majsterkowanie

Sam zbuduj stół Lego do pokoju dziecięcego: pomysły na majsterkowanie na świetny stół do zabawy

lego stół do pokoju dziecięcego stół do zabawy drewniane klocki

Wszyscy wiemy, jak dzieci pogrążają się w ekscytujących grach i tworzą wokół siebie własny świat. Większość dzieci, bez względu na płeć, jest tak zafascynowana grą Lego w szczególności, że są zniewolone wspaniałymi, kolorowymi klockami i mogą spędzać godziny na majsterkowaniu z twoimi dziełami sztuki na podłodze. Co sądzisz o stoliku Lego do pokoju dziecięcego, na którym Twoje dziecko może się bawić bez przeszkód, a jednocześnie utrzymywać klocki Lego w porządku? W poniższym artykule zebraliśmy dla Ciebie świetne pomysły na to, jak samodzielnie zbudować praktyczny i oryginalny stół Lego, a tym samym sprawić nastolatkom dużo frajdy.

Stół do zabawy Lego do pokoju dziecięcego – świetne pomysły z instrukcjami

lego-ikea-stół-mały-przechowywanie-klocki

Jeśli już zdecydowałeś się samodzielnie wykonać stół Lego do pokoju dziecięcego, masz do wyboru kilka opcji projektowych. Najpierw zastanów się, ile miejsca jest dostępne w przewidzianej przestrzeni, abyś mógł zrobić odpowiedni stół do gry Lego. Do pierwszego projektu stolika Lego, który dla Ciebie wybraliśmy, odpowiedni jest dowolny mały drewniany stolik, taki jak stolik boczny.

stół do gry lego plate box

Możesz dodać ściany boczne do stołu, aby czasami malutkie klocki Lego nie spadały ze stołu. Do tego będą potrzebne drewniane deski, jeśli chcesz, resztki z remontu, które następnie przycinasz pod kątem 45 stopni i mocujesz do stołu od dołu za pomocą śrub i kleju. Na środku stołu można przymocować podkładki Lego, na których dzieci mogą budować budynki i inne figurki oraz dumnie prezentować swoje wytwory.

Zaprojektuj stół Ikea Lego

kwadrat-stół-lego-duplo

Oczywiście prosty stół Ikea można zamienić w stół Lego, po prostu przyklejając płytę podstawy do stołu. Wszędzie wokół możesz stworzyć oznakowanie drogi taśmą, na której młodsze dzieci będą mogły jeździć własnymi samochodami Lego Duplo. Najpierw tankujemy na stacji benzynowej, a potem ruszamy.

Praktyczny stolik Lego z miejscem do przechowywania

drewniany-chłopiec-stół-lego-talerze

Jeśli sam zbudujesz stół Lego, zdecydowanie warto pomyśleć o schowku Lego. Praktycznym pomysłem byłyby na przykład wysuwane półki z plastikowymi pojemnikami. Jeśli kosz do przechowywania jest przymocowany pośrodku pod stołem, możesz wyciąć mały otwór bezpośrednio nad koszem. W ten sposób Twoje dziecko może szybko uporządkować klocki, które nie są aktualnie potrzebne. Odpowiednia osłona zapewnia, że ​​otwór można zakryć zgodnie z wymaganiami.

ikea-stolik-kosze-lego-panele-podrozy

Stolik Lego może być prawdziwą atrakcją w dziecięcym pokoju i pełnić funkcję elementu dekoracyjnego we wnętrzu. Na przykład możesz wybrać podstawki Lego w kolorach harmonizujących z resztą mebli lub tworzących kontrast. Plastikowe pudełka do przechowywania w powyższym przykładzie również idealnie pasują do całego wnętrza.

do przechowywania-klocki-plastikowe-kosze-różne

Jeśli stół do gier Lego ma schowek, nie ma potrzeby montowania szyn do plastikowych koszy. Po prostu zdobądź kilka pudełek do przechowywania z pokrywkami i umieść je w schowku. Dzieci mogą sortować poszczególne klocki według kolorów i zawsze mieć wszystko pod ręką. Możesz ustawić krzesła lub taborety wokół stołu do gry Lego, w zależności od wzrostu.

