majsterkowanie

Sam zbuduj stojak na butelki – materiały, instrukcje i kreatywne pomysły

Zbuduj swój własny stojak na butelki kreatywnie-plastikowo-skórzano-kuchenny-wino

Elegancki stojak na butelki zapewnia estetyczne przechowywanie wina i innych napojów, a jednocześnie wprowadza większy porządek w kuchni lub salonie. Możliwych wzorów półek na butelki jest wiele – na stół, montowanych na ścianie, pod stołem lub zabudowanych w szafce kuchennej. Wybór materiałów jest równie duży, a drewniane stojaki na butelki są najłatwiejsze do zbudowania. Czy chciał byś Zbuduj samodzielnie stojak na butelki i uporządkować butelki wina, to znalazłeś je tutaj. Przedstawiamy pomysły na małe i duże półki na napoje i wino, a także kilka pomocnych instrukcji.

Zbuduj sam mały stojak na butelki

Zbuduj swój własny stojak na butelki drewniane-butelki-wino-sklep-diy-projekt

Małe kuchenne stojaki na butelki są idealne dla tych, którzy lubią wypić lampkę wina do kolacji lub od czasu do czasu zaprosić przyjaciół na kolację. Dla kolekcjonerów wina, którzy mają kilka butelek wina, bardziej odpowiednie są większe stojaki na wino, które są wbudowane na przykład w piwnicę. Poniżej znajdziesz instrukcję małego stojaka na sześć butelek, który możesz również zbudować samodzielnie.

Sam zbuduj stojak na butelki – materiały i instrukcje

Zbuduj sobie stojak na butelki drewno-instrukcje-materiały-kroki

Zanim sam zbudujesz stojak na butelki, powinieneś zdobyć wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Najpierw potrzebujesz dwóch arkuszy sklejki (na przykład wykonanej z drewna brzozowego) o wymiarach około 26 × 38 centymetrów. Potrzebne są również dwa zawiasy i około 30 centymetrów sznurka w dowolnym kolorze. Potrzebne narzędzia to linijka, długopis, śrubokręt, wiertło z otwornicą i papier ścierny o ziarnistości 150.

Zmiel otwory i udekoruj półkę na butelki, jeśli chcesz!

Zbuduj sobie stojak na butelki w drewnie, dziury w drewnie, papier ścierny

Budując samodzielnie stojak na butelki, należy najpierw zmierzyć miejsca na otwory i zaznaczyć ich środki. Następnie za pomocą piły walcowej wywierć sześć kółek w każdym arkuszu sklejki. Po wywierceniu łącznie 12 kółek ich krawędzie należy przeszlifować papierem ściernym. Jeśli chcesz pomalować stojak na butelki, należy to zrobić po szlifowaniu.

Zamontuj zawiasy

Zbuduj własne zawiasy do stojaków na butelki - instrukcje montażu - łatwe

Następnym krokiem jest złożenie dwóch arkuszy sklejki. Odbywa się to za pomocą zawiasów, które można łatwo zamontować za pomocą śrubokręta. Dla większej stabilności stojaka na butelki należy zamontować dwa zawiasy.

Zbuduj własny stojak na butelki ze sklejki

Półka-butelka-zbuduj-sam-mała-drewniana-kuchnia-instrukcje-wiercenia

Ostatnim krokiem w samodzielnym zbudowaniu stojaka na butelki jest związanie go sznurkiem. Sznurek zapewnia, że ​​półki na butelki nie da się otworzyć dalej, niż jest to pożądane. Aby związać ze sobą dwa arkusze sklejki, należy wywiercić małe otwory w dolnych rogach stojaka na wino i przeciągnąć przez nie sznurek. Zawiąż supeł na każdym końcu sznurka, a własnoręcznie zrobiony stojak na sześć butelek jest gotowy.

Zbuduj swój własny kreatywny stojak na butelki z rur i skóry

półka-na-butelki-zbuduj-siebie-miedziane-rurki-biała-skórzana-kreatywna

Ponieważ stojak na butelki służy również jako estetyczny element dekoracyjny, możesz zdecydować się na kreatywny projekt. Na przykład za pomocą rur, miedzianej farby w sprayu i białej skóry możesz samodzielnie wykonać stylowy stojak na butelki i stylowo przechowywać wino lub butelki PET.

Elegancki stojak na wino wykonany z drewna i skóry

półka-na-butelki-zbuduj-sam-drewno-skóra-kreatywny-na mieszkanie-pomysł-przechowywanie-win

Z ciemniejszej skóry i drewna możesz również samodzielnie zbudować mały stojak na butelki, który idealnie pasuje do salonu lub jadalni. Drewno można dowolnie barwić, aby dopasować je do wnętrza danego pomieszczenia. Ten prosty stojak na wino jest szybki i łatwy w budowie, a także stanowi dobry prezent dla przyjaciół lub krewnych.

