majsterkowanie

Samodzielne półki przemysłowe DIY – instrukcje i pomysły na projekt

DIY styl projektowania półki przemysłowej zbuduj sobie sofę dekoracja salonu rustykalne drewno żelazne szare ściany

Dzięki industrialnej półce możesz wypełnić pustą ścianę, stworzyć nowoczesne meble do przechowywania lub wprowadzić do kuchni rustykalny urok. Powszechna popularność stylu industrialnego wynika po części ze strukturalnej trwałości kształtów każdego projektu. Industrialna półka według własnego projektu może stworzyć nowoczesny, miejski klimat w Twoim pomieszczeniu. Zamiast wydawać dużo pieniędzy na gotowe modele, możesz zbudować go samodzielnie za ułamek kosztów. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby samodzielnie wykonać własną półkę przemysłową DIY.

Zbuduj własne regały przemysłowe – Pomysły od wtajemniczonych

DIY półka przemysłowa styl zbuduj sobie sofę dekoracja salonu rustykalne drewno żelazny stołek widok na biurko

Hipnotyzujące zestawienie twardej stali i miękkiego drewna również odgrywa rolę w zachęcaniu ludzi o różnych upodobaniach do wybrania tej opcji zamiast wszystkich innych. Trend na nowoczesną półkę przemysłową kojarzy się zwykle z wysoką ceną. Jednak wiele osób wdrażających styl industrialny ze swoimi regałami jest pozytywnie zaskoczonych dostępnością materiałów i łatwością montażu. Kluczem do sukcesu tego projektu DIY jest wybór stylu, który do niego pasuje. Powinno to zatem odpowiadać istniejącemu lub planowanemu rysunkowi projektu budowlanego, budżetowi oraz obecnym umiejętnościom stolarskim i montażowym. Półka przemysłowa oferuje szeroką gamę prostych, umiarkowanych i przemyślanych wzorów projektowych.

DIY półka przemysłowa styl zrób to sam uchwyty łazienkowe drewniane deski dekoracja kuchnia dwuczęściowe czarne drewno żelazko

Oczywiście w zależności od wielkości półki, którą chcesz stworzyć, alokacja kosztów i czasu może się różnić. Zwykle całkowita cena nie powinna przekraczać 400 EUR, a wymagany czas nie powinien przekraczać weekendu. Możesz wykonać plan pierwszego dnia, kupić zapasy i nałożyć pierwszą warstwę farby. Drugiego dnia zaczynasz od montażu i montujesz poszczególne części. Aby zaoszczędzić Ci trochę czasu na badania, przygotowaliśmy dla Ciebie w tym poradniku ładny przykład półki przemysłowej.

DIY przemysłowa półka w stylu zrób to sam uchwyty łazienkowe dekoracja drewnianych desek

Najlepiej najpierw wykonać pomiary, a następnie narysować plan i sporządzić szczegółową listę potrzebnych materiałów. Następnie odwiedź sklep z narzędziami i kup wszystko, czego potrzebujesz, aby uniknąć późniejszej jazdy tam. Wybierz rury, jak chcesz, wybierając rury stalowe, żelazne lub inne materiały. Musisz dokładnie sprawdzić kształty i rozmiary, ponieważ czasami mogą się nie zgadzać. Wybierz odpowiedni projekt:

  • Jak chciałbyś to dołączyć?
  • Niech zwisa z sufitu?
  • Połącz mebel z podłogą?

Wybierz odpowiedni rozmiar dla swojej półki przemysłowej

DIY półka przemysłowa styl zrób to sam uchwyty łazienkowe drewniane deski dekoracja salonu trzyczęściowa półka na książki

Najpierw zmierz powierzchnię, aby oszacować możliwe wymiary mebla. W większości przypadków szerokość półki przemysłowej nie przekracza 50 cm, ale można to oczywiście zaplanować samodzielnie według potrzeb. Możesz także użyć wykrywacza prętów, aby być po bezpiecznej stronie. Nie chcesz planować całej jednostki z wyprzedzeniem tylko po to, aby później dowiedzieć się, że nie możesz tam pracować. Jeśli jednak chcesz zrobić mniejszą półkę przemysłową, na której nie planujesz stawiać niczego ciężkiego, możesz ją zbudować bez montażu na ścianie. Z dużą częścią, która waży więcej, nie byłby to dobry pomysł. Przede wszystkim decydujesz, czy chcesz 2, 3 lub więcej nawiasów. Są świetne projekty, które wykorzystują 2 z nich, ale jeśli Twoje półki nie są najlepszej jakości, mogą uginać się pod ciężarem.

