majsterkowanie

Samodzielne tworzenie i doprawianie zabawek: Projekty ze starymi meblami i przedmiotami gospodarstwa domowego

zrób zabawki sam pomaluj swój domek dla lalek

Dzieci każdego dnia odkrywają świat na nowo – ich ciekawość nie zna granic. Często rodzice czują się nim przytłoczeni – zwłaszcza jeśli chodzi o zabawki. Jednostronne zabawki po krótkim czasie się nudzą. Z tego powodu szczególnie cenne z edukacyjnego punktu widzenia są te, przy których maluchy mogą popuścić wodze swojej kreatywności i które umożliwiają różne gry fabularne. Pojazdy dziecięce są również bardzo popularne, zwłaszcza w miesiącach letnich. Nawet jeśli zabawki spełniają wszystkie kryteria, maluchy zawsze potrzebują różnorodności. W każdym razie ciągłe kupowanie nowych rzeczy szybko staje się zbyt drogie – dlatego coraz więcej rodziców w USA decyduje się na samodzielne wykonanie zabawek. Regał zamienia się w domek dla lalek, komoda zamienia się w dziecięcą kuchnię, a stolik zamienia się w sklep. Stary bobby samochód / samochód jeździk można przekształcić w Batmobil przy odrobinie farby.

Zrób zabawki sam – sklep ze starego stolika

rób zabawki sam kupuj stary stolik!

Odpowiednia zabawka powinna nie tylko pięknie wyglądać, ale także być wszechstronna – różne taczki, sklepy, pchacze oferują wiele możliwości zabawy. Tworzą odpowiednie rekwizyty, aby dzieci mogły wcielić się w rolę, a także dać maluchom wystarczająco dużo swobody, aby pokierować grą w pożądanym kierunku. Są idealne dla dzieci od 2 roku życia. Dzieci poniżej 2 roku życia nie powinny się nim bawić, ponieważ może spowodować kontuzję.

Rodzice nie muszą hojnie wydawać na sklep z tworzywami sztucznymi. W kolejnym projekcie jeden został zbudowany z przedmiotów gospodarstwa domowego. Wykorzystano następujące materiały – stary drewniany stolik pomocniczy (lub wózek do serwowania), dwa drewniane panele, farba, włóczka w różnych kolorach oraz dwie stare płyty CD na pompony, kubki plastikowe lub szklane, szklanki, parasol w wesołe letnie kolory, dekoracyjne poduszki w kształcie owoców.

Instrukcja – spryskaj stolik kolorowym sprayem i pozostaw do wyschnięcia. Następnie, jeśli chcesz, możesz dodać zygzaki, paski lub wzory w kropki. W przypadku pomponów: ciasno owinąć dwie płyty CD nitką, następnie nieco je rozdzielić i przeciąć nić wzdłuż krawędzi płyty. Na koniec owinąć kawałek nici między płyty CD i związać. Ostrożnie wyjmij płyty CD. kompletny!

Starannie ułóż w sklepie szklanki, kubki, butelki i akcesoria. Przymocuj parasol do ramy stolika bocznego. Dzięki temu dzieci mogą bawić się nim w ogrodzie i są chronione przed silnymi promieniami słońca.

Zrób sobie zabawki – konik na biegunach z suszarki do ubrań

zrób zabawki sobie koń na biegunach vintage

Zrobienie konia na biegunach ze starej suszarki bębnowej nie jest dla wszystkich. Chociaż konstrukcja suszarki bębnowej pozostaje w dużej mierze taka sama, pojawia się pytanie, czy rzeczywiście będzie w stanie wytrzymać ciężar malucha. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, powinieneś bardzo dokładnie przetestować, zanim niemowlę lub małe dziecko będzie mogło się huśtać.

zrób zabawki sobie koń na biegunach

Materiały na konia na biegunach – suszarka do bielizny, listwy drewniane na siedzisko, lakier, poduszki do siedzenia, głowa konia z rączką. Wystarczy zmontować siedzisko i przykręcić je mocno do drewnianej konstrukcji. Następnie pomaluj konia na delikatny pastelowy kolor, zamontuj poduszkę do siedzenia i przymocuj głowę konia do przodu. kompletny!

