majsterkowanie

Szablony pirografii i pomysły na wspaniałe, dekoracyjne grawery na drewnie

pirografia szablony-pomysly-obrazy-dziewczyna-odcienie-odcienie-branding

Jeśli chcesz majstrować przy naturalnych materiałach, odprężyć się artystycznie i tworzyć własne wspaniałe kreacje, pirografia może być świetnym zajęciem dla Ciebie, a może Twoim przyszłym hobby. Poniżej wprowadzimy Cię w wielowiekową tradycję pirografii, a także niektóre wybrane Szablony pirografii i podawaj wiele pomysłów na temat pirografii na drewnie.

Szablony i pomysły pirografii – sztuka brandingu

szablony pirografii motyw-malowanie-obraz-trójwymiarowe-pomysły-odcienie-rzęs

Pirografia to starożytna sztuka ludowa, którą praktykowali nasi przodkowie. Pirografia, znana również jako pirografia, to technika wypieku na naturalnych materiałach. Technika pirografii polega na zdobieniu drewna, skóry lub korka napisami, obrazami i rysunkami. Wspaniałe motywy, nawet całe obrazy, tworzy się na pożądanej powierzchni poprzez lekkie wypalanie niektórych miejsc specjalnym prętem paliwowym, dzięki czemu stają się ciemniejsze, co daje piękne obrazy.

Szablony pirografii – odpowiedni materiał do własnych projektów pirografii

pirografia szablony-pomysly-wypalacze-drewno-zarysy-odcienie-przyroda-ksiezyc-zdjecia-las

Przed przystąpieniem do grawerowania należy dobrać odpowiednie drewno. Wzory i czcionki są charakterystyczne dla miękkiego i jasnego drewna z niewielką ilością włókien drzewnych i umożliwiają tworzenie wspaniałych obrazów. Do grawerowania w drewnie nadają się klon, sosna, lipa, brzoza i sklejka. W przypadku ciemnych gatunków drewna obrazy nie wychodzą tak dobrze, a słoje np. drewna jodłowego nie pozwalają na narysowanie równych linii na powierzchni.

Uzyskaj odpowiednie narzędzie

pirografia szablony-pomysły-branding-żelazna końcówka-statku-woda-morska-branding

Jeśli chcesz zajmować się pirografią, potrzebujesz również odpowiedniego narzędzia. Potrzebujesz elektrycznego pręta paliwowego z wymiennymi końcówkami, na przykład końcówki uniwersalnej, która może być używana do tworzenia linii oraz punktów i krzywych. Potrzebujesz bulwiastej końcówki, na przykład, jeśli chcesz ozdobić większe powierzchnie.

Przeszlifuj i przygotuj drewnianą powierzchnię

szablony pirografii branding-tool-drewniany panel-jasne-motywy-zapalacz-tloczek

Potrzebny będzie papier ścierny do przygotowania powierzchni drewnianych do pirografii i do przeszlifowania, jeśli to konieczne. Aby wstępnie pomalować wybrane motywy lub przenieść je na drewno, potrzebne są również przybory do rysowania, takie jak ołówek, linijka i cyrkiel. Kalka pomoże Ci przenieść pożądany motyw na drewno.

Przenieś szablony i szkice na drewno

pirografia-szablony-kalka-papierowa-motyw-transfer-narzedzie-drewniana-tablica-klej-tasma-ołówek-czcionka

Istnieją różne metody przenoszenia wzoru na drewno. Jeśli lubisz rysować, możesz oczywiście narysować wybrany wzór odręcznie bezpośrednio na drewnie. Przesyłanie obrazów za pomocą kalki jest bardzo łatwe, co czyni go doskonałym dla początkujących. Umieść kalkę na drewnie i po prostu odrysuj żądany szkic lub szablon ołówkiem i średnim naciskiem.

Użyj końcówki transferowej lub wypal ją bezpośrednio na materiale

pirografia-szablony-motyw-mniszka-narzedzia-narzedzia-narzedzia-koronki-kobieca ręka

Inną możliwością byłaby praca z końcówką transferową, która wykorzystuje ciepło do przenoszenia atramentu nadrukowanego motywu bezpośrednio na drewno. Jeśli chcesz, możesz tworzyć dzieła sztuki pirograficznej bezpośrednio na drewnie za pomocą pieca bez rysunków ołówkiem.

Technika zdobienia – krok po kroku

pirografia-szablony-oprawa-gitara-branding-krajobraz-motyw-dekoracja-dywan

Jeśli już przygotowałeś powierzchnię drewna i końcówka pręta paliwowego osiągnęła wymaganą temperaturę, możesz zacząć. Pracując z różnymi ustawieniami temperatury, uzyskasz również niuanse kolorystyczne. Jeśli chcesz uzyskać jaśniejsze rezultaty, ciepło musi być niskie. Im wyższa temperatura, tym ciemniejszy kolor pojawia się na powierzchni drewna.

Błędy można łatwo skorygować papierem ściernym

pirografia-szablony-elementy-drewno-dekoracja-stolow-dekoracje-odcienie-wzory-pomysly-oko

Pracuj w górę od dołu do góry, aby natychmiast wykryć wszelkie błędy. Możesz je następnie łatwo skorygować, szlifując je. Kiedy wypalasz na obrazach, wystarczy lekko naciskać, a nadgarstki powinny wygodnie spoczywać na kawałku drewna. Przysuń butelkę do siebie, a nie od siebie.

