majsterkowanie

Naucz się kaligrafii i projektuj piękne czcionki — czego potrzebujesz

naucz się kaligrafii złote-litery-kartki-z-pozdrowieniami

Wszyscy o niej słyszeli i byli zdumieni jej pięknem – kaligrafia jest popularna na całym świecie od tysięcy lat. To, co kiedyś było formą komunikacji, teraz, kiedy duża część ludzkości może pisać i czytać, postrzegane jest bardziej jako pomysłowe pisanie, które jest specjalnie praktykowane i które jest mniej używane w życiu codziennym. Mimo to wielu interesuje i fascynuje. Jeśli jesteś tym zainteresowany i chcesz nauczyć się kaligrafii, poniższe podstawy mogą ci pomóc. Dowiedz się ciekawych informacji, podstaw i poradników na ten temat.

Czym jest kaligrafia? Naucz się kaligrafii dla dorosłych

uczyć się kaligrafii abc-calligraphy-art-tulipan-żółty

Słowo „kaligrafia” pochodzi z języka greckiego i ogólnie oznacza coś w rodzaju „sztuki pięknego pisania”. Podczas gdy w dawnych czasach istniał specjalny zawód kaligrafa lub skryby, który pisał wyszukane Biblie i inne dzieła, i mógł być praktykowany tylko przez męską elitę, czcionki kaligraficzne są teraz rodzajem sztuki, która może być używana przy specjalnych okazjach lub specjalnych okazjach. prace, takie jak kartki z życzeniami na urodziny i tym podobne, mogą być używane i poznawane przez wszystkich. Coraz więcej osób chce uczyć się kaligrafii i wypróbowywać różne czcionki. A żeby nauczyć się tego typu kaligrafii, nie trzeba nawet mieć doskonałego pisma odręcznego.

poznaj fakty o kaligrafii-co-jest-instrukcje

Z jednej strony możesz wziąć udział w kursie kaligrafii, aby nauczyć się pięknie pisać. Ale na początek możesz również zapoznać się z niektórymi podstawami, które są oferowane w Internecie. Oprócz instrukcji i szablonów dla różnych liter i cyfr do kaligrafii dostępne są również pomocne filmy, które szczegółowo opisują i pokazują poszczególne kroki. Jeśli te instrukcje nie są dla Ciebie wystarczające lub cenisz regularne lekcje ćwiczeń, nadal możesz pomyśleć o kursie i nauczyć się skryptu kaligrafii w ten sposób.

Naucz się kaligrafii dla początkujących – czego potrzebujesz?

kaligrafia-nauka-koperta-czcionki-praktyka-numery

W dzisiejszych czasach można kupić cały zestaw do kaligrafii, który zawiera nie tylko tusz czy tusz indyjski, ale także pisaki do kaligrafii. Są to wieczne pióra do kaligrafii, których końcówki są cięte na różne szerokości i pod różnymi kątami. Jeśli chcesz nauczyć się nowoczesnej kaligrafii, lepiej użyć zwykłego pióra do rysowania ze stalówką. To wystarczy, zwłaszcza dla początkujących. Możesz również nauczyć się kaligrafii piórem wiecznym, aby rozpocząć i używać do tego celu szkolnego pióra. Faber-Castell oferuje różne rodzaje ołówków, które można wykorzystać do ćwiczeń. Należą do nich takie, które imitują końcówkę dłuta, ale także te z końcówką pędzla.

naucz się kaligrafii udekoruj-napisz-skrypt-piękna-praktyka-kurs

Ponadto wymagany jest oczywiście również papier. Nie popełnij błędu wybierając specjalny papier do kaligrafii. Ponieważ oprócz tego, że jest drogi, jest również mniej odpowiedni dla początkujących. Przez większość czasu tak naprawdę nie dostajesz tego, czego oczekujesz. Zamiast tego najlepiej używać papieru bezkwasowego. Prawidłowy rozmiar zapobiega wypływaniu atramentu podczas pisania. Trudno określić, jak szorstki powinien być papier, ponieważ zależy to w dużej mierze od użytej końcówki kaligraficznej. Dlatego najlepszą opcją jest po prostu wypróbowanie różnych rodzajów papieru, ponieważ wybór jest bardzo duży.

