majsterkowanie

Rzeźba arbuza – 4 kreatywne pomysły z instrukcjami, jak zrobić to sam

arbuz wyrzeźbić cheshire kot nos truskawka oczy oliwka alicja w krainie czarów dekoracja stołu

Chcesz samodzielnie wykonać kreatywną i oryginalną dekorację na imprezę latem? Arbuzy są bardzo popularne latem, ponieważ są jednocześnie słodkie i orzeźwiające. Ponadto można za jego pomocą zaprojektować wiele różnych figur. Świetne pomysły na to, jak zrobić ciekawe Rzeźba arbuza a powiązane instrukcje można znaleźć w artykule. Daj się zainspirować i zaskocz swoje dzieci i przyjaciół pięknymi dekoracjami stołu na następnej imprezie.

Rzeźba arbuza – niezbędne materiały i narzędzia

Rzeźba arbuza cheshire cat kształt niezbędne narzędzia materiały

Aby samemu wyrzeźbić kota z Cheshire z Alicji w Krainie Czarów, potrzebujesz dużego owalnego arbuza na głowę, prawdopodobnie bez pestek, i wydłużonego arbuza na koci ogon. Możesz użyć dwóch czarnych oliwek i truskawki na oczy i nos. Do krojenia i rzeźbienia potrzebny jest również duży nóż kuchenny, nóż do warzyw, nóż do golenia i krajalnica do melona. Do połączenia poszczególnych części potrzebne są szpilki, drewniane szpikulce i wykałaczki. Twarz kota jest narysowana markerem do tablicy, dzięki czemu dokładnie wiesz, gdzie wyrzeźbić.

Wycinanie kota z Cheshire z arbuza – pierwszy krok

Instrukcja rzeźbienia arbuza-znaczniki kota z cheshire-linie konturowe-nóż do pogoni

Najpierw arbuzy myje się pod bieżącą zimną wodą i osusza. Następnie za pomocą noża kuchennego odetnij 1 do 2 centymetrów od spodu owalnego arbuza, aby ustabilizować podstawę. Następnie użyj markera do tablicy, aby narysować twarz kota z Cheshire. Należy zaznaczyć kępki włosów, oczu, brwi, ust i zębów. W razie potrzeby użyj szablonu dostarczonego przez kota, jeśli nie masz pewności co do szczegółów.

Rzeźbienie rekina melona – instrukcje i zdjęcia do przepisu

Dekorowanie arbuza: 14 pomysłów i instrukcji na przyjęcia urodzinowe dla dzieci

Rzeźba w owocach dla początkujących – proste pomysły i instrukcje

Krok 2: wyrzeźbić projekt arbuza

Arbuz Carve Cheshire Cat-Eye-Kształty-Wycinany-Nóż do Obierania

Aby wyrzeźbić arbuza, najpierw użyj noża goniącego do konturów ust. Oczy i zęby można wyciąć i wydrążyć nożem do obierania, ale nie za głęboko, aby nie dosięgnąć miazgi. Używaj tych dwóch instrumentów, aż cechy kota z Cheshire nabiorą widocznego kształtu.

Krok 3: użyj wydłużonego arbuza na ogon kota

Arbuz wyrzeźbić podłużne-kocie-ogon-wycięte-paski-kształty

Ze skórki wydłużonego arbuza wyciąć koci ogon i odciąć paski, jak pokazano na zdjęciu, aby stworzyć wzór kolorystyczny prawdziwego kota z Cheshire. Resztę arbuza można wykorzystać na deser lub wycisnąć sok.

Ostatnie kroki – przymocuj koci ogon, wypełnij rzeźbę i dokończ projekt

arbuz-rzeźba-cheshire-kot-misa-owoce-doczepienie kociego ogona-drewniane szpikulce

Następnie odetnij górną część rzeźbienia nożem do obierania i zdejmij grzbiet, aby zrobić miskę owoców. Wydrąż arbuza za pomocą krajalnicy do melona i użyj miąższu jako nadzienia do skórki. Następnie przymocuj gotowy koci ogon do rzeźbienia za pomocą drewnianych szpikulców, połowę truskawki z wykałaczką i oliwki na oczy z szpilkami. Tak rzeźbione są arbuzy jak kot z Cheshire.

Carving arbuz – głodna panda

arbuz-rzeźba-głodna-panda-zrób-sam-kreatywna-dekoracja-stołu

Tę uroczą pandę można wykroić z okrągłego arbuza bez pestek. Najpierw jest myte i osuszane, następnie podstawa jest stabilizowana, jak w rzeźbieniu Cheshire Cat. Następnie z tyłu arbuza wycina się ćwiartkę koła, aby uformować twarz z przodu i skórkę owocową z tyłu. Arbuz drąży się nożem do melona, ​​a miąższ można wykorzystać na sałatkę owocową.

