majsterkowanie

Proste pomysły, które wyglądają profesjonalnie, ale mogą być również kopiowane przez początkujących

Pomysły na malowanie z instrukcjami dla początkujących z akrylem i akwarelami

Z pewnością każdy już myślał o namalowaniu czegoś pięknego. Ale wielu nie odważy się podejmować takich projektów, wierząc, że nie mają do tego talentu i że to rzecz dla prawdziwych artystów. Piękny obraz nie musi być trudny do namalowania. Wręcz przeciwnie! Za pomocą kilku narzędzi, trików i pomysłów możesz stworzyć naprawdę ciekawe dzieła sztuki, które potem z dumą powiesisz na ścianie. Nadal nam nie wierzysz? Następnie czytaj dalej, a znajdziesz nasze proste pomysły na malowanie wraz z instrukcjami, które Cię przekonają. Wtedy pozostaje już tylko zaopatrzyć się w płótno, farby i wszystkie inne niezbędne akcesoria i pomoce i można zacząć.

Łatwo kopiuj pomysły

Oryginalne pomysły malarskie i do wieszania obrazów szerokimi wstążkami

 • płótno
 • Szczotka piankowa
 • Farby rzemieślnicze

Maluj pomysły na stare obrazy na płótnie, przeprojektuj akrylem i stwórz nową dekorację

Dla tego pomysłu przeprojektowano stary obraz na płótnie. Ale możesz też użyć nowego płótna. Najlepiej wybierać różne odcienie z jednej grupy kolorystycznej, ponieważ szczególnie dobrze prezentują się one w połączeniu. Generalnie wskazane jest, aby nie łączyć kolorów, które mogłyby kolidować. Rozprowadź kilka kropel farby na płótnie. Zmieniaj tony.

Twórz obrazy akrylowe jako pomysły malarskie z dowolnym wzorem i odcieniem koloru dzięki prostym technikom pędzla

Teraz użyj pędzla, aby obrysować kolory w kierunkach pionowych. Tworzy to paski, takie jak widać na zdjęciu. Upewnij się, że płótno jest całkowicie pokryte farbami. Możesz pozostawić obraz bez zmian lub poeksperymentować z różnymi ruchami. W przykładzie zaprojektowano wzory V. Ale oczywiście dozwolone są również wzory zygzakowate, koła, faliste linie i wiele więcej. Ale nie szczotkuj zbyt często kolorów, ponieważ z biegiem czasu będą się one coraz bardziej mieszać. Możesz również dodać nowe kolory później, jeśli uważasz, że Twoje zdjęcie może ich użyć.

Pomysły na malowanie kwiatów z instrukcjami

Kolorowe kwiaty jako pomysły na malowanie szpachelką i pędzlem na płótnie o dowolnym rozmiarze

 • płótno
 • Zabarwienie
 • Farba teksturowa (opcjonalnie)
 • Szczotka do gąbki
 • Szpatułka do malowania

Szukasz prostych pomysłów na malowanie, nie możesz się pomylić z kwiatami. Niekoniecznie musisz wybierać konkretny rodzaj kwiatu, możesz sam wymyślić kształty i kolory kwiatów. Mimo to szablon, z którego można skopiować kwiaty, może być pomocny dla początkujących. Najpierw przygotuj paletę kolorów, mieszając około 5 do 6 różnych kolorów zgodnie ze swoimi pomysłami. Potrzebne będą różne kolory kwiatów i około dwóch do trzech odcieni zieleni na liście. Jeśli dodasz również farbę teksturową, twoje kolory uzyskają teksturę i będą wyglądać trójwymiarowo na obrazie.

Proste pomysły na malowanie i instrukcje dotyczące tła w jasnych kolorach za pomocą pędzla gąbkowego

Tak jak w powyższych instrukcjach, teraz rozprowadzasz różne plamy farby na płótnie, aby utworzyć tło. Narysuj to pionowo na płótnie za pomocą suchego pędzla gąbkowego, aż zostanie całkowicie pokryty farbą. Użyj szpatułki lub noża, aby wybrać pierwszy kolor kwiatu i użyj go, aby stworzyć płatki kwiatów w dowolnym miejscu na płótnie.

Pomysły na czas dla wszystkich z akrylem - sam rób zdjęcia kwiatów na ścianę

Zaprojektuj kilka kwiatów, a następnie dodaj liście i wypełnij środek kwiatów. Mogą one być nieco bardziej skumulowane, aby mogły stać się ich własnymi. Na koniec wypełnij wszystkie luki między liśćmi i kwiatami kropkami i mniejszymi liśćmi. W ten sposób Twoje dzieło sztuki wygląda bardziej jak bujny bukiet kwiatów. Pamiętaj, że wszystkie nasze pomysły na malowanie są inspirujące i można je dowolnie modyfikować.