Naucz się kaligrafii – instrukcje

kaligrafia-pomysł-nauka-czcionka-duża-mała-litera

Istnieje oczywiście szeroka gama czcionek dla pięknych liter i cyfr, a także możesz samodzielnie wymyślić czcionki, gdy masz trochę doświadczenia. Poniżej mamy instrukcje kaligrafii dla alfabetu kaligrafii kursywą, gdzie można zobaczyć nie tylko gotową literę, ale także kolejność rysowania linii, które ostatecznie tworzą literę. Oto pomocne czcionki ABC:

kaligrafia-nauka-instrukcje-litery-alfabet-kierunek

To dość prosta czcionka, ale nadal bardzo ładna. Więc jeśli chcesz nauczyć się pięknej czcionki, możesz zacząć od tej. Najlepiej najpierw wybrać literę i przećwiczyć ją kilka razy, tak jak w szkole podstawowej. Kiedy już to opanujesz, możesz przejść do następnego listu. Nie spiesz się, ćwicząc kaligrafię, ponieważ tylko wtedy będziesz mógł wkrótce oczekiwać sukcesów. Jeśli dobrze przećwiczyłeś wszystkie litery, możesz również spróbować pisać całe słowa.

kaligrafia-nauka-upominkowa-kartka-pozdrowienia-projekt-siebie-vintage

Więc w zasadzie nie ma żadnych zasad, więc możesz łatwo nauczyć się kaligrafii. Tylko upewnij się, że litery w słowie zawsze mają ten sam styl. Odległość między nimi również nie powinna być zbyt duża, a kąt musi być zawsze dopasowany, aby powstał piękny i równy ogólny obraz. Upewnij się również, że podczas pisania używasz odpowiedniego rytmu. Każda linia powinna zająć tyle samo czasu. Na początku jest to nieco trudniejsze, dlatego powolne pisanie jest również zalecane dla początkujących. Później możesz również wybrać wyższą prędkość, aby czcionka była zakrzywiona.

kaligrafia-nauka-szablon-listy-piękne-pisanie

Istnieją również praktyczne szablony, które możesz wykorzystać do ćwiczeń. Tam litery i cyfry są wstępnie drukowane i najpierw przerysowywane, a następnie przepisywane automatycznie. Nawiasem mówiąc, linie mogą być bardzo pomocne w ćwiczeniu, zwłaszcza na początku, aby zawsze trafiać na odpowiednią wysokość liter. Najlepiej więc używać papieru z liniami takimi jak te używane w szkole podstawowej lub samodzielnie rysować linie na papierze. Pomoże ci to bardzo, gdy jeszcze uczysz się kaligrafii.

Naucz się pisma odręcznego kaligrafii i twórz efekty

kaligrafia-nauka-3d-efekty-rysunek-cieniowanie-motywy

Za pomocą kaligrafii można stworzyć szeroką gamę efektów. Szczególnie imponujący jest efekt 3D. Przede wszystkim linie liter są nieco bardziej wygięte. Na koniec dodawany jest cień, który uzupełnia wygląd 3D. Do czcionki można również dodać motywy, które wyglądają szczególnie atrakcyjnie z odpowiednią końcówką. Projektuj koperty, umieszczaj powiedzenia i cytaty w centrum uwagi lub projektuj inne rzeczy z atrakcyjnym napisem.

„Niewłaściwa” kaligrafia

Kaligrafia-nauka-błędna-imitacja-instrukcje-długopis

Tak zwana zła kaligrafia nie oznacza, że ​​robisz coś złego z pismem lub czcionką. Oznacza to po prostu, że naśladujesz je, a nie projektujesz ich specjalnymi piórami. Zamiast tego używasz długopisów z życia codziennego – ołówków, kredek, długopisów lub flamastrów lub innych markerów. Najlepiej zacząć od zapisania wybranego słowa ołówkiem. Następnie narysuj go żądanym kolorem (jeśli użyjesz jasnego koloru, ołówek może pozostać widoczny). Wreszcie obszary, które byłyby szersze przy skośnej końcówce powiększamy za pomocą tego samego pisaka, aby uzyskać efekt kaligrafii.

naucz się-nauczyć-naśladować-źle-pisaki-kaligrafii

Zanim nauczysz się kaligrafii, możesz skorzystać z tej techniki. Zajmuje to trochę więcej czasu, ale jest nie mniej atrakcyjne. Ponownie możesz ćwiczyć i wypróbowywać różne czcionki, a następnie używać ich do oznaczania niektórych rzeczy.