Nawiasem mówiąc, koń na biegunach pochodzi z USA – tam zabawki były pierwotnie wykonane z drogiego metalu i dlatego były symbolem statusu dla bogatych rodzin. Później rozpoczęła się masowa produkcja drewnianych koni na biegunach, która kosztowała znacznie mniej. Więc rodziny robotnicze również mogły sobie pozwolić na zabawki.

Nowoczesna wersja zabawki sprzyja rozwojowi motoryki i poczucia równowagi, ćwiczy siedzenie i stanie w pozycji pionowej, pobudza wyobraźnię najmłodszych, umożliwia odgrywanie ról iw ten sposób stymuluje zachowania społeczne. Nawiasem mówiąc, konie na biegunach są popularną alternatywą dla bobby samochodu z dziećmi od 2 roku życia przy złej pogodzie.

Urozmaicaj zabawki – przemaluj twarze lalek

rób zabawki sam Barbie maluj pomysły samemu

Tak zwane lalki Bratz zostały po raz pierwszy zaprezentowane w Anglii i USA jako alternatywa dla Barbie. Dumne 140 milionów sztuk konkurentów Barbie zostało sprzedanych za oceanem. Ale nie wszyscy byli zadowoleni z produktu końcowego – według niektórych rodziców nadmierny makijaż sprawiał, że twarz lalki wyglądała nienaturalnie. Niektórzy z nich postanowili zaprojektować lalkę według własnych pomysłów na piękno. Ostatecznie, zwłaszcza w tym wieku, dziewczynki i chłopcy często bawią się razem z lalkami, ćwiczą zachowania społeczne i radzą sobie ze światem swoich rodziców. Tym ważniejsze, że lalki modowe są często wzorem do naśladowania dla najmłodszych. Teraz możesz dowiedzieć się, w jaki sposób lalki Bratz zostały uwolnione od reputacji glamour girls.

zrób zabawki sam przemaluj twarz Barbie

Makijaż zmywa się zmywaczem do paznokci. Następnie nową powierzchnię maluje się farbami akrylowymi – ale tutaj przede wszystkim wymagana jest wprawa, ponieważ farby akrylowe można zazwyczaj usunąć tylko wtedy, gdy są świeżo nałożone. Alternatywnie można również użyć tuszu, ale te kolory są oczywiście mniej trwałe niż akrylowe niuanse. Filce i długopisy raczej nie nadają się do tego projektu – wciągają się w plastikową twarz i biegną.

Twórz zabawki samemu – domek w stylu skandynawskim

zrób zabawki sam w domu przemaluj biały skandynawski

Latem cała rodzina lubi przebywać na świeżym powietrzu – oczywiście zapomina się o zabawkach w dziecięcym pokoju. Teraz jest właściwy moment, aby zaskoczyć najmłodszych domkiem zabaw zaprojektowanym zgodnie z ich indywidualnymi życzeniami. Trudno w to uwierzyć, ale to prawda – przedstawiony powyżej projekt nie jest produktem na zamówienie. Rzeczywisty model (na zdjęciu poniżej) jest masowo produkowany i wykonany z drewna. Starą farbę po prostu zeskrobano, usunięto okna i górną część frontowych drzwi. Następnie dom został pomalowany na biało, a pomalowane na brąz tablice i ramy okienne stanowiły subtelne akcenty. Niebieskie drzwi wejściowe dodają stylowi stylu vintage. Wraz z papierową girlandą z gwiazdkami i materiałowymi kulkami w pastelowych kolorach dom okazuje się stylowym pięknem.

zrób zabawki sam pomysł na przemalowanie domku

Tak wyglądał oryginał – drewniane domy mają tę zaletę, że łatwiej je przeprojektować niż plastikowe. Każdy może wybrać odpowiednią kolorystykę i umieścić domek w centrum uwagi. Można go przekształcić w zamek lub stragan – nie ma ograniczeń dla Twojej wyobraźni. W tym przypadku obowiązuje złota zasada – im prościej i bardziej neutralnie, tym lepiej. Playhouses zawsze można przeprojektować.