Drzewa jako pomysły na malowanie akwarelami

Śliczny obrazek z efektem ombre dzięki akwarelom w ciepłych jesiennych kolorach

 • Papier do akwareli (np. Strathmore)
 • kilka pędzli (najlepiej miękkich i z końcówką)
 • Szczoteczka do zębów
 • Akwarele
 • Paleta lub stara płyta do mieszania kolorów
 • Kubek wody

Akwarele są cudownie łatwe w obróbce, więc te farby są idealne do malowania pomysłów dla początkujących. Zanurz pędzel w wodzie, a następnie nabierz za jego pomocą trochę koloru, który chcesz. Użyj tego, aby przetrzeć papier, aby stworzyć wierzchołek drzewa. Wyobraź sobie chmury i utwórz kilka takich chmur na górnej połowie arkusza. Zanim te farby wyschną, użyj pędzla, aby zebrać trochę więcej tej samej farby i zamaluj pierwszą warstwę farby. Jeśli farba jest już zbyt sucha, można zwilżyć arkusz czystym pędzlem i wodą.

Pomysły na malowanie dla początkujących akwarelami na jesienne drzewo liściaste

Oprócz pierwszego koloru możesz wybrać także drugi, a nawet trzeci. W przykładzie użyto koloru żółtego, pomarańczowego i oliwkowo-zielonego. Możesz uzyskać ten ostatni, mieszając żółty, zielony i czerwony.Możesz użyć oliwkowej zieleni do zaprojektowania części korony, a także pnia i gałęzi, które wystają tu i tam między liśćmi korony. Do pnia najlepiej zastosować najpierw jaśniejszy, a potem ciemniejszy odcień.

Fototapeta DIY z jesiennymi niuansami z farb wodnych

Teraz za pomocą szczoteczki do zębów dodaj kilka ciekawych plam w tym samym kolorze na koronie drzewa. Zwilż je i wetrzyj w odpowiedni kolor. Następnie ponownie przetrzyj palcem włosie, aby farba się rozpryskiwała. Zacznij od żółtego, a następnie przejdź do pomarańczowego, a następnie oliwkowego (lub innego wybranego koloru).

Twórz ciekawe plamy dla efektów za pomocą szczoteczki do zębów i szczoteczki

Na koniec możesz użyć pędzla, aby dodać jeszcze większe plamy. Aby to zrobić, zanurz pędzel w wodzie, a następnie podnieś farbę. Dotknij go innym pędzlem, długopisem lub różdżką. Na koniec możesz teraz stworzyć podłogę i w razie potrzeby przyciemnić niektóre gałęzie. Drzewa jako pomysły na malowanie mogą być zaprojektowane w szerokiej gamie kolorów.

Razy pomysły na kaktusy

Pomysły na malowanie kaktusów z instrukcjami dotyczącymi wspaniałych fototapet DIY

Kiedy już to opanujesz, możesz wypróbować dowolny motyw. Na przykład te kaktusy są bardzo lubiane, ponieważ możesz łatwo zrealizować pomysły jako obraz. Na wszelki wypadek możesz skorzystać z poniższych instrukcji. Na poniższym filmie możesz również zobaczyć, jak krok po kroku pracować z akwarelami, aby uzyskać piękne odcienie.

Trzyczęściowy kaktus w kolorze niebieskim i zielonym z kolcami wykonanymi z akwareli

Pomysł na niebieskiego kaktusa z farb wodnych w prostych krokach

Czasami pomysły dla początkujących do rozdania lub na własną dekorację

Piękny, zielony kaktus z różowymi kwiatami w brązowej doniczce

Ładne stokrotki malują akwarelami

Romantyczne pomysły na malowanie stokrotkami w odcieniach niebieskiego, zielonego i żółtego

 • Papier do akwareli
 • Taśma klejąca do mocowania papieru
 • Płyn maskujący
 • pędzel
 • mydło
 • Akwarele
 • Sól
 • ołówek

W przypadku zdjęć kwiatów takich jak ten, użyj ołówka, aby cienko naszkicować kilka stokrotek (lub innych białych kwiatów) na kartce papieru. Zwilż kostkę mydła i wetrzyj ją dokładnie we włosie pędzla przed zanurzeniem w płynie maskującym. Tym płynem teraz dokładnie pokryjesz wszystkie kwiaty i łodygi kwiatów. Prawdopodobnie będziesz musiał ponownie namydlić pędzel i kilkakrotnie pobrać nowy płyn maskujący. Teraz pozwól płynowi dobrze wyschnąć.

Pomysł na malowanie płynem maskującym i prostymi technikami na obraz kwiatowy

Wybierz kolory tła (na przykład żółte, niebieskie, szare i zielone) i wymieszaj je na palecie. Następnie zwilż cały papier. Następnie nałóż z grubsza pierwszy kolor, który powinien być najjaśniejszy ze wszystkich wybranych kolorów (żółty w przykładzie). Pędzel numer 12 jest do tego dobry. Następnie dodaj ciemniejsze kolory (tutaj niebieski, zielony i jasnoszary) przesuwając pędzel od dołu do góry. Należy stworzyć tło przypominające trawę.