Kreatywne pomysły na przechowywanie wina

półka-na-butelki-zbuduj-siebie-mała-półka-na-wina-drewno-skórzana-zrób-sam

Ze sklejki i skórzanych pasków możesz samodzielnie zbudować minimalistyczny stojak na butelki, który doskonale sprawdzi się również jako prezent dla miłośnika wina. Mały stojak na wino można zamontować na ścianie lub postawić na bocznym stoliku i tworzy elegancki wystrój wnętrza.

Zbuduj samodzielnie nowoczesny stojak na butelki – materiały

półka-na-butelki-zbuduj-sam-butelki-sklep-sklep-paski-skórzane

Aby samodzielnie zbudować elegancki stojak na cztery butelki wina, potrzebujesz sklejki, gładkich kołków drewnianych, kleju do drewna i skórzanych pasków. Wymagane narzędzia to wiertarka i maszyna do szycia. Pełne instrukcje znajdziesz na końcu artykułu.

Stojak na butelki DIY wykonany z drewna i metalu

butelki-półka-zbuduj-siebie-metal-drewno-butelki-wino-kieliszki do wina

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować kreatywny stojak na butelki, który nie zajmuje zbyt wiele czasu i wysiłku, możesz wypróbować ten projekt DIY. Półka na napoje wykonana jest z drewnianych i metalowych haczyków ściennych i może być używana zarówno do butelek wina, jak i innych butelek. W tym celu należy użyć dużych haczyków ściennych, które utrzymają butelki w miejscu.

Instrukcje – zbuduj własny stojak na butelki

Zbuduj-własną-półkę-na-butelki-kreatywne-pomysły-instrukcje-materiały

Za pomocą taśmy maskującej i farby tablicowej możesz namalować mały znak, po którym możesz pisać kredą. Wieszaki ścienne można zaprojektować w dowolnym kolorze za pomocą farby w sprayu, dzięki czemu możesz dopasować stojak na butelki do swojego wnętrza.

Drewniany stojak na butelki na ścianę

półka-butelka-zbuduj-siebie-drewniana-półka-wino-przechowywanie-butelki

Szukasz pomysłu na oszczędność miejsca na przechowywanie butelek w swoim domu? Stojaki na butelki wykonane z drewna można łatwo zamontować na pustej ścianie w dowolnym pomieszczeniu, pozostawiając wolne miejsce w szafce kuchennej lub na bocznym stoliku na inne przedmioty.

Zbuduj samodzielnie stojak na butelki do kuchni wiejskiej

Zbuduj kreatywną półkę na butelki w stylu wiejskim

Z kilku dłuższych drewnianych desek możesz samodzielnie zbudować stojak na butelki, który idealnie nadaje się do kuchni w stylu wiejskim. Możesz pomalować drewniane deski, jak chcesz i użyć piły do ​​otworów, aby dopasować otwory. Jeśli chcesz użyć stojaka na butelki do butelek czerwonego wina, powinieneś zrobić otwory tak, aby butelki były szyjką butelki w dół.

Spraw, aby kuchnia była praktyczna

Półka-butelka-zbuduj-sam-kuchnia-wino-przechowywanie-drewniana-półka-ścienna-drewniana

Wieszak na butelki naścienny może nie tylko nadać kuchni elegancki charakter, ale może być również bardzo praktyczny. W ten sposób butelki wina są zawsze pod ręką, gdy ich potrzebujesz. Jeśli sam zbudujesz stojak na butelki, powinieneś upewnić się, że butelki wina są stabilne na półkach i nie mogą spaść.

Stojak na wino DIY wykonany z drewnianej palety

półka-na-butelki-zbuduj-sam-drewniana-paleta-przebudowa-półka-ścienna-uchwyt-szkło

Z drewnianych palet możesz samodzielnie zbudować praktyczne meble i w ten sposób kreatywnie zaprojektować swój dom. Za pomocą kilku drewnianych desek można zbudować prosty stojak na butelki z uchwytami na kieliszki do wina, który jest montowany na ścianie i dlatego nadaje się również do małego mieszkania. Możesz również zbudować duże stojaki na wino do piwnicy z kilku drewnianych palet.

Praktyczny pomysł dla miłośników wina

półka-na-butelki-zbuduj-siebie-drewniana-paleta-wino-uchwyt-na-szklanki-na-butelki

Stojaki na wino z miejscem na kieliszki są bardzo praktyczne, ponieważ łączą w sobie funkcje stojaka na wino i szafki kuchennej. Szklanki stawia się kielichem lub filiżanką skierowaną w dół, aby nie zakurzyły się i były gotowe do użycia.

Zrób sam prosty uchwyt na butelkę

półka-butelka-zbuduj-sam-łatwe-materiały-instrukcje-karton

Możesz stworzyć swój własny mały, kreatywny stojak na butelki PET lub butelki wina z rolek wysyłkowych, kolorowej taśmy klejącej i filcu. Uchwyt na butelki można zaprojektować na dowolną liczbę butelek i można go również umieścić w lodówce, dzięki czemu napoje pozostają zimne bez ich toczenia.

* Nowoczesny drewniany stojak na butelki ze skórzanymi paskami – instrukcja tutaj.