskać się i bawić. Z kilku całych makaronów basenowych można zrobić z dziećmi wspaniałą tratwę piracką. Aby to zrobić, musisz związać razem makaron basenowy i stworzyć żagiel z plastikowych prętów i kawałka materiału. Zapraszamy do organizowania emocjonujących konkursów dla dzieci, które sprawią, że kąpiel będzie jeszcze bardziej niezapomniana. Z własnoręcznie zrobionymi pływającymi tratwami i kolejnym wodnym makaronem jako wiosłem, dzieci szczęśliwe przybędą na drugi brzeg.

woskowe-żaglówki-papierowe-dzieci

Możesz również użyć wosku do stworzenia statków z dziećmi na lato. Czy już zgadłeś, skąd pochodzi czerwony wosk? Prawdopodobnie znasz ser Babybel, który jest owinięty warstwą wosku. Zamiast wyrzucać wosk po jego spożyciu, możesz go użyć w różnych projektach rzemieślniczych. Wystarczy rozgrzać wosk w dłoniach i uformować małe łódeczki. Na przykład, twoje dzieci mogą bawić się tonącymi statkami z woskowymi łodziami. Zasadę tej gry można wywieść z jej nazwy. Każdy gracz próbuje zatopić łódź przeciwnika rzucając kamieniami. Przeciwnicy bombardują przeciwników małymi kamieniami. Czyja łódź pływa najdłużej, zostaje ogłoszona zwycięzcą.

gąbka gumowa wykałaczka z korka

Kolejnym świetnym materiałem do budowy małej łodzi, która dobrze pływa i nie tonie ze względu na mniejszą gęstość, jest korek. Z pewnością w twoim gospodarstwie domowym będą korki do wina, których możesz użyć do tego wspaniałego i prostego pomysłu na rzemiosło. Do małej łódki z korka potrzebne są trzy korki do butelek, które łączy się dwiema lub trzema gumkami. Do masztu możesz wbić wykałaczkę w środkowy korek. Jeśli robisz rękodzieło dla i z małymi dziećmi, zamiast wykałaczek możesz użyć patyczka do lodów. Brakuje tylko żagla, który wycinasz z papieru, tkaniny lub gumy piankowej w kształcie trójkąta i przebijasz wykałaczką.

korko-tratwa-drewniany szpikulec-żagle

Możesz użyć korków do wina, aby zrobić małe tratwy z bliskimi, które z łatwością przesuwają się po falach. W tratwach zawsze jest coś żądnego przygód, a dzieci będą naprawdę cieszyć się ich tworzeniem i zabawą w wodzie. Najpierw użyj małego wiertła, aby wywiercić 12 korków wzdłuż i na krótszym boku, tak aby można było połączyć wszystkie korki w czterech rzędach po trzy korki każdy za pomocą drewnianych patyczków.

patyczki do lodów-tratwa-żagle-korek-majstruje

Teraz można przyciąć gumę piankową lub tekturę na wymiar bez korka i przykleić go do korka i ewentualnie również przymocować gwoździami ryżowymi. Umieść maszt w środkowym korku i przymocuj żagiel z papieru lub Tyveku, który dzieci mogą zaprojektować według własnego gustu.

kartony na jajka-łódki-zabawki-żagle

Jeśli chcesz, możesz sprawić, że własnoręcznie wykonane statki będą bardziej realistyczne i zdobyć niezbędną załogę. Na przykład możesz stworzyć kapitana z pustej rolki papieru toaletowego. Dzieci mogą pomalować tekturową tubę na dowolny kolor i przykleić papierowe ramiona do boków. Kulka z gumy piankowej służy jako główka, którą dzieci nadają twarzy.

statki-łodzie-słomki-plastikowe talerze

Latem lub w deszczowe dni można zrobić wiele pięknych statków z dziećmi, nawet jeśli nie masz w domu zbyt wielu materiałów do rękodzieła, a sklepy z rękodziełem są już zamknięte. Uwolnij swoją kreatywność i użyj jednorazowych talerzy wykonanych z aluminium i plastiku oraz projektuj kolorowe tratwy ze słomek.

statek-papier-dzieci-woda

Możesz składać małe statki z papieru ze swoimi dziećmi. Papierowe łodzie, które wszyscy znają, można bardzo szybko złożyć przy odrobinie praktyki i są bardzo fascynujące dla dzieci. Statki, które są zrobione ze zwykłego papieru, chłoną wodę i często schodzą pod wodę. Tak zwany aquapaper jest teraz dostępny w sklepach dla ładnych statków origami.

statki-majster-dzieci-biżuteria-papierowa

Papier aqua to wodoodporny papier, który może pływać bez wchłaniania wody. Papier jest biały, ale można go dowolnie pomalować odpowiednimi farbami wodoodpornymi. Nawet małe dzieci szybko rozumieją i zapamiętują instrukcje krok po kroku i wkrótce same będą składać bardziej skomplikowane statki z papieru.

tratwa-drewno-druciarz-tkanina-umywalka

Jeśli chcesz zrobić drewnianą tratwę z żaglem z dziećmi, potrzebujesz suchych prostych gałęzi, które przycinasz na taką samą długość. Połóż kilka gałązek obok siebie i owiń je długą nitką, krzyżując nić za każdą gałązką. Następnie przymocuj jeszcze dwa oczka na spodzie tratwy.

gałązki-drewno-tkanina-nożyczki-drewniaczka-tratwa

Teraz możesz przymocować maszt na środku drewnianej tratwy. W jego górnej części można związać dwie dłuższe nitki i kilkakrotnie owinąć je wokół drewnianego słupa. Możesz przywiązać końce nici do wystających końców gałęzi poprzecznych na spodzie tratwy. Do żagla można użyć kawałka materiału lub papieru. Jeśli chcesz zaprojektować łódź wyłącznie z naturalnych materiałów, do żagla możesz użyć większych liści drzew.

statki-dekoracja-drftwood-tkanina

Ładne statki, które tworzą wakacyjny i plażowy nastrój w Twoim mieszkaniu i są miłym pomysłem na dekorację, to statki wykonane z drewna wyrzuconego przez morze, które już przyniosłeś ze sobą z plaży lub ze spaceru. Możesz zaprojektować kadłub z jednego, większego kawałka drewna dryfującego lub uformować kilka małych kawałków w pożądany kształt. Twoje dzieci mogą udekorować piękną żaglówkę piaskiem, kamieniami i muszlami i zamienić ją we wspaniałe wspomnienia z wakacji.

uchwyty do lodów z drewna

Kolejnym świetnym pomysłem na tworzenie statków z dziećmi jest ten wyjątkowy model wykonany z patyczków do lodów. To doskonały sposób na ponowne użycie patyczków do lodów, zwłaszcza na nadchodzące lato. Po prostu przyklej patyczki do lodów obok siebie za pomocą pistoletu do klejenia i pozwól dzieciom aktywnie wspierać Cię i wyczarować swój własny model.