Sam rób zabawki – brodzik staje się strefą wypoczynkową

zrób zabawki sam basen nadmuchiwany ogródek ogrodowy

Dzieci lubią bawić się wodą – ale jeśli pogoda na to nie pozwala, brodzik może służyć jako przytulna część wypoczynkowa. Po prostu połóż na podłodze przytulny koc i ułóż go miękkimi poduszkami dekoracyjnymi. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić relaksujące popołudnia ze szkolnymi przyjaciółmi! Najmłodsi będą mieli jeszcze więcej zabawy, jeśli na świeżym powietrzu zorganizowane zostanie kino letnie. Idealny również jako zamiennik domku do zabawy w ogrodzie. Kto by uwierzył, że brodzik okaże się wszechstronny??

Stary zlewozmywak kuchenny staje się stołem do zabawy z piaskiem

Zrób zabawki sobie pomysły na zlew kuchenny piaskownica

Dzieci lubią też bawić się piaskiem – zabawy pozwalają na twórczą swobodę, rozwijają koordynację ruchową i są świetną zabawą dla dzieci do dziesiątego roku życia. W każdym razie, jeśli w ogrodzie nie ma wystarczająco dużo wolnego miejsca na piaskownicę lub jeśli wysiłek konstrukcyjny jest zbyt duży dla rodziców, używany jest stół do zabawy w piasku. Przedstawiony powyżej projekt został zbudowany ze starego zlewu kuchennego. Zdemontowano drzwi i boki szafki kuchennej, resztę konstrukcji pomalowano na żółto. Dwie umywalki zostały uszczelnione silikonem, a następnie wypełnione piaskiem.

Myjnia samochodowa w ogrodzie zapewnia optymalną zabawę na świeżym powietrzu

Zrób zabawki sobie rury pcv w ogrodzie zabawa

Pokazana powyżej myjnia jest zbudowana z rur PCV, girland z tkaniny i słupów piankowych. Cechą szczególną projektu jest to, że bezpośrednie podłączenie do wodociągu zamienia system myjący w kreatywną fontannę w ogrodzie. Świetny pomysł na ochłodę w gorące letnie dni. Ponadto jest bezpieczniejszy niż brodzik – dzieci mogą bawić się na zewnątrz bez nadzoru. Zabawa jest gwarantowana!

Twórz zabawki samodzielnie – zabytkowy samochód jeździk staje się samolotem

zrób zabawki sam zjeżdżaj samochodem

Zabytkowy jeździk, który w latach 60. cieszył się dużą popularnością w USA, jest coraz częściej modyfikowany. W kolejnym projekcie popularny projekt zostaje przekształcony w samolot za pomocą skrzydeł i drewnianych sterów i wind.

rób zabawki sam zjeżdżaj samolotem samochodowym

Dziesięć lat po wprowadzeniu na rynek podstawowego modelu firma Radio Flyer opracowała pod marką o tej samej nazwie serię autek dla dzieci. Wykonane z drewna, plastiku lub tkaniny projekty zawsze można odtworzyć. W tym przypadku z przodu i z tyłu zainstalowano drewnianą konstrukcję, która zamieniła jeździk w piętrowy.

Odmaluj plastikowy samochód na pedały

Zrób sobie zabawki jeżdżące na kowboja

Kolejny klasyk z USA – samochody marki Cosy Coupe na pedały produkowane są od ponad 30 lat. Praktyczny design i prosta konstrukcja, niska waga w porównaniu do drewnianych zabawek i łatwa w pielęgnacji plastikowa powierzchnia to tylko niektóre z powodów, dla których Cosy Coupe jest jednym z najlepiej sprzedających się jeździków wszech czasów. Ale nawet uniwersalna zabawka w pewnym momencie się nudzi – właśnie wtedy rodzice decydują się nadać swojemu ulubionemu samochodowi nowy wygląd.