Teraz weź pędzel numer 3 i dodaj kilka dodatkowych pociągnięć, które imitują źdźbła trawy. Można użyć specjalnego zagęszczacza do akwareli, aby kolory były mocniejsze. Dodaj niebieskie, zielone, szare i żółte pociągnięcia. Zanim całość wyschnie, posyp obrazek solą. To wchłania płyny i tworzy ciekawe wzory. Ale nie przesadzaj z ilością soli. Alternatywnie można dodać plamy, jak opisano w instrukcjach dla drzew. Niech obraz dobrze wyschnie. Możesz przyspieszyć proces za pomocą suszarki do włosów.

Krok po kroku realizuj pomysły dla początkujących i udekoruj mieszkanie

Na koniec usuń płyn maskujący palcem lub gumką. Uważaj, aby nie pocierać papieru. Teraz użyj pędzla nr 2 i żółtej farby, aby stworzyć pyłek stokrotek. Aby to zrobić, najpierw zwilż środek niewielką ilością wody, a następnie dodaj żółte kółko. Dodaj małą brązową linię do dolnej krawędzi koła, aby uzyskać odcień. Zwilż i maluj jeden kwiatek na raz, nie wszystkie na raz.

Krawędzie, które nie nakładają się równomiernie, można prześledzić niewielką ilością czystej wody, aby się rozmazały. Teraz wystarczy wizualnie oddzielić płatki, dodając odcienie. W tym celu każdy żółty środek powinien być dobrze wysuszony. Za pomocą tego samego pędzla i odrobiny wody biegnij wzdłuż tych obszarów, w których zachodzą na siebie płatki. Zaczynasz od niebiesko-zielonego tła, aby ten kolor został wyłapany przez pędzel. Nie używaj nowej farby! To byłoby zbyt silne. Powinna być tylko nuta koloru. Obraz jest gotowy i możesz go wykorzystać jako inspirację dla wielu podobnych pomysłów.

Pomysły na malowanie dla początkujących – marmurowe obrazy bez malowania

Łącz kolory z olejem i twórz obrazy, które wyglądają jak kamienie naturalne i szlachetne

Takie zdjęcia wyglądają na skomplikowane, ale są super proste i może je naśladować absolutnie każdy. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś z pędzlami, farbami i płótnem, będziesz w stanie z powodzeniem realizować takie pomysły. Wspaniałą rzeczą jest to, że żadne zdjęcie nie jest takie jak inne i za każdym razem otrzymujesz naprawdę wyjątkowy kawałek. To także idealny pomysł na prezent!

Potrzebujesz:

 • Farby akrylowe w dowolnym kolorze (jedna z nich powinna być biała)
 • Płótno o dowolnym rozmiarze (mniejsze wystarczą również dla początkujących i do ćwiczeń)
 • Floetrol
 • Olejek do włosów
 • Kubki papierowe i plastikowe łyżki
 • Papier woskowany, stara gazeta lub jakakolwiek inna papierkowa robota

Pomysł na malowanie bez malowania farbami akrylowymi topiącymi się na płótnie

Wyłóż swoje miejsce pracy matą. Najpierw umieść po trochu każdego koloru w osobnym kubku. Następnie wymieszaj je z Floetrolem. W przypadku tego projektu najlepszy jest stosunek 2:1, np. 30 g Floetrol i 15 g farby. Wszystko dobrze wymieszaj i dodaj 4 do 5 kropli oleju do każdej filiżanki, po czym wszystko ponownie wymieszaj. W końcu kolory powinny być gęste, ale nadal nadające się do polewania (jak miód).

Pomysł dla początkujących na obrazy na płótnie z akrylem i olejem do pięknych wzorów

Teraz weź czysty kubek i na przemian wlewaj do niego wszystkie kolory. Powinno to stworzyć warstwy, które nie mieszają się ze sobą. Teraz kolory trzeba przenieść na płótno, bo na razie pomysły nie są namalowane. Zamiast tego umieść płótno na środku kubka. Teraz ostrożnie odwróć oba. Upewnij się, że kubek mocno dociskasz do płótna, a farba nie spływa po bokach. Teraz odstaw kubek na płótno do góry nogami. Możesz także dotknąć dna kubka, aby lekko szturchnąć farbę.

Fantazyjny efekt marmuru w dowolnym kolorze z super prostymi instrukcjami

Jeśli teraz podniesiesz kubek, farba zacznie uciekać. Daje to piękny efekt marmuru, a olejek tworzy ciekawe komórki w kolorze. Poruszaj płótnem w przód i w tył po powierzchni, aby równomiernie rozprowadzić kolory i pozwól, aby gotowy obraz wyschnął. Efekty marmuru jako pomysły na malowanie można również wykorzystać do zdjęć, które powinny służyć jako prezent na ostatnią chwilę.

Po prostu pomaluj ładne maki

Odtwórz niebieskie maki krok po kroku za pomocą instrukcji wideo

Te maki to nasze ostatnie pomysły. Niebieskie kolory naprawdę pasują do siebie na neutralnym tle. Oczywiście możesz też bawić się kolorami i eksperymentować z tym pomysłem. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz poniższy film.