Zaprojektuj twarz pandy

arbuz-rzeźba-panda-peeling-głowa-oczy-uszy-kształty-przyczepianie-wykałaczek

Za pomocą markera do tablicy narysuj oczy, nos oraz usta. Użyj noża goniącego, aby uzyskać półokrągły wzór wokół oczu. Następnie ostrożnie obierz zieloną górną warstwę arbuza za pomocą obieraczki lub noża do obierania, aby odsłonić białą warstwę. Pozostaw zieleń wokół oczu, nosa i ust. Użyj skrawków arbuza, aby wyciąć okrągłe uszy. Na koniec zapnij uszy i dwie jagody wykałaczkami, napełnij miskę owocową sałatką owocową i udekoruj nią stół.

Samouczek wideo – Wytnij pandę z arbuza

Wycinanie grilla z arbuza – idealna dekoracja na grillową imprezę

arbuz-rzeźba-grill-stojak-pokrywka-owoce-drewniane szaszłyki-grill party

Jeśli chcesz, aby grillowa impreza była jeszcze bardziej tematyczna, możesz uformować grilla z arbuza i podać owoce na szpikulcu. Twój deser jest więc smaczny, ale zdrowy i pasuje do motywu przewodniego. Do tego projektu DIY potrzebujesz mini arbuza, selera i wybranego owocu.

Narzędzia do rzeźbienia grilla arbuzowego

Arbuz-narzędzia-rzeźbiarskie-nóż-do-do-lodów-drewniane szpikulce

Narzędzia wymagane do grilla arbuzowego to noże kuchenne, noże do obierania, krajalnica do melona lub łyżka do lodów, krajalnica do jabłek, drewniane szpikulce, wykałaczki, przecinaki do drutu i w razie potrzeby krajalnice do ciastek.

Wytnij arbuza – wydrąż miąższ

arbuz-rzeźba-bezpestkowa-miazga-wydrążanie-melona krajalnica

Arbuz myje się, osusza i kroi na pół w poprzek. Miąższ drąży się łyżką do lodów i stosuje jako nadzienie do skórki arbuza lub do drewnianych szaszłyków. Pozostałe owoce również obiera się, kroi na małe kawałki i nakłada na szaszłyki. Za pomocą foremek do ciastek można tworzyć różne kształty. Gotowe szaszłyki możesz grillować, jeśli chcesz.

Stwórz stojak na arbuza

arbuz-rzeźba-jabłko-dziurki-selerowe-stopy

Dzięki trzem gęstym łodygom selera można uformować nóżki do grilla. Możesz łatwo wykonać odpowiednie otwory za pomocą krajalnicy do jabłek. Powinny być ustawione prawidłowo, aby grill był stabilny na stojakach.

Uformuj miskę na owoce i napełnij ją owocami

arbuz-rzeźba-miazga-jeżyny-drewniane szaszłyki-ruszt grillowy

Pustą skórkę arbuza można wypełnić miąższem i jeżynami, tak aby nadzienie wyglądało jak ogień i węgiel. Następnie do górnej części miski przymocowuje się drewniane szpikulce, tak jak pokazano na rysunku, tworząc kratkę grillową. Wystające końce szaszłyków usuwa się za pomocą przecinaków do drutu. Połóż owoce na szpikulcu i dolna część grilla jest gotowa.

Zrób pokrywkę na grill

arbuz-rzeźba-selera-pokrywka-uchwyt-do-do-wykałaczek

Możesz użyć drugiej połowy arbuza do wykonania pokrywki na grilla. Użyj wykałaczek, aby przymocować mały kawałek selera do górnej części pokrywki, aby utworzyć uchwyt. Wtedy arbuzowy grill jest gotowy do podania.

Wytnij kreatywną torebkę z wydłużonego arbuza

arbuz-rzeźba-dekorowana-torebka-zrób-sam-brokatowa-miazga-usta

Ta torebka z brokatem jest odpowiednią ozdobą na dziewczęce dziecięce urodziny lub przyjęcia. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest umycie wydłużonego arbuza i przecięcie go wzdłuż na pół. Następnie weź połowę i odetnij górny koniec. Użyj noża do obierania, aby wyciąć miąższ. To jest podstawa torby, którą można umieścić na płaskiej płycie.

Carve arbuz – formuj uchwyty do torebek

arbuz-rzeźbiona-torebka-miazga-kieszeń-uchwyt-kształt-nóż do obierania

Następnie połóż drugą połowę ściętą stroną do dołu. Następnie podziel ponownie na pół i odetnij od najdłuższej części o szerokości od 3 do 5 centymetrów plasterek na uchwyt torebki. Odetnij miąższ i wyrzeźdź z arbuza falisty brzeg na rączkę. Przymocuj uchwyt torby do podstawy torby za pomocą wykałaczek i wykonaj dowolne ozdoby z resztą arbuza. Z miąższu można wykonać dowolne kształty i wykorzystać je jako wypełnienie torebki. Za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco możesz przykleić cyrkonie do powłoki i uzyskać efekt połysku.