majsterkowanie

Sam zaprojektuj doniczki – 20 pomysłów z techniką serwetkową i tkaniną

Donice zaprojektuj własne pomysły tkanina kolorowa wiosna

Kwiaty to kolorowa odmiana w domu, zwłaszcza wiosną, kiedy wszystko kwitnie. Ale nie tylko kwiaty, ale także donice mogą być piękne i kolorowe. Jeśli chcesz klimatycznie udekorować parapet, balkon lub ogród, to możesz Zaprojektuj własne doniczki i udekoruj. Jest na to kilka sposobów, ale technika decoupage jest chyba najłatwiejsza. Pokażemy Ci technikę z tkaniną i kilka pomysłów na indywidualne zaprojektowanie doniczek.

Zaprojektuj własne doniczki – instrukcje obrazkowe

Zaprojektuj własne pomysły na doniczki instrukcje dotyczące techniki serwetek z tkaniny

Do tych projektów DIY najlepiej nadają się doniczki z gliny i terakoty. Ze względu na chropowate powierzchnie klej i farba lepiej przylegają. Potrzebujesz więc doniczek, skrawków materiału z pięknymi, kolorowymi motywami i kleju. Aby wprowadzić do domu miłą, wiosenną atmosferę, wybierz jako motywy wiosenne kwiaty. Nałóż klej na zewnątrz doniczki i przyklej tkaninę lekko ją rozciągając, aby uniknąć zagnieceń. Po wyschnięciu zdobionych doniczek spryskaj je bezbarwnym lakierem, aby zapewnić odporność na warunki atmosferyczne. W ten sposób wilgoć nie powinna dostać się.

Sam zaprojektuj i udekoruj doniczki

Twórz samodzielnie doniczki z motywami róż z tkaniny

Jeśli pokryjesz tylko dno doniczki tkaniną, górną krawędź możesz pomalować farbą akrylową. Zawiąż wstążkę z rafii, przyklej małe guziki lub koraliki, aby Twoje doniczki były jeszcze piękniejsze. Należy jednak pamiętać, że donice ozdobione techniką serwetkową nadają się tylko jako donica. Jeśli ziemia i roślina stykają się ze ścianą doniczki, woda rozleje się od środka na zewnątrz, a motyw z czasem może się odkleić. Dlatego nie zaleca się sadzenia tych doniczek bezpośrednio.

kolorowe doniczki na zioła

Doniczki udekoruj się pomysłami tkanina kolorowymi ziołami

Dzięki technice serwetkowej możesz samodzielnie zaprojektować kolorowe doniczki i posadzić je pięknymi roślinami doniczkowymi lub ziołami. Nastrojowe motywy natychmiast stawiają Twój ziołowy ogród w centrum uwagi i doskonale sprawdzają się jako wspaniały akcent w kuchni. Możesz zharmonizować kolory i wzory z dekoracją ścian w kuchni, tworząc efekt dekoracyjny.

jasne kolory i piękne wzory

Zaprojektuj doniczki samodzielnie motywy techniki serwetek

Zdobione donice mogą ozdobić nie tylko wnętrze, ale również balkon czy taras. Dzięki jasnym kolorom i pięknym motywom natychmiast przyciągają wzrok i tworzą zabawny akcent w każdym miejscu. Jeśli planujesz umieścić w donicy roślinę kwitnącą, możesz dostosować wystrój serwetek z tkaniny do koloru kwiatów.

udekoruj tylko dno garnka

udekoruj glinianą tkaninę decoupage palma

Krawędź glinianego garnka zwykle trudniej przykleić tkaniną niż dolną część, dlatego często pozostawia się ją bez dekoracji. Wizualnie ta decyzja wygląda równie dobrze, ponieważ krawędź harmonizuje w ten sposób z podkładką. Mimo to krawędź doniczki można pomalować na dowolny kolor lub ozdobić inną techniką.