Szuflada na płytę Lego na autostradzie

Jeśli chcesz zapewnić szybki dostęp do klocków Lego o różnych rozmiarach, możesz przykręcić szynę z boku stołu oprócz szyny na wysuwany kosz i zawiesić pojemniki dla poszczególnych rozmiarów. Inną alternatywą byłaby na przykład szafka narzędziowa z kilkoma przezroczystymi przegródkami. Zwłaszcza jeśli Twoje dziecko nie jest już zainteresowane klockami Lego Duplo, ale już wymyśliło dla siebie bardzo małe części.

sypialnia-pokój zabaw-drewniane szuflady

Do tego wspaniałego projektu rękodzieła potrzebujesz ramy półki Ikea, która jest faktycznie przeznaczona do przechowywania i organizowania zabawek, oraz odpowiednich pudełek, w których Twoje dziecko będzie przechowywać i przechowywać klocki do zabawy. Zabezpiecz płyty podstawy gorącym klejem. Teraz możesz przymocować z boku drewniane deski, które również wyposażysz w wąskie płyty Lego. Tam Twoje dziecko może ustawić różne figurki Lego ze swojej kolekcji i wyczarować wyjątkową dekorację swojego oryginalnego stołu do zabawy Lego.

figurki-lego-pojazdy-washi-tape

Każdy, kto chciałby upiększyć kreatywny stół do gier i dostosować go do wieku, może to łatwo osiągnąć za pomocą taśmy washi. Możesz również sprawić, że ten stolik Lego będzie mobilny w mgnieniu oka, aby dzieci zawsze miały pod ręką swoje ulubione zabawki, niezależnie od tego, gdzie jesteś w mieszkaniu. W tym celu przymocuj cztery kółka do spodu ramy półki.

stół do przechowywania pokoju dziecięcego w pokoju zabaw

Jeśli masz w domu starsze dzieci entuzjastyczne Lego, które lubią spędzać ekscytujące popołudnia z przyjaciółmi, możesz sam zrobić duży stół Lego o regulowanej wysokości z dwóch ram półek i arkusza ze sklejki. Pozostaw zadanie swoim dzieciom, aby tematycznie i do woli udekorowały stół.

lego-stół-montaż-ikea

Jeśli stół ma mieścić się w osobnym pokoju zabaw, można wyczarować wspaniałą krainę Lego z odpowiednią dekoracją ścian w kolorach klocków Lego, w której młodzież czuje się naprawdę komfortowo. W ich własnym świecie Lego zachęca się dzieci do kreatywności i często powstają imponujące budynki.

graj-stolik-duży-pojemnik-wbudowane-krzesła

Jeśli chcesz zbudować kwadratowy stół Lego ze zintegrowanymi przegródkami, możesz go zaprojektować, wycinając go. Weź pudełka, które chcesz wbudować i naszkicuj je na stole. Następnie wypiłuj zaznaczony obszar i napraw pudełka.

lego schowki na stół pokój dziecięcy

Na koniec przymocuj płyty budowlane za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju na gorąco. Możesz zamknąć pudełko do przechowywania odpowiednimi pokrywkami. Dzieci mogą korzystać z kreatywnego, samodzielnie wykonanego stolika do zabawy Lego do innych celów, a klocki Lego są składowane bez kurzu.

klocki do przechowywania-sto-blatu-zbuduj-sam-lego

Jeśli Twoje dziecko jest teraz zapalonym kolekcjonerem klocków Lego, taki stół do zabawy Lego z dużą ilością miejsca do przechowywania może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Do tego prostego projektu Lego potrzebne będą dwa lub trzy pojemniki na rolkach z szufladami i arkusz sklejki. Teraz trzeba przymocować sklejkę do wózków i przymocować płyty podstawy do blatu stołu.

lego-stolik-niski pokój dziecięcy

Jeśli chcesz nadać swojemu samodzielnie zbudowanemu stołowi Lego indywidualny charakter, ściany boczne mogą być również wykonane z klocków Lego w dowolnej aranżacji kolorystycznej. Potrzebujesz jeszcze odpowiednich krzeseł, a zabawa może się rozpocząć!