majsterkowanie

Nawet początkujący mogą uszyć tę jesienną dekorację – proste projekty DIY z jesiennych tkanin i filcu

Lubisz szyć i chciałbyś sam zrobić piękne ozdoby na jesień? To jest właściwe miejsce dla Ciebie. Dzięki naszym instrukcjom nie musisz też koniecznie być profesjonalnym kanalizatorem. Zamiast tego nawet początkujący mogą odważyć się uszyć każdą jesienną dekorację. Niezależnie od tego, czy ustawiamy podstawki, szyte obrazki, czy grzybki, zebraliśmy kilka świetnych pomysłów. Do wielu z nich można nawet użyć skrawków materiału.

Szycie dekoracji jesiennych – Instrukcje do podstawek w kształcie żołędzi

Szyj jesienne dekoracje ze skrawków materiału i używaj ich jako podstawek

 • Resztki materiału w pasujących jesiennych kolorach lub z jesiennymi motywami
 • samoprzylepne polary
 • Ściereczka na plecy
 • Szablon do żołędzi
 • Taśma mankietowa o szerokości 6 mm
 • Szpilki
 • Nożyczki do tkanin
 • maszyna do szycia

Szycie dekoracji jesiennych - instrukcje DIY dla podstawek z patchworkiem

Instrukcja szycia dla początkujących: Zanim będziesz mogła uszyć tę prostą jesienną dekorację, musisz najpierw przyciąć materiał do odpowiedniego rozmiaru. Potrzebujesz 15 pasków o szerokości około 5 cm, które następnie zszyjesz w grupach po pięć. Wyprasuj zestawy patchworkowe. Aby uzyskać z niej kwadratowy wzór, ponownie pokrój trzy zestawy pasków na paski o szerokości 5 cm. Najłatwiej to zrobić, aby złożyć zestaw wzdłuż szwów, a następnie pociąć powstały pasek na 5 cm kwadraty. Teraz, jeśli rozłożysz te kwadraty, otrzymasz paski po 5 różnych kwadratów materiału. Zszywasz te paski ponownie z pięcioma osobami.

Alternatywnie możesz wyciąć 25 kwadratów, a następnie zszyć je razem, tworząc wzór patchworkowy.

Szyj jesienne dekoracje z polaru i skrawków materiału z szablonu

Teraz potrzebujesz szablonu w kształcie jesiennego żołędzia, który wcześniej wycinasz. Przypnij je do jednego z patchworkowych materiałów szpilkami i wytnij nożyczkami. Następnie w ten sam sposób wycinamy czepek żołędzia z wybranej tkaniny (najlepiej ciemnobrązowy). Umieść stożek po lewej stronie po prawej stronie żołędzi, jak pokazano na rysunku, zabezpiecz szpilkami i zszyj obie tkaniny, pozostawiając odległość ok. 5 do 6 mm od krawędzi. Następnie złóż czapkę i wyprasuj szew.

Szyj samodzielnie jesienne dekoracje

Żołądź jako szablon do ciekawych uchwytów do garnków

Jeśli chcesz uszyć podstawki jako jesienne ozdoby, musisz teraz pracować z polarem, który służy jako izolacja termiczna. Aby to zrobić, przyklej żołądź do polaru i odetnij nadmiar polaru wzdłuż krawędzi nożyczkami. Napraw, wprasowując. Teraz połóż żołądź na ręczniku kuchennym polarem do góry i przypnij krawędzie na miejscu. Wytnij kształt. Zszyj oba razem wzdłuż krawędzi w odległości około 6 mm. Ale zostaw otwór do skręcania.

Do szycia wykorzystaj dowolną tkaninę w jesiennych kolorach i wzorach

Teraz odwróć podkładkę i zaszyj otwór. Możesz również dodać pętlę do zawieszenia. Możesz uszyć tę jesienną dekorację i oddać ją lub wykorzystać dla siebie. Nadaje się również dobrze jako uchwyt na garnek. W przypadku tych ostatnich można jednak dodać trochę więcej polaru lub na wszelki wypadek grubsze.

szablon tutaj.