upiększyć wstążką

doniczki gliniane pomysły na projekt taśma z tkaniny

Oto fajny pomysł na udekorowanie krawędzi doniczki. W tym celu stosuje się kolorową taśmę tekstylną i przykleja się ją na krawędzi. Pas materiału powinien być nieco szerszy niż brzeg, aby móc go całkowicie zakryć. Nie ma ograniczeń co do wyboru kolorów i wzorów. Najważniejsze, że donica pięknie wygląda i harmonijnie komponuje się z wnętrzem.

nadaje się również do szklanych butelek

doniczki szklane butelki pomysły na projektowanie tkanin

Dzięki technologii serwetek i tkaninie możesz nie tylko samodzielnie zaprojektować doniczki, ale także urozmaicić proste szklane butelki. Są one idealne jako ładne wazony na kwiaty, które z powodzeniem postawią Twoje kwiaty cięte w centrum uwagi. W tym celu można użyć skrawków tkaniny i serwetek i przykleić je do szkła klejem i bezbarwnym lakierem. Możesz nawet użyć tej samej tkaniny do szklanych butelek i doniczek, aby zaprojektować cały zestaw do roślin domowych.

udekoruj skrawkami materiału w naturalnych kolorach

Zrób własne doniczki do ubierania tkanin

Jeśli chcesz wyczarować naturalną dekorację mieszkania, doniczki na rośliny domowe można ozdobić tkaninami w naturalnych kolorach. Odcienie zieleni i brązu nawiązują do natury i dają poczucie dobrego samopoczucia w pomieszczeniach.

Przykryj garnki całkowicie tkaniną

udekoruj doniczki samodzielnie techniką serwetek pomysły na tkaniny

Jeśli chcesz, możesz oczywiście ozdobić całe doniczki techniką serwetkową. Wymaga to trochę więcej materiału i odrobiny umiejętności. Nie zapominaj, że te doniczki nadają się tylko jako doniczki osłonowe i nie powinny być sadzone bezpośrednio.

Zaprojektuj własne doniczki z gazetą

doniczki pomysły na projekt gazety decoupage motyle

Découpage umożliwia szybkie i łatwe przekształcenie prostych doniczek glinianych w kreatywne doniczki do roślin domowych. Oprócz skrawków materiału, serwetek papierowych i serwetek materiałowych można do tego użyć również innych papierów ozdobnych. Na przykład z gazetą można uzyskać zabawny efekt vintage, który idealnie pasuje do romantycznego ogrodu. Jako dodatkową dekorację nadają się do tego różne wiosenne motywy, takie jak motyle i kwiaty z papieru.

Zaprojektuj krzesło do sadzenia z doniczkami

Zaprojektuj własne pomysły na doniczki z tkaniny decoupage

Chcesz samodzielnie zaprojektować piękne donice i samodzielnie wykonać krzesło do sadzenia, to dekoracja techniką serwetkową jest idealna. W ten sposób można stworzyć bardzo wyjątkowe wzory i wyczarować wspaniałą dekorację balkonu lub tarasu. Możesz ozdobić nie tylko doniczki, ale także krzesło do sadzenia pięknymi wzorami. Najlepiej używać motywów, które dobrze ze sobą współgrają i tworzą harmonijny obraz całości.

doniczki pomysły projektowe klej do dekoracji tkanin

Dzięki technice serwetkowej możesz samodzielnie zaprojektować duże i małe donice oraz stworzyć klimatyczną dekorację domu i ogrodu. Daj się zainspirować naszymi pomysłami i stwórz oryginalne donice do swoich roślin i kwiatów doniczkowych!

Zaprojektuj własne pomysły na dekorację doniczek

doniczki dekorują pomysły tkaniny guziki

doniczki dekorują pomysły tkanina klej glina doniczka

Zrób doniczki samodzielnie udekoruj pomysły różane koraliki

doniczki dekorują pomysły kwiatowy wzór niebieski biały

Zrób doniczki samodzielnie udekoruj pomysły motywy kwiatowe

doniczki pomysły na projekt tkaniny ubierają się w kwiatowy wzór