Udoskonal projekt za pomocą odcieni i kolorów

pirografia-szablony-pomysly-kontury-brandy-kija-kwiaty-drewno-deska-klon-jasny

Gdy kontury obrazu są gotowe, a linie zewnętrzne zakończone, nadszedł czas, aby przejść do tekstury i cieniowania. Przy odrobinie praktyki na drewnianej desce do ćwiczeń i przy użyciu różnych wskazówek możesz podkreślić cień i strukturę oraz stworzyć zapierające dech w piersiach obrazy 3D. Możesz nadać swojemu obrazowi kolorowy kształt za pomocą akwareli i pędzla lub ołówków na bazie wody.

Uszczelnij dzieło sztuki lakierem do drewna lub woskiem pszczelim i uodpornij je

Pirografia-szablony-drewniane-jajko-ozdoba-wielkanocna-dekoracja-wzór-królicze-kwiaty-wiosenny-motyw

Usuń kurz powstały podczas pieczenia i zabezpiecz swoje dzieło lakierem do drewna lub woskiem pszczelim. W zależności od gustu i stylu możesz nadać swojej pirografii wykończenie matowym, przezroczystym lub satynowo połyskującym lakierem do drewna.

Inspirujące propozycje wyjątkowych dzieł

pirografia-szablony-rysunek-ptaki-branding-stick-branding-dekoracja-kolorystyka

Dzięki technice pirografii możesz zapewnić nieskończoną liczbę przedmiotów z pięknymi zdobieniami, a tym samym wyczarować niepowtarzalne przedmioty. Możliwości są prawie nieskończone w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ładne drewniane figurki wyglądają bardzo realistycznie w pirografii i są piękną dekoracją wykonaną z naturalnych materiałów.

Oryginalne pomysły na pirografię – spinacz do bielizny jako uchwyt na notatki

pirografia-szablony-spinki do bielizny-pomysly-ptaki-kolorowe-ołówki-notatnik-notatki

Świetnym pomysłem na pirografię jest ozdobienie pojedynczych desek do krojenia, desek do przekąsek, drewnianych łyżek lub breloczków.Na przykład klamerki do bielizny można zmienić i zamienić w piękne elementy dekoracyjne. Dzięki pięknym wzorom i świeżym kolorom możesz stworzyć wspaniałe uchwyty na notatki.

Kreatywne pomysły na pirografię – rób osobiste prezenty

Pirografia-szablony-pudełko-upominkowe-biżuteria-pudełko-kartka-marka-naturalny materiał

Zachęcamy do ozdabiania pudełek na prezenty, tworzenia szyldów na drzwi lub opisywania drewnianych tablic śmiesznymi powiedzonkami. Tabliczka urodzinowa lub pięknie zdobione pudełko na zęby mleczne to kreatywny i pełen miłości prezent.

Twórz unikatową biżuterię techniką pirografii

Pirografia-szablony-biżuteria-pierścień-bransoleta-łańcuszek-pudełko-wzór-pomysły-dekoracje

Pirografię można nawet wykorzystać do tworzenia atrakcyjnych i niepowtarzalnych biżuterii. Możesz ozdobić bransoletki, pierścionki lub naszyjniki według własnego gustu i stworzyć biżuterię, która faktycznie istnieje tylko raz.

Nie lekceważ zagrożeń dla zdrowia związanych z pirografią

pirografia-szablony-zwierzeta-motyw-zoo-slonia-zarysy-branding-linie

W przypadku wypalania obrazów na skórze, drewnie lub innych materiałach, z których mogą wydostawać się trujące gazy, zaleca się stosowanie maski ochronnej. Twoje miejsce pracy musi być zawsze dobrze wentylowane. Posprzątaj płonącą kolbę i dotykaj jej dopiero po całkowitym ostygnięciu końcówki.

Szablon pirografii dla miłośników zwierząt

pirografia-szablony-psy-bez-złotego-retrievera-motyw-transferu-brandingu

Jeśli jesteś namiętnym miłośnikiem zwierząt, możesz wyczarować piękny obraz swojego psa techniką pirografii i uwiecznić swojego zwierzaka na kawałku drzewa. Uchwyć swojego zwierzęcego przyjaciela na pirograficznym portrecie i podziwiaj go na nowo każdego dnia.

Szablony pirografii – balony na ogrzane powietrze na horyzoncie

Pirografia-szablony-zdjęcie-balony-linie-zarysy-figury-geometryczne-gwiazdy-chmury-horyzont

Ten szablon z kilkoma pięknie zdobionymi balonami na ogrzane powietrze na horyzoncie nadaje się jako obraz lub jako ozdoba na małym drewnianym stoliku lub krześle dla małych dzieci lub jako motyw tablicy śniadaniowej. Spraw, aby Twoja praca była atrakcyjna dla dzieci i opraw obraz w jasnych kolorach.

Szablony pirografii – Mandala

pirografia-szablony-mandala-wzór-geometryczny-figury-linie-trójkąty

Ten wspaniały, geometryczny schemat możesz wypalić na drewnie jako niepowtarzalny obraz i umieścić w domu lub w pracy. Mandale inspirują, motywują i odpędzają strach i niepewność.

Darmowe szablony pirografii – projektowanie mandali dla początkujących

pirografia-szablony-pomysly-figury-geometryczne-kolo-linie-trójkąty

Ponieważ te dwie mandale składają się z figur geometrycznych i prostych, te szablony pirografii są bardzo odpowiednie dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w technice pirografii.