majsterkowanie

Najnowszy trend DIY to upcykling

DIY trend upcykling sofy stare części samochodowe

Trend DIY (zrób to sam) nie jest już tylko zabawnym hobby dla wszystkich hobbystów, ale teraz stał się prawdziwym sposobem na życie dla wielu ludzi. Jeśli więc chcesz jak najbardziej uniezależnić się od wielkich korporacji i zaoszczędzić pieniądze, wolisz poszperać na pchlim targu lub w second-handach w poszukiwaniu mebli, pomysłów na dekoracje i odzieży, które można poddać recyklingowi w zupełnie nowym i nietypowym sposób. Tetrapack nie jest już wtedy śmieciem, ale można go zamienić w stylowy wazon za pomocą odrobiny farby w sprayu. Ale upcykling to nie tylko trend, który z powodów finansowych jest coraz częstszy. W końcu każdy kawałek DIY jest również czymś wyjątkowym i wyraża własną osobowość. „Uczyń nowe ze starego” staje się zatem mottem, które jak czerwona nić biegnie przez różne dziedziny życia.

Trend DIY – stwórz przestrzeń lub kup używane

DIY trend skórzana kanapa stare części samochodowe

Ostatecznie upcykling oznacza również, że stare rzeczy muszą ustąpić miejsca i pozostać tylko te przedmioty, które spełniają wartość funkcjonalną lub sentymentalną. Z dala od mentalności „chciwość jest fajna” i w kierunku bardziej świadomego korzystania z ograniczonych zasobów tej ziemi. Odpady nie są po prostu poddawane recyklingowi, ale ulepszane i otrzymują drugie życie. Jeśli chcesz wypróbować ten trend dla siebie, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sianie. Ważne jest, aby uporządkować to, co musi pozostać, a od czego można się oddzielić. Kolejne pytanie brzmi, czy stare i niekochane rzeczy można jeszcze wykorzystać w inny sposób. Czy nadają się jako podstawa do kolejnego projektu DIY? Czy stary stolik kawowy można po prostu odmalować, aby znów wyglądał dobrze? Czy ktoś z Twojego kręgu znajomych lub znajomych może nadal być zainteresowany uporządkowanymi przedmiotami? Niech rzeczy zamienią się w pieniądze?

Trend DIY – upcykling to praktyczna alternatywa

DIY trendy upcykling pomysły stół budujący stare walizki

Zwłaszcza ci, którzy chcą konsekwentnie redukować swoje artykuły gospodarstwa domowego bez tworzenia ogromnych ilości śmieci, w naturalny sposób potrzebują sposobu na jak najłatwiejsze pozbycie się starego dobytku, nawet w dużych ilościach, i wykorzystanie go w odpowiednim celu. Momox oferuje siebie jako opcję. Ponieważ używane przedmioty można tutaj szybko i bezpiecznie sprzedać, a następnie odsprzedać je Momox. Więc żadna ze starych rzeczy, które są posortowane, nie ląduje w śmietniku. Ponadto inni konsumenci mogą oczekiwać tych okazji, a mniej zamożne rodziny mogą sobie pozwolić na taki lub inny luksus w postaci książek, płyt CD, elektroniki i innych mediów rozrywkowych. W wielu przypadkach za upcyklingiem i muckingiem kryje się idealna idea, którą można bardzo dobrze połączyć z filozofią firmy Momox..

Przerabianie trendów DIY rewolucjonizuje świat mody

Modne ubrania dla majsterkowiczów sprawiają, że koszula jest przerabiana

Renowacja to także trend, który coraz częściej przenosi się z USA do Niemiec. Ta forma „make new from old” dotyczy wyłącznie sektora mody. Przeróbka może po prostu oznaczać, że stare dżinsy, które faktycznie były podarte, są ozdobione łatami lub stare ubrania babci są wszyte w nową suknię wieczorową. Stopień trudności takiego projektu oczywiście zależy również od tego, co dany hobbysta jest w stanie zrobić. Na przykład ten przewodnik po czapkach z pomponem DIY jest dobrym punktem wyjścia do dokładnego przetestowania własnych umiejętności. Wszystko czego potrzebujesz to pompon i czapka, które następnie są ręcznie szyte w stylowy dodatek. Nawet stary kapelusz, który był już wystarczająco oglądany, może być ozdobiony wizualnie i może nawet stać się nowym faworytem.

Nieco większa czułość jest oczywiście wymagana przy trudniejszym wariancie przerobienia. Ponieważ za bazę służą często używane ubrania, które mogą mieć już dziury lub plamy, są o wiele za duże, kolor po prostu nie pasuje lub wzór jest ohydny. W tym wariancie „zrób nowy ze starego” wykorzystuje się głównie kolory tkanin, nożyczki, manekin krawiecki i sporą dozę odwagi. W niektórych przypadkach oryginalne części garderoby są drastycznie skracane lub wszystkie falbanki są odcinane bez zbędnych ceregieli. Koszula staruszka staje się zwiewną letnią sukienką, którą kobiety mogą zwrócić na siebie uwagę. Jeśli nadal brakuje Ci umiejętności niezbędnych do tego trendu, możesz przejść odpowiedni kurs, aby nauczyć się krawiectwa. W coraz większej liczbie niemieckich miast oferowane są nawet specjalne kursy szycia „zrób to sam”, w których specjalnie nauczane jest przerabianie.

Upcykling do własnego mieszkania

Lampy trendowe DIY stare metalowe rury wodociągowe

Ale nie tylko Twoja garderoba, ale także reszta przestrzeni życiowej zyskuje zupełnie nowy wygląd w procesie upcyklingu DIY. Jeśli chcesz samodzielnie zbudować stojak na buty, możesz na przykład użyć starych rur. Ławkę z wystarczającą ilością miejsca do przechowywania własnych butów można również cudownie wyczarować z drewna paletowego. A co powiesz na stare drewniane pudełka i pojemniki na owoce, które są po prostu pokrywane nową warstwą farby i służą również jako sprytny schowek na buty i kurtki? Twoja wyobraźnia nie ma prawie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o upcykling. Ponadto naprawdę fajną rzeczą jest to, że każdy kawałek ma swoją historię. Jeśli palety, z których zbudowałeś podbudowę sofy lub stojaka na buty, podróżowały już przez pół świata, to nadaje to Twojej własnej przestrzeni życiowej niepowtarzalny autentyczny urok, którego po prostu brakuje w zwykłych meblach. Upcykling to więc trend, którego coraz więcej miłośników mebli nie może uniknąć i dlatego sami sięgają po pędzel lub młotek. Ponieważ zwłaszcza przy użyciu farby i kilku gwoździ, naprawdę wspaniałe efekty życia można osiągnąć w zaledwie kilku prostych krokach, co może stworzyć prawdziwą atmosferę dobrego samopoczucia we własnych czterech ścianach.