majsterkowanie

Projektowanie luster – 2 świetne, przyciągające wzrok pomysły wraz z instrukcjami

Projektowanie luster -pomysły-instrukcje-zrób to sam

Lustra w domu przyciągają wzrok i wyglądają równie pięknie jak prawdziwe obrazy na ścianie. Własnoręcznie udekorowane lub samodzielnie zaprojektowane lustro przyciąga wzrok i nadaje temu miejscu osobisty charakter. I nie jest tak trudno zrobić to samemu. Poniżej dwa oryginalne pomysły wraz z instrukcją – jeden dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie w majsterkowaniu i bardzo prosty dla „początkujących”. Możesz więc zaprojektować świetne lustro bez większego wysiłku, a tym samym ładnie uwydatnić mniej korzystny obszar.

Przyciąga wzrok w domu: projektowanie luster

Twórz lustra -instrukcje-geometryczne-zrób to sam

Projektowanie luster to świetny temat do majsterkowania, który zachęca do kunsztu i myślenia. Jednak raczej słabo nadaje się dla hobbystów, którzy boją się ostrych przedmiotów. W pierwszym tutorialu przedstawiamy jak przekonwertować zwykłe lustro na pracę Tiffany’ego. Aby to zrobić, lustro jest cięte nożem do szkła. Z pewnością brzmi to trudne, ale tak nie jest. Wszystko czego potrzebujesz to specjalne narzędzie – nóż do szkła i odrobina praktyki. Zastosowany tutaj nóż do szkła nadaje się szczególnie do powierzchni lustrzanych. Jeden z nich można znaleźć w specjalistycznych sklepach już od 7-8 euro.

Zaprojektuj lustra geometrycznie – instrukcje

Projektowanie luster -instrukcje-wycinanie-geometryczne-szkła

Podczas cięcia szkła i luster powierzchnia nie jest całkowicie przecinana, a jedynie porysowana. Następnie ostrożnie oderwij żądany punkt. Szczególnie ważne jest, aby powierzchnia, na której stoi lustro, była całkowicie płaska i równa. W przeciwnym razie może pęknąć podczas cięcia pod wpływem wywieranego nacisku. Ponadto przed cięciem powierzchnię lustra należy dokładnie oczyścić i zwilżyć olejem do cięcia. Podczas pracy ze szkłem należy chronić ręce przed potłuczonym szkłem i nosić rękawiczki. Jeśli dopiero zaczynasz ciąć lustro lub szkło, zalecamy najpierw poćwiczyć na kawałku szkła i wykonać cięcie próbne.

Zaprojektuj lustra à la Tiffany

Stwórz-swoje-lustra-spraw-sam-oczyścić

Do wykonania lustra Tiffany DIY potrzebne jest zwykłe lustro dowolnej wielkości, odpowiedni nóż do szkła, kawałek folii samoprzylepnej (najlepiej w kolorze metalicznym np. mosiądz lub srebrny, mat), pisak i ołówek, ewentualnie płyn do mycia szyb, linijka, olej do cięcia i rękawice. Aby upewnić się, że efekt końcowy będzie działał poprawnie, zalecamy wcześniejsze narysowanie szkicu 1:1. Użyj pisaka i linijki, aby zaznaczyć nacięcie na szkle. Teraz zanurz końcówkę noża do szkła w oleju do cięcia i nałóż trochę go na interfejsy. Następnie umieść linijkę na zaznaczonej linii i przetnij wzdłuż niej. Pamiętaj, że nóż do szkła wystarczy pociągnąć tylko raz, bez przerwy i ze stałym naciskiem. Następnie umieść lustro na krawędzi blatu roboczego lub na podniesionym przedmiocie, np. książce lub talerzu, pozostawiając wystającą krawędź, którą chcesz odciąć. Teraz delikatnie postukaj, aż odpadnie. Na koniec lekko zeszlifuj ostre krawędzie lustra.