Wygląd i funkcjonalność półki przemysłowej

DIY półka przemysłowa w stylu zrób sobie uchwyty łazienkowe drewniane deski dekoracja ręczników łazienkowych

Zdecyduj się na wygląd i funkcję, które odpowiadają Twoim potrzebom. Na przykład, jeśli chcesz stworzyć półkę na media lub nadstawkę i osiągnąć symetrię, zdecydowanie powinieneś użyć dwóch wsporników. W takim przypadku należy również zaplanować z wyprzedzeniem zakup mocniejszych, twardszych desek. Weź również pod uwagę liczbę półek, aby uzyskać odpowiednią liczbę półek. Na przykład, jeśli mebel sięga sufitu i jest przeznaczony na większe przedmioty, górną część można pozostawić pustą.

DIY półka przemysłowa styl zrób to sam uchwyty łazienkowe deski drewniane rura ocynkowana powłoka rura stalowa rura żelazna;

Na koniec wybierz rodzaj powłoki, którą chcesz pokryć żelazną częścią półki. Rura ze stali ocynkowanej to bardziej proste wykończenie, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby zapobiegać rdzewieniu. Niekoniecznie jednak uda Ci się osiągnąć pożądany efekt rustykalny, ale jest to możliwy wariant. Czarne wykończenie lub malowanie są tańsze, ale znalezienie potrzebnej ilości może być trudniejsze. W takim przypadku możesz zaoszczędzić sobie zwiedzania kilku sklepów ze sprzętem lub sklepów ze sprzętem. Ponadto przez większość czasu takie powłoki są pokryte olejem maszynowym, dlatego należy je najpierw wyczyścić. Ale nadal może się zdarzyć, że czerń nadal będzie zostawiać swój ślad.

DIY półka przemysłowa styl zrób to sam uchwyty łazienkowe drewniane deski powłoka z materiału rury ocynkowanej użyj farby w sprayu;

Możesz również użyć farby w sprayu, aby rury wyglądały bardziej jednolicie. Jednak niektóre części ocynkowane mają specjalną powłokę i farba może do nich nie przylegać. Jeśli podoba Ci się ten pomysł, możesz po prostu wypróbować go w domu. W oparciu o powyższe wybory możesz stworzyć swoją listę zakupów.

Krótka instrukcja montażu półki przemysłowej

DIY w stylu półki przemysłowej zrób to sam wsporniki łazienkowe mierzą poziomicę

  1. Zamontuj jeden wspornik na raz i umieść go na podłodze.
  2. Upewnij się, że każda jednostka jest zorientowana tak, aby znajdowały się dokładnie w jednej linii. Jest to ważne, ponieważ w przeciwnym razie otrzymasz falistą półkę z wzornictwem przemysłowym.
  3. Przytrzymaj konstrukcję we wstępnie zmontowanej pozycji na ścianie. Powinno to pasować do śrub dwustronnych. Aby to zrobić, prawdopodobnie będzie was co najmniej dwoje.
  4. Użyj poziomicy, aby upewnić się, że wszystko jest proste i zaznacz ściany na kołki
  5. Po wstawieniu punktów stałych wyrównaj urządzenie i dokręć je mocno.
  6. Powtórz kroki dla drugiego wspornika. Mam nadzieję, że Twoje półki są suche i gotowe do natychmiastowego ustawienia.
  7. Potem przychodzi zabawna część – dekorowanie. Możesz użyć do tego odpowiednich rzeczy z domu lub po prostu zdobyć coś nowego.

DIY półka przemysłowa w stylu zrób sobie wsporniki do przedpokoju drewniana torba na hak na deskę

DIY w stylu półki przemysłowej zbuduj własną dekorację salonu rustykalne drewno żelazne

DIY styl projektowania półki przemysłowej zbuduj się wsporniki do salonu dekoracje z drewnianych desek

DIY półka przemysłowa styl zrób to sam wsporniki łazienkowe deski drewniane element dekoracyjny rura ze stali ocynkowanej