Szyj jesienne ozdoby z haftem

Ozdoby jesienne naszyte na tkaninie lnianej w drewnianej ramce do haftu

 • poczuł
 • karton
 • znacznik
 • Nożyczki do tkanin
 • Tamborek
 • Tkanina lniana
 • Nici do haftowania
 • Igła do haftu
 • guziki

Jeśli nie masz maszyny do szycia i wolisz szyć ręcznie, możesz pracować z filcem i uszyć te jesienne ozdoby, do których możesz również wykorzystać piękną ramkę do haftu. Wytnij liście z filcu z wolnej ręki lub za pomocą szablonu i naciągnij lnianą tkaninę w ramce do haftowania. Teraz połóż liście na lnianej tkaninie i wypróbuj, które pozycje lubisz najbardziej. Następnie po prostu zszywasz prześcieradła wzdłuż krawędzi filcu.

Uszyj ładne jesienne dekoracje z filcu i lnu - instrukcje dla początkujących

Na koniec zawiąż węzeł na plecach i odetnij nadmiar włóczki. Wtedy można w dowolnym momencie przyszyć kilka ozdobnych guzików, a jesienną dekorację można założyć lub zawiesić na ścianie.

Szyj grzyby jako jesienne dekoracje

Szyj grzyby jako jesienne ozdoby i układaj na drewnianych krążkach

 • Skrawki tkaniny
 • szablon
 • Nici do haftowania
 • Włókno wypełniające
 • Granulat wypełniający
 • Drewniane krążki
 • ogólne materiały do ​​szycia: igła i nici, nożyczki, maszyna do szycia

Jeśli chcesz uszyć grzyby jako jesienne ozdoby, możesz skorzystać z tych prostych instrukcji wraz z szablonem do wydrukowania. Jeśli uszyjesz jesienną dekorację, możesz użyć jej do stworzenia wspaniałego jesiennego wzoru. Ale przede wszystkim wydrukuj szablon z poniższego linku i wytnij elementy. Potrzebujesz koła dwukrotnie, przy czym wycinasz tylko wewnętrzny okrąg jednego z dwóch, a także anulujesz go. Przenieś wszystkie elementy na materiał (lub przypnij i od razu wytnij).

Piękne jesienne grzyby z wypełnieniem i granulatem na drewnianym stojaku

Złóż prostokąt wzdłuż prawych stron razem i zszyj oba boki razem, pozostawiając 6 mm rąbek. Dostajesz wąż. Odwróć tkaninę i wyprasuj. Teraz połącz ze sobą dwa koła po prawej stronie i zszyj je wzdłuż krawędzi (znowu z przerwą 6 mm). Możesz teraz obrócić materiał przez otwór w środku jednego koła. Prasuj ponownie.

Napełnij czapkę grzyba wypełniaczem. Teraz zszyj małe kółko wycięte z jednego z kółek po jednej stronie tuby. Powstałą łodygę grzyba wypełnić w dużej mierze granulatem wypełniającym, a resztę watą. Złóż około 6 mm otwartej krawędzi i naciśnij palcami. Możesz teraz przyszyć łodygę do czapki grzyba za pomocą nici do haftowania.

Udekoruj swój dom jesienią domowymi dekoracjami

Po uszyciu jesiennych ozdób można je położyć na drewnianych krążkach. Jeśli nie chcą stać, można je również przykleić klejem. Różne rozmiary najlepiej jest tworzyć, po prostu zmieniając rozmiar szablonu i układając gotowe pieczarki w grupy (np. na dużym drewnianym krążku). Wtedy Twoja jesienna dekoracja z drewnianymi krążkami i grzybkami będzie wyglądać jeszcze piękniej.

Wskazówka: Jeśli chcesz uszyć dłuższe grzyby jako jesienne ozdoby, po prostu wydłuż prostokąt. W przypadku większych odcieni grzybów wybierz większą średnicę okręgów szablonu.

Szablony do druku tutaj.