Twórz zabawki samemu pchaj samochód, który odmalowuje batmana

W przeciwieństwie do drewna, tworzywa sztuczne stanowią duże wyzwanie podczas malowania. Głównie dlatego, że nie wszystkie rodzaje plastiku można pomalować – szczególnie w przypadku bardziej miękkich tworzyw sztucznych często występują problemy z przyczepnością. Problemów można uniknąć dzięki podkładowi antykorozyjnemu. Najpierw stara farba jest dokładnie usuwana papierem ściernym, następnie powierzchnia jest dokładnie czyszczona. Następnie na czystą i suchą powierzchnię nakładana jest pierwsza warstwa farby w sprayu. Jeśli projekt jest urozmaicony paskami, wzorami zygzakowatymi lub kropkami, należy wcześniej przygotować szablon. Następnie za pomocą pędzla nakładana jest druga warstwa kontrastującego koloru. Dodatkowo samochód można ozdobić różnymi naklejkami.

Zrób zabawki sam jeździć myszką Minnie, zrób sam

Twórz zabawki samodzielnie – zaprojektuj kuchnię dla dzieci Ikea indywidualnie

zrób zabawki sobie ikea do kuchni dla dzieci

Kuchnia dziecięca od Ikei fascynuje prostą estetyką w stylu skandynawskim. Ale dzieci uwielbiają kolorowe zabawki – w tym przypadku dekorację pozostawia się kreatywności rodziców. Przedstawiony powyżej projekt został ozdobiony farbami i naturalnymi materiałami. Kuchnia została pomalowana na szaro, metalowe części takie jak nogi, klamki i zlew zostały pomalowane brązową farbą. Patchworkowy koc ze skrawków materiału służy jako tylna ściana kuchni. Półki ścienne świecą w kolorze lazurowym. Liczne garnki, filiżanki i szklanki uzupełniają projekt. Nowa kuchnia dla dzieci emanuje klasycznym urokiem i wygląda zabawnie.

Twórz zabawki samemu – kuchnia dziecięca ze starej szafy

zrób zabawki sobie szafka kuchenna dla dzieci ikea

Przy odrobinie kreatywności i odpowiednich akcesoriów kuchnia dziecięca może być również zmontowana ze starych szaf i komód. W powyższym przykładzie kuchnia dla dzieci Ikea została wbudowana w starą szafę. Kolorystyka – biała – pozwala na podkreślenie pięknych miedzianych detali. Tylna ściana wykonana ze skrawków tapet służy jako akcent.

Sam rób zabawki – komoda staje się sklepem

rób zabawki samemu pomysły na półki ścienne

Stara komoda stała się sklepem – w tym przypadku na pierwszy plan wysuwa się dekoracja i pasujące do niej dodatki. Nie oznacza to, że musisz na to dużo wydawać – stare puszki po farbie, skrzynki narzędziowe i kosze do przechowywania stają się zabawkami i stanowią niedrogą alternatywę dla plastikowej żywności.

Stara szafka kuchenna staje się stołem warsztatowym

zrób zabawki sam stół warsztatowy stara szafka

Planujesz remont kuchni? Nie wyrzucaj starych szafek kuchennych – można je zamienić na przykład na stół warsztatowy. Zabawki dla dzieci prezentują się atrakcyjnie, teraz maluchy mogą się nimi bawić i lepiej poznać różne narzędzia, które są wykorzystywane w gospodarstwie domowym.

W galerii zdjęć poniżej znajdziesz więcej ekscytujących projektów DIY – daj się zainspirować! Oczywiście jest to dwa razy przyjemniejsze, gdy dzieci mogą pomóc w dekorowaniu. Możesz więc wspólnie szczegółowo przedyskutować, jaki dokładnie ma być efekt końcowy. Pomysły rzemieślnicze dają rodzinie możliwość spotkania się i uwolnienia swojej kreatywności. Opcjonalnie możesz zaskoczyć maluchy na urodziny domową zabawką. Na pewno będziesz na to czekał.

Stare zabawki stają się doniczkami

zrób zabawki sobie sadzarkę dinozaurów

Zaprojektuj pokoje dziecięce kreatywnie i wyposaż je odpowiednio do wieku

rób zabawki samemu pomysły na półki ścienne dla lalek

Twórz zabawki samodzielnie – zbuduj kuchnię dla dzieci ze starej szafy

zrób zabawki sobie majsterkowicz kuchenny kredens dla dzieci