lustro-projektowanie-instrukcje-geometryczna-folia-efekt

W ten sposób wycinasz prostokątne lustro na ośmiokąt. Po uzyskaniu pożądanego kształtu należy wyczyścić powierzchnię lustra i nałożyć na nią folię samoprzylepną. Możesz użyć matowej folii okiennej, którą będziesz musiał później zafarbować, lub folii w kolorze metalicznym. Za pomocą ołówka narysuj wzór inspirowany techniką Tiffany’ego. Pozostawiasz równe łączenia pomiędzy poszczególnymi geometrycznymi kształtami i w razie potrzeby kolorujesz je na żądany kolor, np. mosiądz. Ostrożnie wytnij figurki nożem rzemieślniczym. Uważaj, aby nie zarysować lustra. Łączenia wykonane z folii metalicznej w końcu osiągają efekt paneli Tiffany.

lustra-instrukcje-projektowe-geometryczne-mosiądz

Aby lustro wyglądało efektownie i naprawdę skutecznie, upewnij się, że masz czyste, proste cięcie, zarówno od samego lustra, jak i od folii. Jeśli chcesz, możesz nałożyć cienką warstwę korka z tyłu lustra. Zabezpieczy to meble i ściany przed zarysowaniami, jeśli chcesz postawić lustro na szafce, komodzie lub półce.

lustro-projektowanie-geometria-pomysł-instrukcje

Prace Tiffany inspirują swoją trójwymiarowością. Geometryczne, przezroczyste kieliszki tworzą ornamenty i motywy oraz tworzą efekty specjalne poprzez grę światła i cienia. Wyglądają inaczej o każdej porze dnia i dlatego szczególnie przyciągają wzrok. Dlatego jeśli szukasz miejsca do powieszenia samodzielnie zaprojektowanego lustra, wybierz je celowo, aby światło mogło w każdej chwili wpaść.

Projektowanie luster z pinezkami – instrukcje

lustro-design-pinezki-srebrny-efekt

Drugi projekt DIY do projektowania luster jest łatwiejszy i dlatego jest bardzo odpowiedni dla początkujących w rękodziele lub jako szybkie rękodzieło. Do tego celu służy małe, okrągłe lusterko (o średnicy ok. 10-12 cm), które można znaleźć w każdym sklepie za 1 euro. Naszą wskazówką jest, aby najpierw zdobyć lustro i odpowiednio resztę materiałów. Będziesz także potrzebować podkładki z korka, która jest nieco większa niż lustro. Na przykład bierzesz lustro o średnicy 10 cm i podkładkę z korka o średnicy od 15 do 20 cm.

lustro-projekt-kołki-rysunkowe-instrukcje-materiały

Do tego lustra DIY potrzebujesz metalowej pinezki i uniwersalnego kleju. Jeśli chcesz później powiesić lustro na ścianie, potrzebny jest wieszak lub możesz zrobić go samemu za pomocą drutu. Teraz umieść okrągłe lustro dokładnie na środku podkładki korkowej i zacznij dociskać pinezki bardzo blisko siebie..

lustra-instrukcje-projektu-okrągłe-korki

lustra-design-instrukcje-okrągłe-pinezki-korki

Za pomocą pinezek należy bardzo szczelnie zakryć całą krawędź korka wokół lustra, aby wyglądała jak srebrna i nic nie było widać z brązowej powierzchni korka. Zakrywasz również krawędź podkładki korkowej. Wskazane jest, aby zacząć od środka. Najpierw wyłóż lustro pineskami, a następnie spróbuj w jednym miejscu ułożyć pozostałe rzędy pinezek.

Stwórz własne lustro

Bardzo ważne jest, aby całkowicie pokryć tablicę korkową pinezkami, aby powstała równa „srebrzysta” powierzchnia. Najlepiej układać pinezki na wzór rybich łusek bardzo blisko siebie i w jednym kierunku. Trzeba też bardzo dobrze zakryć krawędź korkowej podstawki.

lustra-instrukcje-projekt-okrągły

Na koniec przymocuj wieszak z tyłu. Możesz też zrobić to sam, umieszczając kawałek drutu między dwiema pineskami. Dla dodatkowego bezpieczeństwa przyklej pinezki odrobiną kleju przed wciśnięciem ich do korka. Twoje piękne, okrągłe lustro ozdobne jest gotowe!

* Projekt DIY 1st of Piękny nieporządek

* Projekt DIY 2nd of Kędzierzawy